Půjčky pro OSVČ

pujcky-pro-osvc

Půjčky pro osoby samostatně výdělečně činné nabízejí bankovní i nebankovní společnosti a mohou o ně žádat i OSVČ, které se svou činností teprve začínají. Čím se půjčky pro OSVČ vyznačují a jaké podmínky je nutné splnit pro jejich získání?

O půjčky pro OSVČ lze žádat jak u bank, tak u nebankovních poskytovatelů úvěrů. Platí, že nebankovní půjčky jsou méně výhodné, avšak snadněji dostupné.

Podmínky pro získání půjčky pro OSVČ jsou přísnější, než je tomu u spotřebitelských úvěrů. Důvod je jednoduchý – živnostníci jsou z hlediska bank a nebankovních úvěrových společností považováni za rizikovější ve srovnání se zaměstnanci.

Půjčka pro OSVČ – podmínky

U některých úvěrů je podmínkou podnikat min. 12 měsíců, jiné jsou dostupné i začínajícím OSVČ. V případě, že se jedná o bankovní půjčku na rozvoj podnikání, je zpravidla vyžadován podnikatelský plán, daňové přiznání apod.

U některých půjček, zvláště těch nebankovních, je však potřeba doložit například jen výpisy z účtů za poslední tři až šest měsíců.

Bankovní půjčky pro OSVČ

Půjčky pro podnikatele jsou součástí nabídky všech tuzemských bank. U většiny z nich lze navíc vybírat mezi půjčkami pro začínající OSVČ a půjčkami na rozšíření podnikání.

Oblíbené bankovní půjčky pro OSVČ:

  • půjčka pro začínající podnikatele Česká spořitelna
  • půjčka pro OSVČ Moneta Money Bank
  • podnikatelský úvěr Equa Bank
  • půjčka pro OSVČ Ferratum

S bankovními úvěry se obecně pojí vyšší bezpečnost, férovější podmínky a nižší úroky. Při posuzování úvěruschopnosti jsou však banky přísnější, s čímž jde ruku v ruce i nižší schvalovatelnost úvěrů.

Nebankovní půjčky pro OSVČ

Živnostníci, kteří z nějakého důvodu nedosáhnou na bankovní úvěr, mohou využít nebankovních půjček pro OSVČ. Jejich nabídka je velmi pestrá, proto si s jistotou vyberou jak ti, kteří potřebují půjčit na rozšíření podnikání, tak začínající OSVČ.

Nebankovní společnosti nabízející úvěry pro OSVČ:

  • Acema
  • Cofidis
  • Fajn půjčka
  • Zonky

Výhodou nebankovních úvěrů pro OSVČ je jejich snadná dostupnost – podmínky pro žadatele nebývají přísné, proto je mohou získat i lidé, jejichž žádost v bance byla zamítnuta. Na druhou stranu je nutné počítat s vyššími úroky než u bankovních půjček.