Půjčka pro nezaměstnané – hotovostní, pro dlužníky, okamžitá

youngafricanamericangirlholdingczechkorunabanknotesscaredand

Lidé s nízkými příjmy či nezaměstnaní mívají se získáním půjčky největší problémy. Půjčku pro lidi bez příjmu sice neposkytují všechny úvěrové společnosti, přesto není nutné zoufat, protože existuje půjčka pro nezaměstnané. Co je dobré vědět o SMS půjčkách pro nezaměstnané a kdo je může získat?

Půjčka pro nezaměstnané zní jako naprostá utopie. Proč by si půjčoval někdo, nemá příjmy na splácení půjčky? A na druhou stranu, proč by někdo jiný takovému člověku půjčoval, když nemá jistotu vrácení peněz? Přesto půjčka pro nezaměstnané existuje a je běžně poskytována.

Samozřejmě se jedná o nebankovní úvěr, protože pokud je člověk bez práce a nemá ani čím ručit, nemá u banky naprosto žádnou šanci získat půjčku.

Půjčka pro nezaměstnané by však měla být dobře uváženým krokem. Nezaměstnaní totiž patří k nejranitelnější skupině žadatelů a mají největší pravděpodobnost, že skončí v dluhové pasti. 

Před tím, než si člověk půjčku pro nezaměstnané sjedná, měl by si ověřit, že vybraná společnost je držitelem licence ČNB pro poskytování úvěrů. Od věci není ani pročtení nezávislých recenzí dané půjčky, díky kterým se lze vyhnout lichvářům a dalším podvodníkům.

Existuje půjčka pro nezaměstnané?

Ztráta zaměstnání znamená a odříznutí od pravidelného příjmu je nepříjemná situace, do které se může dostat každý. Ne vždy je možné hned nastoupit do práce a ne každý má našetřeno dostatek peněz, aby nějakou dobu žil jen z úspor.

Dobrou zprávou je, že existuje půjčka pro nezaměstnané. Člověk by ji však měl vnímat jako krajní řešení. Prioritou by totiž mělo být co nejrychlejší nalezení nového zaměstnání. I když by to bylo jen na kratší dobu, pořád je to lepší řešení, než si brát půjčku pro nezaměstnané.

Zadlužit se v době, kdy člověk nemá žádné příjmy, může být velmi rizikové. Často stačí projít své pravidelné výdaje, na nějakou dobu se uskromnit a snažit se výdaje snížit na minimum. Není třeba hned sahat k půjčce pro nezaměstnané.

Pokud se nezaměstnaný pro půjčku přece jen rozhodne, měl by úvěrující společnost vybírat opravdu obezřetně. Na poli nebankovních půjček, kam půjčka pro nezaměstnané spadá, se totiž najde spoustu podvodníků

Jaké jsou parametry půjčky pro nezaměstnané?

Půjčka pro nezaměstnané je rychlou nebankovní půjčkou, kterou lze zařadit do kategorie mikroúvěrů. To znamená, že je zpravidla omezena do výše jen několika tisíc a také ji klient musí splatit ve velmi krátké době. Zpravidla do 30 dnů.

Na druhou stranu její výhoda spočívá v tom, že se jedná o půjčku bez registru. Poskytovatel půjčky neprověřuje bonitu žadatele, jeho úvěrovou minulost a ani příjmy. Proto bývají půjčky pro nezaměstnané většinou bez problémů schvalovány.

Půjčka pro nezaměstnané může být vyřízena již během několika minut a peníze má žadatel obratem na účtu. V některých případech je může obdržet i v hotovosti.

Pozdní splacení půjčky pro nezaměstnané se většinou pojí s obrovskými pokutami a částka ke splacení se rázem může vyšplhat do abnormálních výšin.

Pro danou nebankovní společnost je totiž poskytnutí půjčky pro nezaměstnané vysokým rizikem, a proto si za něj bere vysoké poplatky.

Podmínky pro získání rychlé půjčky pro nezaměstnané

Vyřízení půjčky pro nezaměstnané je velice rychlé. Stačí jen vyplnit krátký online dotazník, mít e-mailovou adresu a nejlépe také mobilní telefon.

žadatel o rychlou půjčku pro nezaměstnané musí splňovat následující podmínky:

  • plnoletost
  • bydliště na území České republiky
  • vlastní bankovní účet

Rychlou půjčku pro nezaměstnané je potřeba vybírat pečlivě. Často se lze setkat s nekalými praktikami, jako je například vybírání poplatku před schválením půjčky nebo hovory na telefonní linky zpoplatněné vysokými částkami.

Když už si má člověk brát rychlou půjčku pro nezaměstnané, tak jenom od prověřených společností.

SMS půjčka pro nezaměstnané – okamžitá půjčka pro nezaměstnané

Lidé, kteří žijí v menších městech či na vesnicích, nechtějí vynakládat peněžní prostředky na jízdu do většího města, aby si sjednali úvěr. Obzvlášť když se jedná o nezaměstnané, kteří počítají každou korunu.

Navíc jsou mnohdy tlačeni časem a potřebují peníze ihned. Řešením je SMS půjčka pro nezaměstnané.

Jak sám název tohoto produktu napovídá, SMS půjčka pro nezaměstnané se sjednává pomocí SMS zprávy. V případě první půjčky je ovšem potřeba vyplnit online formulář na webu poskytovatele. Každou další půjčku je pak možné sjednat jednoduše přes SMS.

Online žádost o první SMS půjčku pro nezaměstnané může být zdlouhavější, nicméně často lze půjčku získat do 24 hodin. V případě půjček přes SMS jsou peníze zpravidla na účtu ihned. Jedná se tak o okamžitou půjčku pro nezaměstnané.

Na co dát pozor před sjednáním půjčky pro nezaměstnané a dlužníky

Některé půjčky, zejména ty nebankovní, se mohou na první pohled jevit jako výhodné, ovšem ve skutečnosti tomu tak není. A osoby bez příjmů či dlužníci jsou nejrizikovější skupinou.

Na co si dát pozor před uzavřením smlouvy o půjčce pro nezaměstnané a dlužníky? Důležité je sledovat následující parametry:

  • výši RPSN
  • výši úrokové sazby
  • poplatky (za sjednání, vedení apod.)
  • výši sankcí za pozdní splacení

RPSN, která o výhodnosti půjčky říká nejvíce, bývá u nebankovních půjček velmi vysoká. Platí to zejména pro půjčky na krátkou dobu, mezi které většina půjček pro nezaměstnané patří.

Před samotným půjčením peněz by si měl každý dobře spočítat, jestli bude schopen půjčku včas splatit. Jestliže je bez práce a nemá vůbec žádný příjem, může být splacení takového závazku velmi náročné. 

Žadatelé o půjčky pro nezaměstnané a dlužníky se snadno mohou ocitnout v dluhové pasti, pokud nebudou schopni půjčky včas splácet. Člověk by proto měl nejdříve hledat nějaký příjem, a až pak uvažovat o půjčce.

Hotovostní půjčka pro nezaměstnané

Kdo je bez práce a příjmů, ten pochopitelně potřebuje peníze. A peníze na ruku ihned mu samozřejmě neposkytne žádná banka a za rizikového ho bude mít i většina nebankovních poskytovatelů.

Jsou však soukromé osoby, které poskytují hotovostní půjčky pro nezaměstnané. Takovým nabídkám je však lepší se vyhnout, byť vypadají lákavě. Většinou se totiž jedná o půjčky na směnku, kterou jsou u nás zakázané.

Soukromá osoba poskytne hotovostní půjčku pro nezaměstnané bez požadavku na doklad ze zaměstnání o příjmu. Nepoužívá ani registry dlužníků pro posouzení bonity. Se soukromníkem je snadné se domluvit a hotovostní půjčku pro nezaměstnané získat.

Ovšem takové půjčky jsou většinou draze vykoupeny. Mívají vysoké úroky, velmi krátkou dobu splatnosti a obrovské sankce za prodlení. Soukromý poskytovatel půjčky také často požaduje nějakou zástavu nebo ručení.

Půjčka pro nezaměstnané s exekucí

Kdo je nezaměstnaný a navíc ještě v exekuci, neměl by o jakékoliv půjčce vůbec přemýšlet. Riziko půjčky pro nezaměstnané s exekucí totiž spočívá v tom, že již zadlužený a nezaměstnaný člověk nebude schopen půjčku splácet a své dluhy tím dále zvětší.

Na internetu lze najít velké množství nabídek, které slibují půjčky pro nezaměstnané s exekucí. Pravda je však taková, že půjčky pro zadlužené jsou velmi výjimečnou záležitostí.

Každý poskytovatel úvěrů je totiž povinný kontrolovat registry dlužníků a pokud zjistí, že je člověk zadlužený, neměl by mu půjčku vůbec poskytnout. Mnoho společností tak ovšem nečiní a obchází zákon.

půjček pro nezaměstnané s exekucí je nutné počítat s velmi vysokými poplatky, které úvěr činí extrémně nevýhodným. Poskytovatelům takových půjček jde pouze o výdělek, nikoliv o pomoc člověku v nouzi.

Půjčka pro nezaměstnané s exekucí patří k velmi rizikovým produktům a člověk by měl třikrát zvážit, jestli ji opravdu potřebuje. Každá situace jde vždycky řešit více způsoby.