Mikropůjčky bez doložení příjmu a registru

mikropujcky

Mezi mikropůjčky se řadí velké množství nebankovních úvěrů, které jsou nabízené online. Co je pro ně specifické, jaké mají výhody a na co dát pozor?

Mikropůjčky neboli drobné úvěry jsou ve většině případů poskytované nebankovními úvěrovými společnostmi.

Jako mikropůjčky jsou nazývány na základě své výše, která nepřesahuje pár tisíc korun. S tím jde ruku v ruce i relativně krátká doba splatnosti, která činí max. pár týdnů.

Poskytovatelé mikropůjček

Jak již bylo řečeno, mikropůjčkami se většinou označují drobné nebankovní úvěry. Drtivou většinu z nich je možné sjednat online s pomocí občanského průkazu a dokladu o pravidelném příjmu. Jedná se také o mikropůjčky bez registru.

V současné době lze o mikropůjčky požádat například u těchto společností:

Jedná se o nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí. Žádost o půjčku se podává prostřednictvím jednoduchého webového formuláře. Schvalovací proces netrvá dlouho, proto lze mít peníze na účtě v ten samý den.

Výhody mikropůjček

Klienti velmi oceňují možnost získat půjčku přes internet. Není třeba nikam chodit a většinou ani telefonovat, tudíž je proces vyřízení skutečně jednoduchý.

Velkou výhodou je také možnost získat první půjčku zcela zdarma, tedy bez úroků a poplatků. Takové půjčky nabízí například Zaplo nebo Kamali. Je však nutné zaslat splátku včas, jinak pochopitelně začnou naskakovat úroky z prodlení.

Mezi největší výhody mikropůjček patří:

  • první půjčka zdarma
  • rychlé a jednoduché vyřízení
  • rychlá výplata peněz na účet
  • velký výběr poskytovatelů

Podmínky, které musí žadatelé o půjčku splňovat, se u jednotlivých společností liší. Obvykle je nutná plnoletost, pravidelný příjem v dostatečné výši a trvalé bydliště na území České republiky.

Na co dát u mikropůjček pozor?

Rozhodně se vyplatí věnovat dostatek času výběru poskytovatele půjčky. Pomoci mohou úvěrové kalkulačky či srovnávače půjček, které lze najít na nezávislých webových stránkách věnujících se finančním tématům.

U mikropůjček je také potřeba počítat s vyšší RPSN než u půjček bankovních (za předpokladu, že se nejedná o první půjčku zdarma).

Za nevýhody mikropůjček lze považovat:

  • vyšší RPSN
  • vysoké sankce za zpoždění se splátkou
  • omezená výše úvěru
  • krátká doba splatnosti

Ze všeho nejdůležitější je splatit mikropůjčku včas. V opačném případě se úvěr značně prodraží kvůli úrokům z prodlení. To platí i pro již zmíněné půjčky bez úroků a poplatků.