Nejlepší nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí – srovnání

countingczechkorunainvariousnominalbanknotesczk-holda

Ne vždy se člověku po finanční stránce daří. Mohou přijít dny, kdy je těžké zaplatit všechny účty. V takovém případě mohou být velmi užitečné nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí.

Lidé potřebují půjčky z mnoha různých důvodů. Ti, kteří měli v minulosti problém splácet nebo nemají dostatečně vysoký příjem, však u banky nepochodí. Zvolit si ovšem mohou nebankovní společnosti, které jsou mnohem méně přísné a půjčují téměř každému.

Získání nebankovní půjčky nestojí v cestě nízký příjem ani další dluhy. Existují dokonce poskytovatelé, kteří se nezdráhají půjčit ani lidem v insolvenci či exekuci.

Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí

Nebankovní půjčky, kde opravdu každému půjčí, jsou velmi oblíbené převážně mezi méně bonitními klienty. Ti mohou bez potíží získat půjčku na pokrytí svých výdajů. Půjčky od nebankovních subjektů jsou rychlé, administrativně nenáročné, dají se sjednat jednoduše online a patří mezi nejschvalovanější půjčky. Jednou z nebankovních společností nabízejících sjednání úvěru online je Hyper půjčka.

Důvodem, proč může nebankovní půjčku získat i zadlužený člověk je, že tento typ úvěrů bývá obvykle dražší než běžný bankovní úvěr. Je to proto, že věřitel musí riziko nějakým způsobem vyvážit a k tomu slouží úroková sazba. Vyšší úroková sazba mu však umožňuje půjčit i nebonitním klientům. Jednou z nebankovních půjček je například CreditStar půjčka, která může být vyřízená během pár minut online.

Nebankovní půjčky bez registru a potvrzení o příjmu mají tedy sice spoustu výhod, nicméně je potřeba být obezřetný a dobře si spočítat, zda člověk zvládne půjčku včas splatit. Nedoporučuje se například půjčovat si na splátku jiného dluhu.

Poznat tu nejlepší a nejvýhodnější půjčku může být obtížné. Jaké společnosti poskytují nejlepší půjčky?

Zaplo půjčka

Zaplo půjčka patří mezi velmi oblíbené úvěry. Může za to i její mimořádná nabídka první půjčky zdarma. Noví klienti si mohou napoprvé půjčit až 16 000 s nulovým úrokem na 61 dní, podobně jako u půjčky Šikulka. Pro každou další půjčku úroková sazba začíná na 279,83 % p. a.

U Zaplo si klienti mohou půjčit až 30 000 Kč na 7 až 30 dnů. Jedná se tedy o krátkodobou mikropůjčku. Ideálně se hodí například jako půjčka do výplaty.

Další variantou půjčky od Zaplo je půjčka Zaplo na splátky, se kterou se dá půjčit až 60 000 Kč se splatností až 12 měsíců.

Kamali půjčka

Kamali hraje na úvěrovém trhu prim co do bezpečnosti a ceny půjček. Opakovaně se umístila na nejvyšší příčce Indexu odpovědného úvěrování od Člověka v tísni, který porovnává důvěryhodnost poskytovatelů a jejich vstřícnost ke klientům.

Kamali rovněž nabízí první půjčku zcela zdarma. Jednoduše online si lze bezplatně půjčit až 15 000 Kč. U každé další půjčky až 20 000 Kč s poplatkem 33 Kč na každou tisícikorunu. U Kamali není třeba se bát skrytých poplatků.

Zonky půjčka

Zonky půjčka se od výše představených půjček liší tím, že zde úvěry poskytují lidé lidem. Jinými slovy, jde o P2P půjčku. Získat zde lze poměrně vysoké částky, v současné době až 900 000 Kč.

Úrok začíná na 2,99 % a vyšplhat se může maximálně na 19,99 %. Záleží na bonitě žadatelů, které Zonky podle úvodního formuláře rozdělí do pěti kategorií, od kterých se výše úrokové sazby odvozuje. Zonky recenze mluví o tom, že se jedná o velmi výhodnou půjčku.

Dodo půjčka

Rychlá Dodo půjčka je novějším úvěrem, který nabízí až 200 000 Kč s úrokovou sazbou startující na 8,6 % p.a. a RPSN od 9,6 %. Peníze dorazí na účet již 10 minut po schválení žádosti, jde tedy o extra rychlou půjčku.

Jde také o půjčku bez registru. Dodo půjčka posuzuje bonitu klientů individuálně a volí mnohem benevolentnější postup než banky. Půjčku zde mohou získat zaměstnanci, podnikatelé, ale i důchodci. Dodo půjčka je vhodná i jako půjčka pro důchodce.

NovaCredit půjčka

Úvěr NovaCredit je další z P2P půjček. Na tomto portálu je možné maximálně získat 20 000 Kč. Úrok má počátek na 25 % p.a., RPSN je však od 2 505 %. Splácet lze až 25 dnů. Zájemce o půjčku si může podat žádost snadno online na stránkách společnosti. Vybere si výši půjčky, o kterou má zájem, a vyplní základní údaje o své osobě.

NovaCredit má ve svém portfoliu také podnikatelské úvěry. V rámci této nabídky si lze půjčit až 60 000 Kčdobou splatnosti na 12 měsíců.

Provident půjčka

Provident se řadí mezi nejznámější úvěrové poskytovatele v České republice. Mezi klienty je oblíbený především díky rychlým půjčkám a vysoké schvalovatelnosti žádostí. Ani částka, kterou lze u této společnosti získat, není zanedbatelná. Jde až o 130 000 Kč.

Provident je známý tím, že poskytne také půjčku v hotovosti. Takový úvěr je výhodný pro osoby bez bankovního účtu, kteří mají tak velmi omezené možnosti při shánění půjčky. Provident kurýři donesou získanou hotovost až na adresu.