Půjčka se záznamem v SOLUSU – bez registru, od soukromých osob

businesspeoplediscussingsomethingwhilesittinginoffice-focusat

Půjčka se záznamem v registru dlužníků je často vnímána jako nemožná nebo dost komplikovaná a drahá. Ovšem i lidé se záznamem v SOLUSU mají šanci půjčku získat. Který poskytovatel půjčí se záznamem v SOLUSU? A jak získat půjčku bez nahlížení do registru a SOLUSU?

Jakmile se člověk dostane do registru dlužníků v roli neplatiče, má těžkou pozici při schvalování žádosti o úvěr. Ovšem nic není ztraceno a nemusí hned myslet na lichvářskou půjčku.

I v tomto případě totiž dokáží banky a nebankovní společnosti rozlišit, jestli žadatel jen udělal chybu a zapomněl odeslat jednu splátku, nebo zda je ve větších finančních problémech. Záleží tak na individuálním přístupu.

Konec konců i půjčka se záznamem v SOLUSU není v dnešní době nic nereálného. Tento článek přináší informace o tom, jak získat půjčku pro lidi v SOLUSU nebo jak si koupit mobil na splátky bez SOLUSU a mnoho dalšího.

Co je SOLUS?

Co je to vlastně SOLUS? A jak člověk dostane půjčku se záznamem v SOLUSU?

SOLUS je zkratka pro Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelům. Jedná se o asi nejznámější registr dlužníků. Je to zájmové sdružení právnických osob, které funguje už od roku 1999.

Cílem SOLUSU je přispívat k tomu, aby se lidé nepředlužovali, aby stávající dluhy po splatnosti byly lépe vymahatelné a věřitelé si mohli ověřit, kdo je spolehlivý na to, aby mu mohli půjčit a kdo už nikoliv.

Jednoduše řečeno smyslem SOLUSU je pomáhat poskytovatelům úvěrů při ověřování spolehlivosti potenciálních klientů – dlužníků.

Dalším takovým registrem dlužníků je např. Bankovní registr klientských informací (BRKI) nebo Nebankovní registr klientských informací (NRKI). Do těchto registrů se zapisují negativní i pozitivní záznamy (všichni, kdo někdy měli aktivní půjčku).

Je SOLUS zdarma?

Každý má právo opatřit si výpis z registru dlužníků SOLUS. Do těchto záznamů bohužel zdarma nahlížet nemůže. SOLUS zdarma tedy není.

Avšak není těžké si výpis opatřit, byť za to bude muset žadatel zaplatit. Jako nejlepší cestu, jak velmi rychle získat přehled o všech závazcích a záznamech, lze využít službu NejsemDlužník.cz. Služba není poskytována sdružením SOLUS.

V rámci ní žadatel obdrží výpis z negativního registru SOLUS, z Centrální evidence exekucí a Insolvenčního rejstříku. Jedná se tak o jednu z nejkomplexnější služeb na českém trhu, co se týče platební morálky.

Samotný SOLUS poskytuje výpis z registru formou SMS. Nutnou podmínkou pro zaslání SMS výpisu je získání unikátního osobního kódu SIN , který slouží k jednoznačné identifikaci žadatele. Cena za vygenerování a zaslání kódu SIN přes SMS je 50 Kč.

SMS výpis se dá realizovat prostřednictvím aplikace SMS Výpis pro Android nebo iOS. Cena za SMS obsahující výpis ze SOLUS je 99 Kč.

Půjčka se záznamem v SOLUSU

Leckoho to možná překvapí, avšak i půjčka se záznamem v registru je možná u všech bank. Opravdu. On totiž není „záznam v registru“ jako „záznam v registru“.

Záznamy v registru dlužníků mohou být jak pozitivní, tak negativní. Podle toho, o jaký typ záznamu se jedná, může žadatel dostat půjčku buď u banky, nebo nebankovní společnosti.

Kdo má pozitivní záznam, má zpravidla vyhráno. Znamená to, že své závazky plní, včas splácí a je důvěryhodný. Takový žadatel o půjčku má šanci získat bankovní a tím pádem levnější úvěr. S pozitivním záznamem v registru dlužníků (BRKI nebo NRKI) je tedy možné získat bankovní půjčku.

Pokud má někdo negativní záznam, znamená to, že jeho bonita není dobrá, má problémy se splácením a často neví, jak z dluhů ven. Takový žadatel u banky nepochodí. Banky posuzují žadatele o půjčku velmi přísně, proto je právě negativní záznam v registru dlužníků důvodem pro neposkytnutí úvěru.

V tomto ohledu jsou nebankovní společnosti mnohem vstřícnější a dokážou pochopit, že v současné době je velmi snadné se do registru dlužníků dostat.

Do registru SOLUS jsou zapisovány informace o úvěrech, které nejsou řádně spláceny. Jedná se tedy o negativní záznamy. Může jít o půjčky, faktury za mobilní telefon, energie, pokuty či poplatky za kabelovou televizi.

Registr SOLUS je tedy čistě hříšnickým registrem a získat půjčku se záznamem v SOLUSU není úplně jednoduché. Ovšem ne nemožné.

I když jsou takoví klienti velmi rizikoví, najdou se poskytovatelé úvěrů, kteří to neřeší, a půjčku se záznamem v SOLUSU poskytnou.

Půjčka pro lidi v SOLUSU – výhody a nevýhody

Každá půjčka má své výhody a nevýhody. Stejné je to i s půjčkou pro lidi v SOLUSU. Je na žadateli, aby si zvážil, zda nevýhody půjčky převáží její výhody.

Půjčka pro lidi v SOLUSU je snadno dostupná a dosáhnou na ní i rizikoví klienti. Na druhou stranu je obvykle dražší a mívá horší podmínky.

Mezi výhody půjčky pro lidi v SOLUSU patří:

 • tolerance špatné úvěrové minulosti
 • nenahlíží se do registru dlužníků
 • dostupnost půjčky pro každého
 • rychlé vyřízení půjčky
 • možnost vyřízení půjčky online
 • často není třeba dokládat příjem
 • často lze sjednat první půjčku zdarma – řada poskytovatelů nabízí klientům první úvěr bez úroků. Pokud klient vrátí půjčku včas, nezaplatí ani korunu navíc.

Naopak nevýhodou půjčky pro lidi v SOLUSU je:

 • vysoké úrokové sazby i RPSN
 • vysoké smluvní pokuty
 • dodatečné poplatky
 • krátkodobost půjčky
 • možnost půjčení nižší částky (při vyšší částce je zpravidla třeba nějaká zástava či ručitel)
 • nutnost mít vlastní bankovní účet

Půjčky pro lidi v SOLUSU jsou vyhledávané lidmi, kteří nemají šanci získat úvěr v žádné bance. Při hledání nebankovní půjčky se záznamem v SOLUSU je však důležité vybírat pouze z ověřených a seriózních poskytovatelů.

Skutečnost, zda je či není poskytovatel půjčky se záznamem SOLUSU seriózní, si lze ověřit u ČNB. Každý poskytovatel spotřebitelských úvěrů totiž musí mít licenci od ČNB

Stejně tak každý férový poskytovatel úvěru má na svém webu obchodní podmínky, ze kterých lze vyčíst výši RPSN, smluvních pokut nebo možnosti odložení splátek.

Jak získat půjčku bez registru SOLUS

Žádost o půjčku bez registru SOLUS není nic složitého. Není třeba nikam chodit, volat, ani dopředu platit nějaké poplatky. Šanci získat nebankovní půjčku bez registru SOLUS má každý.

Je mnoho společností, které nabízejí půjčku bez registru SOLUS. Stačí do vyhledávače zadat „půjčka pro lidi v SOLUSU“ nebo „půjčka bez registru SOLUS“ a objeví se spousta nabídek půjček.

Všichni poskytovatelé půjček bez registru SOLUS lákají na to, že získat půjčku pro lidi v SOLUSU je opravdu snadné. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář, přiložit doklad s identifikací žadatele, zvolit částku půjčky, vyplnit číslo účtu a termín splatnosti.

Mezi nabídkami půjček lze ovšem najít mnoho z nich, které jsou opravdu nevýhodné a často hraničí s lichvou. Proto než se člověk zaváže k půjčce bez registru SOLUS, měl by přemýšlet nad tím, jestli není jiné řešení.

Pokud si myslí, že není, je alespoň třeba vybírat spolehlivého a ověřeného poskytovatele půjčky bez registru SOLUS, aby si žadatel svou situaci ještě více nezhoršil.

Půjčka bez nahlížení do registru a SOLUSU

Podle novely zákona o spotřebitelském úvěru z roku 2016 musí každý poskytovatel úvěrů zájemce o půjčku proklepnout v registrech dlužníků.

Registry lustrují banky i nebankovní společnosti. Liší se ovšem přístup k následnému schválení půjčky. Zatímco v bance dostane žadatel se špatnou bonitou jasnou stopku, nebankovní společnosti nemusí vyslovit tak nekompromisní závěr.

Ačkoliv je půjčka bez nahlížení do registru a SOLUSU pro poskytovatele značně riziková, je nebankovními společnostmi často schvalována. Poskytovatel totiž riziko vyvažuje vysokými úroky, RPSN a smluvními pokutami.

Poskytovateli nevadí, že klient půjčku bez nahlížení do registru a SOLUSU nesplácí. Právě naopak. Čím častěji a déle klient neplatí, tím více peněz poskytovateli naskakuje.

Půjčka bez SOLUSU a registru je tak výhodná jen pro poskytovatele, nikoliv klienta. Vždy platí, že než se člověk do jakékoliv půjčky pustí, měl by si řádně promyslet, jestli ji opravdu potřebuje, jestli na ni vůbec má prostředky a jestli by to nešlo i jinak.

Zbavit se půjčky bez SOLUSU a registru totiž není tak snadné jako ji získat.

Půjčky bez SOLUSU a registru od soukromých osob

V současné době se dá najít mnoho nabídek, které slibují půjčky bez SOLUSU a registru od soukromých osob. Některé inzerce nabízejí např. hotovostní úvěr ze soukromých zdrojů pro majitele nemovitosti, kdy se dá do zástavy nemovitost. V jiných případech věřitel vyžaduje ručitele či jinou záruku.

Půjčky bez SOLUSU a registru od soukromých osob žadatel získá velmi snadno. Poskytovatelé půjček nepožadují potvrzení o příjmu ani nenahlíží do registru. Ovšem největším problémem soukromých půjček jsou nevýhodné podmínky.

Některé nabídky soukromých osob se na první pohled tváří zdají velmi výhodné, avšak až při bližším zkoumání člověk přijde na to, že se jedná skoro o půjčku od lichváře.

Pokud tedy někdo shání půjčky bez SOLUSU a registru od soukromých osob, měl by vybírat opatrně a obracet se jen na takové osoby, které mají dobrou reputaci. A především by si měl předem zjistit podmínky takové půjčky.

Jednou z ověřených možností půjček od soukromníka jsou tzv. peer to peer půjčky, zkratkou P2P půjčky. Pro tyto půjčky slouží speciálně vytvořená platforma, která zprostředkovává půjčky mezi soukromými osobami. Jedná se tak o prověřené půjčky od soukromých osob.

Ovšem P2P půjčky nemusí být vždy půjčkami bez SOLUSU a registru od soukromých osob, neboť žadatel o půjčku je rizikový klient. Proto investor podle žádosti a příběhu žadatele rozhodne, zda půjčku poskytne či nikoliv a za jakých podmínek. Záleží tak na individuálním posouzení.

Mobil na splátky bez SOLUSU

Nákup mobilu či jakékoliv jiné věci na splátky je spotřebitelský úvěr, který umožňuje nakoupit jakékoliv zboží bez hotovosti a zbytečného papírování. Využít ho mohou osoby, které mají pravidelný zdroj příjmu a jsou občany ČR.

Některé společnosti nákup mobilu na splátky bez SOLUSU vůbec neumožňují, avšak jsou i takové, které to neřeší a stačí jim, že má žadatel trvalý měsíční příjem.

Kdo si chce koupit mobil na splátky bez SOLUSU a objeví poskytovatele, který záznam v SOLUSU neřeší, má dvě možnosti. Klient buď při poskytnutí úvěru zaplatí akontaci (např. 10 % ceny zboží) a dále doplácí v pravidelných měsíčních splátkách. Nebo při převzetí zboží nezaplatí nic a úvěr začne splácet až následující měsíc v pravidelných splátkách.

Je však dobré si uvědomit, že spotřební elektroniku, dárky ani dovolenou by si člověk neměl nikdy kupovat „na splátky“, nýbrž vždy jen za hotové.

Pokud člověk na něco nemá, neměl by si to za každou cenu pořizovat a raději šetřit peníze, aby si pak mohl mobil či jiné zboží koupit „za svoje“.

Půjčku se záznamem v SOLUSU sice může být snadné získat, na druhou stranu může člověka dostat do ještě větší finanční tísně.

Získat mobil na splátky bez SOLUSU tak zdaleka nemusí být takovou výhrou, jak by se na první pohled mohlo zdát.