Ferratum – recenze

Česká republika je zemí se silným bankovním a finančním sektorem, který občanům umožňuje přístup k různým typům půjček, aby získali potřebnou finanční pomoc. Bankovní půjčky jsou často jednou z nejatraktivnějších možností, jak získat peníze.

Pokud jde o bankovní půjčky, má Česká republika řadu různých alternativ. Patří mezi ně typy půjček, jako jsou hypotéky, osobní půjčky, půjčky na auto, podnikatelské půjčky a další. Jednotlivé typy půjček se liší úrokovou sazbou, podmínkami splácení, dostupnou částkou a dalšími kritérii.

Mnoho bank nabízí svým občanům, kteří si chtějí pořídit nemovitost, hypotéky. Žadatel musí mít dobré úvěrové skóre a dostatečné zajištění, které může nabídnout, například vlastní nemovitost. Kromě toho musí být bankovní úvěr zpravidla splacen do 30 let. Úrokové sazby se mohou lišit v závislosti na věřiteli a daném hypotečním produktu.

Pro ty, kteří chtějí financovat nové vozidlo, jsou k dispozici půjčky na nákup automobilů. Tyto úvěry jsou obvykle k dispozici s dobou splatnosti až 5 let, záleží na konkrétním poskytovateli. Stejně jako u hypoték musí mít žadatelé dobré úvěrové skóre a složit zálohu. Úroková sazba půjčky na nákup automobilu se obvykle liší podle výše půjčky.

Kromě dvou výše uvedených typů úvěrů jsou občanům České republiky k dispozici také osobní půjčky a podnikatelské úvěry. Osobní půjčky lze využít k různým účelům, od konsolidace dluhů až po financování rekonstrukce domu. Tyto půjčky mají obvykle proměnlivé úrokové sazby v závislosti na bonitě jednotlivce, výši půjčky a podmínkách splácení.

Podnikatelské úvěry umožňují podnikům financovat svůj kapitál na rozšíření své činnosti nebo nové vybavení. Výše úvěrů a podmínky splácení se u jednotlivých bank značně liší, takže podniky, které chtějí získat přístup k těmto finančním prostředkům, by se měly poohlédnout po nejvhodnějším úvěru pro své potřeby.

Bankovní úvěry mohou být skvělým zdrojem finančních prostředků pro jednotlivé zájemce i podniky. Před podáním žádosti o úvěr je důležité zjistit, který typ úvěru je pro danou osobu ten nejvhodnější, poohlédnout se po nejnižších úrokových sazbách a posoudit vlastní finanční situaci – zda je dotyčný schopen úvěr splácet.

Jak vybrat tu nejvýhodnější bankovní půjčku

Obecně banky patří mezi nejdůvěryhodnější poskytovatele úvěrů. Díky konkurenci a tlaku ze strany nebankovních finančních institucí bankovní sektor prošel a nadále prochází velkou proměnou a modernizací. Banka už není jen složitá administrativa, zdlouhavé jednání a nepřehledné smlouvy.

Výhodou bankovních úvěrů je dozajista nízký úrok a vysoká míra bezpečnosti. Běžnou službou je možnost zřízení pojištění schopnosti splácet. Ani poplatky za odloženou nebo opožděnou platbu nejsou nijak vysoké. Standardem je kvalitní zákaznická podpora a možnost osobní návštěvy na pobočce.

Složitá administrativa je postupně nahrazována mobilní aplikací banky nebo internetovým bankovnictvím. Řada úkolů se dá pohodlně a rychle vyřídit z domova.

Nevýhodou i nadále zůstávají přísnější podmínky pro získání úvěru. Banky dávají přednost bezpečným klientům se vzornou úvěrovou historií a stabilním pravidelným příjmem. U takových lidí je riziko nesplacení sjednaného závazku minimální.

Komplikovanější schvalovací proces bývá v případech, kdy má klient zřízený bankovní účet u jiné banky, než u které žádá o úvěr.

Ferratum půjčky

Ferratum půjčky jsou poskytovány Multitude Bank p.l.c., a.s., registrovanou podle maltských zákonů pod číslem C56251.

Sídlo této společnosti je na adrese:

ST Business Centre 120, The Strand, Gzira, GZR 1027 Malta.

Multitude Bank p.l.c. je úvěrová společnost s licencí od Úřadu pro finanční služby na Maltě a je regulována Evropskou centrální bankou.

Společnost Multitude

Multitude je platforma pro finanční technologie. Její ambicí je stát se nejoceňovanějším finančním ekosystémem. Tato vize se opírá o více než 16 let dlouholetých výsledků v oblasti budování a rozšiřování finančních technologií.

Díky své evropské bankovní licenci, obrovskému know-how v oblasti technologií, regulace, prodeje a financování umožňuje Multitude růst a rozšiřovat řadu udržitelných bankovních a finančních služeb. V současné době má Multitude tři nezávislé obchodní jednotky: Ferratum jako spotřebitelský úvěr, CapitalBox jako podnikatelský úvěr a SweepBank jako nákupní a finanční aplikaci.

Multitude a její nezávislé jednotky zaměstnávají přes 700 lidí v 19 zemích světa a v roce 2021 společně dosáhly obratu 214 milionů EUR. Společnost Multitude byla založena v roce 2005 ve Finsku a je uvedena na seznamu Prime Standard segmentu frankfurtské burzy cenných papírů.

Ferratum Bank

Ferratum Bank se zaměřuje na uspokojování malých, krátkodobých a neplánovaných finančních potřeb spotřebitelů. Ferratum Money dává zákazníkům větší svobodu financovat svůj život podle vlastních podmínek. Stálicí je, že všechny služby Ferratum jsou snadné, rychlé a dostupné online.

Zákazníci Ferratum Bank jsou lidé, kteří se ocitli v neplánované finanční situaci v důsledku neočekávaných životních událostí. Mají aktuální potřebu krátkodobé a okamžité půjčky a záleží jim na rychlosti a snadnosti služby.

Ferratum Bank – produkty

Co Ferratum Bank nabízí:

 1. Mikropůjčky
 2. Plus půjčky
 3. Revolvingový úvěr

Mikropůjčka je rychlá a snadná půjčka pro okamžitou, krátkodobou potřebu a rychlé splacení. Žádost zabere několik minut a stačí do ní vložit jen několik údajů, zatímco o zbytek se postarají interně vyvinuté a automatizované skórovací algoritmy poháněné umělou inteligencí. Za méně než 15 minut od schválení žádosti má zákazník peníze na bankovním účtu.

Mikropůjčky se pohybují v rozmezí 25-1 000 EUR (cca 600-24 000 Kč) a jsou splaceny jednorázově do 7-60 dnů. Průměrná doba splatnosti mikropůjčky je 30 dní.

Plus půjčka je větší půjčka, v současné době v rozmezí 300-4 000 EUR (cca 7 200-96 000 Kč) se splatností 2-18 měsíců. Tato dlouhodobější půjčka na splátky s rovnoměrným rozložením splátek po celou dobu trvání půjčky uspokojí větší potřeby klientů.

Žádost o půjčku je stejně snadná, rychlá a pohodlná jako u mikropůjčky. Od schválení žádosti jsou vypůjčené peníze převedeny do 15 minut na bankovní účet klienta. Průměrná doba splatnosti půjčky Plus je 416 dní.

Revolvingový úvěr umožňuje zákazníkům finanční flexibilitu. Úvěr je předem schválen až do výše 5 000 EUR (cca 120 000 Kč) a peníze se mohou čerpat nebo splácet bez pevně stanovené částky nebo doby splatnosti. Revolvingový úvěr je podobný kreditní kartě, přičemž je bez fyzické karty. Doba splatnosti je neomezená.

Ferratum Credit – půjčka

Ferratum Credit je jedním z finančních produktů Ferratum Bank. Ferratum Credit je rychlá flexibilní online půjčka. Jedná se o revolvingový úvěr, kde smlouva o úvěru se uzavírá na dobu neurčitou a klient tak opakovaně čerpá úvěr až do výše nevyčerpaného úvěrového rámce.

U této flexibilní půjčky si klient může půjčit částku mezi 2 500 a 80 000 Kč.

Žádost je jednoduchá a ve 3 krocích ji zvládne opravdu každý:

 1. volba výše prvního výběru
 2. zadání údajů (kontaktní údaje – jméno, příjmení, e-mail, telefonní číslo a rodné číslo) a odeslání žádosti
 3. obdržení rozhodnutí během několika minut

U Ferratum půjčky nikoho nezajímá, na co se vypůjčené peníze použijí. Nemusí se dokládat ručitel ani příjem. Půjčka Ferratum Credit je dostupná online a velmi rychle.

Výhody Ferratum půjčky:

 • snadná – stačí vyplnit online formulář
 • rychlá – peníze na účtu do jedné minuty
 • bez ručení – není potřeba ručitele
 • od ověřené společnosti – Ferratum Bank je na trhu dobře zavedenou společností
 • žádné poplatky
 • online kalkulačka – klient přesně vidí, kolik peněz na konci zaplatí a jaká bude minimální měsíční splátka

Ferratum Bank je známá společnost díky svému férovému jednání a dobrými podmínkami. Ferratum Credit je bezpečná a důvěrná půjčka pro každého, kdo splní podmínky. Tato půjčka je v České republice nabízena již od roku 2005.

Kritéria k získání Ferratum půjčky:

 • věk od 20 let do 85 let
 • pravidelné a dostatečné příjmy
 • bez evidence v insolvenčním rejstříku
 • trvalý pobyt na území České republiky
 • platný občanský průkaz

Ferratum Bank se snaží vyjít vstříc každému. Ani cizí národnost není překážkou. S Ferratum Credit lze konsolidovat i jiné úvěry do jednoho, a to s měsíční splátkou od 1 000 Kč.

U klientů se sleduje bonita žadatele a celková úvěruschopnost. Každý žadatel o půjčku se musí prověřit, protože tuto povinnost uděluje zákon o spotřebitelském úvěru.

Ferratum Credit se může využít i jako půjčka pro ženy na MD, půjčka pro důchodce nebo půjčka pro studenty.

Reprezentativní příklad:

 • půjčená částka: 20 000 Kč
 • úroková sazba: 12,25 %
 • RPSN: 299,98 %
 • výše měsíční splátky: 13 % z celkové dlužné částky
 • minimální trvání úvěru: 61 dní
 • maximální trvání úvěru: doba neurčitá
 • celková splacená částka: 35 919,48 Kč

Za schválení, čerpání, předčasné splacení úvěru a za vedení účtu se neplatí žádné poplatky. Od smlouvy se může odstoupit do 14 dnů.

Ferratum půjčka se může splácet i po dobu 30 dnů.
Ferratum půjčka se může splácet i po dobu 30 dnů.

Úvěr od Ferratum Bank se dá splatit dvěma způsoby: platba kartou přes klientovo rodné číslo nebo platba bankovním převodem. Okamžitá platba kartou se provádí přes odkaz: https://help.ferratum.cz/s/Zaplat. Druhou variantou platby je přes klientský účet.

Při platbě bankovním převodem se zadává variabilní symbol – číslo faktury. Platební údaje klient nalezne ve výpisu v e-mailu nebo po přihlášení Ferratum účtu. Všechny platby musí být provedeny z klientova vlastního bankovního účtu.

Ferratum – web

Česká webová stránka této banky je www.ferratum.cz. Na www.ferratum.cz klient nalezne všechny potřebné informace o produktu Ferratum Credit, firmě Ferratum Bank i celém holdingu Multitude. Mimo jiné si zde také spočítá měsíční splátky.

V sekci Poradna lze najít odpovědi na nejčastější otázky ohledně žádosti o úvěr, klientského účtu, plateb a PIN kódu. Jednotlivé odpovědi jsou pro přehlednost natočené v krátkých videích.

Ferratum – přihlášení

Na webové stránce Ferratum Bankpřihlášení do zákaznického účtu se provádí po zadání rodného čísla a PIN kódu. Pro změnu osobních údajů se stačí přihlásit v klientské sekci a potřebnou změnu zadat. Všechny údaje, kromě rodného čísla, lze změnit.

Ferratum – sankce

U každého mohou nastat situace, kdy není schopen své závazky plnit, čímž bude ovlivněna schopnost splatit úvěr včas. Pokud klient zjistí, že nebude schopen dodržet termín splacení, měl by se spojit s oddělením pohledávek a domluvit se na dalším postupu.

Všechny vymáhací procesy Ferratum Bank jsou v plném souladu s požadavky příslušných právních předpisů. V případě nepokrytí pohledávky Ferratum požádá o spolupráci jednu z inkasních agentur.

Ferratum Bank může dlužníky nahlásit do úvěrových registrů za pozdní nebo úplné nesplácení dluhů, pokud klient neplní své závazky včas a nespolupracuje s pracovníky zákaznického servisu.

Za opožděné platby je účtováno:

 • 250 Kč – náhrada vynaložených nákladů
 • úroky z prodlení – jejich výše je stanovená ČNB zvýšené o 8 procentních bodů
 • smluvní pokuta ve výši 0,1 % denně z dlužné částky

Dostane-li se klient do prodlení se splacením jedné splátky po dobu delší než 3 měsíce nebo více než dvou splátek, úvěr je zesplatněn.

Ferratum Bank – kontakt

Zákaznický servis funguje prostřednictvím chatu, Facebook Messenegru nebo WhatsAppu. Pracovní doba zákaznického servisu je od pondělí do pátku od 8:00 do 18:00 včetně svátků. E-mailová adresa, kam může klient v případě jakýchkoliv dotazů ohledně GDPR napsat, je: dpo.cz@ferratum.cz.

Stížnosti nebo připomínky se posílají na e-mail: stiznosti@ferratumbank.cz. Všechny vznesené připomínky a podněty jsou prošetřovány a řešeny v časovém horizontu, který je uvedený ve Smlouvě se zákazníkem.

Datová schránka: kdwsjzd.