Víkendová půjčka – ihned na účet o víkendu i hotovostní

youngblondegirlsmilinghappyholdingczechkorunabanknotesat

Může nastat situace, kdy člověk o víkendu potřebuje něco zaplatit a nemá dost peněz. V dnešní době si lze naštěstí půjčit peníze bez ohledu na to, jestli je zrovna všední den a nebo víkend. Lze získat víkendovou půjčku ihned? A jaká jsou specifika půjčky o víkendu?

Potřeba rychlé finanční injekce může potkat kohokoliv a kdykoliv. Zákon schválnosti funguje, takže trouba, lednice nebo televize se vždycky rozbijí o víkendu, když je člověk nejvíc potřebuje. Co dělat, když zrovna není moc peněz na pořízení nového spotřebiče? Zachrání situaci víkendová půjčka ihned?

Nečekané situace se stávají i mimo pracovní den a ne všichni mají našetřeno dost peněz. Banky fungují jen v pracovní dny a peníze o víkendu nebo ve svátek nepůjčí. Nebankovní společnosti jsou však připravené na všechno. I na půjčení peněz o víkendu. Jak víkendová půjčka funguje?

Víkendová půjčka ihned

Půjčit si peníze v týdnu není žádný problém. Co však dělat, když je víkend a člověk potřebuje finanční pomoc? Existují nějaké nonstop úvěry? Dobrá zpráva je, že existují.

Víkendová půjčka ihned je doménou nebankovních společností. Ty jsou známé tím, že jsou poměrně benevolentní v požadavcích na zájemce. Zpravidla nenahlížejí do registrů dlužníků, nezkoumají příjmy ani bonitu žadatele.

O víkendovou půjčku ihned lze zažádat online. Stačí vyplnit jednoduchý formulář na webových stránkách nebankovní společnosti a počkat na schválení. Je to rychlé a velmi jednoduché. V některých případech, kdy člověk žádá o půjčku poprvé, může být víkendová půjčka ihned i zdarma. To znamená bez úroků a poplatků. Jen musí být dodržena splatnost. 

Víkendová půjčka ihned je na českém trhu oblíbený a využívaný produkt. Poskytovatelem víkendové půjčky ihned je například společnost Provident a řada dalších.

Půjčka o víkendu – výhody a nevýhody

Každý, kdo žádá o půjčku o víkendu, musí počítat s tím, že zaplatí mnohem více než u běžné půjčky. Je to stejné jako kdyby člověk volal opraváře v sobotu ráno nebo v noci. Také bude mít vyšší sazby než v pracovní den.

Výhody půjčky o víkendu:

 • snadné sjednání z pohodlí domova
 • schválení do několika minut
 • peníze jsou ihned k dispozici
 • nekontrolují se příjmy
 • nenahlíží se do registrů dlužníků

Nevýhody půjčky o víkendu:

 • vysoká úroková sazba a RPSN
 • nižší doba splatnosti
 • vysoké poplatky za sjednání
 • abnormální sankce za nedodržení splatnosti

O víkendovou půjčku by tak měl člověk žádat pouze ve výjimečných situacích a nekupovat si věci, bez kterých se může obejít. Přece jen víkend není tak dlouhý.

Rychlá půjčka o víkendu – jak na to?

Rychlou půjčku o víkendu lze vyřídit jednoduše z pohodlí domova pomocí online formuláře. Žadatel vyplní osobní údaje, nahraje doklad totožnosti a uvede, kolik chce půjčit. Zpravidla je nutné doložit i příjmy, aby měl poskytovatel úvěru jistotu, že se mu peníze vrátí.

Ne všichni však požadují příjmy doložit. Čím méně toho poskytovatel rychlé půjčky o víkendu zkoumá, tím více je třeba se mít na pozoru. Mohlo by se jednat o lichvářskou půjčku, která je zakázaná. Je proto dobré si nejprve ověřit, jestli má daný poskytovatel půjčky licenci ČNB. Jen ta je zárukou, že jedná v souladu s českými zákony.

Po odeslání žádosti žadatele telefonicky kontaktuje pověřená osoba s konkrétní nabídkou, na základě které připraví smlouvu. Tu obě strany podepíšou a rychlá půjčka o víkendu je sjednaná. 

Je třeba si uvědomit, že rychlé půjčky o víkendu jsou zaměřené na již zadlužené osoby a lákají k opakovanému půjčování. Dlužník se snadno dostane do koloběhu půjček, ze kterého se jen těžko dostává ven.

Půjčka na účet – podmínky

Kdo žádá o půjčku na účet, měl by si uvědomit, že sice může žádat o víkendu, avšak peníze na účet o víkendu nedorazí. Půjčka na účet tedy není víkendovou půjčkou jako takovou.

Stejně jako u většiny ostatních půjček i u půjčky na účet platí, že žadatel musí splňovat následující podmínky:

 • věk více než 18 let
 • trvalý nebo dlouhodobý pobyt v České republice
 • vlastní bankovní účet

Některé společnosti vyžadují i doložení příjmů a kontrolují registry dlužníků. Jiné naopak nabízejí i půjčky bez doložení příjmu nebo dokonce půjčky pro nezaměstnané. Každý poskytovatel má své podmínky, proto je dobré se s nimi seznámit ještě před podepsáním smlouvy.

SMS půjčka o víkendu

SMS půjčka o víkendu je obvykle využívána jako půjčka do výplaty. Je to rychlý a snadný způsob, jak peníze získat. Žádost o první SMS půjčku o víkendu je třeba provést prostřednictvím online formuláře. Na základě formuláře se žadatel zaregistruje a další půjčky již vyřídí rychle jen pomocí SMS.

Prakticky SMS půjčka o víkendu funguje tak, že žadateli je po vyplnění formuláře zaslán na mobilní telefonní číslo do SMS kód, kterým půjčku potvrdí. Na e-mail mu pak dorazí smlouva stvrzená podpisem poskytovatele. Peníze obdrží na účet, případně v hotovosti.

SMS půjčka o víkendu je poskytována na menší částky s krátkou dobou splatnosti (většinou do 30 dnů). Jedná se tedy o mikropůjčku. SMS půjčku o víkendu bývá snadné sjednat, což je pro žadatele lákavé. Tento typ půjček je ovšem většinou velmi nevýhodný a ve finále se pěkně prodraží.

Pokud si žadatel potřebuje půjčit vyšší částku, musí se připravit na přísnější podmínky. Poskytovatel nejčastěji vyžaduje zástavu nemovitosti.

Hotovostní půjčka o víkendu

Nejrychlejší způsob, jak mít peníze u sebe co nejdřív, je si vzít hotovostní půjčku o víkendu. Žadatel o ni může zažádat online nebo telefonicky. Poskytovatel, který se specializuje na hotovostní půjčku o víkendu, buď navštíví žadatele doma nebo se s ním sejít na dohodnutém místě, příp. lze využít i jiné možnosti.

Hotovostní půjčku o víkendu je možné předat následujícími způsoby:

 • ve vybraných trafikách
 • na čerpací stanici
 • při osobní schůzce

Někteří poskytovatelé si za hotovostní půjčku o víkendu berou opravdu vysoké poplatky, proto je třeba být při výběru poskytovatele úvěru opravdu obezřetný. Především je důležité si zkontrolovat výši RPSN, poplatků a sankcí za nedodržení splatnosti.

Půjčka ihned na účet

Poskytovatelé půjček často lákají na půjčku ihned schválenou a převedenou na účet. Je to však tak trochu marketingový trik, protože bankovní převod nějakou dobu trvá. Peníze žadateli reálně dojdou až následující pracovní den.

Některé banky sice už zvládnou okamžitou platbu, avšak transakci okamžité platby musí poskytovat nejen banka žadatele, nýbrž i banka poskytovatele. Proto mohou být peníze ihned na účet trochu problém. Tím spíš to platí pro půjčky o víkendu.

Peníze na účet nikdy během víkendu nepřijdou. Kdo tedy na peníze spěchá, je vždy lepší a rychlejší, když zažádá o půjčku v hotovosti.

Půjčka na OP ihned na účet

Na začátku je třeba uvést, že každá půjčka je půjčkou na OP. Respektive žadatel se nikdy bez dokladu totožnosti neobejde. Podmínkou pro získání půjčky na OP ihned na účet a každé jiné půjčky je tedy platný občanský průkaz nebo pas.

Někteří poskytovatelé půjček na OP ihned na účet nekontrolují registry, proto je půjčka často poskytována i dlužníkům. Má však poměrně nevýhodné podmínky, vysoké úroky a RPSN.

Půjčka pro dlužníky ihned na účet

Podle zákona má každý poskytovatel úvěru povinnost kontrolovat registry dlužníků. Tím chrání jak dlužníka samotného, aby se nepředlužil, tak především sebe. Mnoho společností tuto povinnost však nedodržuje a nemá problém poskytnout i půjčku pro dlužníky ihned na účet.

Pro dlužníky to však není žádné řešení. U těchto typů půjček je typická přítomnost rozhodčí doložky. Pokud dlužník půjčku nesplatí nebo nastane jiný problém, přichází na řadu arbitr určený nebankovní institucí, který situaci posoudí. A rozhodne ve prospěch věřitele.

U půjček pro dlužníky ihned na účet je také obvyklé, že dlužník musí ručit svým majetkem. Tím se totiž věřitel jistí, že své peníze dostane zpátky.

Kdo je zadlužený, měl by si uvědomit, že každá další půjčka jeho problémy jen znásobí. Měl by se snažit hledat jiné řešení, než je půjčka pro dlužníky ihned na účet.

Rychlé půjčky ihned na účet – na co si dát pozor

Na poli rychlých půjček ihned na účet se pohybuje mnoho podvodníků, kteří se snaží využít nepříznivé finanční situace a tísně ostatních. Proto je dobré se těmto půjčkám vyhýbat velkým obloukem.

Pokud přece jen někdo zažádá o rychlou půjčku ihned na účet, měl by se ujistit, že poskytovatel úvěru má licenci ČNB, webové stránky a jasné s srozumitelné obchodní podmínky.

Také je dobré si přečíst recenze nebankovních poskytovatelů na internetu. Pokud nebankovní společnost žádné recenze nemá, je to vždy podezřelé. Stejně tak je podezřelé, pokud poskytovatel nepožaduje doložit žádné doklady a je v podstatě ochotný půjčit komukoliv.