Peníze ihned na účet – online půjčka bez hovoru, nonstop

V současné rychlé době se může snadno stát, že se člověk ocitne v situaci, kdy budete urgentně potřebovat finanční prostředky. Ať už se jedná o nenadálý výdaj, nečekanou fakturu či dočasný nedostatek financí, rychlý přístup k hotovosti je často klíčový. Naštěstí existuje několik možností, jak získat půjčku ihned na účet, a to i během víkendu. S rozvojem moderních technologií a online finančních služeb je dnes možné využít online půjčku o víkendu ihned na účet nebo dokonce získat i půjčku v noci ihned na účet.

Cílem tohoto článku je poskytnout čtenářům komplexní přehled o různých způsobech, jak rychle získat potřebné finanční prostředky. Důraz je kladem na rychlé půjčky, které jsou často ihned schváleny, ale také na další možnosti, jako je čerpání kontokorentu či využití kreditní karty s okamžitým převodem. Nechybí ani několik tipů, jak vydělat peníze ihned a vyřešit tak finanční nouzi bez nutnosti půjčení.

Shrnutí článku

Existuje několik způsobů, jak rychle získat peníze, od rychlých online půjček po kontokorent nebo kreditní karty s okamžitým převodem.

Tyto půjčky jsou rychlé a snadno dostupné, ale mohou mít vyšší úroky a poplatky.

Pokud člověk nechce půjčku, může zkusit prodat nepotřebné věci nebo si najít krátkodobou brigádu.

Existují půjčky pro dlužníky, osoby samostatně výdělečně činné (půjčka na OP) nebo pro lidi, kteří potřebují hotovost ihned na ruku.

Ne všechny půjčky inzerované jako „ihned“ jsou skutečně okamžité, protože poskytovatelé si vždy ověřují totožnost a bonitu žadatele.

Možnosti získání peněz ihned na účet

Existuje několik způsobů, jak člověk může rychle získat peníze na svůj účet. Každá z nich má své výhody a nevýhody, proto je důležité pečlivě zvážit všechny možnosti a vybrat tu, která nejlépe vyhovuje konkrétní situaci.

Rychlé půjčky ihned

Rychlé půjčky, často označované také jako půjčky online ihned nebo online půjčka o víkendu ihned na účet, jsou oblíbeným řešením pro ty, kteří potřebují peníze co nejrychleji. Celý proces žádosti probíhá online, často bez nutnosti osobního setkání nebo telefonického hovoru. Díky moderním technologiím a automatizovaným systémům mohou být tyto půjčky ihned schváleny a peníze odeslány na daný účet během několika minut.

Mezi hlavní výhody rychlých půjček patří především jejich rychlost a dostupnost. Mnoho poskytovatelů nabízí půjčky online ihned na účet nonstop, což znamená, že člověk může o půjčku požádat kdykoliv, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Další výhodou je minimální administrativa – často stačí vyplnit online formulář a doložit základní osobní údaje. Půjčka je ihned schválena.

Nevýhodou rychlých půjček ihned mohou být vyšší úroky a poplatky ve srovnání s tradičními bankovními úvěry. Je proto důležité pečlivě porovnat nabídky různých poskytovatelů a vybrat tu nejvýhodnější.

Na českém trhu existuje mnoho poskytovatelů rychlých půjček, jak bankovních, tak nebankovních. Mezi nejznámější patří například Zonky, Zaplo, Ferratum nebo Kamali. Ti, kteří potřebují pouze menší částku, mohou využít malou půjčku ihned na účet, kterou nabízejí někteří poskytovatelé.

Kontokorent

Kontokorent je forma krátkodobého úvěru, který banka poskytuje k běžnému účtu. V praxi to znamená, že člověk může čerpat finanční prostředky i tehdy, když na účtu nemá dostatek vlastních peněz. Výše povoleného kontokorentu se liší podle bonity a příjmů klienta.

Výhodou kontokorentu je jeho flexibilita. Lze jej čerpat kdykoliv je potřeba a splácet postupně, jak člověku vyhovuje. Úroky se platí pouze z vyčerpané částky, nikoliv z celého povoleného limitu.

Nevýhodou kontokorentu mohou být poměrně vysoké úroky, které se obvykle pohybují v rozmezí 15-20 % ročně. Dalším rizikem je možnost přečerpání a následné problémy se splácením.

Pro získání kontokorentu je obvykle nutné mít u banky vedený běžný účet a doložit pravidelný příjem. Některé banky mohou požadovat i další doklady, jako je například potvrzení o zaměstnání.

Kreditní karty s okamžitým převodem

Některé kreditní karty umožňují okamžitý převod peněz na bankovní účet. Tato funkce může být užitečná v případě, že člověk potřebuje peníze ihned a nemá jinou možnost, jak je získat.

Je však důležité si uvědomit, že okamžité převody z kreditní karty jsou obvykle spojeny s vysokými poplatky. Tyto poplatky se mohou pohybovat v rozmezí 3-5 % z převáděné částky.

Jaké typy rychlých půjček existují

Půjček, především těch nebankovních, je nespočet. Jaké druhy existují a co je pro ně typické?

1) Krátkodobá půjčka online

Krátkodobá půjčka online bývá nabízena především nebankovními poskytovateli úvěrů. Vyznačuje se krátkou dobou splatnosti, která obvykle činí jen několik týdnů. Jejich maximální výše bývá pár desítek tisíc korun.

Jedná se o úvěr neúčelový, což znamená, že peníze lze použít na cokoliv. Splácení krátkodobých půjček probíhá formou jednorázové splátky. Pokud klient svůj závazek nesplatí, nejenže budou narůstat úroky a penále z prodlení, avšak pohledávka bude současně postoupena inkasní agentuře, která zahájí vymáhání dluhu. S tím je při sjednávání půjčky a zejména při vyskytnuvších se potížích se splacením potřeba počítat.

Nejvýhodnější krátkodobý úvěr lze snadno vyhledat pomocí virtuálního srovnávače půjček. Díky tomu, že shromažďuje téměř všechny dostupné nabídky na trhu, dokáže doporučit produkt splňující všechny klientovy požadavky a to během pouhých pár okamžiků. Agregátory půjček šetří čas i energii, neboť procházet nabídky jednotlivých finančních domů jednu po druhé je náročný proces.

Podmínky pro schválení žádosti o peníze ihned na účet nebývají příliš striktní. Zpravidla jde o věk minimálně 18 let, trvalý pobyt v ČR, bezdlužnost a dostatečný příjem. Většina poskytovatelů půjček sice prověřuje bonitu žadatelů, nicméně získat nebankovní půjčka ihned na účet je i přesto velmi jednoduché.

Z výše zmíněného vyplývá, že ačkoliv jsou některé úvěry inzerovány jako „krátkodobé půjčky ihned„, o okamžité peníze se většinou nejedná. Je totiž potřeba počkat na to, až si poskytovatel půjčky ověří identitu a bonitu žadatele. Dobrou zprávou ale je, že většinou se člověk obejde bez zdlouhavého telefonování a může získat půjčku téměř ihned bez hovoru.

2) Malá půjčka ihned na účet

Plán půjčit si peníze ihned však může překazit i negativní záznam v registru dlužníků. Registrů v ČR působí několik a zaznamenávají veškeré úkony každého žadatele o úvěr. Pozitivní informace, že klient vše včas a řádně splácí, a poté negativní informace o prodleních, zastavení plateb, exekuci či insolvenci.

Všichni licencovaní poskytovatelé spotřebitelských úvěrů i malých půjček mají zákonnou povinnost do těchto registrů nahlížet a řídit se záznamy v nich uvedenými. V praxi to znamená, že nevychází-li klientova finanční reputace z registru příznivě, neměl by věřitel žádost o malou půjčku ihned na účet vůbec brát v potaz.

Ovšem realita vyznívá poněkud odlišně. Nebankovní instituce jsou oproti bankám benevolentnější a ochotnější přehlídnout drobné nedostatky. Častokrát se klient do registru dostane pouhým jedním opožděním splátky, například když se mu zpozdila výplata, a poté musí několik let čekat, než je záznam z registru dlužníků odstraněn.

Nebankovní společnosti si jsou těchto skutečností dobře vědomy a přistupují proto ke každé jednotlivé žádosti o půjčku individuálně. Doptávají se na podrobnosti a okolnosti klientovy situace, společně hledají řešení a alternativy výhodné pro obě strany.

Z tohoto vyplývá, že pokud člověk má záznam v registru dlužníků, může být získání půjčky složitější, ale nikoliv nemožné. Existují poskytovatelé, kteří nabízejí půjčky pro dlužníky ihned na účet. Tyto půjčky jsou často poskytovány nebankovními společnostmi a mají obvykle přísnější podmínky než běžné nebankovní půjčky ihned na účet.

3) Půčka ihned na účet

Půjčka ihned na účet tedy může být poskytnuta i lidem se záznamem v registru. Pro věřitele je mnohem důležitější, zda klient disponuje dostatečně vysokým příjmem, aby byl schopen bez problémů pokrýt jak své běžné domácí výdaje, tak splátky úvěru.

Často si proto nebankovní společnost vyptává, kolik členů žije v jedné domácnosti, jaké jsou měsíční celkové výdaje, ostatní závazky, případně kolik vyživovaných dětí žije v rodině. To vše ovlivňuje, zda bude půjčka ihned schválena či nikoliv.

Na základě poměru mezi příjmy a výdaje pak obchodní zástupce nebankovky nabídne žadateli o půjčku maximální možnost částku, kterou je společnost v dané situaci schopna uvolnit a výši úroků s tím souvisejících. Pokud klient nabídku akceptuje, může obdržet peníze ihned na účet, prakticky jen do 15 minut.

Nabídka krátkodobých půjček ihned na účet

Poskytovatelů bankovních i nebankovních půjček ihned a účet je celá řada. Jak již bylo řečeno, většinou jsou rychlé půjčky nabízeny především nebankovními institucemi, které na klienty nekladou tak přísné požadavky jako banky.

Aktuálně dostupné krátkodobé půjčky ihned na účet:

Některé společnosti (např. Zaplo nebo Kamali) dnes nabízejí tzv. první půjčky zdarma. Jedná se o rychlé krátkodobé půjčky, u kterých nejsou účtovány žádné úroky ani poplatky a RPSN je tedy 0 %. Za předpokladu, že je člověk schopen splácet včas, je taková půjčka zdarma nejvýhodnějším krátkodobým úvěrem.

Peníze na ruku ihned

V mnoha případech klient poptává peníze ihned na ruku, například pokud nemá bankovní účet nebo jej má zablokovaný. Nebankovní instituce na tyto klienty často cílí nabídkou hotovostních úvěrů, které jsou někdy inzerovány jako „půjčka ihned nonstop“.

Půjčka v hotovosti je možná získat například u Providentu nebo CreditPortal. Finanční asistent se s klientem při schválení žádost domluví na místě a čase osobní schůzky, kam obchodní zástupce přiveze k podpisu smlouvu a požadovaný finanční obnos.

U společnosti CreditPortal lze hotovost vybrat na čerpacích stanicích EuroOil, které po schválení úvěru půjčku vyplácejí na výplatním terminálu. Částka je však omezená pouze do výše 4 900 Kč.

Peníze na ruku ihned – směnka

Celá řada soukromníků nabízí také půjčky na směnku, které hojně inzerují hesla typu „půjčím peníze ihned“. Vzniká tak půjčka na směnku ihned, která však nepatří mezi nejvýhodnější úvěry, neboť úrok může dosahovat i 100 %. Vyplatí se proto dát si na ně pozor.

Ověřeným způsobem, jak poznat bezpečnou půjčku, je vyhledat, zda věřitel disponuje platnou licencí České národní banky, která jej k poskytování úvěrů opravňuje.

Nutno podotknout, že půjčka na směnku je od roku 2013 postavena mimo zákon a nelze ji poskytovat oficiální cestou. Přesto se tak děje. Soukromníci nechávají žadatele o peníze podepsat takzvanou rozhodčí doložku, která věřiteli v případě potřeby umožní domáhat se dluhu u rozhodčího soudu.

Půjčka na OP ihned na účet

Pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) nebo podnikatele může být získání klasické půjčky složitější kvůli nutnosti dokládat daňové přiznání a další dokumenty. Řešením může být půjčka na OP ihned na účet, která je určena právě pro tuto skupinu klientů.

Tyto půjčky jsou obvykle poskytovány nebankovními společnostmi a vyžadují minimum dokladů – často stačí pouze občanský průkaz a výpis z bankovního účtu. Díky tomu je možné získat peníze velmi rychle, někdy dokonce během několika minut.

Jak vydělat peníze ihned

Pokud člověk potřebuje peníze ihned a nechce se uchylovat k půjčkám, existuje několik alternativních způsobů, jak si rychle přivydělat:

  • Prodej nepotřebných věcí

Člověk může projít si svůj byt nebo dům a najít věci, které již nepoužívá nebo nepotřebuje. Může se jednat o oblečení, elektroniku, knihy, nábytek nebo cokoliv jiného, co by mohlo mít pro někoho jiného hodnotu.

Tyto věci lze následně prodat na online bazarech, jako jsou Sbazar, Bazoš, Facebook Marketplace nebo Vinted. Pokud člověk potřebuje peníze opravdu rychle, může zkusit zastavárnu, kde mu za jeho věci vyplatí hotovost na ruku.

  • Krátkodobé brigády

Existuje řada krátkodobých brigád, které mohou člověku pomoci vydělat peníze během několika hodin nebo dnů. Mezi oblíbené možnosti patří rozvoz jídla pro společnosti jako Foodora nebo Wolt, pomocné práce v obchodech nebo skladech, venčení psů, úklid domácností nebo hlídání dětí. Mnoho těchto brigád lze najít online na platformách jako Jooble, Indeed nebo Prace.cz.

  • Freelancing

Pokud má člověk nějaké dovednosti, jako je psaní, překlad, grafický design, programování nebo online marketing, můžete nabídnout své služby jako freelancer. Existuje mnoho online platforem, kde lze najít klienty, například Upwork, Fiverr nebo Freelancer.com.

  • Účast v placených průzkumech

Některé společnosti platí za účast v online průzkumech. Výdělek za jeden průzkum nebývá vysoký, ale pokud se člověk zúčastní více průzkumů, může si takto přivydělat nějaké peníze navíc.

  • Pronájem

Pokud má člověk volný pokoj, může jej pronajmout krátkodobě přes platformy jako Airbnb. Může také pronajmout své auto nebo jiné věci, které vlastní a momentálně nepotřebuje.