Nebankovní půjčky s exekucí – pro dlužníky, na OP, i v hotovosti

ihavenomoneymore-portraitofsadbankruptbearded

Člověk, který má exekuce, půjčku nezíská snadno. Úvěrových společností, které jsou ochotné poskytnout úvěr i přes zadlužení, totiž na českém trhu příliš mnoho není. Kdo půjčky pro lidi v exekuci nabízí? A s jakými riziky je třeba u nebankovní půjčky s exekucí počítat?

Půčky pro lidi v exekuci a půjčky pro dlužníky jsou doménou nebankovních společností. A hned na začátku je potřeba říci, že řada nabídek nebankovních půjček s exekucí není solidní. Riziko nesplacení půjčky při exekuci je totiž vysoké a poskytovatelé půjček si za něj nechávají draze zaplatit.

Pokud se dlužník ocitne v exekuci, měl by si dobře rozmyslet, jestli si vezme nebankovní půjčku s exekucí. S jistotou lze říci, že jeho finanční situaci to určitě nezlepší. Spíše naopak.

Půjčku v exekuci totiž neposkytnou ani solidní nebankovní společnosti, které jsou držiteli licence České národní banky. Společnosti bez této licence mimochodem nejsou vůbec oprávněny jakékoliv úvěry poskytovat a balancují tak na hraně zákona.

Nebankovní půjčky od poskytovatelů, kteří dodržují zákonné postupy a jejich produkty jsou tedy bezpečné, lze vidět v tabulce výše.

Nebankovní půjčky s exekucí – mají smysl?

Než se člověk dostane do exekuce, předchází tomu mimosoudní i soudní řízení a většinou snaha věřitele o vyrovnání. Každý dlužník by měl své záležitosti řešit včas, aby se do exekuce nedostal a nemusel přemýšlet o půjčce na exekuce. Exekuce je totiž krajní řešení problémů, stejně jako insolvence.

Exekuce i insolvence jsou nařízené soudem za účelem zbavení dluhů. Samotná exekuce probíhá nejčastěji srážkami ze mzdy, výplatou z bankovního účtu (lidově řečeno exekuce na účtu) nebo prodejem majetku.

Je tedy jasné, že dlužník by se měl snažit s exekutorem spíše dohodnout, než si brát další půjčku na exekuci. Tím se svých dluhů rozhodně nezbaví. I když se situace dlužníka může zdát bezvýchodná, nebankovní půjčka s exekucí není dobrý nápad.

Účelem exekuce je zbavení se dluhů, nikoliv nabírání dalších. Proto půjčka pro lidi s exekucí nedává smysl.

Půjčka při exekuci – výhody

Poskytovatelé půjčky při exekuci lákají na výhodné podmínky a svým sloganem „půjčíme i lidem v exekuci“ vybízejí dlužníky k jejímu sjednání proto, že půjčka při exekuci podle nich představuje poslední možné a přijatelné východisko.

Nabízejí rychlost sjednání, nulovou administrativu, neprověřování registrů a bonity dlužníka. Půjčka při exekuci má tedy tyto nesporné výhody:

  • peníze lze získat ihned v hotovosti nebo na účet
  • možnost sjednání online
  • půjčku obdrží i lidé v exekuci
  • neúčelová půjčka na jakékoliv výdaje
  • neprověřování registru dlužníků

Půjčka při exekuci může dlužníkovi krátkodobě vyřešit nepříznivou finanční situaci.

Půjčky pro lidi s exekucí – nevýhody

Lidi s exekucí jsou zapsáni v registru dlužníků a takovým lidem banka půjčku nedá. Naproti tomu nebankovní společnosti mají benevolentnější pravidla, proto poskytnou i půjčky pro lidi s exekucí.

Je však potřeba říci, že nebankovní půjčky s exekucí jsou extrémně rizikové, a to jak pro samotného poskytovatele půjčky, tak především pro dlužníka.

Riziko, že dlužník nebude půjčku splácet, je vyvažováno velmi vysokou RPSN. Půjčky pro lidi s exekucí mívají vysoké smluvní pokuty, krátkou dobu splatnosti, nemožnost sjednat si splátkový kalendář či odklad splátek.

U půjčky pro lidi s exekucí není výjimkou ani zástava nemovitosti. Pokud dlužník dluh nesplatí, přijde tak o byt nebo střechu nad hlavou.

Půjčka pro lidi v exekuci – na co si dát pozor

Pokud se dlužník přece jenom rozhodne pro nebankovní půjčku s exekucí, měl by alespoň uvážlivě vybírat, od koho si jí vezme. Na internetu lze najít mnoho nabídek typu „půjčíme i lidem v exekuci„, „půjčka-exekuce nevadí“ nebo „půjčka pro lidi v exekuci na ruku„.

Dlužníkovi takové slogany slibují hory doly a často v něm vzbudí dojem, že půjčka pro lidi v exekuci je jediným možným řešením. Opak je pravdou. U půjčky pro lidi v exekuci totiž naskakují úroky a pokuty tak rychle, že se dlužník ocitne v dluhové spirále ani neví jak.

Základním pravidlem u půjček pro lidi v exekuci je ověřit si, jestli má daný poskytovatel půjčky licenci ČNB, kterou ze zákona mít musí. Také je dobré si na internetu přečíst nějaké recenze a zkušenosti ostatních lidí.

Samozřejmostí je, že se dlužník dobře seznámí se smlouvou a podmínkami půjčky pro lidi v exekuci. Dlužník by si měl spočítat, o kolik půjčku ve finále přeplatí, a co mu hrozí, když nezaplatí včas. Půjčka pro lidi v exekuci by však měla být až posledním řešením. Ačkoliv se mnohdy zdá situace bezvýchodná, řešení se vždycky najde.

Půjčka na exekuce

Půjčka na exekuce neboli půjčka na vyplacení věřitelů v exekuci může zabránit nedobrovolné dražbě nebo zpeněžení majetku dlužníka. Jedná se o půjčku bez nahlížení do registru, ovšem zpravidla se zástavou nemovitosti.

V bance se pochopitelně s půjčkou na exekuce nelze setkat. Dlužník v exekuci je pro ně příliš rizikovým klientem. V takovém případě je potřeba prozkoumat portfolio nebankovních společností. Některé z nich půjčku na exekuci nabízí.

Půjčka na exekuce funguje dvěma způsoby. Buď peníze obdrží přímo dlužník a sám dluh u exekutora zaplatí, nebo dá plnou moc poskytovateli půjčky, který za něj všechno vyřídí. Jedná s věřiteli a exekutorem a domluví s nimi vyplacení dluhu.

Je jasné, že taková služba musí být dlužníkem zaplacena. Mnohdy poměrně draze.

Půjčka na exekuci bývá někdy určena pouze pro lidi s určitým počtem exekucí. Každý má jiné podmínky. Žádost o půjčku lze vyřídit online.

Půjčky na směnku s exekucí

Jelikož je těžké získat půjčku v exekuci, obrací se mnozí dlužníci na soukromé osoby, které jsou ochotné poskytnout půjčku směnku s exekucí.

Půjčka na směnku s exekucí není o nic méně riziková než půjčka pro lidi v exekuci. Především je však půjčka na směnku s exekucí od soukromé osoby zakázána. Na internetu lze sice narazit na mnoho nabídek půjčky na směnku s exekucí, ovšem takové nabídky jsou za hranou zákona. Okamžité půjčky na směnku jsou rizikové i pro osoby bez exekuce.

Dalším problémem půjčky je rozhodčí doložka. To znamená, že v případě v budoucnu vzniklého sporu nebudou o tomto sporu rozhodovat nezávislé soudy, nýbrž rozhodci, které vybírá poskytovatel půjčky.

Jako další nevýhodu půjčky na směnku s exekucí lze zmínit vysoké úroky a ručení majetkem, které je často vyžadováno.

Z výše zmíněného plyne, že okamžitá půjčka na směnku není pro člověka, který má exekuce, tím nejlepším řešením. Vždy je lepší se pokusit získat peníze jinak, například prodejem nepotřebných věcí, popřípadě si půjčit od někoho blízkého, kdo nebude požadovat vysoký úrok ani poplatky.

Půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti, půjčka v exekuci na ruku

Dlužníci v exekuci často potřebují peníze ihned, proto volí půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti. Peníze tak dostanou na ruku.

Půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti i půjčky v exekuci na ruku jsou krátkodobým mikroúvěrem. To znamená, že si lze půjčit jen menší obnos na kratší dobu. Zpravidla na 30 dní.

Oba typy půjček lze sjednat online, telefonicky nebo osobně na pobočce poskytovatele. Peníze na ruku získá dlužník rovněž na pobočce. Řada poskytovatelů nabízí i doručení půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti přímo domů. V některých případech lze peníze vyzvednout také na čerpacích stanicích a v trafikách.

Na internetu lze najít množství společností, které slibují půjčky pro zadlužené v hotovosti a půjčky v exekuci na ruku. Je třeba si však dát pozor, protože některé nebankovní společnosti půjčky poskytují pouze v případě, že se dlužník zaručí nemovitostí. Pokud nesplácí, může o svůj majetek velmi snadno přijít.

Půjčky na OP s exekucí, SMS půjčka s exekucí

Jedním z nejoblíbenějších produktů pro lidi ve složité finanční situaci je půjčka na OP s exekucí nebo SMS půjčka s exekucí. Jedná se o půjčku na občanský průkaz v případě, že je dlužník exekuci.

O půjčku na OP s exekucí lze zažádat online nebo formou SMS. Rychlost vyřízení SMS půjčky s exekucí je závislá na tom, kolik si chce dlužník půjčit.

Půjčky na OP se exekucí i SMS půjčky s exekucí jsou neúčelové, takže půjčené peníze lze využít na cokoliv. Ke schválení půjčky na OP s exekucí stačí pouze doložit platný občanský průkaz. Některé společnosti ovšem chtějí doložit příjem dlužníka.

Snadnou a rychlou variantou půjčky na OP s exekucí je SMS půjčka s exekucí. Lze ji vyřídit jednoduše prostřednictvím mobilního telefonu. Stačí se zaregistrovat, poslat SMS a počkat několik minut. Peníze jsou téměř ihned odeslány na bankovní účet dlužníka.

I když se získání půjčky na OP s exekucí a SMS půjčky s exekucí může zdát jako snadné, zas taková výhra to není. Půjčky na OP s exekucí poskytují nesolidní společnosti. S nimi se pojí riziko stále většího zadlužování a třeba i osobního bankrotu.

Půjčka pro nezaměstnané s exekucí

Kdo je nezaměstnaný a navíc v exekuci, férovou půjčku získá jen velmi těžko. Žádný solidní poskytovatel půjčky na sebe nevezme riziko, jestli mu zadlužený člověk bez příjmu peníze vrátí.

Dříve proto bývaly půjčky pro nezaměstnané s exekucí nedostupné. Dnes je situace na trhu příznivější, i když jsou půjčky pro nezaměstnané s exekucí doménou nebankovních společností.

Není tedy těžké získat jako nezaměstnaný a zadlužený člověk půjčku. Nevadí ani exekuce. Všechno lze zařídit během několika minut z pohodlí domova a peníze mít na svém účtu během pár hodin nebo dní.

Otázkou ovšem zůstává, na kolik je půjčka pro nezaměstnané s exekucí výhodná. A odpověď je zcela jednoduchá. Úroky u půjčky pro nezaměstnané s exekucí jsou nesmyslně vysoké a ani další smluvní podmínky nejsou výhodné.

Nezaměstnaný člověk, který je navíc v exekuci, je extrémně rizikový, a půjčku s výhodnými podmínkami zkrátka a dobře nedostane. A pravda je, že by se o ni ani neměl pokoušet. Vytloukat klín klínem nikdy není dobré řešení.

Půjčka pro lidi v exekuci na ruku

Pokud je dlužník v exekuci, pak má velmi pravděpodobně exekuci na mzdu. To znamená, že mu exekutor každý měsíc část mzdy zabaví. Mnohdy dlužník nemá z čeho vyžít. Řešením může být půjčka pro lidi v exekuci na ruku.

Peníze jsou vyplaceny na ruku a exekutor se o tom nedozví. Půjčka pro lidi v exekuci na ruku je rychlá nebankovní půjčka. Jako další půjčky v exekuci se nejčastěji sjednává online a může být schválená do 15 minut.

I když zní půjčka pro lidi v exekuci na ruku lákavě, je třeba si dát pozor na RPSN a další podmínky půjčky. Půjčka pro lidi v exekuci na ruku totiž velmi často hraničí s lichvářskou půjčkou.

Auto na splátky pro lidi s exekucí

Nabídka auta na splátky pro lidi s exekucí zní přímo pohádkově. Opravdu někdo nabízí auto na splátky zadluženému člověku? A za jakých podmínek?

Ačkoliv je to pro mnohé nepředstavitelné, existují společnosti, které se zabývají prodejem aut na splátky s možností odkupu bez doložení příjmu a nahlížení do registru dlužníků.

Je to ideální řešení pro lidi s exekucí, v insolvenci nebo kteří nemohou nebo nechtějí dokládat svůj příjem. Jak auto na splátky pro lidi v exekuci funguje? Je to poměrně jednoduché.

Stačí doložit občanský a řidičský průkaz a složit určitou částku jako akontaci. Fakticky dochází k pronájmu vozidla, kdy klient splácí měsíční splátky.

Po dobu pronájmu je auto psané na společnost, která auto poskytuje. Klient je veden v malém technickém průkazu jako provozovatel a po splacení splátek je auto převedeno na klienta.

Auto na splátky pro lidi s exekucí tak je fakticky pronájmem auta s možností jeho následného odkupu.