Půjčky ihned pro každého – pro dlužníky, bez registru, nonstop na účet

surprisedfemalemodelbeingshortofmoneylookswithshocked

Jako půjčky ihned pro každého lze souhrnně označit takové úvěry, které jsou určené pro lidi s ne zcela ukázkovou úvěrovou historií. Konkrétně se může jednat například o malé půjčky bez registru, půjčky pro dlužníky či půjčky online – ihned na účet a nonstop. Jaké jsou podmínky těchto půjček a co dalšího by o nich žadatelé měli vědět?

Půjčky ihned pro každého mají většinou vyšší úrokové sazby, na druhou stranu jsou mnohem dostupnější než například bankovní úvěry. Krátkodobě určitě mohou pomoci, je však nutné s půjčenými penězi nakládat zodpovědně.

V tabulce výše lze vidět oblíbené nebankovní půjčky, které poskytují společnosti s licencí České národní banky.

Malé půjčky bez registru

Jedním z typů dobře dostupných půjček jsou malé půjčky bez registru. Ty většinou nebývají vyšší než pár tisíc korun a slouží tedy jako rychlá pomoc do výplaty. Vzhledem k tomu, že jde o malé částky, se tyto půjčky splácejí jednorázově.

Nejvýhodnější malé půjčky ihned bez registru lze snadno najít přes různé srovnávače a kalkulačky půjček. Ovšem je třeba počítat s tím, že se obecně jedná o nevýhodné úvěry s vysokou RPSN. Každý zájemce o malou půjčku bez registru by si proto měl dobře rozmyslet, zda mu za to vysoké úroky a poplatky stojí a zda bude skutečně schopen za pár týdnů půjčku splatit.

Rovněž je vhodné podotknout, že tyto úvěry nabízejí pouze nebankovní instituce. Pokud jde o podmínky pro jejich získání, je zpravidla nutné doložit pravidelný a dostatečně vysoký příjem.

Půjčky pro dlužníky

Prostřednictvím půjček pro dlužníky cílí různé firmy a soukromé osoby na lidi s dluhy či exekucemi. Často si tyto půjčky berou lidé, kteří se octli v dluhové pasti a pomocí nových půjček se snaží umořit své stávající závazky.

Zřejmě není třeba připomínat, že je takové jednání nebezpečné. V případě velkého zadlužení je mnohem lepší požádat o tzv. oddlužení, které na rozdíl od nové nevýhodné půjčky dlužníkovi skutečně pomůže.

Půjčky pro dlužníky či půjčky pro dlužníky ihned na účet nabízejí pouze nesolidní poskytovatelé, kteří požadují vysoké úroky. Podmínky u těchto půjček nebývají prakticky žádné, nicméně může se stát, že jakmile se dlužník zpozdí se splátkou, bude mít co do činění s pracovníky vymahačské společnosti. I z tohoto důvodu je lepší se půjčkám pro zadlužené vyhnout.

Pokud ovšem osoba vybere ověřeného poskytovatele například přes online srovnávač, nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmu mohou vyřešit složitou finanční situaci i těm, co zápis v rejstříku mají. U těchto důvěryhodných poskytovatelů není potřeba dokládat výpis z registru dlužníků.

Půjčky online – ihned na účet nonstop

Prakticky všechny druhy půjček je dnes možné sjednat online. Některé z nich lze navíc obdržet téměř ihned, a to bez ohledu na denní dobu či den v týdnu.

Doba, za jakou je půjčka vyplacena na účet, se liší v závislosti na několika faktorech. Předně jde o to, jaké podmínky si nastavila sama společnost. Někteří poskytovatelé inzerují půjčky online – ihned na účet nonstop, nicméně v praxi výplata trvá třeba i několik hodin.

Roli hraje také to, u jaké banky má klient a daná instituce účet. Sice jsou dnes čím dál běžnější expresní platby, nicméně v některých případech se na platbu stále čeká i dva pracovní dny.

V neposlední řadě zpravidla probíhá kontrola bonity klienta, která také zabere nějaký čas. Pokud si však člověk půjčuje u příslušné nebankovní společnosti opakovaně, bude celý proces vyřízení půjčky mnohem rychlejší.

Mezi podmínky pro získání online půjček ihned na účet a nonstop většinou patří dostatečný příjem. Jiné aktivní půjčky mohou být v některých případech problém, opět však záleží na podmínkách poskytovatele.

Půjčky pro každého – výhody a nevýhody

Se snadno dostupnými půjčkami je spojeno hned několik výhod. Patří mezi ně například to, že:

  • peníze lze obdržet na účet ihned po schválení žádosti
  • v mnoha případech nevadí dluhy či jiné aktivní úvěry
  • pro jejich získání často stačí i relativně nízký příjem
  • žádost se podává pomocí jednoduchého online formuláře
  • termín splatnosti lze za poplatek odložit

I přes všechny zmíněné výhody je nutné mít na paměti, že se jedná o nebankovní půjčky, které jsou obecně drahé a často také ne zrovna bezpečné. Každý by měl před podepsáním smlouvy počítat s tím, že:

  • úroková sazba je u nebankovních půjček většinou vysoká
  • při zpoždění se splátkou se začnou účtovat úroky a poplatky navíc
  • na trhu s nebankovními půjčkami se pohybují i lichváři, jejichž cílem je vylákat z lidí co nejvíce peněz

Zájemci o nebankovní půjčky s mírnými podmínkami tedy musí předem zvážit, zda za to vysoké úroky a jistá míra rizika stojí. Půjčka určitě může pomoci, nicméně vždy by se mělo jednat spíše o pomoc krátkodobou. V případě vleklejších finančních potíží je nutné hledat jiné řešení – například již zmíněné oddlužení, jsou-li potíže způsobeny dluhy z minulosti.