Půjčka ihned na účet – také o víkendu, i pro dlužníky

youngconfidentprettywomanworkingwithlaptopandcreditcard

Výhodou mnoha nebankovních půjček je rychlé vyplacení na bankovní účet, a to klidně i o víkendu či státním svátku. Sjednávají se online a podmínky pro schválení bývají mírné. Kdo je nabízí? A kde sehnat půjčku pro dlužníky ihned na účet?

Občas se člověk dostane do situace, kdy potřebuje peníze ihned, a to ideálně na účet, aby nemusel nikam chodit. Zpravidla za to mohou nenadálé finanční výdaje, které způsobí třeba rozbitá pračka nebo nečekaná ztráta zaměstnání.

Pro takové případy je tu půjčka ihned na účet. Vyznačuje se jednoduchým sjednáním, ke kterému není potřeba nic víc než internetové připojení, a okamžitým vyplacením. Někteří poskytovatelé slibují dodání peněz už do 15 minut. Jedná se o typický produkt nebankovních společností.

Půjčka ihned na účet – i o víkendu

Většinou se jedná o mikropůjčku, jejíž výše sahá maximálně k desetitisícům korun. Společnosti jí obvykle nabízejí na krátkou dobu v řádu několika týdnů. Zároveň se s ní pojí nebývale vysoké úroky, RPSN a další poplatky.

A jak o takový úvěr zažádat? Mnoho nebankovních institucí ani nemá pobočky, takže vše probíhá online. Klient si na internetu najde libovolnou společnost, na jejímž webu vyplní příslušný formulář, tzn. zadá do něj požadovanou výši půjčky a dobu splatnosti.

Poté vyplní své osobní a kontaktní údaje a přiloží požadované dokumenty, jako je doklad totožnosti a potvrzení o příjmu. Poté nezbývá než čekat, až ho kontaktuje poskytovatel.

Někteří vyhodnocují žádosti o půjčku ihned na účet i o víkendu a státním svátku – zkrátka 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. V případě půjčky ihned na účet není nikam potřeba chodit ani kvůli podpisu smlouvy a vyplacení peněz. Úvěrová smlouva se podepisuje online.

Jediné, co může trochu trvat, je bankovní převod. Záleží na bance. Některé peníze přepisují během několika minut až hodin, jiné až za 2 dny. Problém představují víkendy a státní svátky, kdy banky nefungují, a tím pádem neprobíhají ani bankovní transakce.

Výjimkou jsou tzv. okamžité platby, které se vyřizují okamžitě a podporuje je dnes již většina bank na českém trhu. Kdo potřebuje půjčku o víkendu, musí si najít poskytovatele, který tuto službu nabízí.

Poskytnutí půjčky může nějakou dobu trvat i v případě, že je žadatel novým klientem dané úvěrové společnosti. Peníze jsou vypláceny ihned po schválení žádosti, jemuž předchází ověření identity žadatele a posouzení jeho bonity. Při dalším sjednání už je proces mnohem rychlejší.

Půjčky online ihned na účet nonstop – podmínky

Podmínky půjček online ihned na účet nonstop jsou obvykle velmi benevolentní, stejně jako tomu bývá u všech produktů nebankovních institucí.

V každém případě by měl žadatel o půjčku na účet ihned splňovat následující:

 • plnoletost
 • trvalé bydliště na území České republiky
 • nebýt v exekuci

Další podmínky se u jednotlivých společností liší. Některé vyžadují doložení příjmu, jiné naopak nabízejí i rychlou půjčku bez doložení příjmu nebo půjčku na rodičovský příspěvek, kdy stačí, že žadatelka pobírá pár tisíc měsíčně od státu.

Podobně je to i s bonitou. Zatímco jedna skupina společností zásadně nepůjčuje zadluženým klientům, jiné mají v nabídce i produkty jako půjčka pro zadlužené, půjčky v insolvenci nebo dokonce nebankovní půjčky s exekucí. Půjčka pro dlužníky ihned na účet je k dispozici, lehce získatelná, avšak zadlužená osoba by měla chápat, že dluh nelze splatit dalším dluhem.

Zda klient podmínky splňuje, zjistí hned po odeslání žádosti. Pokud mu nebude vyhověno, může se obrátit na jinou společnost, která je, co se podmínek týče, shovívavější. Na takové je ovšem potřeba dát si obzvlášť pozor, neboť se mezi nimi pohybuje mnoho podvodníků.

Rychlá půjčka na účet – výhody a nevýhody

Poskytovatelé půjček na účet ihned lákají na řadu výhod. Mezi ty nejzásadnější patří:

 • dostupnost i pro rizikové klienty
 • rychlé a snadné sjednání přes internet
 • převedení peněz ihned – třeba už do 15 minut i o víkendu
 • možnost první půjčky zdarma

Uvedené body jsou důvodem, proč mají tyto produkty tolik příznivců. Na rychlý zisk peněz bez zbytečného zdržování a papírování slyší většina z nich.

Na druhou stranu je samozřejmě třeba počítat s tím, že má rychlá půjčka na účet i své stinné stránky. Její největší nevýhody jsou následující:

 • vysoké úroky
 • vysoké RPSN
 • poplatky při pozdním splácení

Aby se společnostem tento typ úvěru vyplatil, účtují si velké množství poplatků. Zdánlivě výhodný produkt se tak klientovi ve finále velice prodraží.

Nebankovní půjčka ihned na účet – poskytovatelé

Také je potřeba dát si pozor na podvodníky, lichváře a vůbec na soukromé půjčky, kterých se na trhu rychlých úvěrů vyskytuje mnoho. Aby se jim člověk vyhnul, měl by se vždy držet spolehlivých a ověřených institucí.

Které to jsou?

Maximální výše půjčkySplatnostÚrokRPSN
Zaplo30 000 Kč30 dnů352,83 %1 141,2 %
Provident130 000 Kč4 roky6,21 %319,42 %
CreditPortal30 000 Kč30 dnů40 %
Smart půjčka50 000 Kč16 měsíců21 %189,4 %
SIM půjčka12 000 Kč30 dnů406,8 %8 716,88 %

Z tabulky je zjevné, že ani u ověřených společností se klient nevyhne velkým přeplatkům. Jednají však férově, o všem ho včas informují a nesnaží se ho podvést.

Zaplo

Zaplo je jedním z největších oblíbenců na trhu nebankovních úvěrů. Jeho klienti mohou během 15 minut získat až 30 000 Kč na cokoliv, a to se splatností 1 měsíce. Předností Zapla je i to, že půjčku vyplácí jak v hotovosti, tak na účet – každý si vybere podle sebe.

První Zaplo půjčka do výše 16 000 Kč je poskytována zdarma. Když ji klient řádně a včas splatí, skutečně nevrátí ani o korunu navíc. Při každém dalším sjednání už se však úrokům a dalším poplatkům nevyhne.

Společnost Zaplo.cz sice nevyžaduje doložení příjmu, na druhou stranu však kontroluje registr dlužníků. Na oplátku klientům přináší férové jednání a kvalitní služby, s nimiž se o své finance nemusejí bát.

Provident

Kdo potřebuje větší finanční obnos, může se obrátit na Provident. Tato společnost totiž nabízí na 12–24 měsíců až 130 000 Kč, v případě hotovostní půjčky taktéž 130 000 Kč. K vyplacení půjčky dochází bezprostředně po podepsání smlouvy.

Dosáhnout na úvěr od Provident může každý, kdo je plnoletý, má trvalé bydliště na území ČR a pravidelný příjem. Pro schválení musí doložit např. potvrzení od zaměstnavatele nebo výpis z bankovního účtu. I Provident půjčka je pro nové klienty zdarma, a to do výše 16 000 Kč.

Půjčka na účet ihned se nejčastěji sjednává online –⁠  stačí k tomu internetové připojení, počítač nebo chytrý telefon a pár minut času.

CreditPortal

Společnost CreditPortal novým žadatelům nabízí pouze 4 900 Kč, těm stávajícím až 30 000 Kč maximálně na 30 dní. Úvěr si mohou sjednat online nebo po telefonu a peníze mít u sebe už do 15 minut, ať už si vyberou vyplacení na účet nebo v hotovosti.

Její hlavní výhoda tkví v tom, že je k dispozici i pro nezaměstnané a pro lidi v exekuci. Na druhou stranu žadatelé musí doložit pravidelný příjem, stačí však i důchod nebo třeba rodičovský příspěvek.

Bankovní půjčka na účet ihned – poskytovatelé

Získat peníze na účet o víkendu lze i od banky. Stačí si vybrat takovou, která umožňuje okamžité platby. Aby vše proběhlo tak, jak má, je nezbytné aby službu podporovala jak banka žadatele, tak banka poskytovatele.

Banky, které podporují okamžité platby:

Stejně to funguje i u nebankovních půjček ihned na účet. Aby si klient byl jistý, že peníze obdrží skutečně bezodkladně, měl by se přesvědčit, že on i daná nebankovní společnost mají účet u některé z výše uvedených bank.

Půjčka pro zadlužené klienty

Zadlužení klienti, kteří mají zájem o další úvěr, musí vyhledat instituci, která nenahlíží do registru dlužníků. Banky a většina nebankovních společností ho totiž kontrolují a žadatelům, kteří jsou v něm vedeni, nevyhoví.

Společnosti, které nabízí půjčku pro dlužníky ihned na účet:

V registru dlužníků jsou vedeni nejen jedinci, kteří mají úvěr jinde, ale i ti, kdo například neuhradili pokutu. V každém případě se jedná o rizikové klienty, kteří by mohli mít problém splácet, a tak je jen málokdo ochotný jim půjčit.

A kdo ano, kompenzuje toto riziko velmi vysokými poplatky. Půjčka pro zadlužené klienty je tak nadmíru drahým produktem, který se ani zdaleka nevyplatí. Naopak často vede jen k prohloubení finančních problémů. I tak je na trhu

A kdo ano, kompenzuje toto riziko velmi vysokými poplatky. Půjčka pro zadlužené klienty je tak nadmíru drahým produktem, který se ani zdaleka nevyplatí. Naopak často vede jen k prohloubení finančních problémů. I tak je na trhu půjčka pro dlužníky ihned na účet dostupná.

Půjčka pro dlužníky ihned na účet

Spotřebitelský úvěr, který je poskytován lidem s dalšími, již existujícími dluhy, s sebou přináší řadu faktorů. U těch dlužníků, kteří například splácí hypotéku, je tato nabídka půjčky vhodná třeba k úvěru na auto. V případě již vzniklých dluhů k zařízení domácnosti může půjčka pro dlužníky pomoci v nenadálé situaci rozbitého elektrospotřebiče.

Všechny tyto racionální varianty jsou skvělou příležitostí k využití půjčky pro dlužníky ihned na účet. Je poskytována nebankovními společnostmi, které vyřídí žádost o úvěr rychle a s vysokou pravděpodobností získání finančních prostředků.

Je ovšem potřeba počítat s tím, že půjčka pro dlužníky ihned na účet je dražší záležitostí. Dlužníci jsou rizikovou skupinou a úroky tak poskytovateli půjčky kompenzují možné problémy se splácením.

Půjčka v insolvenci ihned

Půjčka v insolvenci ihned funguje podobně jako půjčka pro zadlužené klienty. Člověk, který je v insolvenci, totiž prochází procesem oddlužení. Řeší tak tíživou situaci, kdy má více závazků a není schopen je splácet v plné výši.

Insolvence trvá 5 let a dlužník během ní musí žít pouze z životního minima, což není nic jednoduchého. Mnoho z nich proto přemýšlí o další půjčce. Stále jsou však vedeni v registru dlužníků, ověřené společnosti jim tedy nevyhoví.

Poskytovatelé půjčky v insolvenci ihned:

Podle Indexu odpovědného úvěrování, který každoročně sestavuje Člověk v tísni, se vesměs jedná o neférové společnosti, které se na žebříčku důvěryhodnosti pravidelně umisťují na samém konci.

Jistá půjčka v insolvenci je vysoce rizikový produkt, kterému by se měl každý obloukem vyhnout. Řešit dluhy dalšími úvěry nikdy nevede k dobrému konci. Naopak, klient může velice snadno upadnout do dluhové pasti, ze které se bude jen těžko dostávat.

Půjčky ihned na ruku

Dalším způsobem, jak získat peníze ihned, je v hotovosti. V takovém případě se žadatel nemusí spoléhat na rychlost bankovního převodu, protože finance obdrží přímo na ruku.

Kdo půjčky ihned na ruku nabízí?

 • Provident
 • Zaplo
 • CreditPortal

Výběr je samozřejmě ještě širší, tyto 3 společnosti však patří k těm, k nimž se klienti rádi vracejí.

Žádost o rychlou hotovostní půjčku probíhá stejně jako u půjček zasílaných na účet. Nejprve je třeba navštívit web poskytovatele, vyplnit zde žádost a poté počkat na schválení.

K vyplacení dochází na smluveném místě. To může být např. na pobočce, v kavárně nebo přímo u klienta doma, doporučuje se však nějaké veřejné místo. Poskytovatel přinese smlouvu a další potřebné dokumenty, klient si vše projde, podepíše a obdrží peníze.

Některé společnosti provozují tzv. výdejní místa, kde si klient peníze vyzvedne – u Zaplo to dříve bývaly trafiky GECO, u CreditPortal takto fungují čerpací stanice EuroOil. Jedná se o nejpohodlnější způsob, neboť jak trafiky, tak čerpací stanice mají otevřeno denně a pobočky po celé České republice.