Pojištěná půjčka

pojistena-pujcka-2

Nebankovní společnosti se zaměřují na nejrůznější typy úvěrů tak, aby uspokojily přání jakéhokoliv zákazníka. Pojištěná půjčka nabízí rychlou, dostupnou – a jak je z názvu zřejmé – i pojištěnou půjčku, která je dostupná pro velkou škálu lidí.

V posledních letech se mezi bankami a nebankovními společnostmi objevuje trend pojištění půjček. Klient si vedle úvěru bude moci založit i pojištění, které ho v případě neschopnosti splácet ochrání před sankcemi, a to jen díky zaplacení několika stovek korun každý měsíc. Úvěr Pojištěná půjčka tuto možnost nese hned ve jméně.

Co si přesně představit pod půjčkou s pojištěním a v čem tkví její výhody proti jiným úvěrům s obdobnými parametry?

Základní informace

Pojištěnou půjčku nabízí společnost PROFI CREDIT, která je součástí nadnárodní skupiny Profireal Group působí mimo jiné na polském či bulharském trhu. V Česku působí na poli nebankovních půjček již od roku 1994.

Společnost PROFI CREDIT si zakládá na osobním přístupu. To znamená, že své služby zákazníkům přináší úvěroví poradci, kteří mohou kdykoliv domluvit schůzku u klienta doma či v kamenné pobočce.

V současné době PROFI CREDIT nabízí úvěr Razdva půjčka, která spočívá v rychlém vyřízení žádosti do 15 minut, a Pojištěnou půjčku, rychlou bezúčelovou půjčku na cokoliv. Úvěr lze sjednat od 10 000 Kč do 150 000 Kč. Délka splácení může být rozložena v rozmezí od 12 měsíců až do 4 let (48 měsíců).

Od rozložení splátek se odvíjí i výše měsíční splátky. Ke kompletnímu přehledu je možné využít kalkulačku půjček na internetových stránkách společnosti.

Pojištěná půjčka – jak sjednat?

Sjednání Pojištěné půjčky je možné několika způsoby. Prvním z nich je online vyřízení. Na internetových stránkách společnosti lze zažádat skrze jednoduchý formulář, v němž je nutné vyplnit základní informace včetně výše úvěru a doby splácení.

Další možností je kontaktovat infolinku na čísle 800 166 000, kdy je nutné projít obdobným procesem – sdělit své kontaktní informace. Dále obchodní zástupce klienta přepojí úvěrovému poradci, který s ním dořeší potřebné kroky.

V neposlední řadě lze Pojištěnou půjčku vyřídit na osobní schůzce v regionálních ředitelství v Pardubicích.

Nově k zřízení Pojištěné smlouvy stačí zpráva na WhatsApp.

Výplata peněz a splatnost půjčky

Pokud klient prošel schvalovacím procesem, telefonicky se mu ozve obchodní zástupce, který s ním dořeší zbývající náležitosti (ověření údajů, zodpovězení otázek, informace). Peníze budou následně vyplaceny do 24 hodin na klientův účet.

Přestože některé nebankovní společnosti nabízejí flexibilní splatnost úvěrů, Pojištěná půjčka se v tomto ohledu liší. Klient si vybere rozhraní 12, 18, 24, 30, 36, 42 až 48 měsíců (vždy je rozestup půl roku).

Po individuální žádosti je možné splatnost půjčky prodloužit od 48 měsíců až na 60 měsíců (tedy 5 let). Pro některé klienty může být lákadlem bezplatný odklad až 3 splátek.

Půjčku je možné pojistit před situacemi, kdy klient nebude schopen řádně splácet svůj úvěr kvůli nemoci, výpadku příjmů či z jiného důvodu.

Kdo může zažádat o Pojištěnou půjčku?

Pro podání žádosti je nutné, aby klient splňoval nutné podmínky. Jaké to jsou?

 • věk 18-65 let
 • platný občanský průkaz
 • platný druhý doklad
 • potvrzení příjmů
 • bankovní účet

Častou otázkou je, jak doložit výši příjmů. To lze udělat jednoduše a snadno:

 • potvrzením o výši příjmu od zaměstnavatele
 • výplatní páskou
 • bankovním výpisem

Podmínky pro sjednání Pojištěné půjčky jsou snadné a dostupné. Lidé, kteří nemohou doložit své příjmy, se mohou obrátit na jiné společnosti.

Podnikatelé a půjčka

Podnikatelé jsou osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) a nemají možnost získat od někoho potvrzení svých příjmů. To neznamená, že je pro ně půjčka nedostupná. K ověření je nutné, aby doložili daňové přiznání za loňský rok či výpisy z účtu. Nutnou podmínkou je podnikání alespoň 6 měsíců.

Pokud by si podnikatel chtěl vzít úvěr na vyšší částku, obchodní zástupce bude vyžadovat doložení ročního obratu.

A co pojištění Pojištěné půjčky?

Při pojištění Pojištěné půjčky si lze vybrat ze 3 možností s různými stupni krytí a cenami za jejich poskytnutí. Pojištění je sjednáno společně s Generali Českou pojišťovnou. Platba se posílá jednou do měsíce poskytovali.

Balíček ABalíček BBalíček C
Pojištění smrti z neúrazových příčinAnoAno
Pojištění smrti následkem úrazuAnoAnoAno
Pojištění invalidity třetího stupně následkem nemoci i úrazuAnoAno
Pojištění invalidity třetího stupně následkem úrazuAno
Pojištění pracovní neschopnosti následkem nemoci i úrazuAnoAno
Pojištění ztráty zaměstnáníAno
Pojištění závažných onemocněníAno
Měsíční pojsitné % ze splátky10,00 %13,95 %3,33 %
Porovnání tří pojistných balíčků

Nejlepším balíčkem je balíček B, který kryje klienta skoro před každou pojistnou událostí. Avšak za něj si připlatí 13,95 % z měsíční splátky.

Pojistné plnění je vypláceno přímo společností PROFI CREDIT, která vyplacené pojistné plnění připíše ve prospěch úvěrové smlouvy, ke které bylo pojištění sjednáno. Splátky je nutné hradit i po dobu šetření pojistné události.

Jaké jsou výhody a nevýhody Pojištěné půjčky

Před žádostí o Pojištěnou půjčku je nutné zohlednit její výhody i nevýhody. Mezi hlavní přednosti patří:

 • odložení pravidelných splátek zdarma
 • pojištění schopnosti splácet
 • lze vybrat ze tří balíčků
 • rychlé vyřízení
 • férové jednání (společnost patří pod ČNB)
 • bezúčelový úvěr

Zároveň je třeba myslet i na nevýhody:

 • vyšší částka za nejvyšší balíček pojištění schopnosti splácet
 • smluvní pokuta ve výši 0,1 % za den z částky v prodlení
 • maximální RPSN 89,9 %

Před sjednáním úvěru je důležité přečíst si kompletní smlouvu. Dále je vhodné rozmyslet si nutnou výši pojištěného balíčku. V případě nesplácení má poskytovatel možnost smlouvu zesplatnit a naúčtovat další sankce.