Půjčka bez prokazování příjmu

pujcky-bez-prokazani-prijmu

Půjčka bez prokazování příjmu je určena lidem, kteří kvůli nízkému příjmu nedosáhnou na půjčku v bance ani u většiny nebankovních společností. Obvykle se jedná o půjčku v řádu několika tisíc korun se splatností pár týdnů. Jaká jsou další specifika půjčky bez prokazování příjmu?

Půjčky, které jsou poskytnuty i bez doložení příjmu, jsou záležitostí nebankovních institucí. Banky pečlivě kontrolují úvěruschopnost klienta a pokud je jeho příjem nedostatečný, úvěr mu neschválí.

Mnoho lidí ve finanční tísni se pak obrací na nebankovní poskytovatele půjček, kteří na výši příjmu nehledí. Nutno podotknout, že ne každá nebankovní půjčka je automaticky půjčkou bez doložení příjmu – mnoho nebankovních společností výši a zdroj příjmu kontroluje.

Častou podmínkou pro schválení půjčky bez doložení příjmu je bezdlužnost. Jakmile má žadatel nějaké závazky po splatnosti nebo aktivní půjčky, obvykle nový úvěr nezíská. Samozřejmou podmínkou je plnoletost a někdy bývá vyžadováno také bydliště na území ČR, ačkoliv existují i půjčky pro cizince.

Rychlé půjčky bez prokazování příjmu nepatří mezi výhodné úvěrové produkty. Často jsou poskytovány s extrémně vysokou RPSN, proto se ve výsledku velmi prodraží. Velký problém samozřejmě nastává, když se klient opozdí se splátkou.

Žádost o půjčku bez doložení příjmu se nejčastěji sjednává online prostřednictvím úvěrové kalkulačky na webu daného poskytovatele. Po vyplnění webového formuláře stačí vyčkat na schválení a následnou výplatu peněz na účet.

Vhodnou půjčku bez prokazování příjmu lze vyhledat pomocí kalkulačky nebankovních půjček, která zároveň slouží jako srovnávač. Aktuálně dostupné úvěry během pár sekund porovná a nabídne ten nejvýhodnější.

Většina půjček, pro jejichž získání není nutné dokládat příjmy, spadají do kategorie rychlých půjček na ruku. Většinou je proto lze obdržet už během několika minut od schválení žádosti.