Půjčka bez registru – na splátky, ihned, pro dlužníky

younghispanicgirlholdingczechkorunabanknoteslookingpositiveand

Záznam v registru dlužníků může stát v cestě k získání půjčky. Kdo nabízí půjčky na splátky bez registru? Lze získat také půjčky bez registru na ruku?

Půjčky bez registru online nabízejí nebankovní společnosti nebo soukromé osoby. V nabídce je často k dostání také SMS půjčka bez registru na ruku nebo SMS půjčka bez registru a doložení příjmu.

Půjčka na splátky bez registru

Problematická úvěrová minulost, která je zaznamenána v registru dlužníku, je obvykle velkou překážkou, chtějí-li dlužníci získat novou půjčku. Velká část úvěrových institucí, převážně těch bankovních, nepůjčí osobám, které se v minulosti potýkaly s dluhovými problémy.

Banky i některé z nebankovních společností prověřují bonitu klientů a kladou důraz na to, aby člověk neměl žádné další dluhy. Negativní registry dlužníků obsahují záznamy o všech osobách, které měly v minulosti problémy se splácením.

Půjčka na splátky bez registru má výhodu v tom, že poskytovatel nekontroluje registry a půjčí tak téměř každému. Věřitel v tomto případě neřeší, jak dobrou bonitu klient má, a půjčku tak mohou získat i méně bonitní klienti.

Půjčka bez registru ihned

Další z výhod půjčky bez registru na splátky je fakt, že se jedná o opravdu rychlé úvěry. Sjednat je lze jednoduše přes internet z pohodlí domova. Online poskytovatelé obvykle schvalují žádosti velmi rychle a půjčku lze tak na účtě mít třeba do 15 minut.

Do karet těmto půjčkám hraje i to, že věřitelé příliš neprověřují bonitu klienta a jsou tak mnohem benevolentnější. Díky tomu netrvá dlouho proces žádosti o půjčku a je brzy hotovo.

Ačkoliv je kontrola bonity ze zákona povinná, mnoho nebankovních společností prochází tímto procesem pouze na oko a jsou tak schopné vyplatit půjčku na rozdíl od většiny bank velmi rychle. Na druhou stranu, právě tato rychlost je vykoupena cenou půjčky bez registru ihned.

Půjčka online bez registru – poplatky

Navzdory tomu, že půjčka online bez registru má mnoho výhod, jejím největším minusem je vysoká cena. Jedná se ovšem o rizikové úvěry. Věřitel nemá jistotu, že dlužník bude schopen včas úvěr splatit, musí proto nastavit vysoký úrok a poplatky.

Rizikovost těchto půjček zvyšuje jejich cenu. Často se tak klienti setkávají s nebankovními půjčkami s RPSN v řádu několika tisíc. Ačkoliv u krátkodobých úvěrů může být tato metrika zkreslující, jelikož se jedná o roční procentní sazbu nákladů, krátkodobé půjčky se však poskytují pouze třeba na 1 měsíc.

Nicméně i tak platí, že půjčka pro dlužníky bez registru nepatří zrovna mezi ty nejlevnější úvěry. Klienti musejí mnohdy úvěr přeplácet o tisíce Kč.

A proč jsou vysoké poplatky u půjček rizikové? Pokud dlužník nemá dostatek finančních prostředků na zaplacení základních či nečekaných výdajů, a půjčí si na jejich úhradu, hrozí, že po uplynutí doby splatnosti nesežene částku vyšší o několik tisíc, která mu chyběla před měsícem.

Pokud však dlužník není schopen včas splatit dluh, začnou se na jeho konto nabíhat další a další poplatky. Dluh tak bobtná a je stále těžší ho uhradit. U rizikovějších úvěrů, typu půjčky na směnku, mohou klienta ohrozit i další sankce.

Typy půjček bez registru

V zásadě existují buď krátkodobé, střednědobé nebo dlouhodobé úvěry. Střednědobé půjčky mají dobu splatnosti až několik měsíců či rok. Dlouhodobé úvěry poté až několik let s pravidelnými splátkami.

Krátkodobé půjčky mají obvykle maximální dobu splatnosti 30 dnů, na trhu jsou však i úvěry se splatností 7, 14 nebo 21 dní. Jistina se platí jednorázově na konci doby splatnosti společně s poplatky. Bývají inzerovány mimo jiné jako rychlá krátkodobá půjčka před výplatou.

Dlouhodobá půjčka na splátky bez registru

Půjčky na splátky bez registru jsou speciálním typem úvěru, který má povětšinou podobu krátkodobých půjček. Bez kontroly registrů si lze půjčit tak například na měsíc.

Dlouhodobé půjčky na splátky bez registru obvykle k dostání nejsou. Pro věřitele se jedná o velmi rizikový finančních produkt, raději proto půjčují pouze na kratší dobu.

Příkladem dlouhodobé půjčky mohou být například hypotéky nebo půjčky na auto bez registru. Platí, že získat hypotéku bez registru je téměř nemožné, ačkoliv existují i nebankovní hypotéky.

Krátkodobá půjčka na splátky bez registru

Krátkodobé půjčky bez registru jsou již poměrně běžnou nabídkou na úvěrovém trhu. Obvykle poskytovatel půjčí na 7, 14, 21 nebo 30 dnů. Celá půjčka včetně poplatků se splácí jednorázově na konci doby splatnosti uvedené ve smlouvě.

Na co si dát u krátkodobých půjček online bez registru pozor? Především je potřeba si pohlídat, aby platba splátky dorazila včas. Vzhledem k tomu, že ve většině případů se peníze posílají bankovní převodem, je třeba odeslat splátku o několik dnů předem. Jedině tak má klient jistotu, že nebude muset zbytečně hradit další sankce.

Některé z neférových nebankovních společností úmyslně nastavují dobu splatnosti na víkend. O víkendu však bankovní transfer nefunguje a podle zákona by tak měla být splatnost vždy v následující všední den. I taková zdánlivá drobnost může způsobit nemalé problémy, obzvlášť těm, kteří mají hluboko do kapsy.

Půjčka bez registru a doložení příjmu

Další z typů rizikových půjček je jistá půjčka bez registru a doložení příjmu. Ačkoliv tento typ úvěru se může zdát velmi výhodný, protože poskytovatelé zpravidla schválí téměř každou žádost, většinou jde o pravý opak.

Jak fungují půjčky bez registru a doložení příjmu? V zásadě jde opravdu o to, co nebankovní společnosti slibují. Opravdu poskytnou půjčku téměř každému nehledě na výši jeho příjmu, zároveň nekontrolují ani registry dlužníků. Půjčku může získat každý vyjma lidí s exekucí nebo v insolvenci.

Ve formuláři pro sjednání rychlé půjčky bez registru a doložení příjmu je obvykle nutné uvést výši příjmů a jejich zdroj. Nicméně poskytovatel nevyžaduje doklad o výši příjmů. Pokud je potřeba příjem doložit, lze to provést jedním z těchto způsobů:

  • potvrzení od zaměstnavatele
  • doložení smlouvy HPP na dobou neurčitou
  • výplatní páska
  • výpis z běžného bankovního účtu
  • daňové přiznání za minulý rok (pro OSVČ)
  • důchodový výměr nebo ústřižek složenky od důchodu
  • potvrzení o pobírání příspěvku na mateřské dovolené

Povinnost kontrolovat úvěrové registry ukládá zákon. Velká část nebankovních společností však tuto povinnost obchází a půjčí i bez doložení příjmu.

Nebankovní půjčky bez registru a doložení příjmu – kdo půjčí?

Nebankovní půjčky bez registru a doložení příjmu jsou k dostání, jejich nabídka však není nijak závratná. Stejně tak i půjčky bez doložení příjmu a bez zástavy. Velká část nebankovních společností sice nekontroluje bonitu klientů tak důkladně jako banky, i tak však vyžadují alespoň nějaký doklad o příjmu, případně nahlédnou do registru.

Hledá-li však zájemce nebankovní půjčky bez registru a doložení příjmů, může si zvolit například jednu z následujících společností:

Při půjčování je nutné mít neustále na paměti vysokou rizikovost těchto úvěrů. Před tím, než se člověk pro půjčku rozhodně, měl by si dobře spočítat, zda ji zvládne splatit po uplynutí příslušné doby splatnosti.

Půjčky bez registru na ruku

Drtivá většina půjček se posílá na účet. To s sebou samozřejmě přináší velké množství výhod. Půjčka bez registru ihned na účet je velmi rychlá, dá se získat téměř ihned a stejně tak splácení probíhá jednoduše bankovním převodem.

Najdou se však tací, kteří z nějakého důvodu nevlastní běžný bankovní účet. Může to být například z toho důvodu, že je na ně uvalena exekuce a bankovní účet je obsazen exekutorem. Veškeré peníze poté putují na umoření dluhu a to by se stalo i s financemi získanými v úvěru.

Co tedy dělat, když mám exekuci a potřebuji půjčku? I lidé bez bankovního účtu si mohou půjčit, a to díky hotovostním půjčkám bez registru na ruku. Takové půjčky sice poskytuje jen hrstka společností, nicméně ta možnost tu je.

Jak fungují půjčky bez registru na ruku? Poté, co je dlužníkovi schválena žádost, může si peníze vyzvednout buď v příslušném obchodě (trafiky, benziny apod.), nebo částku doručí v hotovosti kurýr společnosti až přede dveře dlužníka.

Hotově se pak úvěr také splácí, obvykle jednorázovou splátkou předanou také kurýrovi. Službu půjček bez registru na ruku poskytují například Provident nebo soukromé osoby.

Půjčky bez doložení příjmu a registru na ruku – výhody a nevýhody

Půjčky bez doložení příjmu a registru na ruku mají jedno společné. Na první pohled vypadají velmi výhodně a slibují lákavé nabídky. Jelikož se však jedná o rizikové úvěry, z povahy věci nikdy nemůže jít o levné půjčky, navzdory slibům poskytovatelů.

Aby se věřitelům vyplatilo podstoupit riziko, musejí nastavit vyšší RPSN a úroky, aby nebezpečnost půjčky vyvážili ziskem.

Mezi nevýhody půjček bez doložení příjmu a registru na ruku proto patří:

  • vysoké úroky a RPSN
  • vysoké sankce v případě pozdního splacení
  • často neférové podmínky
  • velká koncentrace podvodníků v této oblasti
  • nejde o rychlé půjčky vzhledem k nutnosti předání hotovosti

Naopak mezi výhody je nezbytné zmínit:

  • vysoké procento schválených žádostí – půjčky téměř pro každého
  • sjednání v kteroukoliv denní dobu
  • snadné sjednání přes internet
  • příležitost pro osoby bez bankovního účtu

Seznam výhod a nevýhod půjček bez doložení příjmu a registru na ruku může klientům pomoci se rozhodnout, zda se opravdu vyplatí o takovou půjčku žádat.

Nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy

Dalším typem nebankovních půjček jsou nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy. Lidé často vyhledávají tento typ půjček proto, že mají obavy z toho, že by museli zastavovat svůj majetek.

Zástava je běžnou praxí především u dlouhodobých půjček typu hypotéky nebo půjčky na auto. Dlužník vloží do zástavy svůj majetek a v případě, že nebude schopen splácet, tento kus majetku propadne věřiteli.

Většina krátkodobých nebankovních půjček bez registru je bez zástavy. Klienti se tak nemusejí obávat, že by po nich někdo chtěl zastavovat majetek. Nicméně o podmínkách smlouvy je potřeba vždy jednat s poskytovatelem a důkladně se s nimi seznámit.

Půjčka na splátky bez registru – na co si dát pozor?

Půjčky na splátku bez registru jsou velmi rizikovým úvěrovým produktem. Je potřeba být obezřetný při jejich sjednávání, aby člověk nemusel později litovat zbytečných chyb.

V prvé řadě je potřeba zůstat opatrný při výběru konkrétního poskytovatele. Na internetu se pohybuje velké množství podvodníků, kteří se chtějí obohatit na úkor zhoršení finanční situace dlužníka. Proto je vždy nezbytné si ověřit, zda vybraný poskytovatel disponuje platnou licencí ČNB.

Vyplatí se také zjistit si nějaké ohlasy předchozích klientů. Na sociálních sítích si lze v různých fórech snadno ověřit, zda jsou na firmu pozitivní nebo negativní recenze. Kritický by měl člověk být k recenzím, které zveřejní sama společnost na svém webu.