Konsolidace půjček bez registru a zástavy – nebankovní 

businessmanholdingeurocentscoinsdollarbillsontablewith-2

Když má člověk více půjček, může v nich mít trochu zmatek. A taky platí zbytečné poplatky. Řešením je konsolidace půjček. Jak konsolidace půjček funguje? A dají se konsolidovat nebankovní půjčky bez registru a zástavy?

Bezpečné nebankovní půjčky poskytované společnostmi, které dodržují zákonné postupy, jsou uvedené v tabulce výše.

Pokud si člověk bere neuváženě půjčky, můžou mu brzo přerůst přes hlavu. Začne bankovními půjčkami, protože má dobrou bonitu. A může skončit u nebankovních půjček bez registru a bez zástavy, protože už mu nikdo jiný nepůjčí.

Nebývá výjimkou, že dlužník skončí v exekuci nebo insolvenci. Těmto krajním řešením však lze předcházet. Jedním ze způsobů je například konsolidace půjček, ať už bankovních či nebankovních. Co jsou nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy? A lze najít dlouhodobou půjčku bez registru?

Nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy 

Základní dělení půjček je na bankovní a nebankovní půjčky. Ten, kdo má dobrou bonitu, úvěrovou historii bez poskvrny a dostatečné a pravidelné příjmy, může jít v klidu žádat o bankovní půjčku.

Co mají ovšem dělat lidé, kteří tyto podmínky nesplňují? Naštěstí i na ně současná nabídka finančních produktů myslí. Problémovější klienti mohou zvolit nebankovní půjčky. Jejich nabídka je pestrá a každý si vybere.

Nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy, půjčky pro důchodce nebo studenty, nebankovní půjčka na ruku nebo dokonce půjčka v exekuci. Nebankovní půjčky jsou vyřizovány rychle a může ji získat téměř každý.

Je však třeba říci, že i nebankovní společnosti, které mají licenci ČNB, jsou povinny nahlížet do registrů dlužníků. Ovšem často tak nečiní nebo menší prohřešky dlužníků tolerují. Vždy záleží na individuálním posouzení.

Takže negativní zápis v bankovním či nebankovním registru automaticky nemusí znamenat zamítnutí žádosti.

Nebankovní registr 

Základem půjčování peněz je zodpovědné půjčování. Mezi zásady zodpovědného půjčování patří:

 • nepůjčovat si na zbytečnosti,
 • nedůvěřovat všem,
 • nepodepisovat neznámé smlouvy,
 • nejednat unáhleně,
 • nepůjčovat si na půjčku,
 • nemyslet jen na současnost.

Pokud tyto zásady nebude žadatel o půjčku dodržovat, může se snadno dostat do nebankovního registru. Co nebankovní registr je? A k čemu slouží?

Nebankovní registr klientských informací (NRKI) je databáze, prostřednictvím které se nebankovní subjekty poskytující spotřebitelské úvěry vzájemně informují o důvěryhodnosti, bonitě a platební morálce klientů (žadatelů o půjčku).

V nebankovním registru lze získat informace, zda klient své závazky včas a řádně splácí, dále údaje o smluvních vztazích mezi věřiteli a dlužníky, o výši úvěru a splátek.

Informace obsažené v nebankovním registru jsou pravidelně aktualizovány a uchovávány ještě po dobu dalších čtyř let po ukončení smluvního vztahu mezi věřitelem a klientem.

Pokud smlouva s klientem nebyla uzavřena, jsou informace v podobě žádosti o úvěr uchovány v nebankovním registru po dobu šesti měsíců.

Nebankovní registr klientských informací lze najít na stránce www.cncb.cz.

Nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy – podmínky pro získání

Kdo zjistí, že o něm jsou vedeny negativní informace v nebankovním registru, ten bude muset hledat nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy.

Nebankovní společnosti jsou známé tím, že mají benevolentní podmínky. Proto není příliš složité získat nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy. Stačí splnit tyto základní podmínky:

 • věk alespoň 18 let
 • občanství ČR
 • trvalý pobyt v ČR nebo povolení k trvalému pobytu
 • vlastní bankovní účet
 • telefon a email

Některé instituce požadují doložit i pravidelné a dostatečně vysoké příjmy. A rovněž zkoumají i bonitu žadatele.

Půjčka bez registru a bez zástavy – parametry

Půjčku bez registru a zástavy volí problémovější klienti, kteří v bance nepochodí. U této půjčky je typické, že věřitel nenahlíží do registru dlužníků a půjčka není zajištěna zástavou. Tedy není vyžadováno ručení nemovitostí.

Co může dlužník od půjčky bez registru a bez zástavy očekávat? Jedná se o následující parametry půjčky:

 • bez zástavy jsou poskytovány jen nižší částky
 • kratší doba splatnosti
 • vysoká RPSN
 • vysoké sankce v případě prodlení se splátkou

S podmínkami půjčky bez registru a bez zástavy je důležité se seznámit předem. Něž si zájemce půjčku vezme, měl by si spočítat, o kolik ji přeplatí, a co mu hrozí, když nezaplatí včas.

Nebankovní půjčka na ruku, půjčka do hodiny na ruku

Půjčka do hodiny na ruku je dalším typem nebankovní půjčky, kterou volí rizikoví a problémoví klienti. Je vyhledávaná mezi lidmi ve finanční nouzi, kteří nemají pravidelný příjem a peníze potřebují co nejdříve.

Nabízet nebankovní půjčku na ruku je pro věřitele riskantní, proto si za ně účtují vyšší úroky a RPSN. Nebankovní půjčka na ruku tak není příliš výhodná.

Nebankovní půjčka na ruku bývá k vyzvednutí v určených trafikách a čerpacích stanicích, které jsou v mnoha případech otevřeny nonstop. Půjčka do hodiny na ruku může být také dovezena kurýrem přímo domů žadateli nebo na smluvené místo.

S vyplácením peněz v hotovosti jsou pochopitelně spojeny další náklady, proto nebankovní půjčky na ruku mohou být opravdu drahé.

Nebankovní konsolidace půjček 

Kdo nedodržuje zásady zodpovědného půjčování a bere si jednu půjčku za druhou, brzy se v nich začne ztrácet. Každá má jinou splatnost, jiné poplatky a jiného věřitele. To vše je potřeba hlídat. Řešením může být nebankovní konsolidace půjček.

Konsolidace je sloučení všech půjček do jedné. Sloučit lze všechny typy bankovních i nebankovních půjček pro soukromé účely, kreditní karty, kontokorenty, leasingy, půjčky od splátkových společností i některé typy mikropůjček.

Konsolidaci půjček lze doporučit každému, kdo má dva a více dluhů. Kdo má nebankovní půjčky, zvolí spíše nebankovní konsolidaci půjček. Avšak ani banky konsolidaci nebankovních půjček spolu s bankovními nebrání.

Dlužník se sice svých dluhů nezbaví, avšak díky konsolidaci splácí jen jeden úvěr. Často za výhodnějších podmínek. Může získat například výhodnější úrokovou sazbu nebo si prodloužit dobu splatnosti za současného snížení měsíčních splátek.

Nebankovní konsolidace bez zástavy 

Nebankovní konsolidace bez zástavy znamená sloučení půjček do jedné bez ručení majetkem. Konsolidaci půjček bez registru a zástavy nabízejí nebankovní poskytovatelé pro dlužníky, jejichž jméno je zapsáno v některém registru dlužníků.

Při nebankovní konsolidaci bez zástavy dlužník ušetří na úrocích, poplatcích a především dostane všechny dluhy pod jednoho věřitele. Tím výrazně zpřehlední svou finanční situaci.

Společnosti nabízející nebankovní konsolidaci bez zástavy lze vyhledat na internetu. Každý má ovšem jiné podmínky, proto je nutné se s nimi nejprve předem seznámit.

Kdo si sám neví rady s konsolidací půjček, může se obrátit na finančního poradce nebo několik neziskových organizací, kteří dlužníkům zdarma pomáhají

Dlouhodobá půjčka bez registru 

Hlavním znakem půjček bez registru je, že jsou poskytovány na kratší dobu a v nižších částkách. Zpravidla to jsou půjčky v řádech tisíců, maximálně několik desetitisíců korun s dobou splatnosti do 30 dnů.

Dlouhodobá půjčka bez registru bývá spíše výjimkou. Pokud je dlouhodobá půjčka bez registru nabízena, většinou věřitel požaduje zástavu nemovitosti nebo ručení jiným majetkem. Přece jenom půjčku bez registru si bere rizikovější klient a věřitel potřebuje mít jistotu, že se mu peníze vrátí.

Nebankovní půjčky – recenze

Ať už si člověk chce vzít půjčku na auto nebo jakoukoliv jinou nebankovní půjčku, měl by si v první řadě ověřit, jestli má daný poskytovatel licenci ČNB, kterou podle zákona mít musí. Dále by měl mít jasné a srozumitelné smluvní podmínky a případné nejasnosti je ochoten vysvětlit.

Také by měl mít na svém webu uvedeny reprezentativní příklady, jak nabízené úvěry vypadají a kolik stojí. Podle toho se pozná, zda je poskytovatel úvěru férový a důvěryhodný či naopak.

Následně by si měl zájemce také přečíst recenze nebankovních půjček. Stačí do vyhledávače zadat heslo „nebankovní půjčky recenze“ a hned se objeví hodnocení, zkušenosti a diskuze jiných lidí.

Podle recenzí nebankovních půjček si člověk udělá obrázek o tom, jak obecně nebankovní půjčky fungují a také jak spolehliví a solidní jsou daní věřitelé.

Nejlepší nebankovní půjčka – diskuze 

Jaká je nejlepší nebankovní půjčka určitě zajímá každého. Nabídek je mnoho a vybrat tu nejlepší a nejlevnější půjčku bývá problém.

S výběrem pomůžou různé srovnávače, které jsou dostupné online. Popisují jednotlivé produkty a nabídky věřitelů. Také pomůže diskuze nejlepší nebankovní půjčky. V těch hodnotí půjčky lidé, kteří s nimi mají své zkušenosti.

A jaké je podle diskuzí nejlepší nebankovní půjčka? Bohužel jednotná odpověď neexistuje. Někomu vyhovuje krátká doba splatnosti a vyšší splátky, jiný si raději splácení rozložení do nižších částek na delší dobu.

Zkrátka vždy záleží na konkrétních požadavcích klienta a pro každého bude tou nejlepší nebankovní půjčkou nějaká jiná. Obecně se dá říci, že nejlepší nebankovní půjčkou je taková půjčka, kterou dlužník zbytečně nepřeplatí a která mu nezpůsobí osobní ani finanční problémy.

Mezi dobře hodnocené nebankovní půjčky patří např. Zaplo, Zonky nebo Kamali.