Prověřené půjčky od soukromých osob

overene-pujcky-2

Nabídka bankovních i nebankovních úvěrů je velmi široká a vyznat se v ní může být skutečně složité. Jak poznat, že je půjčka bezpečná a na co se při výběru toho nejvýhodnějšího úvěru zaměřit?

Lidé, kteří jsou v zoufalé finanční situaci, si často sjednají hned první půjčku, která se naskytne. Jenže to se zpravidla brzy ukáže jako chyba. Před sjednáním úvěru je určitě namístě pročíst nejen podmínky půjčky na webu jejího poskytovatele, nýbrž také recenze na nezávislých webových stránkách.

Zájemce o půjčku by si měl vyhledat především recenze od lidí, kteří již mají s danou půjčkou zkušenosti. Pokud převažuje negativní hodnocení, je nasnadě, že je třeba hledat dál. Pokud má půjčka naopak hlavně pozitivní recenze, lze ji považovat za ověřenou. Lze také využít online srovnání půjček.

Neméně důležité je zjistit, zda má poskytovatel vybrané půjčky licenci ČNB pro poskytování úvěrů. Pokud ne, je nutné se takové společnosti vyhnout obloukem, protože se pravděpodobně jedná o lichvu či podvod.

Jaká půjčka je nejvýhodnější?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože každý zájemce o půjčku má jiné požadavky. S výběrem nejvýhodnějšího úvěru pomůže srovnávač či kalkulačka půjček, do které stačí zadat požadované parametry půjčky. Během několika sekund bude možné vybírat z nabídky vhodných produktů.

Nicméně obecně je možné za nejvýhodnější půjčky označit tzv. první půjčky zdarma. Jedná se o úvěr s nulovou RPSN, to znamená, že se neplatí žádné úroky ani poplatky a klient tak vrátí pouze částku, kterou si půjčil. Nebankovní půjčky zdarma jsou poskytovány pouze novým klientům, u každé další půjčky už se úroky a případně i poplatky hradí.

Půjčky zdarma se sjednávají online a zpravidla jsou k dispozici ve výši do 20 000 Kč. Doba splatnosti závisí na výši půjčky a většinou nebývá delší než několik týdnů. Určitě je nutné mít na paměti, že i půjčky zdarma jsou stále půjčky, a pokud nebudou splaceny včas, začnou naskakovat vysoké úroky z prodlení.