Online půjčky – na účet i v hotovosti

online-pujcky

Hlavní výhodou online půjček je rychlost vyřízení. Veškerá administrativa se řeší online, elektronicky probíhá dokonce i podpis smlouvy. Jaké online půjčky jsou dnes dostupné a jak o ně zažádat?

Přes internet je v současné době možné sjednat drtivou většinu nebankovních úvěrů. U některých bankovních půjček je rovněž nabízeno sjednání online, rozhodně se však nejedná o samozřejmost.

A čím se bankovní online půjčka liší od té nebankovní? Hlavní rozdíl tkví v dostupnosti. Banky pečlivě prověřují bonitu neboli úvěruschopnost klienta, proto je schvalovatelnost bankovních úvěrů relativně nízká. Nebankovní půjčky jsou mnohem dostupnější, je však třeba počítat s méně výhodnými podmínkami.

Typicky lze online vyřídit následující nebankovní půjčky:

V některých případech je během žádosti o online půjčku potřeba doložit zdroj a výši příjmu. To lze provést například pomocí potvrzení od zaměstnavatele, výplatní pásky nebo výpisu z účtu.

Existují online půjčky, které jsou poskytovány i zadluženým osobám, ačkoliv je každá úvěrová společnost povinna kontrolovat úvěrové registry. Přestože jsou půjčky bez kontroly registrů poskytovány, nelze takový produkt doporučit.

Sjednání i výplata online půjčky bývá otázkou pár minut. I to je důvodem, proč o online půjčky žádají především lidé, kteří se octli v náhlé finanční tísni.

Nejvýhodnější online půjčka

Nabídka online půjček je takřka nekonečná a proto může být problematické se v ní zorientovat. S výběrem nejvýhodnější online půjčky proto může pomoci srovnávač nebankovních půjček, který vyhledá a doporučí nabídky odpovídající požadavkům konkrétního klienta.

Nabídky online půjček na účet

Většina online půjček je vyplácena v bezhotovostní formě, proto je nabídka online půjček ihned na účet velmi široká. Zahrnuje půjčky bez doložení příjmu, půjčky bez registru a další druhy nebankovních úvěrů.

Dostupné online půjčky na účet:

Výše zmíněné půjčky patří mezi ty neznámější, výčet však není kompletní. Online půjček ihned na účet existuje nespočet, a tak každý jistě najde tu pravou.

Nabídky online půjček v hotovosti

Nabídka hotovostních online půjček je již o poznání užší, nicméně určitě není nemožné takovou půjčku získat. O online půjčku v hotovosti je nutné zažádat na webu poskytovatele, výplata pak závisí na podmínkách dané společnosti.

Dostupné půjčky v hotovosti:

Půjčky v hotovosti obvykle spadají do kategorie mikropůjček a nabízejí tedy částky v řádu několika tisíců korun.

Žádost o online půjčku

Získat online půjčku je jednoduché. Na webových stránkách poskytovatele stačí vyplnit online žádost, odeslat ji a počkat na její schválení.

V žádosti je nutné uvést osobní údaje a většinou také informace o příjmech a případných dalších úvěrech. Některé společnosti vyžadují doklad o příjmu, jímž mohou být např. výpisy z účtu, výplatní pásky nebo potvrzení od zaměstnavatele.

Peníze se na účtě objeví již během několika minut po schválení žádosti. Pokud jde o online půjčku v hotovosti, budou připraveny k vyzvednutí na předem určeném místě (obvykle jsou vypláceny na terminálech v trafikách, na čerpacích stanicích apod.).

Podmínkou pro získání online půjčky bývá pravidelný příjem, bezdlužnost, trvalé bydliště v ČR a plnoletost.