Půjčka v hotovosti – hotovostní na ruku, směnku i po telefonu

pujcka-v-hotovosti-2

Hotovostní půjčky vyhledávají zejména lidé, kteří nevlastní bankovní účet a zároveň potřebují peníze okamžitě. Jaké společnosti půjčky v hotovosti nabízejí? Jaké podmínky je nutné splňovat? A jak probíhá žádost a následná výplata půjčky v hotovosti?

Půjčky ihned na ruku jsou poskytovány pouze nebankovními společnosti. Proto v některých případech není nutné dokládat příjem. Půjčka ihned na ruku bez příjmu se však řadí mezi rizikové půjčky, proto je s nimi třeba nakládat opatrně.

Pro někoho může být výhoda, že se jedná o půjčku na ruku bez účtu. Nabídka půjček v hotovosti není tak široká, jako je tomu u bezhotovostních půjček, to však neznamená, že je nelze získat. Dostupné jsou dokonce i hotovostní půjčka na ruku pro nezaměstnané nebo zadlužené.

Poskytovatelé půjček v hotovosti

Mezi nebankovní společnosti, které poskytují půjčky v hotovosti, patří:

Některé hotovostní půjčky jsou novým klientům nabízeny zdarma. Z výše zmíněných půjčku zdarma nabízí Zaplo a Provident. Pokud klient splatí půjčky Zaplo a Provident včas, jsou skutečně zcela zdarma, tedy s RPSN 0 %.

Podmínky pro získání půjčky v hotovosti

U jednotlivých poskytovatelů se podmínky pro schválení půjčky mohou lišit, obecně se však jedná o plnoletost, trvalé bydliště na území v ČR (ačkoliv existují i půjčky pro cizince s přechodným pobytem) a pravidelný a doložitelný příjem. Většina společností také nepůjčí žadatelům, kteří mají dluhy nebo jiné aktivní půjčky.

Žádost o půjčku v hotovosti

Získání hotovostní půjčky je velmi jednoduché. Prvním krokem je vyplnění elektronické žádosti na stránkách příslušné úvěrové společnosti. V žádosti je nutné uvést osobní údaje a také údaje o příjmech a výdajích, přičemž zdroj a výši příjmu je někdy potřeba doložit (např. pomocí potvrzení od zaměstnavatele).

Jakmile je žádost vyhodnocena a schválena, jdou obvykle peníze k dispozici k vyzvednutí nebo převzetí. V některých případech je klientovi zaveze zástupce poskytovatele, jindy si je lze vyzvednout například v trafice nebo na čerpací stanici.

Splácení půjčky může většinou probíhat jak v hotovosti, tak na bankovní účet úvěrové společnosti.