SMS půjčky do 2 000 Kč

sms-pujcka-2

Výhodou SMS půjček je jejich rychlé vyřízení bez složitého papírování. Jak SMS půjčky fungují, jak o ně zažádat a jaké podmínky musí žadatelé splňovat?

SMS půjčky jsou specifickým typem nebankovního úvěru, který se vyznačuje především rychlostí vyřízení. Výše SMS půjček bývá max. několik tisíc korun, jejich splatnost je zpravidla pár týdnů.

Žádost o SMS půjčku

O první SMS půjčku je potřeba zažádat online na webových stránkách jejího poskytovatele. Noví klienti musí poskytnout základní informace o sobě a svých příjmech, popř. výdajích, přičemž výši a zdroj příjmu je ve většině případů nutné doložit (např. prostřednictvím výpisu z účtu za poslední 3 měsíce).

Jakmile si poskytovatel SMS půjčky ověří identitu a úvěruschopnost žadatele, vyplatí peníze na bankovní účet. O druhou a každou další SMS půjčku je poté možné žádat pomocí SMS zprávy, díky čemuž je celý proces velmi jednoduchý a rychlý.

Splácení SMS půjčky

SMS půjčka se splácí jednorázově bankovním převodem. Doba splatnosti se u jednotlivých poskytovatelů může lišit, obvykle však nepřesahuje několik týdnů.

Pokud má klient potíže se splácením, měl by neprodleně kontaktovat poskytovatele úvěru a domluvit se na dalším postupu. Většinou je možné dobu splatnosti za poplatek prodloužit nebo si dohodnout splátkový kalendář.

Výhody a nevýhody SMS půjčky

Nespornou výhodou SMS půjček je jednoduchost jejich vyřízení, alespoň pokud jde o druhou a další žádost. Stačí poslat SMS zprávu dle instrukcí na uvedené telefonní číslo a počkat na výplatu peněz, která trvá jen pár minut.

Nevýhodou je pak vysoká RPSN, kvůli níž se SMS půjčka prodraží, a také vysoké sankce za zpoždění se splátkou. Z tohoto důvodu by SMS půjčku měli volit jen ti, kteří ji s jistotou splatí v termínu.