Půjčka na auto – nejlevnější, nejvýhodnější, kalkulačka

handsomemanstandingleaningoncar

Půjčka na auto představuje velkou pomoc pro každého, kdo se bez vlastního vozidla neobejde a zároveň nemá dostatek financí na jeho koupi. Nejlevnější půjčky na auto nabízejí banky, půjčit si však lze i od nebankovních poskytovatelů. Kde získat nejvýhodnější půjčku na auto? Lze získat půjčku na auto bez registru?

Ať už jde o automobil nový nebo ojetý, vždy se jedná o poměrně velkou investici. Zároveň se však málokdo bez auta v každodenním životě obejde. Proto se lidé, kteří aktuálně na zaplacení auta nemají finance, často obracejí na instituce, které nabízejí půjčky na auto.

Nejlevnější povinné ručení? Na online kalkulačce bude vaše již za pár minut.
Získat povinné určení již od 968 Kč >

Nejlepší půjčka na auto – jak auto financovat?

Financovat nový nebo ojetý vůz je možné třemi základními způsoby:

 • spotřebitelským úvěrem
 • finančním leasingem
 • operativním leasingem

Spotřebitelskou půjčku na auto je možné sjednat u bank i nebankovních společností. I v tomto případě platí, že bankovní půjčky jsou hůře dostupné, zato bezpečnější a zpravidla také levnější. S nebankovními úvěry je spojena vyšší RPSN, na druhou stranu u nich existuje také vyšší pravděpodobnost schválení žádosti.

Další možností financování automobilu je finanční leasing. Nevýhodou klasického (finančního) leasingu je skutečnost, že se dlužník nestává majitelem vozu během splácení leasingu. Stane se jím až po splacení celé částky. Je také třeba předem zaplatit tzv. akontaci, tedy určitou část (až 30 %) z ceny vozu z vlastních zdrojů.

Až 70 % řidičů přeplácí své povinné ručení. Díky kalkulačce povinného ručení lze získat levnou nabídku na míru.
Mám zájem o výhodnější nabídku pojištění >

Operativní leasing má podobu pronájmu. Klient si vůz pronajme na určitou dobu, během které posílá měsíční platby na účet pronajímatele. Po uplynutí předem dané lhůty se na něj automobil nepřipisuje a vlastníkem tak i nadále zůstává leasingová společnost.

TIP: Přepis vozidla je jednoduchý administrativní úkon, který je nezbytný při prodeji i nákupu nového či ojetého vozu.

Nejvýhodnější půjčka na auto – spotřebitelský úvěr

Teď, když je již jasné, jaké způsoby financování jsou zájemcům dostupné, zbývá si vyjasnit, který z nich je nejvýhodnější. Pokud si chce klient auto vlastnit, zbývá mu volba mezi klasickým leasingem a spotřebitelským úvěrem, jelikož operativní leasing je pouze pronájem.

Jaké jsou výhody spotřebitelské půjčky na auto?

 • klient se stává ihned majitelem vozu
 • není potřeba skládat akontaci (první platbu ve výši až 30 % ceny vozidla)
 • většinou levnější než leasing
 • vůz lze kdykoliv prodat a dluh uhradit
 • libovolná délka splácení

Naopak nevýhodou je složitější proces dokazování bonity v případě půjčky na auto od banky. Jedná se také o závazek na několik let, je třeba počítat s tím, že splácet bude klient klidně až 10 let.

Klasický leasing – výhody a nevýhody

Auto na leasing lze získat u leasingové společnosti. Po dobu splácení dlužník není majitelem vozu a nemůže s ním nakládat podlé své vůle. Mezi výhody finančního leasingu patří především:

 • snadné a rychlé vyřízení
 • nízký příjem není překážkou

Finanční leasing má však také mnoho nevýhod, z nichž nejvýraznější je ta, že dlužník není majitelem vozu až do chvíle, kdy leasing plně splatí. S tím se pojí riziko odebrání vozidla na umoření dluhu v případě krachu leasingové společnosti.

Dalšími mínusy klasického leasingu jsou:

 • vyšší poplatek za uzavření smlouvy
 • potřeba sjednat si havarijní pojištění
 • poruchy musí řešit autoopravny
 • délka splácení dána zákonem (3-7 let)
 • platba akontace

Spotřebitelský úvěr na auto tak v celkovém srovnání vychází jako levnější a výhodnější varianta. Záleží však na specifické situaci a finančních možnostech klienta.

Půjčka na auto – srovnání

Kdo se rozhodne pro půjčku na auto, měl by si důkladně projít dostupné nabídky, aby si nesjednal příliš drahý úvěr. K vyhledání nejvýhodnější půjčky na auto slouží úvěrové kalkulačky. Jsou k dispozici na nezávislých webových stránkách a fungují jako srovnávače.

Srovnání půjček na auto je velmi užitečným nástrojem, díky kterému lze do několika minut zjistit, kdo nabízí nejlepší půjčku na auto, za kolik a jaké jsou podmínky úvěru.

V tabulce je přehledné srovnání bankovních a nebankovních půjček na auto.

PoskytovatelVýše úvěruÚroková sazbaDoba splatnosti (měsíce)
Air Bank5 000 – 900 000 KčOd 3,90 %6 – 92
Cofidis20 000 – 1 000 000 KčOd 5,49 %12 – 84
Česká spořitelna20 000 – 2 500 000 KčOd 4,9 %12 – 120
ČSOB20 000 – 2 000 000 KčOd 4,49 %24 – 84
Equa bank5 000 – 700 000 KčOd 3,80 %3 – 120
Hello bank20 000 – 1 000 000 KčOd 5,39 %6 – 84
Komerční banka10 000 – 2 500 000 KčOd 3,80 %12 -96
Raiffeisenbank20 000 – 700 000 KčOd 3,99 %6 – 96
Sberbank50 000 – 1 000 000 KčOd 5,90 %12 – 96
Zonky5 000 – 900 000 KčOd 4,49 %6 – 84

Většina nabízených půjček na auto má povahu bankovního úvěru. Nebankovních společností, u kterých si lze na nový vůz půjčit, neexistuje mnoho. Většina z nich totiž nabízí spíše krátkodobou půjčku a mikropůjčku. Jde tak spíše o půjčky před výplatou než o úvěr, který se dá použít na financování auta.

Půjčka na auto – kalkulačka

Kalkulačka půjčky na auto je velmi přínosným nástrojem, který umožňuje srovnání úvěrů. Díky online kalkulačce si lze ještě před žádostí nezávazně a zdarma zjistit, jak vysoká splátka by žadatele čekala v případě, že by se pro auto na splátky rozhodl.

Na webech jednotlivých bankovních i nebankovních společností jsou kalkulačky půjčky na auto běžně dostupné. S jednotlivými ukazateli si lze pohrát a zjistit tak, jaká bude výše splátky a o kolik se úvěr přeplácí v případě určité výše úvěru a době splatnosti.

Například spotřebitelský úvěr KB, který zahrnuje také půjčku na auto, si lze sjednat pomocí jednoduché a intuitivní kalkulačky. Zvlášť se zde ukazuje také cena za pojištění neschopnosti splácet, které je ovšem dobrovolné.

Nejlevnější půjčka na auto – kdo nabízí?

Pro získání spotřebitelské půjčky na auto je potřeba splnit několik podmínek, z nichž jednou je i dostatečný příjem. Zvláště banky důkladně kontrolují bonitu žadatele a ne každému proto půjčku poskytnou.

Výhodnou půjčku na auto je možné sjednat například u ČSOB, Komerční banky, České spořitelny nebo MONETY Money Bank. Jako nebankovní alternativa se nabízí například půjčka od Zonky či Cofidis.

Česká spořitelna – půjčka na auto

U České spořitelny lze zažádat o neúčelový úvěr, tzn. půjčka na cokoliv, tedy i na automobil. Při žádosti o tento typ úvěru není třeba bance sdělovat, na co budou poskytnuté finanční prostředky použity.

V rámci půjčky na auto České spořitelny si lze půjčit až 2 500 000 Kč, splátky si je možné rozložit po dobu 10 let. Tyto parametry umožňují koupit dražšího a nového vozu. Úrok má počátek na 4,9 % p.a. a určuje se individuálně podle bonity klienta.

ČSOB – půjčka na auto

Zatímco u České spořitelny je možné žádat pouze o úvěr na cokoliv, ČSOB si pro klienta přichystala speciální úvěrový produkt. Půjčka na auto ČSOB v sobě zahrnuje také povinné ručení a havarijní pojištění od pojišťovny ČSOB.

Půjčit si je možné až 2 000 000 Kč s maximálním splatností 84 měsíců. Úrok začíná na 4,49 % p.a. Peníze z půjčky na auto od ČSOB lze využít kromě osobních aut také na motocykl, nákladní automobil nebo přívěs.

ESSOX – půjčka na auto

Společnost Essox spadající pod Komerční banku se na úvěry na automobily specializuje a nabízí tak špičkové služby. Financovat lze jak ojetá auta (maximálně 15 let staré), tak nová auto do 3,5 tuny.

S Essox půjčkou na auto lze financovat až 100 % vozu s maximální splatností 84 měsíců. Klienti, kteří si vyberou Essox půjčku na auto, získají fixní úrokovou míru po celou dobu splácení. Samozřejmostí je také pojištění auta, konkrétně nejlevnější havarijní pojištění a povinné ručení, a bezplatné předčasné splacení.

Zonky – půjčka na auto

Půjčku na auto Zonky lze získat v rámci neúčelového úvěru, který tato známá P2P půjčka nabízí. Maximální výše úvěru u Zonky je 900 000 Kč. Zonky se dlouhodobě řadí mezi nejvýhodnější úvěry na trhu, s úrokovou mírou od 4,49 % dokonce předčí i některého banky. Je však potřeba upozornit na to, že úrok se posuzuje individuálně dle bonity klienta.

Maximální doba splatnosti u Zonky je 10 let. Díky mírnějšímu posuzování bonity je pravděpodobnější, že bude žádost schválena.

Půjčka na auto bez registru

Žádná z výše zmíněných společností půjčku na auto bez registru neposkytuje. Při tak vysoké částce a delší době splatnosti je příliš vysoké riziko, že člověk se záznamem v registru, nesežene dostatek finančních prostředků a půjčku nesplatí. Úvěry bez nahlížení registru lze nalézt spíše na trhu mikropůjček a krátkodobých úvěrů.

Výjimkou je snad jen Acema půjčka, která nabízí až 8 milionů Kč s dobou splatnosti 20 let. Jde tedy o půjčku na auto bez registru. Otázkou je, jak moc je tento úvěr bezpečný a jaké budou nastavené podmínky splácení.

Před půjčkou na auto je každopádně vždy na místě zvážit, zda je vůz opravdu nutný. Pádným důvodem pro koupi vozu je především dojíždění do práce či za vzděláním. Je tedy potřeba si rozmyslet, zda nepostačí pouze veřejná doprava nebo tzv. carsharing, tedy sdílení aut, které je vhodné pro občasné jízdy.