Rychlá nebankovní půjčka bez registru

rychla-nebankovni-pujcka-2

Kdo potřebuje rychle půjčit peníze, většinou se obrátí na nebankovní společnost. Vyřizování úvěru v bance je totiž časově náročné a nikdy není jisté, že žadatel úvěr skutečně dostane. Na trhu proto existuje rychlá nebankovní půjčka. Jaké jsou výhody rychlé nebankovní půjčky? A na co si dát pozor u půjčky bez nahlížení do registru?

Rozdíl mezi bankovními úvěry a férovými nebankovními úvěry se pomalu stírá. Může za to novela zákona o spotřebitelském úvěru, která stanovila všem poskytovatelům úvěru povinnost nahlížet do registrů dlužníků.

Navíc každý poskytovatel úvěru musí mít licenci České národní banky, která nad poskytováním úvěrů vykonává dohled. Spotřebitel tak snadno zjistí, jestli je daný poskytovatel úvěru poctivý nebo ne.

I přes stanovené zákonné povinnosti se vyskytuje mnoho nebankovních poskytovatelů, kteří do registru nenahlíží, neřeší bonitu žadatele ani jeho příjmy. Poskytují tak nebankovní půjčky bez registru či dokonce nebankovní půjčky s exekucí.

Takové půjčky mohou být extrémně rizikové, proto je nutné vědět, na co si při sjednávání rychlé nebankovní půjčky dát pozor a co od ní čekat.

Rychlá nebankovní půjčka

Bankovní půjčka s sebou nese nezbytnou administrativu prověřování žadatele. To je samozřejmě časové náročné. Na druhou stranu čerpání bankovní půjčky žadatele odmění výrazně nižší úrokovou sazbou a lepšími podmínkami. 

Ti, kdo na peníze spěchají, nebo ti, kdo na bankovní půjčku nedosáhnou, mohou využít nabídky rychlé nebankovní půjčky.

Hlavní výhodou rychlé nebankovní půjčky je, jak už název napovídá, rychlé posouzení žádosti a čerpání půjčky ihned. Všechny rychlé půjčky však nejsou stejné. Některé z půjček jsou výhodné, jiné se naopak vůbec nevyplatí. Mezi oblíbené patří třeba půjčka od Provident Financial nebo FlexiFin půjčka.

Rychlou nebankovní půjčku lze také často najít pod názvem „okamžitá půjčka ihned„, „půjčka na ruku“ nebo „půjčka bez nahlížení do registru„. Zpravidla se poskytují v menších částkách a na krátkou splatnost.

Podmínky u rychlé nebankovní půjčky mohou být trochu nepřehledné, proto je vždycky potřeba se zajímat o úroky z prodlení, sankce a smluvní pokuty. Co se výhodnosti týká, pak místo úrokové sazby by měl žadatel řešit spíše roční procentní sazbu nákladů (RPSN), jejíž součástí jsou kromě úroku i všechny skryté poplatky.

Rychlé nebankovní půjčky jsou velmi oblíbené a nabízí je stále víc poskytovatelů. Jejich podmínky se však výrazně liší a pokud si člověk špatně vybere, může úvěr i několikanásobně přeplatit.

Je proto potřeba jednotlivé nabídek nejdřív důkladně porovnat. Jen tak člověk vybere nejlepší rychlou nebankovní půjčku.

Půjčka bez nahlížení do registru – výhody

Jak již bylo uvedeno, rychlá nebankovní půjčka bývá půjčkou bez nahlížení do registru. Půjčku bez nahlížení do registru žadatel získá pouze od nebankovního poskytovatele, který s registry nespolupracuje. A může tak půjčku poskytnout téměř ihned.

Je ovšem potřeba počítat s tím, že žadatel si půjčí spíše nižší obnos a na kratší dobu. Přece jen nenahlížení do registru představuje pro nebankovního poskytovatele riziko.

U vyšších částek půjčku bez nahlížení do registru žadatel zpravila nezíská, nebo jen za cenu nedodržení zákona o spotřebitelském úvěru ze strany nebankovní společnosti.

Půjčky bez nahlížení do registru lákají především na tyto výhody:

  • snadné vyřízení – o půjčku se žádá on-line nebo po telefonu, není třeba chodit na žádné pobočky,
  • rychlost – peníze má žadatel na účtu nebo v hotovosti téměř okamžitě,
  • nenahlížení do registrů – poskytovatel nekontroluje předchozí závazky žadatele a jeho schopnost splácet,
  • mikropůjčky – možnost půjčit si jen pár tisíc korun, pokud člověku chybí např. peníze před výplatou.

Další výhodou je poměrně široká nabídka, kterou v bance člověk nenajde. Nechybí úvěrové produkty jako půjčka ihned, SMS půjčka, online půjčka, půjčka rychle bez registru, půjčka bez příjmů nebo půjčka v hotovosti. Vybere si každý. 

Řada poskytovatelů také nabízí klientům první půjčku zdarma, tzn. bez úroků. Pokud člověk vrátí peníze včas, nezaplatíte ani korunu navíc. Existuje také půjčka do výplaty.

Nebankovní půjčky bez registru – nevýhody a rizika 

Nebankovní půjčky bez registru mají pochopitelně i své nevýhody a někdy dokonce mohou být rizikové. Rychlost a jednoduchost vyřízení je vyvážena vyšším úrokem než u bank. RPSN může u nebankovních půjček bez registru vyskočit do závratných výšin.

Stále je v nabídce mnoho nebankovních půjček bez registru, které zavání finančními problémy. Při jejich sjednání musí být žadatel na pozoru a dobře si rozmyslet, zda se mu vyplatí do nich vůbec jít. Taky by si měl být jistý, že půjčku vůbec dokáže splatit. Jinak hrozí, že se zamotá do dluhové pasti.

Nevýhody nebankovní půjčky bez registru jsou tedy následující:

  • vysoká RPSN – tento údaj v sobě zahrnuje úroky i veškeré poplatky a přesně říká, o kolik půjčku člověk přeplatí. U některých úvěrů to jsou stovky či dokonce tisíce procent,
  • vysoké pokuty za pozdní splacení – někteří poskytovatelé spoléhají na to, že půjčku dlužník nestihne včas vrátit. A v takovém případě se účtují vysoké pokuty.
  • krátká doba splatnosti – půjčku je třeba splatit v extrémně krátké době (v řádech dnů či týdnů),
  • půjčení nižších částek – většinou se jedná o mikropůjčky v řádech tisíců korun.

Pokud by chtěl žadatel získat nebankovní půjčku bez registru s vyšším obnosem, měl by počítat s tím, že většinou bude muset ručit nemovitým majetkem nebo si bude muset sehnat jiného ručitele. Nebankovní půjčky bez registru totiž nejsou jen rizikem pro žadatele, nýbrž i pro poskytovatele.

Pozor na některé půjčky rychle bez registru 

Půjčka rychle bez registru představuje jeden z nejrizikovějších produktů na trhu a snadno mohou člověka dostat do velkých dluhů. Banky půjčku rychle bez registru nikdy nenabídnou. Ani nemůžou.

Když si chce žadatel od některé z bank půjčit, musí se podívat do registru dlužníků na aktuální závazky a zkontrolovat, jestli půjčku bude žadatel schopen splácet a je tedy bezpečné, mu půjčit.

Mnohé nebankovní společnosti mají úplně jinou taktiku. Cílí často na lidi, kteří se dostali do finančních problémů a neumí si s nimi poradit. Tito lidé mají pocit, že potřebují půjčku hned a že jiné řešení není.

Proto je možné narazit na nabídky typu „půjčka ihned”, „půjčka rychle bez registru” nebo „půjčka bez doložení příjmu” apod.

Půjčku rychle bez registru od nebankovní společnosti je sice poměrně snadné dostat, ovšem o žádnou výhru se jednat nemusí. Člověk mnohdy až doma zjistí, že se upsal k jednomu z nejrizikovějších produktů na trhu.

Splátky totiž nemusí být měsíční, nýbrž týdenní. Při podepisování v rozrušení také člověk snadno přehlédne, že úrok a RPSN může být i násobně vyšší, než jaké nabízí banky. Rychlá půjčka bez registru se tak může pěkně prodražit a dostat člověka do ještě větších problémů.

Nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmu 

V minulosti bylo třeba ke každé žádosti o úvěr doložit také zaměstnavatelem orazítkované a podepsané potvrzení o příjmu. Zaměstnavatel tím potvrdil, že žadatel o úvěr u něj skutečně pracuje a dostává pravidelnou mzdu v dané výši.

I dnes je toto potvrzení nutné k získání některých typů půjček dokládat. Klasicky je to v případě, kdy člověk žádá o hypotéční úvěr, tedy větší obnos.

Pokud si však člověk chce půjčit jen v řádech tisíců nebo pár desítek tisíců korun, jsou v nabídce nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmů.

Název nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmu by mohl vzbudit dojem, že příjem není třeba dokládat nebo dokonce není třeba žádný mít. To je ovšem omyl.

Ve skutečnosti to funguje tak, že se příjmy dokládají jiným způsobem (např. výpisem z účtu nebo výplatními páskami). Kdo by totiž půjčil někomu, kdo nemá žádný příjem?

Ovšem v dnešní době je spousta nepoctivých poskytovatelů půjček, kteří klidně půjčí i lidem bez doložení příjmů. To však není žádná výhra, byť se to tak žadateli může na první pohled zdát. Takové půjčky jsou extrémně nevýhodné. Je třeba si dávat pozor zejména na výši RPSN a smluvní pokuty.

Stejně jako v případě jakékoli jiné půjčky navíc platí, že by o ni měl člověk žádat pouze v případě, kdy má dostatečné a pravidelné příjmy na řádné splácení. Jinak hrozí, že skončí v kolotoči dluhů, ze kterého není snadné se vymotat.

Nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy 

Půjčka bez registru a zástavy je doménou nebankovních společností. Výhodou nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy je, že poskytovatel půjčky nenahlíží do registru dlužníků.

Hlavní výhodou ovšem je, že žadatelé nemusí ručit svým majetkem a nehrozí tak, že v případě nemožnosti splácení půjčky přijdou o střechu nad hlavou.

Žadatel o nebankovní půjčku bez registru a bez zástavy musí splňovat obecné podmínky, mezi které patří:

  • plnoletost,
  • bydliště nebo trvalý pobyt na území České republiky,
  • pravidelný a doložitelný příjem,
  • vlastní bankovní účet (některé společnosti nevyžadují)

Je však třeba počítat s tím, že u nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy si lze půjčit pouze menší částky. U vyšších obnosů je zástava třeba. Když už žadatel o nebankovní půjčku bez registru a bez zástavy narazí na nabídku s větším obnosem, zpravidla se jedná o vysoce rizikovou půjčku od lichváře či o půjčku na směnku.

Nebankovní půjčky s exekucí 

Do tísnivé finanční situace se může v životě dostat každý a najít správnou cestu ven není jednoduché. Nebankovní půjčka v exekuci mezi správné řešení rozhodně nepatří. Když už člověk v exekuci skončí, měl by se snažit ji co nejrychleji splatit a více se nezadlužovat.

Když už je člověk v exekuci, neměl by se více zadlužovat. Přemýšlet o nebankovní půjčce v exekuci nedává smysl. Účelem exekuce totiž je, aby se dlužník dluhů zbavil. Ne aby si nabalil další. Mnoho společností však finanční situaci žadatele neřeší, a proto klidně poskytnou i nebankovní půjčky s exekucí.

U nebankovních půjček s exekucí převažují nevýhody nad výhodami a každý žadatel by měl zvážit, jestli mu půjčka za to riziko stojí.

Výhodou nebankovní půjčky s exekucí je vysoká pravděpodobnost schválení. Nebankovní poskytovatelé totiž půjčují i klientům, kteří mají horší bonitu. Tento typ půjček má totiž jedno společné, a to zcela minimální prověřování úvěruschopnosti klienta.

Vyřízení nebankovní půjčky s exekucí je rychlé a jednoduché. Lze ji vyřídit online a peníze může mít žadatel na účtu do několika minut.

Na druhou stranu mají nebankovní půjčky s exekucí mnoho nevýhod. Tou největší je abnormálně vysoká úroková sazba a RPSN. Nebankovní poskytovatelé si riziko půjčování peněz lidem v exekuci kompenzují právě na úrocích.

Nebankovní půjčky s exekucí mají také omezenou výši a nelze si tak půjčit vyšší částky. Velmi častá je také krátka doba splatnosti.

Když už člověk požádá o nebankovní půjčku v exekuci, měl by alespoň nejdřív ověřit, jestli má poskytovatel licenci na poskytování spotřebitelských úvěrů od ČNB. Bude tak mít aspoň jistotu, že nenaletí lichváři.

Malé nebankovní půjčky 

Když si člověk potřebuje půjčit malý finanční obnos a peníze potřebuje do pár minut nebo hodin, může zažádat o malé nebankovní půjčky.

Malá nebankovní půjčka je druh úvěru, který se obecně nazývá i jako půjčka do výplaty. Její hlavní výhodou je rychlost schválení, která se pohybuje v rozmezí pár minut. Malé nebankovní půjčky mají oproti běžným půjčkám kratší splatnost.

Půjčená částka peněz určená spíše na pokrytí neodkladných a mimořádných výdajů, proto se nazývá malou půjčkou nebo také mikropůjčkou.

Jelikož se jedná o menší částky, nevyžaduje se pro schválení této malé nebankovní půjčky obsáhlé zkoumání příjmu žadatele a ani se tolik nezkoumají zápisy v registrech dlužníků.

K získání malé nebankovní půjčky je nutný platný doklad totožnosti a vyplnění krátké online žádosti.

Malou nebankovní půjčku lze vyplatit na bankovní účet nebo v hotovosti. V hotovosti je půjčka vyplacena v obchodním místě, v síti tabákových prodejen nebo čerpacích stanic. Peníze také může dovést kurýr nebo obchodní zástupce.

Nebankovní půjčky na IČO 

Každý živnostník ví, jak těžké je dělat na vlastní triko. Začínající podnikatel může mít sebelepší plán, ovšem odrazit se od nuly není zrovna jednoduché. A banky nejsou k živnostníkům zrovna vstřícné.

Podnikání je rizikové. Jeden den se může dařit a za týden je živnostník bez peněz nebo mu dokonce vznikne vysoká finanční škoda. Banky jsou si toho samozřejmě dobře vědomy.  

Pokud někdo pracuje jako OSVČ (lidově řečeno na IČO) a nemá klasické zaměstnání na plný nebo částečný úvazek, může mít u mnohých společností problém sehnat půjčku. Existují však poskytovatelé půjček pro OSVČ. Tyto půjčky lze najít pod názvem „nebankovní půjčky na IČO„.

O nebankovní půjčku na IČO může žádat výhradně OSVČ, tedy osoba samostatně výdělečně činná. Jde o člověka, který pracuje sám na sebe. Sám si platí zdravotní a sociální pojištění, stejně jako odvod daní státu.

Nabídka nebankovních půjček na IČO je poměrně pestrá. Záleží, kolik si chce živnostník půjčit, na jak dlouho a za jakých podmínek. Vždy je tedy třeba udělat si průzkum trhu a jednotlivé nabídky porovnat.

O nebankovní půjčku na IČO lze zažádat stejně o jakoukoliv jinou nebankovní půjčku – online z pohodlí kanceláře nebo jiného místa. Půjčku je možné využít na cokoliv. Mnoho poskytovatelů dokonce nezkoumá délku podnikání ani na výši příjmu. 

Žadatel může nebankovní půjčku na IČO získat během velmi krátké doby. Peníze na účtu budou do několika hodin od schválení žádosti. Jedná se tak o rychlou nebankovní půjčku.

Nebankovní půjčka na IČO pomůže mnoha podnikatelům, kteří potřebují získat peníze na podporu podnikání co nejrychleji, nebo potřebují překlenout období druhotné platební neschopnosti.

Nejlepší nebankovní půjčka – diskuze 

Každý poskytovatel chce na své půjčce pochopitelně co nejvíce vydělat. Proto se člověk musí chovat zodpovědně a půjčku pečlivě vybírat, any nenaletěl neférové půjčce.

Kdo hledá vítěze v diskuzi nejlepších nebankovních půjček, bude možná zklamaný. Lidé se na nejlepší nebankovní půjčce jednoduše neshodnou. Každý žadatel o půjčku má totiž jiné potřeby.

Nejlepší je si nejdřív udělat nezávislé srovnání půjček např. pomocí úvěrové kalkulačky. Pak je dobré si přečíst hodnocení ostatních lidí a projít si různé internetové diskuze nejlepší nebankovní půjčky. Pochopitelně by si měl také ověřit, jestli má daný poskytovatel půjčky licenci ČNB.

Až potom se může člověk zodpovědně rozhodnout pro půjčku, která pro něj bude nejlepší.

Obecně se dá říci, že v diskuzích nejlepších nebankovních půjček mají dobré hodnocení společnosti jako Zonky, Kamali nebo Zaplo. Je však třeba znovu poznamenat, že pro jednoho žadatele budou tyto půjčky nejlepší, pro jiného naopak. Rozhodnout se musí každý sám.

Nebankovní úvěr zajištěný nemovitostí 

Bankovní úvěr zajištěný nemovitostí všichni znají. Jedná se o klasickou hypotéku. Ovšem i  v případě, kdy banka odmítla žadateli půjčit kvůli záznamům v registrech, je možné o úvěr žádat. Jedná se o nebankovní úvěr zajištěný nemovitostí.

Tento typ úvěru je znám také pod názvem půjčka s ručením nemovitosti nebo půjčka se zástavou nemovitosti.

Nebankovní úvěr zajištěný nemovitostí je (na rozdíl od toho bankovního) typ půjčky, u které žadatel většinou nemusí prokazovat, na co peníze využil. 

Jeho hlavní výhodou je nízký úrok, nižší splátky, možnost půjčení vyššího obnosu a dlouhá splatnost. Nebankovní úvěr zajištěný nemovitostí lze totiž splácet až 30 let. Na druhou stranu by si měl být člověk jistý, že úvěr zvládne splácet, protože jinak hrozí prodej nemovitosti, kterou je úvěr zajištěný.

Nebankovní úvěr zajištěný nemovitostí je vhodným řešením pro ty, kteří potřebují získat větší množství financí v poměrně krátké době a nebojí se kvůli tomu zastavit nemovitost.