Půjčka bez registru přes internet

pujcka-bez-registru

O půjčku bez registru žádají zejména lidé, kteří mají nepříznivou úvěrovou historii. Kdo půjčky bez registru nabízí, jak o ně zažádat a jaké podmínky musejí zájemci o půjčku bez registru splňovat?

Půjčky bez registru se většinou sjednávají online a jsou poskytovány výhradně nebankovními institucemi. Většinou o ně mají zájem lidé, kteří již nějaké nesplacené dluhy mají, a u banky by proto s žádostí o půjčku nepochodili.

Poskytovatelé online půjček bez registru

Jak již bylo řečeno, poskytovateli půjček bez registru jsou pouze nebankovní společnosti. Ovšem i většina nebankovních institucí do úvěrových registrů nahlíží, jelikož se jedná o povinnost ze zákona.

Je však možné narazit na internetu na nabídky půjček bez registru, půjček pro zadlužené, půjček pro lidi v exekuci apod., které jsou poskytovány i osobám se záznamem v registru. Je však nutné podotknout, že takových půjček není ani na nebankovním trhu velké množství.

Půjčka bez registru – podmínky

Poskytnutí drtivé většiny online půjček bez registru je podmíněno dostatečně vysokým příjmem, který je v průběhu žádosti nutno doložit (např. prostřednictvím výpisu z účtu).

Dalšími podmínkami jsou plnoletost a často také trvalé bydliště na území České republiky.

Na co si dát pozor

Poskytovatelé půjček bez registru si jsou vědomi toho, že většina žadatelů chce půjčku na uhrazení stávajících dluhů. Je zde proto skutečně vysoké riziko, že kvůli celkově nepříznivé finanční situaci neubude klient schopen splatit půjčku včas.

Toto riziko je kompenzováno velmi vysokými úroky a poplatky. RPSN (roční procentní sazba nákladů) proto mnohdy dosahuje i statisíců procent. Taková půjčka je ze své podstaty extrémně nevýhodná a není neobvyklé, že člověka dovede až k dluhové spirále, z níž jedinou cestou ven je osobní bankrot.