Půjčka online – schválení, o víkendu, na účet

focusedyoungcouplecalculatingbillsdiscussingplanningbudgettogetherserious

Půjčka online je doménou nebankovních společností. Hlavní výhodou půjčky online je rychlost vyřízení. Veškerá administrativa se řeší online, elektronicky probíhá dokonce i podpis smlouvy. Jaké online půjčky jsou dnes dostupné a jak o ně zažádat?

Přes internet je v současné době možné sjednat drtivou většinu nebankovních úvěrů. U některých bankovních půjček je rovněž nabízeno sjednání online, rozhodně se však nejedná o samozřejmost. Dostupné jsou proto především nebankovní online půjčky.

Banky pečlivě prověřují bonitu neboli úvěruschopnost klienta, proto je schvalovatelnost bankovních úvěrů relativně nízká. Nebankovní půjčky jsou mnohem dostupnější, je však třeba počítat s méně výhodnými podmínkami.

Půjčka online – výhody a nevýhody

Stejně jako každá jiná půjčka i půjčka online má své výhody a nevýhody. Zatímco banky ztrácí čas s náročným byrokratickým schvalováním, nebankovní společnosti se s vyřizováním půjček tolik nemazlí. 

U z názvu půjčky je jasné, že vše probíhá online a šetří se čas klienta i poskytovatele. Půjčku online lze mít sjednanou během jednoho dne, a to i s penězi na účtu. Jaké jsou další výhody půjčky online?

 • minimální administrativa
 • možnost zažádat online, tedy odkudkoliv
 • rychlost vyřízení
 • poměrně široká nabídka půjček
 • vysoká míra schvalovatelnosti

A jaké má půjčka online nevýhody?

 • vyšší RPSN, poplatky a sankce
 • nepřehledné podmínky
 • skryté poplatky

Samozřejmě ne každá půjčka online musí mít všechny uvedené výhody nebo nevýhody. Některá může mít navíc i své vlastní. Podmínky jednotlivých poskytovatelů se liší, proto je dobré nabídku trhu nejprve prozkoumat a následně se rozhodnout.

Půjčka online ihned

Nabídka půjček online je poměrně široká. V podstatě se dá říci, že každá nebankovní půjčka je dnes online. Víkendová půjčka, půjčka pro dlužníky, půjčka bez doložení příjmu, půjčka bez registru a mnoho dalších se dá vyřídit online a ihned.

Rychlost vyřízení online půjčky závisí na tom, kolik peněz člověk potřebuje a jak moc se zkoumá jeho úvěrová historie. Co se týká výplaty peněz, pak jsou dvě možnosti – půjčka online ihned na ruku nebo na účet.

V nabídce nebankovních poskytovatelů půjček online hned je mnoho úvěrů, které už svým názvem zavání finančními problémy. Jedná se například o půjčky bez registru, půjčky bez příjmů nebo dokonce půjčky v exekuci. Při jejich sjednání musí být žadatel na pozoru a dobře si rozmyslet, zda se mu vyplatí do nich vůbec jít.

Půjčka online hned může být totiž velmi riziková. Je proto nutné si dobře přečíst její podmínky. Pokud člověk do vyhledávače zadá heslo „půjčka online ihned“ nebo „půjčka online hned“, může si také přečíst hodnocení ostatních lidí.

Ta mu pomůžou si udělat obrázek o poskytovateli půjčky a o tom, jak je daná půjčka online výhodná či naopak.

Půjčka online – schválení

Pro schválení online půjčky je zapotřebí splnit tyto požadavky:

 • fyzická osoba starší 18 let
 • trvalý zdroj příjmů
 • trvalé nebo přechodné bydliště na území ČR (nebo povolení k pobytu na území ČR)
 • vlastní bankovní účet

Některé společnosti ověřují i bonitu žadatele. U většiny nebankovních online půjček však není na překážku negativní záznam v registru dlužníků.

Okamžitá půjčka online – jak zažádat

Získat okamžitou půjčku online je jednoduché. Na webových stránkách poskytovatele stačí vyplnit online žádost, odeslat ji a počkat na její schválení.

V žádosti o okamžitou půjčku online je nutné uvést osobní údaje a většinou také informace o příjmech a případných dalších úvěrech. Některé společnosti vyžadují doklad o příjmu, jímž mohou být např. výpisy z účtu, výplatní pásky nebo potvrzení od zaměstnavatele.

Peníze se na účtu objeví již během několika minut po schválení žádosti. Pokud jde o online půjčku v hotovosti, budou připraveny k vyzvednutí na předem určeném místě (obvykle jsou vypláceny na terminálech v trafikách, na čerpacích stanicích apod.).

Nebankovní online půjčka – na co si dát pozor při výběru

Zákon o spotřebitelském úvěru ukládá úvěrovým poskytovatelům povinnost prověřit bonitu (úvěruschopnost) každého žadatele. Obvykle tak je nutné ověřit:

 • negativní záznamy v registrech dlužníků,
 • příjmy a výdaje žadatele

Pokud tyto údaje poskytovatel nebankovní online půjčky neprověřuje, je to podezřelé. Nemusel by totiž mít licenci ČNB, kterou ze zákona mít musí. Tím pádem by ani nemusel mít zcela čisté úmysly.

Na poli nebankovních půjček online se pohybuje mnoho nabídek, které často balancují na hraně zákona, ne-li dokonce za hranou. Není ničím neobvyklým, že člověk narazí na lichváře nebo půjčky na směnku, které jsou zakázané.

Samozřejmostí je, že u nebankovní online půjčky je potřeba zkontrolovat výši RPSN a sankcí, které dlužníkovi hrozí v případě nesplácení. Také je důležité se vyhnout nebankovním půjčkám online, které vyžadují ručení majetkem. Snadno by se totiž mohlo stát, že člověk přijde o střechu nad hlavou.

Půjčky online ihned na účet

Půjčky online ihned na účet jsou spíše snem než realitou. Je sice pravdou, že schvalovací proces je poměrně rychlý, ovšem převod na účet nějaký čas zabere. Spíše než půjčky online ihned na účet se tak vyskytují půjčky online ihned v hotovosti.

Rychlá půjčka online

S novelou zákona o spotřebitelské úvěru se podmínky pro schválení půjček online sjednotily pro banky i pro nebankovní sektor. K získání rychlé půjčky online (i jakékoliv jiné) se tak musí dokládat i pravidelný příjem a kontrolovat se registr dlužníků.

Pokud toto poskytovatel půjčky online nedělá, zřejmě nemá licenci ČNB nebo nabízí ne zcela férovou půjčku s jasnými podmínkami.

Každá finanční instituce má jiné poplatky, úroky i rychlost vyplacení peněz. Je proto dobré provést průzkum trhu a vybrat správnou rychlou půjčku online. Díky tomu člověk nepřeplatí zbytečně moc peněz a zároveň dostane potřebné peníze co nejrychleji.

Lichvář online

Lichvářem je člověk, který poskytuje půjčky za nemravně vysoký úrok a nepříznivých podmínek. Často také bohužel zneužívá špatnou situaci žadatele o půjčku. Je tedy jasné, že lichváře online by tak člověk vůbec neměl hledat.

Ačkoliv jsou lichvářské půjčky zákonem zakázané, lze stále narazit na mnoho lichvářů online. Pochopitelně se sami neoznačují jako lichváři, avšak lze je snadno poznat.

Lichvář online neprověřuje příjmy žadatele, jeho bonitu ani úvěrovou minulost. Peníze klidně poskytne i zadluženému člověku. Jeho cílem není, aby mu dlužník včas zaplatil, právě naopak. V takové chvíli totiž začne vydělávat.

Nejlepším příkladem lichvářské půjčky jsou půjčky, které mají obrovské úroky nebo přemrštěnou zástavu, například dům nebo auto, a to i při výši půjčky třeba 30 tisíc korun. Pokud člověk nechce přijít o střechu nad hlavou, je dobré se lichváři online vyhnout velkým obloukem.

Co je půjčka bez registru online?

Půjčka bez registru online je typ běžného spotřebitelského úvěru, který je poskytován nebankovními společnostmi. Znamená to, že nebankovka nenahlíží do registru dlužníků, nebo sice nahlíží, avšak případné záznamy příliš neřeší.

Možnost získat půjčku bez registru online tak mají i rizikovější žadatelé. Pro půjčky bez registru online je typické, že se půjčují menší částky s kratší dobou splatnosti. Obvykle bývá doba splatnosti do 30 dnů.

Výhodou je, že během relativně krátké doby má zájemce možnost půjčit si určitou sumu peněz, která mu rychle a jednoduše pomůže překlenout neočekávané finanční problémy. Půjčka bez registru online je typickou o rychlou půjčku do výplaty.

Půjčky online ihned na účet nonstop – dá se jim věřit?

Na internetu lze najít mnoho nabídek půjček typu „peníze do 15 minut“, „půjčky online ihned na účet nonstop“ nebo „peníze ihned pro každého“. Dá se takovým nabídkám věřit? A mají nějaká rizika?

Získat půjčku online ihned na účet nonstop je bezpečné, jen si člověk musí vybrat renomovaného věřitele. Pokud někdo slibuje půjčit peníze bez kontroly úvěruschopnosti a roční procentní sazba nákladů je extrémně vysoká, je čas zpozornět. Je jasné, že taková nabídka výhodná není.

Ovšem jsou i typy půjček, které nutně nemusí balancovat na hraně zákona. Půjčky online ihned na účet nonstop mohou být například první půjčky zdarma. To znamená, že pokud dlužník vrátí půjčené peníze včas, nezaplatí ani o korunu navíc.

Některé společnosti vyřizují online půjčky jen v pracovní dny, ovšem mnohé schvalují žádosti 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Pak lze opravdu mluvit o půjčkách online ihned na účet nonstop.

Ovšem pozor na podezřele lákavé nabídky. Samozřejmostí by měla být půjčka bez ručitele, bez nutnosti zástavy, jasné podmínky a seriózní jednání. Pokud poskytovatel půjčky na klienta naléhá, nedá mu čas na přečtení podmínek nebo chce podepsat směnku, pak rychle pryč.

Jak funguje online půjčka bez nahlížení do registru?

Online půjčka bez nahlížení do registru není ideální, protože neřeší klientovu schopnost splácet. Nadto jsou takové bankovní i nebankovní online půjčky bez nahlížení do registru proti současně platnému zákonu.

Proto je obzvláště důležité najít solidní společnost, která na první místo staví bezpečnost a schopnost klienta splácet.

Na trhu se však vyskytují online půjčky bez nahlížení do registru pro problémové klienty. Ty jsou poskytované skoro každému. Často je doprovázejí vysoké úroky a nejasné podmínky. Lepší je využít služeb seriózního poskytovatele, který má mnohaleté zkušenosti.

Pokud je online půjčka bez nahlížení do registru dostupná každému a nonstop, je to vždycky podezřelé. Člověk ji sice snadno získá, ovšem už ne tak snadno se jí zbaví.

U online půjčky bez nahlížení do registru se také doporučuje vyhledat vždy a bez výjimky půjčku bez zástavy neboli půjčku bez ručení. Jinak hrozí, že v případě neschopnosti splácet dlužník o majetek přijde.

Online půjčka o víkendu

Co dělat, když se o víkendu rozbije pračka, televize nebo jiný spotřebič, a člověk nemá našetřeno dost peněz, aby si hned mohl koupit nový. Řešením může být online půjčka o víkendu.

Online půjčku o víkendu lze najít i pod těmito názvy:

 • půjčky před výplatou
 • rychlé půjčky
 • krátkodobé půjčky
 • půjčky bez doložení příjmu

V některých případech je během žádosti o online půjčku o víkendu potřeba doložit zdroj a výši příjmu. To lze provést například pomocí potvrzení od zaměstnavatele, výplatní pásky nebo výpisu z účtu.

Existují online půjčky o víkendu, které jsou poskytovány i zadluženým osobám, ačkoliv je každá úvěrová společnost povinna kontrolovat úvěrové registry. Přestože jsou půjčky bez kontroly registrů poskytovány, nelze takový produkt doporučit.

Sjednání online půjčky o víkendu bývá otázkou pár minut. Avšak je potřeba pamatovat na to, že peníze dorazí na účet žadatele nejdříve během následujícího pracovního dne. Kdo tedy potřebuje peníze ihned, musí hledat online půjčku o víkendu s výplatou v hotovosti.

Nejvýhodnější půjčka online

Nabídka půjček online je takřka nekonečná, a proto může být problematické se v ní zorientovat. S výběrem nejvýhodnější online půjčky pomůže srovnávač nebankovních půjček, který vyhledá a doporučí nabídky odpovídající požadavkům konkrétního klienta.

Nabídky půjčky online na účet

Většina online půjček je vyplácena v bezhotovostní formě, proto je nabídka online půjček na účet velmi široká. Zahrnuje půjčky bez doložení příjmu, půjčky bez registru a další druhy nebankovních úvěrů.

Dostupné online půjčky na účet:

Výše zmíněné půjčky patří mezi ty neznámější, výčet však není kompletní. Online půjček na účet existuje nespočet, a tak každý jistě najde tu pravou.

Nabídky online půjček v hotovosti

Nabídka hotovostních online půjček je již o poznání užší, nicméně určitě není nemožné takovou půjčku získat. O online půjčku v hotovosti je nutné zažádat na webu poskytovatele, výplata pak závisí na podmínkách dané společnosti.

Dostupné půjčky v hotovosti:

Půjčky v hotovosti obvykle spadají do kategorie mikropůjček a nabízejí tedy částky v řádu několika tisíců korun.