Kdo chce levnější půjčku?

Domácí úvěrový trh zažívá v posledních dnech svou malou revoluci, nyní máme na mysli přístup ke klientům, kteří jsou pro svou banku spolehlivý a své půjčky řádně splácejí. Banky si uvědomily, že v době finanční krize musí něco změnit. Neustálé zpřísňování podmínek k získání spotřebitelského úvěru se nejevilo jako efektivní, neboť se banky samy připravovaly o nové klienty.

Jako správné řešení se jeví prvek pozitivní motivace. Základní podmínky jsou pro všechny klienty zhruba stejné, výhody však mají pouze ti, kteří svůj úvěr řádně a včas splácejí. Zmíněný prvek pozitivní motivace má dle našeho názoru u české populace velkou šanci uspět. Přeci jen, stále se zajímáme o příležitosti, kde lze ušetřit.

Odpuštění splátek, finanční bonusy nebo vrácení úroků

Benefit ve formě odměňování za včasné splácení aktuálně poskytují tři banky, každá má své postupy trochu jiné, ale prakticky jde o totožnou věc. Pokud tedy máte dobrou platební morálku, tak si můžete levně půjčit u Air Bank, Sberbank a Raiffeisenbank.

Částečné výhody poskytuje také například nebankovní společnost Home Credit, ovšem má to malý háček. Finanční odměnu vám pošle na kreditní kartu a svým způsobem si vás tak zaváže k úvěru jiného typu.

Zbývá ještě podotknout, že všechny tři uvedené banky nabízejí své půjčky zcela bez poplatků. Klient nebude platit za poskytnutí úvěru, za vedení úvěrového účtu ani za mimořádnou splátku. Úroková sazba je ke klientům také příznivá a pohybuje se od 8,9 procenta, konkrétní sazba je však stanovena individuálně dle možné rizikovosti klienta.

Air Bank začala své spolehlivé klienty odměňovat již loni v listopadu. Vladimír Komjati z Air Bank to komentuje slovy: „Pokud nebude klient na splátkách dlužit více než sto korun déle než pět dnů, odpustíme mu několik posledních splátek. Kolik, to záleží na výši a délce půjčky a také na výši stanovené základní sazby. Svou celkově zaplacenou částkou se tak dostane na úrokovou sazbu 8,9 procenta a RPSN 9,28 procenta.“

Ukažme si jeden příklad za všechny. Pokud si půjčíte u Air Bank 50 tisíc korun na 4 roky, budete měsíčně splácet 1 381 Kč. Při včasném splácení se vám však půjčka zkrátí o 5 měsíčních splátek. Ušetříte tak více jak 8 tisíc korun.

Nyní už jen zbývá investovat získanou půjčku co možná nejlepším způsobem. Blíží se období dovolených, tak vás chceme opět varovat, že nákup dovolené v tomto případě patří mezi ty špatné varianty, jak výhodně investovat.