Peníze ihned na účet – jak získat

kratkodobe-pujcky

Nabídka rychlých krátkodobých půjček je velmi pestrá. Co je pro krátkodobé půjčky charakteristické? Jak získat peníze ihned na účet? Kdo úvěr může získat a jaké jsou podmínky?

Krátkodobá půjčka online bývá nabízena především nebankovními poskytovateli úvěrů. Vyznačují se krátkou dobou splatnosti, která obvykle činí jen několik týdnů. Jejich maximální výše bývá pár desítek tisíc korun.

Jedná se o úvěry neúčelové, což znamená, že peníze lze použít na cokoliv. Splácení krátkodobých půjček probíhá formou jednorázové splátky. Pokud klient svůj závazek nesplatí, nejenže budou narůstat úroky a penále z prodlení, avšak pohledávka bude současně postoupena inkasní agentuře, která zahájí vymáhání dluhu. S tím je při sjednávání půjčky a zejména při vyskytnuvších se potížích se splacením potřeba počítat.

Nejvýhodnější krátkodobý úvěr lze snadno vyhledat pomocí virtuálního srovnávače půjček. Díky tomu, že shromažďuje téměř všechny dostupné nabídky na trhu, dokáže doporučit produkt splňující všechny klientovy požadavky a to během pouhých pár okamžiků. Agregátory půjček šetří čas i energii, neboť procházet nabídky jednotlivých finančních domů jednu po druhé je náročný proces.

Podmínky pro schválení žádosti o peníze ihned na účet nebývají příliš striktní. Zpravidla jde o věk minimálně 18 let, trvalý pobyt v ČR, bezdlužnost a dostatečný příjem. Většina poskytovatelů půjček sice prověřuje bonitu žadatelů, nicméně získat nebankovní půjčka ihned na účet je i přesto velmi jednoduché.

Jak získat peníze ihned – žádost

Žádost o krátkodobý úvěr se ve většině případů podává online na webových stránkách poskytovatele. Zde zájemce vyplní jednoduchý webový formulář, odešle jej a vyčká na schválení úvěru. Okamžitě po vyhodnocení a schválení žádosti jsou peníze vyplaceny na účet klienta. Úvěr je tudíž dobrý způsob, jak získat peníze ihned.

Z výše zmíněného vyplývá, že ačkoliv jsou některé úvěry inzerovány jako „krátkodobé půjčky ihned„, o okamžité peníze se většinou nejedná. Je totiž potřeba počkat na to, až si poskytovatel půjčky ověří identitu a bonitu žadatele. Celý proces vyřízení je rychlejší tehdy, pokud je žadatel stálým klientem dané nebankovní společnosti.

Online půjčka ihned na účet

Vše může zkomplikovat nedostatečná úvěruschopnost. Nebankovní společnost ke schválení online půjčky ihned na účet zpravidla požaduje doložení příjmu, buď od zaměstnavatele nebo prostřednictvím výplatních pásek. Nebo alespoň předložením několika po sobě jdoucích výpisů z bankovního účtu, kde může věřitel jasně vidět poměr mezi příjmy a výdaji.

Příjmy nemusejí pocházet z jediného zdroje, kterým většinou bývá u hlavního pracovního poměru zaměstnavatel. Mnoho žadatelů o půjčku zaměstnáno ani není. Jedná se například o studenty, matky na rodičovské dovolené, důchodce, nebo nezaměstané. Ti ovšem mohou příjmy doložit například z pronájmu nemovitosti, důchodovým výměrem, rentou, nebo příjmy z brigády.

Malá půjčka ihned na účet

Plán půjčit si peníze ihned však může překazit i negativní záznam v registru dlužníků. Registrů v ČR působí několik a zaznamenávají veškeré úkony každého žadatele o úvěr. Pozitivní informace, že klient vše včas a řádně splácí, a poté negativní informace o prodleních, zastavení plateb, exekuci či insolvenci.

Všichni licencovaní poskytovatelé spotřebitelských úvěrů i malých půjček mají zákonnou povinnost do těchto registrů nahlížet a řídit se záznamy v nich uvedenými. V praxi to znamená, že nevychází-li klientova finanční reputace z registru příznivě, neměl by věřitel žádost o malou půjčku ihned na účet vůbec brát v potaz.

Ovšem realita vyznívá poněkud odlišně. Nebankovní instituce jsou oproti bankám benevolentnější a ochotnější přehlídnout drobné nedostatky. Častokrát se klient do registru dostane pouhým jedním opožděním splátky, například když se mu zpozdila výplata, a poté musí několik let čekat, než je záznam z registru dlužníků odstraněn.

Nebankovní společnosti si jsou těchto skutečností dobře vědomy a přistupují proto ke každé jednotlivé žádosti o půjčku individuálně. Doptávají se na podrobnosti a okolnosti klientovy situace, společně hledají řešení a alternativy výhodné pro obě strany.

Půčka ihned na účet

Půjčka ihned na účet tedy může být poskytnuta i lidem se záznamem v registru. Pro věřitele je mnohem důležitější, zda klient disponuje dostatečně vysokým příjmem, aby byl schopen bez problémů pokrýt jak své běžné domácí výdaje, tak splátky úvěru.

Často si proto nebankovní společnost vyptává kolik členů žije v jedné domácnosti, jaké jsou měsíční celkové výdaje, ostatní závazky, případně kolik vyživovaných dětí žije v rodině. To vše ovlivňuje, zda bude půjčka ihned na účet schválena či nikoliv.

Na základě poměru mezi příjmy a výdaje pak obchodní zástupce nebankovky nabídne žadateli o půjčku maximální možnost částku, kterou je společnost v dané situaci schopna uvolnit a výši úroků s tím souvisejících. Pokud klient nabídku akceptuje, může obdržet peníze ihned na účet, prakticky jen do 15 minut.

Nabídka krátkodobých půjček ihned na účet

Poskytovatelů rychlých krátkodobých půjček je celá řada. Jak již bylo řečeno, většinou jsou krátkodobé půjčky nabízeny nebankovními institucemi, které na klienty nekladou tak přísné požadavky jako banky.

Aktuálně dostupné krátkodobé půjčky ihned na účet:

Některé společnosti (např. Zaplo nebo Kamali) dnes nabízejí tzv. první půjčky zdarma. Jedná se o rychlé krátkodobé půjčky, u kterých nejsou účtovány žádné úroky ani poplatky a RPSN je tedy 0 %. Za předpokladu, že je člověk schopen splácet včas, je taková půjčka zdarma nejvýhodnějším krátkodobým úvěrem.

Peníze na ruku ihned

V mnoha případech klient poptává peníze na ruku ihned. Je to z toho důvodu, že z nějaké příčiny nevlastní bankovní účet, případně jej má exekučně obestavený. Nebankovní instituce na tyto klienty cílí nabídkou hotovostních úvěrů.

Půjčka v hotovosti je možná získat například u Providentu nebo CreditPortal. Finanční asistent se s klientem při schválení žádost domluví na místě a čase osobní schůzky, kam obchodní zástupce přiveze k podpisu smlouvu a požadovaný finanční obnos.

U společnosti CreditPortal lze hotovost vybrat na čerpacích stanicích EuroOil, které po schválení úvěru půjčku vyplácejí na výplatním terminálu. Částka je však omezená pouze do výše 4 900 Kč.

Peníze na ruku ihned – směnka

Celá řada soukromníků nabízí také půjčky na směnku, které hojně inzerují hesla typu „půjčím peníze ihned“. Vzniká tak půjčka na směnku ihned, která však nepatří mezi nejvýhodnější úvěry, neboť úrok může dosahovat i 100 %. Vyplatí se proto dát si na ně pozor.

Ověřeným způsobem, jak poznat bezpečnou půjčku, je vyhledat, zda věřitel disponuje platnou licencí České národní banky, která jej k poskytování úvěrů opravňuje.

Nutno podotknout, že půjčka na směnku je od roku 2013 postavena mimo zákon a nelze ji poskytovat oficiální cestou. Přesto se tak děje. Soukromníci nechávají žadatele o peníze podepsat takzvanou rozhodčí doložku, která věřiteli v případě potřeby umožní domáhat se dluhu u rozhodčího soudu.

Jak vydělat peníze ihned

Než se člověk uchýlí k pochybným lichvářským půjčkám, měl by v prvé řadě prověřit své nejbližší okolí, zda je některý z jeho příbuzných a známých ochoten půjčit mu peníze. Ve většině případů se jedná o bezúročné půjčky postavené na vzájemné důvěře.

Alternativním řešením je rovněž najít způsoby, jak vydělat peníze ihned, například formou přivýdělku, druhého zaměstnání nebo brigády a pokrýt tak nenadálé finanční výdaje. V úvahu přichází logicky i omezení výdajů.