Půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy –⁠ vyplacení dluhů

Je-li člověk v exekuci, jsou jeho šance na získání nového úvěru poměrně malé, u banky dokonce nulové. Co tedy dělat, když má exekuci a potřebuje půjčit peníze? Kde se shání půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy?

Půjčky na vyplacení exekucí jsou záležitostí nebankovních institucí. Nicméně ne všechny takto rizikový úvěr poskytnou. Seriózní společnosti totiž kontrolují, zda je žadatel schopný úvěr splácet. Nahlížejí do evidence exekucí zdarma a jedincům v ní uvedeným nevyhoví.

Někteří poskytovatelé půjček však povinnost prověřovat bonitu obcházejí a nabízejí půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy i bez registru. Právě takových produktů často využívají lidé v exekuci. Jsou typické nízkým úvěrovým rámcem a krátkou dobou splatnosti. Vedle nich existují nebankovní půjčky s ručením nemovitostí, s nimiž je spojeno riziko ztráty střechy nad hlavou.

Brát si půjčku u společnosti, která obchází zákon, rozhodně nelze doporučit. Lepším řešením jsou půjčky od prověřených poskytovatelů. Nesolidní půjčky totiž mohou ve výsledku napáchat skutečně mnoho škody.

Mám exekuci a potřebuji půjčku

Podmínky pro schválení půjčky na vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy jsou vzhledem ke svému charakteru zpravidla velmi benevolentní. Vlastně se na trhu nebankovních úvěrů nevyskytuje žádný dostupnější produkt. Co dělat, když mám exekuci a potřebuji půjčku?

Kdo má exekuci a potřebuje půjčku, obvykle musí splňovat pouze následující:

 • plnoletost
 • trvalý pobyt na území ČR
 • doložení dokladu totožnosti

Nic dalšího není potřeba. Na rozdíl od spolehlivých institucí poskytovatelé úvěrů v exekuci nevyžadují doložení příjmu, zástavu majetku, ručitele a samozřejmě ani bezdlužnost. Co se dokladů totožnosti týče, stačí předložit občanský průkaz.

Své produkty proto často inzerují mimo jiné také pod těmito názvy:

Dosáhne na ně tedy téměř každý – kromě žadatelů vedených v evidenci exekucí zdarma i klienti s jiným typem dluhů, nezaměstnaní, studenti, ženy na mateřské dovolené, důchodci. Zkrátka všichni, kdo nejsou dostatečně bonitní na to, aby si půjčili u banky či spolehlivé nebankovní instituce, která má přísnější podmínky.

Mám exekuci a potřebuji účet

Kromě výše uvedených základních podmínek některé společnosti vyžadují, aby žadatel vlastnil bankovní účet na své jméno. Proč? No jednoduše proto, aby mu měly kam poslat peníze. Jedná se o nejobvyklejší způsob vyplacení úvěru.

V případě klientů s exekucí nastává ten problém, že bankovní účty jsou zpravidla to první, co exekutoři zabavují. Získat půjčku pro ně může být kvůli tomu velmi komplikované.

Co tedy dělat, když mám exekuci a potřebuji účet? Jednou možností je založit si nový účet u jakékoliv banky, v tom člověka exekuce nijak neomezuje.

Zřízení nového konta však exekutorovi díky speciálním mechanismům, které ho na takové kroky upozorňují, neunikne. Blokace je totiž jednou z cest, jak se může domáhat úhrady dluhu, takže si dlužníkovi účty pečlivě hlídá.

Rozumnějším řešením je proto založit si chráněný účet, který před exekutory brání nezabavitelnou částku a prostředky, které již dříve byly postiženy jinou exekucí. V České republice funguje od 1. dubna 2021, do této doby mohl exekutor zabavit jakékoli prostředky.

Půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy v hotovosti

Druhým a pro dlužníka i jednodušším způsobem vyplacení peněz je v hotovosti. Nemusí tak řešit komplikace s vedením účtu, které jsou při exekuci poměrně časté.

Na druhou stranu půjčka v exekuci na ruku znamená ještě větší riziko pro poskytovatele. Proto si v takových případech zpravidla účtuje výrazně vyšší poplatky a úroky než obvykle.

Poměrně spolehlivým poskytovatelem půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy je Ammado. Tato společnost poskytuje na ruku až 70 000 Kč maximálně na 17 měsíců a nevyžaduje za to zástavu nemovitosti. V nabídce má i další atraktivní produkty.

Alternativou hotovostního úvěru v exekuci mohou být např. půjčky o víkendu, které se také vyplácí na ruku. I ty s sebou však nesou vysoké úroky a ve výsledku se tak ani trochu nevyplatí. Navíc ne vždy jsou k dispozici pro žadatele v exekuci.

Půjčka na vyplacení exekucí – výhody a nevýhody

Ač se jedná o rizikový úvěr, má půjčka na vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy svoje výhody. Právě proto se na ni mnoho lidí nechá nalákat.

Které to jsou?

 • benevolentní vyhodnocování žádostí
 • není nutné doložení příjmu ani zástava majetku
 • dostupnost i pro žadatele se záznamem v registru dlužníků
 • rychlé sjednání přes internet
 • rychlé vyplacení peněz na účet i v hotovosti

Nevýhody, které s sebou půjčka na vyplacení dluhů a exekucí nese, jsou však mnohem zásadnější. Zejména se jedná o následující:

 • predátorské praktiky nebankovních organizací
 • velké množství vysokých poplatků
 • vysoké úroky a RPSN
 • při zastavení nemovitosti je klientovi vyplacena jen zhruba polovina její ceny

Mezi poskytovateli se pohybuje mnoho podvodníků a lichvářů. Poznat se dají na základě nepřehledných smluv, v nichž chybí důležité informace, a podle negativních nebo žádných recenzí. Webové stránky takových společností jsou často nekvalitní, pokud vůbec nějaké existují.

Vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy je vždy nutné řádně promyslet.

Půjčka v exekuci bývá často poskytována také formou půjčky na směnku. Jedná se o jeden z nejdražších a vůbec nejnebezpečnějších typů úvěru, na který je třeba dát si pozor.

Poskytovatelé se pomocí něho snaží na svých klientech co nejvíce vydělat. Účtují si proto obrovské úroky a další poplatky. Žadatelé tento aspekt nepromyslí, s vidinou rychlého a snadného zisku peněz si úvěr sjednají a poté mají problém se splácením.

Jedním z největších rizik půjčky na směnku je přítomnost rozhodčí doložky. Jejím podepsáním dává klient druhé straně možnost jmenovat libovolného člověka tzv. rozhodcem, který stojí na straně držitele směnky a má za úkol řešit případné problémy s nesplácením.

Půjčka v exekuci recenze

Když už se někdo rozhodne pro půjčku v exekuci, měl by si alespoň přečíst internetové recenze daného poskytovatele. To ovšem někdy může být problém –⁠ neověření poskytovatelé málokdy disponují dostatkem recenzí. Už to by měl být pro zájemce varovný signál.

Užitečné příspěvky lze najít na internetových fórech, kde si bývalí i současní klienti vyměňují své zkušenosti. Na toto téma se diskutuje například na portálech emimino.cz a modrykonik.cz. Uživatelé si zde mohou pouze číst nebo sami debatovat.

Co říkají o půjčce v exekuci recenze?

 • obrovské úroky a RPSN
 • skryté poplatky
 • nepřehledné smlouvy
 • lichvářské praktiky
 • nelegální způsoby vymáhání splátek

Půjčky na vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy jsou nejnebezpečnějším produktem na trhu s úvěry. Vysoké riziko, že klient svůj závazek nesplatí včas, je vyvažováno extrémně vysokými poplatky a úrokovou sazbou.

Brát si při exekuci novou půjčku je vyloženě špatný nápad. Prakticky vždy se tím finanční problémy klienta prohloubí. Jakýkoliv poskytovatel úvěrů se na klientovi snaží především vydělat, nikoliv mu pomoct. A když se mu to nedaří, nebojí se uchýlit ani k predátorským praktikám.

Ideální je exekuci předcházet, například za pomoci konsolidace nebo refinancování půjček.

Půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy – poskytovatelé

Kdo má zájem o půjčku na splácení exekuce, bude muset chvíli hledat. Banka ani solidní nebankovní společnost mu totiž nepůjčí. Důvodem je povinnost nahlížet do úvěrových registrů a prověřovat bonitu žadatele, kterou ukládá zákon o spotřebitelském úvěru.

Jediným řešením je obrátit se na poskytovatele, který do registru dlužníků nenahlíží, a tak nemá problém půjčit ani žadatelům s exekucí. V naprosté většině případů se jedná o nespolehlivé instituce bez potřebné licence od České národní banky, kteří svým jednáním obcházejí zákon.

Přesto se na trhu vyskytuje několik poskytovatelů půjček v exekuci. Kteří to jsou?

Maximální výše půjčkyDoba splatnosti
DSCredit100 000 Kč84 měsíců
Ammado5 000 Kč až 70 000 Kč7 až 17 měsíců
Půjčka Liška1 000 Kč až 100 000 Kč84 měsíců

Půjčky na vyplacení exekucí jsou bezpochyby nejrizikovějším finančním produktem na trhu, a to i pro poskytovatele. Vyžadují proto velmi vysokou RPSN, úroky i další poplatky, kterými se chrání pro případ, že klient nebude schopen splácet.

Každý by si měl proto dobře rozmyslet, zda se půjčce v exekuci skutečně upíše. Ať se obrátí na kteroukoliv společnost, která ji nabízí, hrozí mu, že se jeho finanční situace zhorší. Snaha vyřešit dluh jinou půjčkou v naprosté většině případů končí špatně.

DSCredit – půjčka v exekuci

S půjčkou DSCredit lze získat až 100 000 Kč, a to už za 15 minut. Sjednání probíhá online pomocí jednoduchého formuláře na webu společnosti. Některý ze zaměstnanců žádost prověří a hned klienta kontaktuje, aby se domluvili na detailech a vyplacení peněz.

U DSCredit se není třeba obávat skrytých poplatků za vyřízení. Také předčasné splacení je zcela zdarma. U této půjčky v exekuci minimální splátka činí 350 Kč měsíčně, zároveň ji lze až na 4 měsíce odložit. Doba splatnosti se pohybuje od 12 do 24 měsíců.

Stejně jako u všech půjček s exekucí, ani tady se klient nevyhne vysokým úrokům a RPSN. Přesto je hodnocení produktu velmi příznivé. Přímo na webu společnosti si lze přečíst 384 recenzí, které mu udělují průměrně 4,6 hvězdiček z 5. Ale pozor, všechny jsou minimálně 3 roky steré.

Ammado – půjčka v exekuci

U společnosti Ammado je klientovi s exekucí k dispozici 5 000 Kč až 70 000 Kč na 7 až 17 měsíců. Komu by tyto parametry nevyhovovaly, může se podívat na její web a vybrat si jiný produkt. Lze tam najít celou řadu nejrůznějších úvěrů, které se sjednávají online.

Ammado si uvědomuje, že vlastnit bankovní účet je v exekuci problematické, a tak svým klientům vyplácí půjčku v hotovosti. Kromě doložení příjmu nevyžaduje ani ručitele a zástavu nemovitosti. Jedinou podmínkou je, aby klient neměl více než 6 exekucí.

V recenzích Google se k Ammadu vyjádřilo již 270 klientů, a to převážně pozitivně – průměrně společnosti udělují 4,3 hvězdičky z 5. Chválí si rychlé a jednoduché sjednání a také úrok v rozumné míře.

Negativní příspěvky vyjadřují stížnosti na spamové SMS zprávy, které Ammado rozesílá, nepochopitelné zamítnutí žádosti o úvěr a také na špatnou komunikaci.

Liška – půjčka v exekuci

Také půjčka Liška se vyřizuje prostřednictvím jednoduchého formuláře na webu společnosti. Žadatel do něj zadá požadované parametry úvěru, své osobní a kontaktní údaje a poté už jen čeká, až se mu poskytovatel ozve.

K samotnému vyplacení dojde za pár minut, a to na bankovní účet klienta. Zájemci si mohou půjčit nanejvýš 100 000 Kč na 12 až 24 měsíců. U této půjčky v exekuci minimální splátka činí 350 Kč měsíčně, dále si ji lze přizpůsobit podle sebe.

Jediné recenze tohoto produktu jsou k dohledání přímo na webu instituce. Vyznívají jednoznačně v její prospěch – klienti v nich chválí, že vše proběhlo v pořádku a přesně tak, jak bylo domluveno. Díky tomu půjčku Liška hodnotí 4,7 hvězdičkami z 5.

Tetička půjčka

Krátkodobá půjčka od nebankovního věřitele Tetička je finanční úvěr, tzv. Tetička půjčka, který je poskytovaný nebankovním věřitelem. Tento úvěr se často používá k financování naléhavých výdajů. Nejlépe se na krátkodobé půjčky od nebankovního věřitele hodí pro jejich schopnost poskytnout hotovost rychle, což se často stává životní nutností.

Půjčku od tetičky zajišťuje společnost Fair Credit Czech s.r.o., která je oprávněnou společností k činnosti Nebankovního poskytovatele spotřebitelského úvěru a je zapsaná u České národní banky. Právě licence České národní banky, jakožto dohlížejícího orgánu, zvyšuje důvěryhodnost půjčky od tetičky.

Jak získat půjčku Tetička:

 1. vyplnit online žádost
 2. poskytnout kopii občanského průkazu a druhého dokladu totožnosti
 3. poskytnout 2 výpisy z bankovního účtu
 4. podpis smlouvy a její potvrzení přes SMS

Jedná se tedy o opravdu velmi rychlou a zajímavou půjčku, která se dá vyřešit již do 10 minut online z pohodlí domova. Není však poskytována lidem v exekuci.