SMS půjčka na účet

sms-pujcka

SMS půjčky jsou nebankovní úvěry, o které se žádá prostřednictvím SMS zprávy. Proces vyřízení žádosti bývá velmi rychlý a peníze jsou tak odeslány na účet klienta prakticky okamžitě. Jak SMS půjčky fungují a jaké se s nimi pojí podmínky?

Žádný vynález neusnadnil život tak jako mobilní telefon. S tímto malým zařízením je možné z pohodlí domova vyřídit spoustu věcí, například nakupovat online, přistupovat na internet a komunikovat se svými blízkými, kteří jsou tisíce kilometrů daleko. A mobil lze použít k žádosti o půjčku pomocí SMS zprávy.

SMS půjčky se staly poměrně populárními a stále více lidí je využívá k řešení svých nečekaných výdajů. Vše, co je potřeba udělat pro získání této půjčky, je poslat SMS a počkat, až budou peníze během několika minut nebo hodin schváleny a připsány na účet.

SMS půjčka před výplatou je díky jednoduché žádosti a rychlosti vyřízení ideální půjčkou do výplaty, která bývá využívána na uhrazení neodkladných výdajů. Stačí odeslat SMS zprávu a počkat na zpracování žádosti a následnou výplatu peněz na bankovní účet.

SMS půjčky jsou často označovány jako půjčky ihned, jelikož vyřízení netrvá dlouho. To platí i o dalších úvěrech, mezi které patří např. půjčka online ještě dnes či půjčka na směnku ihned.

Žádost o SMS půjčku

Online SMS půjčky ihned úplně každému jsou podobné online půjčkám před výplatou, jediným rozdílem je proces žádosti, který je u SMS půjček jednodušší. Žádost o SMS půjčku je poměrně jednoduchá a přímočará. Je potřeba chytrý telefon nebo tablet se spolehlivým připojením k internetu.

Jakmile jsou odeslané údaje, systém je porovná se všemi poskytovali, aby našel toho, který vyhovuje požadavkům.

Noví klienti musí o půjčku zažádat online na webových stránkách poskytovatele, žádost prostřednictvím SMS je umožněna až po prověření identity a bonity klienta.

Poskytnutí první SMS půjčky proto může trvat o něco déle, nicméně získání každé další půjčky je skutečně otázkou pár okamžiků.

Mezi známé SMS půjčky patří například Via sms, Viva credit, Creditea nebo Mobil půjčka.

Podmínky SMS půjčky

Podmínky pro poskytnutí SMS půjčky obvykle zahrnují dostatečně vysoký příjem, bezdlužnost, bydliště na území ČR a plnoletost.

Některé nebankovní společnosti jsou ochotné poskytnout SMS půjčku bez registru, jedná se však spíše o výjimky.

Splácení SMS půjčky

SMS půjčky jsou nejčastěji poskytovány na dobu několika dní až týdnů, přičemž obvykle je možné splatnost prodloužit. Splácí se převodem na bankovní účet poskytovatele.

Sankce za pozdní splacení

U každé půjčky je třeba dbát na včasné zaslání splátky. V případě pozdního splacení jsou klientovi účtovány poplatky, kvůli nimž se celý úvěr značně prodraží.

Pokud se klient dostal do finančních potíží a není schopen půjčku splatit včas, musí ihned kontaktovat daného poskytovatele a pokusit se domluvit na alternativním řešení (např. na splátkovém kalendáři, odložení splátek apod.).

Výhody SMS půjček

SMS půjčky nabízejí mnoho výhod. Zde jsou některé z nich:

  • Pohodlí: SMS půjčky si lze půjčit kdykoli a kdekoli.
  • Málo požadavků: U SMS půjček není k jejich získání potřeba žádné papírování ani zástava. Stačí věk 18 let a prokázat, že je zájemce schopen půjčku splatit. Je potřeba také platný bankovní účet.
  • Rychlé schválení: Někteří poskytovatelé dokážou půjčku schválit do 30 minut a na účet poslat peníze do 60 minut. Často jde také o noční půjčku ihned i v noci.

Nevýhodou je především cena úvěru, SMS půjčky obvykle patří mezi nejdražší finanční produkty. To například říkají recenze na Via sms půjčku.

Nejvýhodnější SMS půjčka

K vyhledání té nejvýhodnější SMS půjčky slouží nezávislé srovnávače půjček. Pracují s obrovským množstvím nabídek úvěrů, proto každému klientovi nabídnou produkty, které přesně odpovídají jeho požadavkům.