Půjčka pro problémové klienty a konsolidace

pujcka-pro-problemove-klienty

Nabídka nebankovních půjček je takřka nekonečná, a tak si z ní vybere úplně každý – dokonce i lidé, kteří jsou tzv. problémoví. Čím jsou nebankovní půjčky pro problémové klienty specifické a za jakých podmínek je lze získat?

Za problémového je v souvislosti s půjčkami většinou považován člověk, který má záznam v registru dlužníků. Kvůli tomu, že v minulosti nesplácel své závazky v termínu, mu banky a ani mnoho nebankovních společností nepůjčí. Naštěstí existují nebankovní půjčky pro problémové klienty, pro které jsou typické velmi mírné podmínky.

Nebankovní půjčky pro problémové klienty, respektive půjčky bez registru přes internet nebo půjčky pro zadlužené, spadají do kategorie mikropůjček. To znamená, že jsou poskytované v řádu několika tisíců korun a doba jejich splatnosti je několik týdnů, výjimečně měsíců. Jedná se tedy o půjčky do výplaty, které se hodí například na uhrazení nečekaných výdajů.

Sjednání půjčky pro problémové klienty

Nebankovní půjčky pro problémové klienty se sjednávají online na webových stránkách jejich poskytovatele. Většinou stačí nastavit výši a splatnost půjčky v úvěrové kalkulačce, jako je například NavigátorÚvěrů.cz a poté vyplnit několik základních osobních údajů. Často je nutné doložit zdroj a výši příjmu, například prostřednictvím potvrzení od zaměstnavatele nebo výpisu z bankovního účtu za poslední tři měsíce.

Po vyplnění a odeslání online žádosti zbývá už jen vyčkat na schválení půjčky. Celý proces zpravidla nezabere více než 24 hodin. Pokud se jedná o opakovanou půjčku, je často možné peníze obdržet během pár minut.

Podmínky půjčky pro problémové klienty

Aby byla žádost o nebankovní půjčku pro problémové klienty schválena, je většinou nutné splnit následující podmínky:

  • věk min. 18 let
  • trvalé bydliště v České republice
  • vlastní bankovní účet
  • pravidelný příjem

Jak již bylo zmíněno, zdroj a výši příjmu je často nutné prokázat, a to například pomocí výpisu z účtu nebo potvrzení od zaměstnavatele. Nezaměstnaní zájemci o půjčku mohou využít například půjčky pro nezaměstnané nebo půjčky bez doložení příjmu.

Na co dát pozor?

Na trhu nebankovních půjček se vedle seriózních společností vyskytují také lichváři a další podvodníci. Proto je vhodné si před sjednáním půjčky pro problémové klienty důkladně pročíst recenze na nezávislých webových stránkách nebo recenze od lidí, kteří danou půjčku již vyzkoušeli. Rovněž je nutné dbát na to, aby byla daná společnost držitelem licence ČNB pro poskytování úvěrů.

Pokud jde o samotné podmínky půjčky, je důležité se zaměřit především na výši RPSN. Ta v sobě zahrnuje jak různé poplatky spojené s půjčkou, tak úrokovou sazbu, a tak je nejdůležitějším ukazatelem výhodnosti půjčky.