Půjčky na OP s exekucí – nevadí exekuce

pujcky-s-exekuci

Pro lidi, kteří jsou v exekuci, je získání nové půjčky velmi složité, ovšem ne nemožné. Jaká jsou specifika půjček pro lidi v exekuci a s jakými nevýhodami a riziky by klienti měli počítat?

Nebankovní půjčky s exekucí je možné získat pouze u nebankovních společností. Je však třeba počítat s tím, že solidní nebankovní poskytovatel úvěrů zadluženému člověku nepůjčí, a to kvůli zákonné povinnosti nahlížet od registru dlužníků. Některé společnosti tuto povinnost obcházejí a spokojí se s doložením příjmu.

Půjčky pro lidi v exekuci také poskytují jen společnosti, které nemají licenci od České národní banky. To znamená, že se jedná o velmi rizikový produkt, s nímž je spojena extrémně vysoká RPSN.

Společností, které klientům v exekuci půjčí, není mnoho. Přesto lze na nabídky půjček pro zadlužené v exekuci narazit. Každý by měl mít na paměti, že v případě zadluženosti není nová půjčka řešením, naopak problémy ještě více prohloubí.

Půjčky pro dlužníky s exekucí jsou neúčelové úvěry ve výši několika tisíc korun. Často mají podobu půjčky na směnku s exekucí. Jejich splatnost zpravidla nebývá delší než pár týdnů, obvykle se s nimi pojí velmi vysoké poplatky a tím i nevýhodná RPSN.

Rizika půjčky s exekucí

Na co si dát pozor u půjček pro zadlužené? Největším rizikem je v tomto případě radikální zhoršení finanční situace klienta. Je-li člověk v exekuci, určitě by si neměl brát nové úvěry, jelikož další a další zadlužování pravděpodobně povede k osobnímu bankrotu.

Ideální je exekucím předcházet, například pomocí refinancování nebo konsolidace půjček. Existují jak bankovní, tak nebankovní konsolidace a refinancování, nabídka je tedy skutečně široká.

Pokud už si člověk půjčku pro zadlužené v exekuci sjednal a nyní ji nemůže splácet, musí s věřitelem komunikovat. Dělat mrtvého brouka se v tomto případě skutečně nevyplácí.