Půjčka na OP – i bez doložení příjmu, s exekucí, od soukromé osoby

abusinessmanisholdingczechkorunaofvariousdenominationsin

Půjčky na občanský průkaz jsou ideální volbou pro ty žadatele, kteří na půjčku spěchají a nechtějí trávit čas zbytečnou administrativou. Půjčku na OP lze vyřídit z pohodlí domova. Jak zažádat o půjčku na OP ihned? A je možná půjčka od soukromé osoby na OP?

Dnes na trhu existuje obrovské množství nabídek půjčky. Někdy je těžké se v nich vyznat a zvolit tu správnou. Žadatel o půjčku může volit mezi bankovními a nebankovními půjčkami, rozhodovat se mezi mikropůjčkami nebo půjčkami větších obnosů.

Lze vybírat i podle rychlosti a složitosti vyřízení úvěru či podle nároků, které poskytovatelé kladou na žadatele o půjčky. Kdo nechce naletět lichvářské půjčce, bude vybírat podle serióznosti poskytovatele. Parametrů, podle kterých je možné se rozhodnout, je hodně.

V případě půjčky jde o vážnou věc, proto je třeba vybírat skutečně pečlivě a snažit se najít tu nejlepší dostupnou variantu, kterou trh nabízí. Pokud poskytovatel láká na téměř pohádkové podmínky půjčky, je potřeba se mít na pozoru.

Půjčku na OP není příliš složité získat, přesto není dobré se unáhlovat. Poskytovateli nikdy nejde o dobro žadatele o půjčku, nýbrž o vlastní zisk. Na to je potřeba myslet před sjednáním půjčky na OP a dobře si přečíst celé smluvní podmínky.

Půjčka na OP – výhody

Půjčka na OP je nebankovní krátkodobou půjčkou. Je oproštěna od zbytečného papírování a zdlouhavé byrokracie. Občanský průkaz je skutečně tím jediným, co k žádosti člověk potřebuje. 

Půjčka na OP je určena především pro ty, kteří nemají stabilní příjmy nebo jim jinde nepůjčí kvůli zápisu v registru dlužníků. Poskytovatelé půjčky na OP nekladou vysoké nároky na bonitu žadatele a na jeho příjmy. Půjčky na občanku tak jsou často poskytovány i bez doložení příjmu.

Hlavní výhodou půjčky na OP tedy je rychlost vyřízení a poměrně velká šance na schválení žádosti. O půjčku na OP se žádá online z pohodlí domova. Stačí pouze vyplnit pár údajů o žadateli a prokázat se občanským průkazem nebo jiným dokladem totožnosti (pasem, řidičským průkazem apod.).

Seriózní poskytovatelé půjčky na OP ovšem k občance chtějí doložit ještě minimálně potvrzení o příjmu. Tedy přestože to tak podle názvu vypadá, půjčka na občanský průkaz automaticky neznamená, že někdo zažádá o půjčku, ukáže svůj občanský průkaz, a půjčku na OP dostane. Kromě nebankovních společností lze také sjednat půjčku na OP od soukromé osoby.

Půjčky na OP ještě dnes – nevýhody a rizika

Typicky jsou půjčky na občanský průkaz poskytovány pouze na malou částku a se splatností kolem jednoho měsíce – tedy krátkodobé půjčky. Dává to smysl, protože u větších částek by se poskytovatelé půjček vystavovali příliš velkému riziku.

Kdo potřebuje rychlou finanční injekci, může žádat o půjčku na OP ještě dnes. Taková půjčka podobně jako každá jiná okamžitá půjčka představuje pro žadatele velké riziko.

Půjčku na OP ihned na účet není problém získat, i když její poskytnutí představuje pro poskytovatele velké riziko. Neprověřuje si totiž bonita žadatele a nemá tak jistotu, že půjčku splatí. Jeho riziko je ovšem vyváženo nevýhodnými podmínkami půjčky na OP.

Mezi nevýhody půjčky na OP ještě dnes patří:

  • vysoké úroky a RPSN
  • neférové podmínky a sankce za prodlení splátek
  • pouze krátkodobé mikropůjčky

Žadatel o půjčku na OP ještě dnes by měl vědět, že poskytovatelé takových půjček nepatří v žádném případě mezi ty seriózní a sami riskují závažné postihy ze strany ČNB, když neprověřují registry dlužníků a bonitu žadatelů.

Pokud se žadatel pro půjčku na OP ihned na účet přece jen rozhodne, měl by být velmi obezřetný a provést si opravdu důkladnou analýzu vlastní bonity. Měl by si tedy odpovědět na otázku, zda půjčku na OP bude schopný ze svého příjmu splácet.

Jestliže žadatel přecení svou schopnost splácet, dostává se nevyhnutelně do spirály finančních problémů. Lepší možností je zamítnutí půjčky u seriózního poskytovatele, než obdržení půjčky od lichváře a ohrožení rodinného rozpočtu žadatele nebo dokonce osobní bankrot.

Řešit půjčku po insolvenci je asi to poslední, co by člověk chtěl.

Půjčka na OP bez doložení příjmu

Některé nebankovní společnosti nabízí půjčky na OP bez doložení příjmů. Zpravidla se jedná o krátkodobé půjčky s vyššími úroky.

Půjčka na OP bez doložení příjmu může být vhodným řešením nejen pro ty, kteří se nechtějí zdržovat se sháněním různých podkladů, nýbrž i pro žadatele, kteří nemůžou či nechtějí výši svého příjmu doložit.

Rychlost poskytnutí půjčky bez doložení příjmu závisí na tom, o jakou částku se jedná. U menších půjček do několika tisíc korun nebývá žádný problém. Žadatel prokáže svou totožnost, seznámí se s podmínkami půjčky na OP, schválí smlouvu a obratem získá potřebné finance. U půjček vyšších schválení trvá o trochu déle. 

Pokud je však finanční situace žadatele problematická, nemá dostatečné příjmy či dokonce žádné a už má nějaké finanční závazky, byla by pro něj další půjčka na OP bez doložení příjmu jen zhoršením jeho stávajících problémů.

Získat nevýhodnou půjčku na OP bez doložení příjmu sice není tak těžké, jako se jí potom následně zbavit. Přestože se člověku v tísnivé finanční situaci může další půjčka jevit jako východisko z dluhů, obvykle je to spíše naopak.

Podmínky půjčky na občanský průkaz

Zákon o spotřebitelském úvěru ukládá od roku 2016 povinnost poskytovatelů půjček prověřit úvěruschopnost klienta. Mnozí z nich to však neřeší a do registru dlužníků vůbec nenahlíží. Nebo sice nahlíží, ovšem bez problémů poskytnou půjčku na občanský průkaz i zadluženému žadateli.

Půjčky na občanský průkaz jsou určeny žadatelům, kteří neuspěli v bance nebo je odrazuje poměrně náročný a zdlouhavý proces vyřizování půjčky s předem nejasným výsledkem.

Mezi obecné podmínky kladného posouzení žádosti o půjčku na OP patří:

  • plnoletost,
  • bydliště nebo trvalý pobyt na území ČR,
  • většinou i nutnost stabilního a dostatečného příjmu.

Překážkou pro poskytnutí půjčky na občanský průkaz nemusí být negativní záznam v registrech.

K půjčce na OP se neváže žádná složitá administrativa. K výplatě finančních prostředků dochází bezprostředně po schválení žádosti a podepsání smlouvy. Dá se tedy říci, že se jedná o půjčku na občanku ihned.

Půjčka na občanku ihned je poskytována hotovostně i bezhotovostně. Hotovostní půjčka je rychlejší variantou. Peníze obratem doveze kurýr nebo si je žadatel vyzvedne na vybraných trafikách či čerpacích stanicích.

U půjčky zaslané na bankovní účet získá žadatel potřebné finance do 1-2 pracovních dnů od schválení žádosti. Pokud má žadatel účet u stejné banky jako poskytovatel, peníze dorazí téměř okamžitě.

Půjčka na směnku na OP

Pokud někde člověk uvidí nabídku půjčky na směnku na OP, měl by od ní rychle dát ruce pryč. Jde totiž o nelegální formu půjčky, která pro dlužníky znamená velmi vysoké riziko

Navíc zákonem jsou jakékoliv půjčky na směnku zakázané už od roku 2013. Přesto se pořád najde dost lidí, kteří o ně žádají. A také dost těch, kteří jsou ochotní takovým žadatelům půjčku na směnku na OP poskytnout.

Půjčka na směnku na OP ve zkratce znamená, že si žadatel půjčí peníze od jiné osoby jen na základě podepsané směnky. Jak jednoduché. Stejně jednoduše ovšem může přijít o střechu nad hlavou.

Věřitel totiž ve většině případů nechá žadatele ručit vlastním majetkem, a to i u nízkých částek. Už jediný den zpoždění se splátkou může mít fatální následky v podobě exekuce a zabavení majetku.

Poskytovatelé půjčky na směnku na OP si většinou dobře vybírají, komu peníze poskytnou. Jejich záměrem není, aby jim dlužník dluh včas vrátil. Naopak počítají s tím, že se dostane do platební neschopnosti a tím oni vydělají.

Aby se člověk ochránil před praktikami nesolidních firem, měl by si vždy přečíst podmínky konkrétní společnosti a vybírat jen prověřené poskytovatele úvěrů. Půjčkám na směnku na OP je potřeba se vyhýbat velkým obloukem.

Půjčka od soukromé osoby na OP

S půjčkou od soukromé osoby na OP to může být dost podobné jako s půjčkou na směnku na OP. Žadatel sice nemusí podepsat směnku, ovšem soukromá osoba má podmínky vrácení půjčky pojištěné jinak.

Může se jednat například o rozhodčí doložku ve smlouvě, která umožňuje věřiteli v případě nesplácení vynechat soudy a sjednat si vlastního rozhodce. Ten pak během řízení pochopitelně rozhodne v jeho prospěch, nikoliv v dlužníkův.

Dalším případem je exekutorský zápis, který zase urychluje samotnou exekuci, když svou povinnost splácet dlužník nesplní. Stejně jako u směnky je i v případě půjčky od soukromé osoby na OP často požadováno ručení majetkem.

Poskytovatelé půjčky od soukromé osoby na OP mají mnoho taktik, jak nad dlužníkem vyzrát a vydělat.

Pokud by si člověk i přes všechna rizika chtěl vzít půjčku od soukromé osoby na OP, měl by se alespoň zajímat o smluvní podmínky, úroky z prodlení a sankce. Ty se totiž mohou vyšplhat do astronomických výšin.

Půjčky na OP bez výpisu z účtu, půjčka na OP v hotovosti

V dnešní době to je pro leckoho možná nepředstavitelné, ovšem stále jsou lidé, kteří nevlastní bankovní účet. Ti mají, pokud jde o půjčky, omezené možnosti. Získat půjčku bez bankovního účtu však není zcela nemožné.

Existují totiž půjčky na OP v hotovosti, o něž lze jednoduše zažádat online. Většinou se jedná o krátkodobé půjčky ve výši několika tisíc korun.

Půjčka na OP v hotovosti je svým způsobem půjčkou na OP bez výpisu z účtu. V obou případech se peníze vyplácejí v hotovosti, bez vlastního účtu a bez čekání.

Výplata peněz půjčky na OP v hotovosti probíhá zpravidla těmito způsoby:

  • prostřednictvím zástupce společnosti u klienta doma nebo na dohodnutém místě
  • na terminálu v trafice nebo čerpací stanici
  • na pobočce poskytovatele

Obvyklejší jsou první dva způsoby výplaty, protože nebankovní společnosti šetří provozní náklady a nemají pobočky či stálá obchodní místa.

Je možná půjčka bez OP?

Při podávání žádosti o půjčku požaduje každý bankovní i nebankovní poskytovatel doložit občanský průkaz. Je vůbec možné získat půjčku, aniž by se člověk prokázal občankou?

Pokud někdo ztratí občanku a nutně potřebuje půjčku, nemusí hned zoufat. Půjčka bez občanského průkazu totiž existuje.

Někteří poskytovatelé nabízejí půjčky pouze na jeden doklad, jiní na dva. Je ovšem potřeba si uvědomit, že občanský průkaz není jediným průkazem totožnosti. Typicky se jedná o řidičský průkaz, pas nebo například rodný list.

Půjčka bez OP tak ve většině případů znamená, že místo občanky se může žadatel prokázat právě pomocí dalších platných dokladů totožnosti.

Půjčka bez občanského průkazu je nebankovní půjčkou. Banky totiž vždy chtějí mít občanský průkaz mezi doklady totožnosti. Zatímco nebankovní společnosti stačí většinou dva doklady totožnosti, a to bez jejich specifikace.

Půjčka na OP ihned

Půjčka na OP ihned je akutní půjčkou pro ty, kteří rychle potřebují finanční injekci. Jedná se o rychlou půjčku bez složitého papírování.

Žadatel o půjčku na občanku ihned nemusí dokládat svůj příjem, bezdlužnost, ani žádná další potvrzení od zaměstnavatele nebo finančního úřadu. Půjčky na OP ihned se vyplácejí většinou v hotovosti nebo převádějí na bankovní účet.

Hotovostní půjčka je samozřejmě rychlejší variantou, kdy peníze jsou vyplaceny okamžitě. Pak lze skutečně mluvit o půjčce na OP ihned. Takto si lze většinou půjčit jen menší finanční obnos.

Naproti tomu bankovní převod trvá až 2 pracovní dny, takže nelze počítat s půjčkou na občanku ihned. Přesto je však schválení půjčky a převod peněz rychlý.

Půjčky na OP s exekucí

Ať už je řeč o půjčkách bez registru, půjčkách bez doložení příjmu nebo o půjčkách na OP ještě dnes, víceméně jde o to stejné – o zcela minimální prověřování úvěruschopnosti klienta.

Z tohoto důvodu se mnoho poskytovatelů nezalekne ani schválení půjčky na OP s exekucí. Je však ze strany dlužníka o co stát?

Půjčky na OP s exekucí poskytují výhradně nebankovní společnosti. Jejich výhodou je vysoká pravděpodobnost schválení. Nebankovní poskytovatelé totiž půjčují i klientům, kteří mají horší bonitu.

Vyřízení půjčky na OP s exekucí je rychlé a jednoduché, vyřídit je lze online a peníze může mít žadatel na účtu do několika minut.

Na druhou stranu mají půjčky na OP s exekucí mnoho nevýhod. Tou největší je enormně vysoká úroková sazba a RPSN. Nebankovní poskytovatelé podstupují při půjčce na OP s exekucí velké riziko a to si kompenzují právě na úrocích.

Nebankovní půjčky na OP s exekucí také mají omezenou výši a nelze si tak půjčit vyšší částky. Velmi častá je také krátka doba splatnosti.

Půjčka pro dlužníky je riziková pro žadatele i poskytovatele. Proto je obezřetnost v případě půjček na OP s exekucí rozhodně na místě.

Půjčka na číslo OP

Půjčka na OP nebo půjčka na číslo OP je jeden a ten samý produkt. Půjčkou na číslo OP je svým způsobem každý úvěr. Občanský průkaz je totiž hlavním dokladem, který poskytovatelé půjček při vyřizování úvěru potřebují. Bez ověření identity si totiž lze seriózní půjčku jen těžko představit.

Jak už ovšem uvedeno, občanský průkaz lze nahradit jinými doklady. Záleží na podmínkách konkrétního poskytovatele.

Pokud jde o samotné předložení dokladů u žádosti o půjčku na číslo OP, je zde několik možností. Žadatel o online půjčku zasílá doklad totožnosti poskytovateli mailem.

U půjček na číslo OP uzavíraných klasickým způsobem, tedy telefonicky anebo naživo s úvěrovým poradcem, se identita ověřuje buď přímo osobně na schůzce, anebo žadatel zasílá kopii dokladů poštou. Samozřejmě může využít k zaslání průkazu totožnosti i mail.