Půjčky ještě dnes – rychlá, na OP, na účet nebo od lichváře

ayoungwomanpullsouta100czechcrownbill

Je možné si v dnešní době půjčit bez ručitele jen na občanský průkaz? Bez zdlouhavých pochůzek po bankách a bez potvrzení příjmů? Kde najít půjčky na OP ještě dnes, rychlý úvěr na účet nebo půjčku od lichváře?

Rychlá půjčka ještě dnes je typem půjčky, při níž lze získat peníze na své konto ještě týž den, maximálně do druhého dne. Lze ji pohodlně vyřídit online, jak se u podobných typů půjček stalo vítaným zvykem. Rychlá doba si žádá rychlé vyřizování.

Půjčka ještě dnes probíhá bez zbytečného papírování, bez jakéhokoliv ručitele, ať už nemovitostí nebo druhou osobou. Při schválení půjčky dnes klient obdrží peníze maximálně do 24 hodin na svůj účet. Takovou půjčku lze najít například u společnosti Zaplo, která neprodleně po vyplnění online žádosti sdělí, je-li půjčka schválena. Po schválení odesílá peníze do 15 minut na žadatelův účet.

Rychlá půjčka ještě dnes – Žádost a vyřízení online

Jak je možné půjčku dnes vyřídit online? Vše, co je pro vyřízení této půjčky nutné udělat, je pravdivě vyplnit jednoduchý formulář na webové stránce společnosti, která tento typ půjčky nabízí a o tuto půjčku zažádat. Například společnost Provident po schválení úvěru odesílá peníze na účet již do 15 minut.

Soukromé nebankovní společnosti často neověřují záznamy v registrech dlužníků, jež u banky znamenají automatickou stopku. To je dobrá zpráva především pro občany, jejichž jméno již figuruje v databázích, avšak i nadále se neobjednou bez okamžitých financí.

Extrémně rychlé půjčky jsou často potřebné v případech, kdy má člověk náhle hluboko do kapsy a objevily se nečekané výdaje v podobě prasklého potrubí, děravé střechy, nebo pokud se rozbil spotřebič, bez nějž se domácnost neobejde.

Půjčka na účet ještě dnes – krátkodobý neúčelový úvěr

Půjčka na účet ještě dnes neposkytuje závratné sumy. Nejčastěji se půjčky pohybují od 1 500 do 15 000 Kč na libovolné potřeby. Nikdo se neptá na účel ani neposkytuje doporučení, za co peníze utratit. Hotovost si lze půjčit na cokoliv, jde totiž o krátkodobý neúčelový úvěr.

Je však nutné pohlídat si splatnost půjčky i jednotlivých úhrad. Vzhledem k tomu, že jde o krátkodobý úvěr, může být splatnost nastavena na týden, 14, 21 nebo 30 dní. Půjčku na účet ještě dnes využívají zejména lidé, kteří náhle potřebují peníze navíc a vědí, že jsou schopni úvěr bez prodlení splatit maximálně do několika týdnů.

Je půjčka na účet ještě dnes snadnou a rychlou možností jak přijít k potřebným penězům, nebo se jedná o cestu do dluhové pasti? Vždy záleží na individuálním případu. I malá půjčka ve výši tisícikoruny může znamenat obrovský problém, není-li splacena včas. Pro jiného nepředstavuje riziko ani desetitisícový úvěr.

Pouze internet a mobilní telefon

Podmínky pro vyřízení rychlé půjčky nejsou nikterak složité. Bude potřeba pouze mobilní telefon, připojení k internetu a účet v některé z českých bank. Samozřejmostí je plnoletost a trvalý pobyt v České republice.

O půjčku se žádá přes internet prostřednictvím webových stránek nebankovních společností, které tyto finanční služby nabízejí. Po vyplnění formuláře přijdou na email nebo SMS zprávou další potřebné instrukce, jak celý proces žádosti o půjčku úspěšně dokončit.

Rychlost, avšak vyšší úrok

Rychlost a jednoduchost jsou nesporné výhody, které půjčka ještě dnes nabízí. Ovšem i zde platí takzvané něco za něco. Nebankovní společnosti, jež tyto půjčky nabízejí, jsou denně vystaveny riziku, že narazí na klienta, který nebude schopen půjčku splatit.

Tyto a další faktory vedou k tomu, že k půjčkám tohoto typu jsou vázány jedny z nejvyšších úroků vůbec. Zatímco u hypoték se dnes roční úrok pohybuje kolem 5 %, u nebankovních úvěrů běžně RPSN dosahuje 2 500 %. Zde je potřeba mít se na pozoru a umět rozlišovat co je výhodné a co už není.

Půjčky na OP ještě dnes

Půjčka na OP doslova znamená půjčku na občanský průkaz. Zjednodušeně řečeno jde o půjčku se zjednodušeným schvalovacím procesem, kdy se u žádosti o úvěr stačí prokázat osobním dokladem totožnosti. Zpravidla nestačí samotný průkaz, ve většině případů je k žádosti o půjčku na OP ještě dnes potřeba doložit potvrzení o příjmu.

Půjčka na OP bez doložení příjmu

Půjčka na OP bez doložení příjmu je prakticky nemožná, neboť i sebebenevolentnější nebankovní instituce potřebuje mít určitou formu záruky, že bude mít dlužník úvěr z čeho splácet. Notabene to finančním společnostem ukládá zákon o spotřebitelském úvěru.

Na stále rostoucím trhu s finančními produkty se lze setkat s nebankovkami, kterým mohou stačit dostatečné pohyby na účtu klienta. Nelze však tyto případy zobecňovat. Společnosti vždy posuzují každý případ individuálně. Příjem ovšem nemusí znamenat jen stálé či příležitostné zaměstnání. Pravidelným příjmem se rozumí také renta, důchod, mateřská, příspěvek na bydlení, a jiné finanční toky.

Půjčka od lichváře ještě dnes

Najde-li člověk poskytovatele půjčky, který mu přislíbí půjčku bez doložení příjmu, bude se s největší pravděpodobností jednat o půjčku od lichváře ještě dnes. Lichvářům totiž příliš nesejde na klientově bonitě, tedy úvěruschopnosti. Návratnost půjčky si jistí astronomickými úroky, které následně tvrdě vymáhají.

Finanční gramotnost je na místě, stejně tak pořádná rozvaha, zda jsou peníze opravdu nezbytné a zda nelze nastalou nesnáz vyřešit jiným způsobem. S lichváři je velmi špatná domluva. Jejich pravidla jsou rigidní, tvrdá a cituprostá a nelze se spoléhat na lidskost a vzájemnou domluvu. Ono klasické „Jsme jenom lidi“ ve hře o peníze neplatí.

Půjčka od soukromé osoby na OP

Řešením může být půjčka od soukromé osoby na OP, kterou budoucí dlužník osobně zná a které může důvěřovat. Takovým člověkem může být někdo z rodiny, z okruhu přátel, či kolega ze zaměstnání. Pro vzájemnou důvěru a jistotu je doporučováno sepsat mezi sebou smlouvu o půjčce, aby kvůli potenciálním finančním sporům nebylo ukončeno dlouholeté přátelství a dobré mezilidské vztahy.

Ppřekadlo „Pořádek dělá přátele“ zde platí více než jinde. Často člověk narazí na nezištnou pomoc i od osoby, od níž by to nečekal. Ostych a hrdost musejí jít ve finanční nouzi stranou. Kolikrát již nezlomná pýcha požádat o pomoc znamenala pád do dluhů způsobených lichváři.

Půjčka na OP ihned na účet

Ať už v případě půjčky od lichváře ještě dnes nebo půjčky od soukromé osoby na OP, obojí nemusí být jen hotovost. Dohoda může být pojata jako půjčka na OP ihned na účet. Bankovní převody jsou mnohem rychlejší než v minulosti a v případě stejné banky obou zúčastněných stran lze mít peníze připsané na účtě v tom samém okamžiku. U rozdílných bank ještě týž den, případně následující pracovní den.

Bankovní převod je rovněž pohodlnější variantou, která šetří čas i mnohdy nepříjemné osobní setkání. Navíc může být vyřízen odkudkoli a kdykoli. Stává se to velmi sporadicky, ovšem bankovním převodem se člověk vyhne také případným falešným bankovkám.

Půjčky na OP s exekucí

Řada nebankovních společností nepřikládá velkou důležitost záznamem v registru dlužníků. Přestože do registrů nahlížejí, jak jim ukládá zákon, mohou se svobodně rozhodnout a zvážit, zda jim poskytnutí úvěru rizikovějšímu klientu přinese zisk nebo ztrátu.

Negativní zápis v registru nebo exekuce neznamená automatické zamítnutí žádosti. Případy jsou posuzovány individuálně a ve většině případů je nejvíce rozhodující, jak vysoký je klientův příjem. U lichvářů a osob blízkých nemusí hrát exekuce žádnou roli, neboť běžná osoba přístup do registru dlužníků nemá. Navíc ve prospěch dlužníka hraje osobní známost, případně vysoké úroky od lichváře.

U všech typů půjček platí, že opatrnost je nade vše. I sebemenší úvěr se může zvrtnout a nechat vzniknout hluboké dluhové pasti. Půjčka by měla být vždy až posledním možným řešením. Vyhnout se úvěrům lze druhým zaměstnáním či omezením rozpočtu.