Půjčka pro důchodce – bez účtu, nebankovní i přes SMS

seniorcouplehavingconsultationsabouttheirsupplementpillswitha

Stejně jako maminky na rodičovské dovolené či jiné nezaměstnané osoby se mohou o půjčky ucházet také důchodci. Jak o půjčku pro penzisty zažádat, jaké jsou podmínky a jak je to s půjčkami pro důchodce bez registru?

Na finančním trhu se lze setkat s pojmem seniorská půjčka, ačkoliv žádný takový produkt oficiálně neexistuje. Půjčky pro důchodce nejsou samostatně v bankovním portfoliu, neboť jsou to spotřebitelské úvěry jako každé jiné.

Přestože banky tvrdí, že u svých úvěrů nejsou lidé limitováni maximální věkovou hranicí, realita se může pohybovat v poněkud odlišných kruzích. Řada bank pracuje s úmrtnostními tabulkami a klade důraz na průměrnou délku života i pravděpodobnost dožití se dalšího roku. Všechny tyto faktory hrají roli ve schvalovacím procesu.

Půjčka pro důchodce

Veskrze však lze říci, že banky důchodcům půjčky poskytují velmi často. Dnešní penzisté jsou aktivnější, cestují, sportují, studují a drží krok s moderní dobou. Mnoho z nich si přivydělává na poloviční úvazek, má občasné brigády, příjem z dividend či pronájmu. To vše hraje ve prospěch schválení žádosti o půjčku.

Důchod je navíc pravidelný a dobře prokazatelný příjem od státu a je doživotní, proto bývá spolehlivějším příjmem, než finance z podnikání jako OSVČ. Typ důchodu může být starobní, invalidní i vdovský. Nikoliv však sirotčí, neboť tomu, kdo sirotčí důchod pobírá, není 18 let a nemůže mu z tohoto důvodu být poskytnut úvěr.

Jistou formou důchodu, kterou banky při žádosti o půjčku pro důchodce zohledňují a akceptují, je výsluhový příspěvek. Výsluhová renta náleží příslušníkům Armády České republiky a členům bezpečnostního sboru.

Jde o bývalé zaměstnance Policie ČR, Celní správy, Vězeňské služby, Armády, Hasičského záchranného sboru, Bezpečnostní informační služby, Úřadu pro zahraniční styky a Generální isnpekce bezpečnostních sborů.

Nárok na výsluhový příspěvek má každý zaměstnanec výše uvedených organizací, který řádně odsloužil minimálně 15 let a nebyl propuštěn. Výše takového příspěvku činí 20 % měsíčního příjmu, avšak v závislosti na odpracovaných letech může být i vyšší, maximálně však 50 %.

Půjčka pro invalidní důchodce

Speciální půjčka pro invalidní důchodce není nutná. Jelikož se s ní pojí stejná kritéria jako se starobním či vdovským důchodem, lze o ni zažádat jako o klasický spotřebitelský úvěr. Banky mohou namítnout, že invalidní důchod není trvalý a jeho výplata může být po přezkoušení zdravotního stavu ukončena.

U krátkodobých půjček je však tato námitka nepodstatná. Rychlé a krátké půjčky jsou obvykle splaceny mnohem dříve, než přezkoušení a následné možné ukončení vyplácení invalidního důchodu vejde v platnost.

Pobírání vdovského důchodu trvá pouze jeden rok a nárok na něj zaniká uzavřením nového manželství. Na trvalý vdovský důchod pak mají nárok ti, kdo pečují o nezaopatřené děti, rodiče ve společné domácnosti, nebo ti, kdo jsou plně invalidní.

Půjčky pro důchodce – dlouhodobé

Hypotéka pro důchodce je stále ještě finanční tabu, ačkoliv se o ni začíná zajímat čím dál větší procento penzistů. Jelikož je v podmínkách většiny hypoték splatnost do 70 let věku, mohou si o klasickém hypotečním úvěru hypotéce na rekonstrukci prozatím nechat jen zdát.

Na trhu se objeví nové produkty typu zpětná hypotéka pro důchodce, avšak tato forma půjčky je plná kontroverzí a budí rozpaky. Jsou rovněž slyšet slova o podvodu a nekalém jednání.

Dlouhodobé půjčky pro důchodce jsou riskantní i z hlediska možné smrti dlužníka. V takových případech dluh přechází na pozůstalé. Není výjimkou, pokud se banky rozhodnou u půjček pro důchodce vyžadovat i kvalitní životní pojištění, které by v případě úmrtí pokrylo výši dluhu.

Půjčka pro důchodce online

Mnoho lidí důchodového věku se obává obracet na tradiční banky, protože mají pocit, že sjednání úvěru trvá dlouhou dobu a je nutné čekat na schválení dny i týdny. To je zažitý omyl, který se snaží vyvracet stále více bank. Banky už nyní nejsou pomalé a chtějí se v rychlosti schválení úvěrů vyrovnat nebankovním společnostem.

Nejrychlejší úvěr je logicky u vlastní banky, kde má důchodce vedený běžný účet. Banka zná jeho úvěrovou minulost a poměr příjmů i výdajů. Stačí zažádat o půjčku pro důchodce online a úvěr může být vyřízen během několika okamžiků.

Půjčka pro důchodce online není překážkou například pro MONETA Money Bank, která dobře ví, že si nespočet důchodců aktivně přivydělává a podniká. Pro Monetu je podstatné doložit výměr důchodu, nebo oznámení o valorizaci důchodu, případně výplatní doklad od České pošty ne starší než 30 dnů.

Samozřejmě je také možné využít například půjčku bez účtu od nebankovního věřitele, protože je možné, že pousta důchodců nemá vlastní bankovní účet.

Česká spořitelna – půjčka pro důchodce

Jednou z největších a nejdůvěryhodnějších bank v ČR je Česká spořitelna. Půjčka pro důchodce je tu omezena věkem 71 let. Ovšem Česká spořitelna považuje důchod za trvalý a pravidelný příjem a výše půjčky záleží na výši příjmu.

ERA půjčka pro důchodce

ERA půjčka pro důchodce jako taková již neexistuje. ERA (Poštovní spořitelna) zanikla již v roce 2018 a jednalo se o takzvanou Poštovní půjčku. Společnost ČSOB ovšem i nadále poskytuje běžné spotřebitelské úvěry, o něž může žádat kdokoli bez omezení věku.

Nebankovní půjčka pro důchodce

S nebankovními půjčkami pro důchodce se doslova a do písmene roztrhl pytel. Pro nebankovní společnosti znamená důchod jistotu příjmu a dobrou zprávou je také fakt, že se výše důchodu pravidelně zvyšuje.

Obchodní zástupci jsou ochotni zastavit se u penzistů doma, přivézt s sebou smlouvu i požadovanou hotovost. Řada nebankovních subjektů však od 70 let věku vyžaduje k nebankovní půjčce pro důchodce ručitele. Například Green půjčka, nebo Fin půjčka.

Fin půjčku lze považovat za půjčku pro důchodce bez účtu, neboť je možné ji poskytnout i na účet cizí, který patří například příbuznému či známému. Express Cash půjčka je pak vyplácena na ruku do 24 hodin, lze ji také nazývat půjčkou pro důchodce bez účtu.

Co se SMS půjčky pro důchodce, není žádný rozdíl mezi žadatelem v důchodu a žadatelem v produktivním věku. Oba mají rovnocenné šance o spotřebitelský úvěr prostřednictvím SMS zažádat, aniž by byli a priori jakýmkoliv způsobem diskriminováni.

Půjčky pro důchodce bez registru

Půjčky pro důchodce bez registru jsou záležitostí nebankovních společností. Banka půjčku online bez registru za žádných okolností neposkytne, jelikož pečlivě prověřuje bonitu a úvěrovou historii klientů. Negativní záznamy v platební morálce znamenají pro banku automatickou stopku.

Nabídka půjček pro důchodce bez registru

Nabídka půjček bez registru online a navíc pro osoby nezaměstnané bohužel není široká. Ještě těžší je pak získat dlouhodobou půjčku bez registru. Bývá pravidlem, že pro získání půjčky bez registru je nutné doložit výši a zdroj příjmu, přičemž větší šanci mají žadatelé, kteří jsou zaměstnáni.

Pokud člověk na nabídku půjčky pro důchodce bez registru přece jen narazí, měl by se dobře seznámit se všemi podmínkami a poplatky, které se k půjčce mohou vázat. Lze tak předejít mnoha rozčarováním, zklamáním a nepříjemným překvapením, pokud se v průběhu času objeví nečekané finanční sankce.

Žádost o půjčku pro důchodce bez registru

Žádost o rychlou půjčku bez registru se podává online prostřednictvím webového formuláře, který je k dispozici na internetových stránkách vybrané společnosti. Není třeba nikam osobně chodit a obvykle ani telefonovat.

V žádosti je třeba uvést základní údaje o sobě, svém příjmu apod. Poté stačí žádost odeslat a vyčkat na její vyhodnocení, potažmo připsání finančních prostředků na bankovní účet.

Pozor na RPSN

Půjčky pro důchodce bez registru jsou velmi nevýhodné. Pojí se s nimi vysoké úroky a poplatky, a tak není neobvyklé, že RPSN dosahuje i tisíců procent. Takové půjčky často napáchají více škody než užitku, proto je rozhodně nelze nikomu doporučit.

Vždy je lepší zvolit alternativní řešení, pokud je to jen trochu možné – např. prodej nepotřebných věcí nebo půjčku od rodinného příslušníka, který nebude požadovat vysoké úroky.