Půjčka s exekucí – poskytovatelé, nabídky

pujcky-v-exekuci

Člověk, který má exekuce, půjčku nezíská zrovna snadno. Úvěrových společností, které jsou ochotné poskytnout úvěr i přes zadlužení, totiž na českém trhu příliš mnoho není. Které instituce půjčky pro lidi v exekuci nabízejí? A s jakými riziky musí člověk, který si vezme novou půjčku i přes exekuci, počítat?

Půjčky pro lidi v exekuci jsou stejně jako půjčky pro zadlužené, půjčky bez doložení příjmu nebo půjčky bez registru záležitostí nebankovního sektoru. Banky člověku s exekucí v žádném případě nepůjčí.

Půjčku v exekuci však neposkytnou ani solidní nebankovní společnosti, které jsou držiteli licence České národní banky. Společnosti bez této licence mimochodem nejsou vůbec oprávněny jakékoliv úvěry poskytovat a balancují tak na hraně zákona.

Půjčka v exekuci – nejrizikovější finanční produkt na trhu

Nebankovní půjčky s exekucí jsou extrémně nebezpečné, a to jak pro samotného poskytovatele půjčky, tak samozřejmě i pro dlužníka.

Riziko, že klient nebude splácet, je vyvažováno velmi vysokou RPSN, čímž se pravděpodobnost včasného splacení paradoxně dále snižuje. Není výjimkou, že člověk v exekuci je po využití další půjčky v ještě horší situaci, než byl předtím.

Poskytovatelé půjček v exekuci

V případě zadlužení či dokonce exekuce není snadné získat novou půjčku. Přesto lze na internetu na nabídky takových půjček narazit. V současné době je na svých webových stránkách inzerují například společnosti Ammado a DSCredit. Půjčit si lze v řádu desetitisíců korun.

Půjčky na směnku

Jelikož je těžké získat půjčku exekuce nevadí, obrací se mnozí lidé na soukromé osoby, které jsou ochotné půjčit na směnku.

Půjčka na směnku není o nic méně riziková než půjčka pro lidi v exekuci. Jejím největším problémem je rozhodčí doložka, jako další nevýhodu lze zmínit vysoké úroky, které jsou rovněž často vyžadovány.

Z výše zmíněného plyne, že okamžitá půjčka na směnku není pro člověka, který má exekuce, tím nejlepším řešením. Vždy je proto lepší se pokusit získat peníze jinak, například prodejem nepotřebných věcí, popřípadě si půjčit od někoho blízkého, kdo nebude požadovat vysoký úrok ani poplatky.