SMS půjčka na splátky, bez registru a ihned

yes-overjoyedamazedmillennialguystudentholdphoneclenchfist

Výhodou SMS půjček je jejich rychlé vyřízení bez složitého papírování. Jak SMS půjčky fungují, jak o ně zažádat a jaké podmínky musejí žadatelé splňovat? Vyplácí se SMS půjčka ihned úplně každému? Je možné ji získat bez registru a ihned?

SMS půjčky jsou specifickým typem nebankovního úvěru, který se vyznačuje především rychlostí a jednoduchostí vyřízení. Výše SMS půjček bývá maximálně několik tisíc korun, přičemž jejich splatnost je zpravidla pár týdnů. Většinou jde o nebankovní půjčky bez registru a zástavy.

Žádost o SMS půjčku – SMS půjčka ihned

O první SMS půjčku před výplatou je potřeba zažádat online na webových stránkách jejího poskytovatele. Noví klienti musejí poskytnout základní informace o sobě a svých příjmech, popřípadě výdajích, přičemž výši a zdroj příjmu je ve většině případů nutné doložit (např. prostřednictvím výpisu z bankovního účtu za poslední 3 měsíce).

Neplatí, že by věřitel důsledně vyžadovat potvrzení o příjmu od zaměstnavatele. Výpis z běžného účtu, kde je jasně vidět měsíční obrat, by měl postačit. Prostřednictvím takové půjčky si lze pořídit například mobil na splátky bez doložení příjmu nebo jiné elektronické spotřebiče.

Jakmile si poskytovatel SMS půjčky ověří identitu a úvěruschopnost žadatele, vyplatí peníze na bankovní účet. O druhou a každou další SMS půjčku je poté možné žádat pomocí SMS zprávy, díky čemuž je celý proces velmi jednoduchý a rychlý. Jedním z poskytovatelů je společnost ViaSMS půjčka, která nabízí SMS půjčku bez registračního poplatku.

Splácení SMS půjčky

SMS půjčka ihned se splácí zpravidla jednorázově bankovním převodem. Doba splatnosti se u jednotlivých věřitelů může lišit, obvykle však nepřesahuje několik týdnů. Nejedná se tudíž o krátkodobou půjčku na splátky, nýbrž krátkodobou jednosplátkovou půjčku.

Pokud má klient potíže se splácením, měl by neprodleně kontaktovat poskytovatele úvěru a domluvit se se zákaznickou linkou na dalším postupu. Většinou je možné dobu splatnosti za poplatek prodloužit nebo si dohodnout splátkový kalendář. Rovněž za poplatek.

SMS půjčka na splátky

SMS půjčka na splátky možná je, příkladem budiž společnost ViaSMS. Ta nabízí dvě formy půjčky: První půjčku pro nové zákazníky se 100 % slevou na úrocích, bude-li splacena jednorázově. Maximální možná výše tohoto úvěru je 16 000 Kč na 30 dní, přičemž minimální splátka činí 500 Kč, respektive 3 % jistiny plus úroky.

Druhou variantou SMS půjčky na splátky je standardní půjčka až do výše 60 000 Kč. Plná splátka při maximální výši půjčky činí i s úroky 73 200 Kč, minimální splátka pak 10 600 Kč, RSPN 862,7%. Doba splácení může být od 3 měsíců do 10 let. Maximální RPSN je 855%.

SMS půjčka na splátky je vhodná pro osoby:

  • starší 18 let, plnoleté
  • pracující
  • které nemohou ručit
  • jimž banka nepůjčí (bez záznamu v registru)

Nejčastěji se půjčka využívá k překlenutí krátkodobého výpadku příjmu, ztráty zaměstnání, finanční krize, nutných a neodkladných oprav v domácnosti, nebo k opravám vozidla. Zřídkakdy pak na zbytné záležitosti jako je dovolená, dárky k Vánocům nebo zábavnou elektroniku.

Výhody a nevýhody SMS půjčky

Nespornou výhodou SMS půjček je jednoduchost jejich vyřízení, alespoň pokud jde o druhou a každou další žádost. Stačí poslat SMS zprávu dle instrukcí na uvedené telefonní číslo a počkat na výplatu peněz, která trvá jen pár minut. Věřitel již má všechny dokumenty z prvotní žádosti a nepotřebuje vše dokládat opakovaně.

Nevýhodou je pak vysoká RPSN, kvůli níž se SMS půjčka prodraží, a také vysoké sankce za zpoždění se splátkou. Proto je potřeba opatrnost, aby byl žadatel schopný SMS půjčku splatit. Není vhodná SMS půjčka pro nezaměstnané. SMS půjčku by měli volit jen ti, kteří ji s jistotou splatí v termínu.

U společnosti ViaSMS činí denní navyšování dlužné částky o smluvní úrok z prodlení tj. 0,1% z dlužné částky denně. Za každé zaslání upomínky k platbě si společnost týdně účtuje 500 Kč dle smluvních podmínek. Zde je dobře vidět, jak se může pozdní splácení nevyplatit.

Půjčka na splátky ihned

Ten, kdo žádá o půjčku, potřebuje peníze většinou okamžitě bez čekání. Výjimkou jsou hypotéky a dlouhodobé vysoké půjčky, o nichž lidé přemýšlejí dlouho dopředu, když plánují nákup či rekonstrukci nového domova nebo pořízení většího a lepšího automobilu.

Nižší krátkodobější půjčky jsou však většinou využity na pokrytí akutních situací a nesnesou příliš odkladu. Banky si se schvalováním žádostí o úvěr dávají na čas, z důvodu vícečetného ověření úvěruschopnosti a bonity žadatele, plus jeho dokladů a potvrzení o příjmu.

Nahrávají tím nebankovním společnostem, jejichž schvalovací procesy nejsou tak časově náročné, neboť nebankovky jsou ochotny podstoupit i mírné riziko, je-li například klient veden v registru dlužníků jako neplatič. Tímto způsobem lze přijít k půjčce na splátky bez registru.

Půjčka na splátky bez registru

Půjčku na splátky bez registru je téměř nemožné získat. Spotřebitelský zákon totiž ukládá povinnost všem licencovaným poskytovatelům úvěru nahlížet do registru dlužníků typu SOLUS, BRKI nebo NRKI a zohledňovat záznamy při schvalování žádostí o úvěr.

Nicméně většina nebankovních společností přistupuje k jednotlivým žádostem o půjčku individuálně a přestože do registru nahlíží, nemusí se danými informacemi řídit doslova. Nebankovky kladou důraz spíše na schopnost splácet a dostatečně vysoké příjmy, než na letitý záznam o jedné či dvou zpožděných splátkách.

Tím, kdo na rovinu přiznává poskytování půjčky na splátky bez registru je Fair Credit. Na svých webových stránkách prezentují půjčku bez registru takto: „Potřebujete finanční prostředky a zároveň byste se rádi vyhnuli zdlouhavému administrativnímu procesu schvalování úvěru? Pak jste zvolili dobře. Naše rychlá hotovostní půjčka je bez nahlížení do registru.“

Půjčku v hotovosti lze sjednat až do výše 70 000 Kč se splatností 45, 60 nebo 80 měsíců. Tímto způsobem si lze pořídit mimo jiné mobilní telefon na splátky bez registru. Reprezentativní příklad:

  • Půjčka 20 000 Kč
  • Týdenní splátka 740 Kč
  • Doba splácení 45 týdnů
  • RPSN 254.04 %
  • Úrok 35.53 % p.a.
  • Celkem 33 300 Kč

Tuto půjčku lze sjednat od minimální výše 4 000 Kč, v pohodlí vlastního domova, kam se se smlouvou a požadovaným obnosem dostaví předem ohlášený obchodní zástupce. Půjčka ihned bez registru je bezúčelová, bez ručení a s pojištěním při potížích splácet.

Půjčky ihned bez registru a příjmu

S dokládáním respektive nedokládáním příjmu už je situace poněkud složitější. Zatímco záznamy v registru mohou znamenat jen nepatrnou komplikaci, mít uspokojivý příjem je podstatné pro všechny finanční instituce. Půjčky ihned bez registru a příjmu jsou proto oxymoronem, tedy něčím, co se vzájemně vylučuje.

Dostatečný příjem však nemusí znamenat jen příjem ze stálého zaměstnání na hlavní pracovní poměr. Mnohdy postačí důchodový výměr, rodičovský příspěvek, sociální dávky na bydlení, výnosy z investic, renta, nebo čistě jen výpis z bankovního účtu za několik po sobě jdoucích uplynulých měsíců.

Tím dá žadatel věřiteli na srozuměnou, jaké jsou pohyby na jeho účtu. Měsíční obrat, neboli poměr mezi příjmy a výdaji, je zásadní. Finanční společnosti často zkoumají i rodinné poměry, jako je počet členů v jedné domácnosti, počet nezletilých vyživovaných dětí, či zda má žadatel ještě další probíhající úvěry.

Půjčka bez registru ihned na účet se zdá být komplikovaný proces, ovšem realita je mnohem jednodušší. Stačí o půjčku zažádat online nebo telefonicky a dohodnout se se zástupcem obchodní společnosti na podmínkách, výši úvěru a souvisejících úroků.