Půjčka o víkendu –⁠ na účet i hotovostní

happyyoungfamilycouplemanaginghouseholdbudgetenjoyingplanninginvestment

Půjčka o víkendu je velice žádaným produktem, který klientům přináší finance mimo pracovní dny. Vyplácí se v hotovosti i na účet a typicky ho nabízejí nebankovní instituce. Na co si u nich dát pozor? A jak se rychlé půjčky ihned na účet sjednávají?

Ne vždy má žadatel o úvěr čas čekat na peníze několik dní. Někdy se zkrátka věci sejdou tak, že je potřebuje hned, třeba i o víkendu.

Jelikož se jedná o nadstandardní požadavek, který nedokáže splnit každý poskytovatel, je také vysoce zpoplatněn. Úroky a RPSN jsou u rychlých a krátkodobých úvěrů vůbec nejméně výhodné na celém trhu.

Víkendové půjčky obvykle nepřesahují 100 000 Kč, jejich horní hranice naopak bývá i mnohem nižší. Často se jedná o tzv. mikropůjčky o maximální výši 20 000 Kč a s dobou splatnosti do 30 dní.

Rychlá půjčka o víkendu – podmínky

Na rychlou půjčku o víkendu nedosáhne každý. Aby mohla být kladně vyřízena, je nutné splňovat alespoň základní podmínky jako:

 • plnoletost
 • trvalé bydliště na území ČR
 • doložení 2 dokladů totožnosti
 • vlastní bankovní účet

Kdo si chce půjčit, musí být plnoletý a mít české občanství. Kromě toho většina poskytovatelů požaduje doložení 2 dokladů totožnosti, například pasu a občanského průkazu. Zájemci o půjčku na OP ihned na účet musí také vlastnit bankovní účet na své jméno.

Další požadavky si instituce stanovují samy. Některé, zpravidla ty nejspolehlivější a nejférovější, jsou velmi přísné, tzn. vyžadují dostatečně vysoký pravidelný příjem, kontrolují registr dlužníků a obecně si velmi pečlivě prověřují bonitu žadatele.

Řada poskytovatelů ale až tak striktní není. Půjčka online bez potvrzení o příjmu dnes již představuje poměrně běžný produkt, který mohou využívat i ženy na mateřské dovolené nebo pobírající rodičovský příspěvek, osoby v důchodovém věku a studenti. 

I nahlížení do registru mnozí obcházejí, ačkoliv je ze zákona povinné. Výjimkou není ani půjčka s exekucí. Na takové produkty je třeba dávat si pozor, protože se na ně specializují podvodníci, kteří následně vyžadují nebývale vysoké poplatky. Svědčí o tom i recenze půjčky v exekuci.

Půjčka o víkendu – výhody a nevýhody

Stejně jako každý jiný úvěr, i víkendová půjčka má své výhody a nevýhody. O jaké se jedná?

Výhody:

 • rychlé a jednoduché vyřízení
 • bezúčelový úvěr
 • okamžitý zisk finančního obnosu
 • benevolentní podmínky
 • možnost první půjčky zdarma
 • pujcka na ruku i půjčka na účet

Kdo hledá výhodný úvěr, rozhodně by měl vědět o produktu s názvem první půjčka zdarma, kterým poskytovatelé získávají nové klienty. Každý další úvěr už se bez poplatků neobejde, ten první je však při včasném splacení opravdu zcela zdarma.

Rychlost, jednoduchost, dostupnost pro každého. Právě na tyto parametry poskytovatelé nebankovních půjček lákají nejčastěji. Jenže za nimi se ukrývá celá řada nevýhod, o kterých je nutné se dopředu informovat a dobře uvážit, zda se i s nimi produkt vyplatí.

Nevýhody:

 • velmi vysoké úroky a RPSN
 • vysoké poplatky nejen za prodloužení splatnosti
 • četné nabídky od podvodníků a lichvářů

Stinná stránka těch nejlákavějších produktů obvykle tkví v jeho ceně. Je důležité nehledět při výběru úvěru jen na výši úroků, nýbrž také na RPSN a další poplatky, které ho mohou dost zásadně podražit, vše si dobře spočítat a pečlivě promyslet.

RPSN se u víkendových půjček ihned pohybuje v řádu stovek až tisíců procent. Může za to velké množství vysokých poplatků, účtovaných za pozdní či neúplné splacení, ale i za pouhé posouzení a vyřízení žádosti apod.

Mezi poskytovateli nebankovních úvěrů se pohybuje velké množství podvodníků a lichvářů, kteří nemají za cíl nic jiného, než na klientech za každou cenu co nejvíce vydělat. Dosahují toho skrytými poplatky, nepřehlednými smlouvami a celkově neférovým jednáním.

Jak se jim vyhnout? Jednoduše. Přečíst si o instituci co nejvíce informací a recenzí, zkusit se informovat u známých, pečlivě si přečíst smlouvu. A ideálně se obracet jen na ověřené a dlouhodobě fungující instituce, které disponují alespoň průměrným hodnocením.

Půjčka o víkendu –⁠ online žádost

Nejjednodušším a nejčastějším způsobem sjednání půjčky o víkendu je přes internet. Většina poskytovatelů totiž pobočky ani nemá. K online vyřízení je potřeba pouze počítač nebo chytrý telefon. Zabere pár minut a zvládne ho každý.

Poskytovatelé úvěru mají na svých webech online formuláře, které vypadají vesměs stejně. Zadává se do nich:

 • požadovaná výše úvěru
 • požadovaná výše měsíční splátky
 • osobní údaje
 • kontaktní údaje

Zbytek se u jednotlivých institucí liší. Většinou je potřeba ještě nahrát dokumenty nutné k vyřízení požadavku. Zpravidla se jedná o doklad totožnosti (někdy musí být dva, tedy např. občanský průkaz a pas) a někdy také o doložení příjmu (např. výpis z účtu, výplatní páska)

Po odeslání žádosti zájemci nezbývá nic jiného než čekat. Poskytovatel si ji přečte a dle zadaných údajů ji buď schválí, nebo zamítne. V obou případech však klienta kontaktuje, nejčastěji telefonicky, aby se dohodli na dalším postupu.

headshotpleasanthappyyoungwomanfreelancerworkingoncomputer
O většinu víkendových půjček na účet i v hotovosti lze žádat online – je to rychlé, pohodlné a zvládne to každý.

SMS půjčka o víkendu

Kromě online a osobního sjednání existuje ještě další způsob – telefonicky, konkrétně přes SMS. Tento způsob nabízejí zejména společnosti, které nemají pobočky, ale zároveň chtějí být k dispozici i lidem, kteří neumí s internetem. Jedná se proto o oblíbenou půjčku pro důchodce.

Sjednání SMS půjčky o víkendu bohužel není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Přinejmenším ne té první, která se vyřizuje prostřednictvím webových stránek poskytovatele. Následné vytvoření klientského profilu, ověření identity a kontrola registru může trvat i několik dní.

S tímto zdlouhavým procesem se však potýká pouze první SMS půjčka o víkendu. Každé další sjednání už vyžaduje skutečně jen mobilní telefon a často se dočká úspěšného konce za několik minut. I podpis smlouvy se realizuje pomocí unikátního kódu zaslaného SMS zprávou.

Kdo SMS půjčku o víkendu nabízí?

PoskytovatelVýše úvěruÚrokSplatnost
Ferratum Bank500 – 10 000 Kčod 0 %7 – 45 dní
Půjčka Plus500 – 8 000 Kčod 0 %1 – 30 dní
Půjčka 71 000 – 15 000 Kčod 13,7 %7 – 28 dní
Via SMS100 – 16 000 Kčod 0 %7 – 30 dní
Simple půjčka1 000 – 10 000 Kč29 %7 – 30 dní
MobilPůjčka2 000 Kč – 10 000 Kčod 25 %21 dní
NetCredit1 000 Kč – 12 000 Kčod 0 %1 – 30 dní
Fastfin půjčka1 000 – 12 000 Kčod 0 %7 – 28 dní
Omega půjčka500 – 10 000 Kčod 0 %15 nebo 30 dní

SMS půjčka ihned se obvykle splácí jednorázově v předem dohodnutý den. Doba splatnosti málokdy přesahuje 30 dní a při jejím nedodržení hrozí vysoké poplatky. Stejně jako pro všechny nebankovní úvěry na pár týdnů je pro ni typický velmi vysoký úrok a RPSN.

Hotovostní půjčka o víkendu

Vyplacení víkendových půjček nejčastěji probíhá v hotovosti – kde a jak konkrétně, to už záleží na poskytovateli. Nejčastěji se s klientem sejde na smluveném místě, kterým může být pobočka, kavárna nebo třeba klientovo bydliště. Doporučuje se však scházet se na neutrální půdě.

Poskytovatel přinese smlouvu a další potřebné dokumenty, které si žadatel v klidu pročte a podepíše. Pak už nic nebrání předání peněz. Výhoda hotovostního vyplacení tkví v tom, že na rozdíl od zdlouhavých bankovních transakcí může proběhnout kdykoliv.

Větší bankovní instituce využívají pokročilejší způsob vyplacení hotovosti, a to pomocí tzv. partnerských míst a výplatních terminálů. Oceňují ho klienti i zástupci společností, kterým to šetří čas, kdy by museli cestovat na smluvené místo

Poskytovatelé hotovostních půjček o víkendu:

PoskytovatelVýše úvěruÚrokSplatnost
Acema půjčka100 000 Kč – 5 000 000 Kčod 6,9 %12 – 120 měsíců
Express Cash5 000 Kč – 70 000 Kč15 %14 / 17 / 20 měsíců
Fajn půjčka4 000 Kč – 70 000 Kčod 20,74 %45 / 60 / 80 týdnů
Půjčka Provident3 000 Kč – 130 000 Kčod 0 %4 – 48 měsíců
SIM půjčka2 000 Kč – 12 000 Kčod 406,80 %7 – 30 dní
Zaplo půjčka1 000 Kč – 30 000 Kčod 0 %7 – 30 dní
Bankerat půjčka10 000 Kč – 600 000 Kčod 9 %až 6 let

Jak tento způsob funguje v praxi? Například Zaplo.cz dříve spolupracovalo s řetězcem trafik GECO, kam si klient peníze přišel vyzvednout. To se tak nově od konce roku 2021 již neděje. Stejným způsobem však stále probíhá spolupráce půjčky CreditPortal s čerpacími stanicemi EuroOil.

Jeho výhoda je zřejmá. GECO i EuroOil disponuje desítkami poboček po celé České republice, a tak jsou dostupné lidem ze všech koutů země. Kromě toho mají otevřeno každý den od rána do večera. Jedná se tedy o ideální typ hotovostní půjčky o víkendu.

Víkendová půjčka ihned na účet

Kdo chce víkendovou půjčku ihned, nemusí se poohlížet jen po těch hotovostních. I vyplacení na účet dnes už probíhá velice rychle, stačí aby daná banka podporovala tzv. okamžité platby, které jsou zpracovávány bezodkladně – i o víkendu a státním svátku.

Aby okamžitá platba proběhla tak, jak má, musí ji provozovat banka obou stran. Kdo tedy hledá půjčky online ihned na účet nonstop, měl by se přesvědčit že jím vybraný poskytovatel má konto u některé z těchto bank:

Pokud tomu tak není, bude si klient na peníze muset počkat minimálně do nejbližšího pracovního dne. Běžné bankovní transakce totiž o víkendech a státních svátcích neprobíhají a pobočky bank jsou zavřené – nedojde tudíž ani k okamžitému schválení úvěru.

Některé společnosti sice rychlé půjčky ihned na účet inzerují, ale okamžité platby neprovádí. Rychle probíhá pouze samotné sjednání a případně schválení půjčky. Převod peněz pak trvá třeba 2 pracovní dny.

Někdy společnosti inzerují také produkt s názvem půjčka na OP ihned na účet. Ten se však od běžné půjčky online ihned na účet nonstop nijak neliší. Předložení občanského průkazu je totiž nezbytnou součástí schvalovacího procesu každého úvěru.

Půjčku ihned na účet je možné získat i přímo od banky. Platí to, co je uvedené výše – klient musí mít účet u některé z uvedených bank a u ní si také sjednat úvěr. Nebankovní společnosti však žádosti obecně schvalují rychleji.

Půjčka pro dlužníky – ihned na účet, v hotovosti

Existují také víkendové půjčky, na které dosáhnou i lidé s dluhy nebo dokonce exekucemi. Nabízejí je výhradně nebankovní společnosti, neboť banky pečlivě kontrolují registr dlužníků a žadatele, kteří jsou v něm vedeni, odmítají. Stejně tak poctivé nebankovní instituce.

Půjčka pro zadlužené je tak typickým produktem podvodných a rizikových poskytovatelů, kteří se nebojí obcházet zákon. Jsou si vědomí, že klienti nebudou schopni splácet, a tak jim za to účtují obrovské poplatky, jimiž na nich vydělávají.

Jak rizikového poskytovatele poznat?

 • Existuje o něm málo dostupných informací,
 • nemá žádné nebo jen převážně záporné recenze,
 • poskytne nepřehlednou smlouvu.

Existují ale i prověřené půjčky od soukromých osob. Mají benevolentní podmínky, které dokážou splnit i rizikoví žadatelé. Tzv. P2P půjčky, neboli od lidí pro lidi, sdružují internetové platformy Bankerat Zonky.

Kdo chce, může mu být vyplacena půjčka pro dlužníky ihned na účet, viz popis výše. Nejčastěji se však finance předávají v hotovosti, neboť tento způsob klienti vidí jako nejrychlejší a nejspolehlivější. Protože se nenahlíží do registru, zabere celý proces skutečně jen pár minut.

Zaplo – půjčka o víkendu

Zaplo půjčka je jedním z nejoblíbenějších produktů svého druhu na českém trhu. Může za to zejména férovost společnosti a její celkový klientský přístup.

Jedno z největších lákadel tohoto poskytovatele představuje první půjčka zdarma. Lze s ní získat až 16 000 Kč na 30 dní a při řádném a včasném splacení neuhradit ani korunu navíc.

Při opakovaném sjednání už se Zaplo půjčka podstatně prodraží. Její úroková sazba začíná na 279,83 % a RPSN se pohybuje od 1 141,2 %. Na druhou stranu disponuje výhodami, jako je navýšení úvěrového rámce na 30 000 Kč a možnost vyplacení půjčky na účet i v hotovosti.

Zaplo nabízí také dlouhodobý úvěr s názvem ZaploNaSplátky. I jeho sjednání je možné z pohodlí domova pouze za pomoci internetu. Peníze žadatel obdrží nejpozději následující den, záleží na jeho bance.

Provident – půjčka o víkendu

Po Provident půjčce sahají zájemci o větší finanční obnos, přímo na ruku totiž nabízí až 130 000 Kč. Podpis smlouvy a výplatu peněz zprostředkuje přidělený finanční asistent přímo u klienta doma, tedy i o víkendu nebo státním svátku.

Co se doby splatnosti týče, pohybuje se od 12 do 48 měsíců. Klient si může vybrat mezi týdenními a měsíčními intervaly a využít splátkových prázdnin. RPSN hotovostního úvěru od Provident začíná na 22,76 %.

Zájemce o okamžitou půjčku online musí nejprve vyplnit online žádost nebo společnost kontaktovat telefonicky. Pro kladné vyřízení doloží příjem za poslední 3 měsíce – například pomocí potvrzení od zaměstnavatele, výpisu z účtu nebo daňového přiznání.

CreditPortal – půjčka o víkendu

Také CreditPortal má ve své nabídce půjčku na ruku bez účtu, která je klientům dostupná i o víkendu. Jmenuje se Credit 30 a lze ji sjednat online nebo telefonicky. Žadatel musí mimo jiné uvést zdroj a výši příjmu a také měsíční výdaje.

Peníze si může už 15 minut po schválení vyzvednout na libovolné pobočce čerpacích stanic EuroOil. Víkendová půjčka od CreditPortalu je poskytována ve výši 500 Kč až 30 000 Kč, novým klientům max. 4 900 Kč, a to na 5 až 30 dní.

Velkou nevýhodou tohoto typu produktu jsou velmi vysoké úroky a další poplatky. Kdo si půjčí 4 900 Kč na 14 dní, nevyhne se RPSN dosahující 51 224,90 %.