Mikropůjčky bez doložení příjmu a registru

Mezi mikropůjčky se řadí velké množství nebankovních úvěrů, které jsou nabízené online. Nebankovní společnosti obvykle lákají na mikropůjčky bez registru a doložení pravidelných měsíčních příjmů. Co je pro ně tedy specifické, jaké mají výhody a na co dát pozor?

Mikropůjčky neboli drobné úvěry jsou ve většině případů poskytované nebankovními úvěrovými společnostmi. Jako mikropůjčky jsou nazývány na základě své výše, která nepřesahuje pár tisíc korun. S tím jde ruku v ruce i relativně krátká doba splatnosti, která činí max. pár týdnů až měsíc.

Většinou jsou mikropůjčky využívány v případech, kdy klient potřebuje rychle peníze na bankovním účtu, a to klidně i během víkendu. Některé události si prostě nevybírají.

Poskytovatelé mikropůjček

Jak již bylo řečeno, mikropůjčkami se většinou označují drobné nebankovní úvěry. Drtivou většinu z nich je možné sjednat online s pomocí občanského průkazu a dokladu o pravidelném příjmu. V některých případech není doklad o výši příjmů potřeba. Mimo to se často zmiňují také mikropůjčky bez registru.

V současné době lze o mikropůjčky požádat například u těchto společností:

Jedná se o nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí. Žádost o půjčku se podává prostřednictvím jednoduchého webového formuláře. Schvalovací proces netrvá dlouho, proto lze mít peníze na účtě v ten samý den.

Výhody mikropůjček

Klienti velmi oceňují možnost získat půjčku přes internet. Není třeba nikam chodit a většinou ani telefonovat, tudíž je proces vyřízení skutečně jednoduchý. Peníze jsou obvykle připsány a účet během pár hodin.

Velkou výhodou je také možnost získat první půjčku zcela zdarma, tedy bez úroků a poplatků. Takové půjčky nabízí například Zaplo nebo Kamali. Je však nutné zaslat splátku včas, jinak pochopitelně začnou naskakovat úroky z prodlení.

Mezi největší výhody mikropůjček patří:

  • první půjčka zdarma
  • rychlé a jednoduché vyřízení
  • rychlá výplata peněz na účet
  • velký výběr poskytovatelů

Podmínky, které musí žadatelé o půjčku splňovat, se u jednotlivých společností liší. Obvykle je nutná plnoletost, pravidelný příjem v dostatečné výši a trvalé bydliště na území České republiky. Některá kritéria záleží na konkrétní společnosti a jiná jsou dána zákonem.

Další výhodou mikropůjček je to, že všechno probíhá více méně bez zbytečného papírování. Vše probíhá během pár minut a není nutné doložit ani účel úvěru. Celý proces je citelně zjednodušený oproti běžným půjčkám a nabízí klientům určitou svobodu v půjčování peněz, i když už například mají za sebou minulost s dluhy.

Na co dát u mikropůjček pozor?

Rozhodně se vyplatí věnovat dostatek času výběru poskytovatele půjčky. Pomoci mohou úvěrové kalkulačky či srovnávače půjček, které lze najít na nezávislých webových stránkách věnujících se finančním tématům.

U mikropůjček je také potřeba počítat s vyšší RPSN než u půjček bankovních (za předpokladu, že se nejedná o první půjčku zdarma).

Za nevýhody mikropůjček lze považovat:

  • vyšší RPSN
  • vysoké sankce za zpoždění se splátkou
  • omezenou výši úvěru
  • krátkou dobu splatnosti

Ze všeho nejdůležitější je splatit mikropůjčku včas. V opačném případě se úvěr značně prodraží kvůli úrokům z prodlení. To platí i pro již zmíněné půjčky bez úroků a poplatků. Mikropůjčka se pak přestává klientovi vyplácet.

Navíc při využívání mikropůjček může klient nabýt dojmu, že se jedná o malé obnosy peněz, a tudíž není rizikové si vzít další. Mikropůjčky se však mohou rychle nasčítat a vznikne poměrně vysoký dluh, který může být problém splatit.

Nejhorší situací v době zadlužení je půjčovat si na půjčku. Tento případ většinou nikdy nekončí dobře a může vyústit až v osobní bankrot. Mikropůjčka není o nic méně vážná, i když se půjčuje nižší obnos peněz.

Při výběru správné společnosti, která mikropůjčky poskytuje, je potřeba vše nejdříve pořádně promyslet a najít si relevantní informace. Seriózní společnost bude mít vše vysvětlené na internetových stránkách a bude trpělivě odpovídat na případné dotazy. Na důvěryhodnosti také přidává vlastní pobočka a netlačení klientů do impulzivního rozhodnutí.

Je také potřeba porovnat mezi sebou výši úroků a případné dodatečné podmínky či sankce v případě neplacení. Rozhodně je lepší nic neuspěchat a vše si důkladně rozmyslet.

Mikropůjčka bez doložení příjmu

V životě může nastat situace, kdy si i osoba bez pravidelného příjmu potřebuje půjčit. V tu chvíli přichází na řadu mikropůjčka, která je určena právě osobám s žádným nebo velmi nízkým příjmem. Tito klienti obvykle na běžnou půjčku totiž nedosáhnou, proto nejčastěji volí právě mikropůjčky.

Mikropůjčku bez doložení příjmu ocení i osoby, které si již v minulosti nějaký obnos půjčily a měly problémy ho splácet. Výhodou je, že mikropůjčka je bez doložení příjmu, nebankovní společnost ani nevyžaduje záruku, že klient bude mít dostatečný příjem pro budoucí splácení.

Nicméně tyto výhody mikropůjčky vyvažují i velká negativa v podobě vysokého RPSN a dalších poplatků. Dalo by se dokonce říct, že nebankovní společnosti si vysokými úroky a poplatky kompenzují možnou nejistotu včasného splácení. Půjčka bez doložení příjmu tak může být ve finále velmi nevýhodná a ve výsledku klient vypůjčenou částku mnohonásobně přeplatí.

V podstatě by se dalo říci, že pokud se s mikropůjčkami nakládá opatrně, mohou být dostupným způsobem, jak rychle získat peníze. Má to však jeden velký háček. Mikropůjčky bez doložení příjmu by se neměly používat k zaplacení jiných dluhů, aby se klient nedostal do dluhové pasti. Případné exekuce či osobní bankrot opravdu nestojí za chvilkový dobrý pocit z dostatku peněz.

Mikropůjčka bez registru

Mikropůjčky bez registru jsou řešením zejména pro osoby, které již měly v minulosti problémy se splácením svých závazků. Neznamená to, že si nebankovní společnost nemůže zjistit, jestli potenciální klient již neměl v minulosti problémy se splácením.

Naopak si i v případě mikropůjčky bez registru musí společnosti tuto informaci zjistit, ovšem neznamená to, že mikropůjčku nelze získat, pokud již v minulosti komplikace se splácením nastaly. Nebankovní společnosti mohou i tak žádosti vyhovět.

Do databáze sice nahlížet společnosti musí, nicméně často nevěnují pozornost některým menším nebo starším prohřeškům a mikropůjčku bez registru klientovi poskytnou. Všechno hodně záleží na současné finanční situaci klienta, která ovlivňuje získání mikropůjčky bez registru.

Úplně bez registru získat mikropůjčku nepůjde, záleží však na posouzení společnosti, jestli mikropůjčku poskytne i v případě méně závažných dluhů z minulosti. Pokud se stane, že žádosti klienta nevyhoví, je lepší zvážit zvýšení měsíčních příjmů či si peníze půjčit od příbuzných.

Mikropůjčka online

V dnešní digitální době není nic zvláštního, že lze celým procesem získávání mikropůjčky online projít zcela na dálku z pohodlí domova. Dlouhé fronty a čekání v bance tak přestávají být problémem. Je však potřeba se zamyslet i nad negativním dopadem snadné mikropůjčky online.

Celý proces získání mikropůjčky online probíhá tak, že postačí pouze zařízení s připojením na internet. U dané společnosti se vyplní formulář s kontaktními údaji a požadovanou částkou. Navíc není potřeba uvádět účel online mikropůjčky, tedy klient není omezen tím, na co může peníze z mikropůjčky použít.

Často se také při žádosti o online mikropůjčku využívá ověření prostřednictvím SMS zprávy či bankovního účtu. Celý proces je velmi jednoduchý a zvládne ho opravdu kdokoliv.

Pokud je získání mikropůjčky online opravdu tak jednoduché, může se stát, že si klient bude chtít půjčovat, i když to nebude bezpodmínečně nutné. Dluhy mohou postupně narůstat a vyústit v problém obrovských rozměrů, který je velmi těžko řešitelný.

Vyplacení mikropůjčky

Vyplacení požadované částky sice většinou probíhá prostřednictvím bezhotovostního bankovního převodu, nicméně některé společnosti nabízejí i předání peněz v hotovosti prostřednictvím obchodního zástupce, který vše vyřídí. Případnou další možností je vyplacení mikropůjčky přímo na pobočce společnosti.

Nebankovní společnosti nabízejí také mikropůjčky s nulovým úrokem. Nicméně vše probíhá formou marketingové akce a je potřeba si pořádně pročíst podmínky pro získání mikropůjčky. Navíc další mikropůjčka může být sjednána se zbytečně vysokým úrokem a dalšími poplatky.