SMS půjčka ihned úplně každému

youngindianbusinessmanholdingphonereadingbankreceiptcalculatingtaxes

SMS půjčky jsou nebankovní úvěry, o které se žádá prostřednictvím SMS zprávy. Proces vyřízení žádosti bývá velmi rychlý a peníze jsou tak odeslány na účet klienta prakticky okamžitě. Jak SMS půjčky fungují a jaké se s nimi pojí podmínky?

Žádný vynález neusnadnil život tak jako mobilní telefon. S tímto malým zařízením je možné z pohodlí domova vyřídit spoustu věcí, například nakupovat online, surfovat po internetu nebo komunikovat s blízkými, kteří jsou tisíce kilometrů daleko.

Kromě toho lze mobil využít také k žádosti o půjčku. Jak? Kdo takovou půjčku může získat? A za jakých podmínek je půjčka ihned schválena?

Co je to SMS půjčka?

SMS půjčky se staly poměrně populárními a stále více lidí je využívá k řešení svých nečekaných výdajů. Vše, co je potřeba udělat pro získání této půjčky, je poslat SMS a počkat, až budou peníze během několika minut nebo hodin připsány na účet.

SMS půjčka před výplatou je díky jednoduché žádosti a rychlosti vyřízení ideální půjčkou do výplaty, která bývá využívána na uhrazení neodkladných výdajů. Stačí odeslat SMS zprávu a počkat na zpracování žádosti a následnou výplatu peněz na bankovní účet.

SMS půjčky jsou často označovány jako půjčky ihned, jelikož vyřízení netrvá dlouho. To platí i o dalších úvěrech, mezi které patří např. online půjčky na účet ihned a nonstop nebo půjčky na směnku ihned.

Existuje několik podtypů SMS půjček, například:

 • SMS půjčka bez registru
 • SMS půjčka bez doložení příjmu
 • SMS půjčka bez registru a doložení příjmu
 • SMS půjčka bez registru a doložení příjmu na ruku
 • Víkendová půjčka – ihned na účet přes SMS

Pro každou z výše zmíněných půjček mohou platit trochu jiné podmínky, stejně tak se lze u jednotlivých typů setkat s různými parametry (výší RPSN, maximální výší půjčky, dobou splatnosti apod.).

Všechny aktuálně nabízené SMS půjčky jsou nabízené nebankovními společnostmi, zároveň spadají do kategorie rychlých půjček, mikropůjček a půjček schválených ihned.

SMS půjčka bez registru

SMS půjčku bez registru představuje úvěr, který je poskytován i za předpokladu, že má žadatel záznam v registru dlužníků. Vzhledem k tomu, že se do úvěrových registrů zaznamenávají mnohdy až banality, je poměrně jednoduché takový záznam získat.

Mnoho lidí volí SMS půjčky bez registru proto, že se bojí odmítnutí v bance. Takové obavy se však mohou ukázat jako zbytečné, jelikož banky ke každému klientovi přistupují individuálně.

Pokud má tedy člověk záznam například kvůli tomu, že se jednou o den zpozdil se splátkou předchozího úvěru, a zároveň má pravidelný a dostatečně vysoký příjem, je pravděpodobné, že bankovní úvěr získá.

Hlavní parametry SMS půjček bez registru:

 • vysoká RPSN
 • podmínkou bývá doložení příjmu
 • vysoká schvalovatelnost
 • nižší úvěrový rámec
 • kratší doba splatnosti

Vyplatí se žádost o bankovní půjčku alespoň zkusit, jelikož jsou bankovní úvěry obecně bezpečnější než ty nebankovní. Pro SMS půjčky bez registru toto platí dvojnásob, zvláště jsou-li poskytovány i zadluženým lidem nebo těm, kteří mají dlouhodobě problém vyjít s penězi. Vždy je nutné mít na paměti, že nebonitnímu člověku by půjčka vůbec neměla být poskytnuta.

Běžnou podmínkou pro získání SMS půjčky bez registru je pravidelný příjem. Ten je ve většině případů také nutné doložit – buď potvrzením od zaměstnavatele, nebo výpisem z účtu za několik posledních měsíců. Pokud je žadatel OSVČ, musí většinou doložit kopii daňového přiznání.

SMS půjčka bez doložení příjmu

SMS půjčka bez doložení příjmu je dalším typem SMS půjčky. Je specifická tím, že ji může získat i člověk s nízkým nebo nulovým příjmem. Výše ani zdroj příjmu se totiž nikde nedokládá, v některých případech se na tyto informace poskytovatel úvěru ani neptá.

Je třeba zmínit, že člověk bez příjmu, který si vezme nebankovní půjčku, se pomalu, ale jistě řítí do problému. Vždy je nutné přemýšlet dopředu. SMS půjčky bývají poskytovány na pár týdnů, maximálně měsíců. Z čeho ji člověk, kterému se nedostává dostatek peněz, za tak krátkou dobu splatí? Není neobvyklé, že je půjčka bez doložení příjmu příčinou pozdějších finančních problémů.

Hlavní parametry SMS půjček bez doložení příjmu:

 • vysoká RPSN
 • vysoká schvalovatelnost
 • nižší úvěrový rámec
 • kratší doba splatnosti

Stejně jako v případě výše zmíněných SMS půjček bez registru je nutné počítat s vysokou RPSN. Pomocí přestřelených úroků a nejrůznějších poplatků totiž poskytovatelé takových půjček vyvažují riziko nesplácení. Je nasnadě, že toto riziko je poměrně vysoké.

Většinou se jedná o mikropůjčky, u kterých bývá výše úvěru maximálně pár tisíc a doba splatnosti několik týdnů. Vyšší částky na delší dobu jsou poskytovány spíše výjimečně. Zároveň jde o jednu z SMS půjček ihned úplně každému, proto lze počítat s mírnými podmínkami a vysokou schvalovatelností.

SMS půjčka bez registru a doložení příjmu

Mezi SMS půjčky ihned na účet dále patří také SMS půjčka bez registru a doložení příjmu, jež představuje kombinaci dvou výše zmíněných produktů – SMS půjčky bez registru a SMS půjčky bez doložení příjmu.

Hned na úvod je vhodné zmínit, že SMS půjčky bez registru a doložení příjmu žádná solidní společnost nenabízí a i u těch méně solidních je nabídka takového produktu spíše výjimkou.

Hlavní parametry SMS půjček bez registru a doložení příjmu:

 • vysoká RPSN
 • nižší úvěrový rámec
 • kratší doba splatnosti
 • vysoká schvalovatelnost
 • jsou nabízeny jen výjimečně

Vzhledem k vysoké úrokové sazbě a poplatkům, které jsou s touto půjčkou spojeny, je doporučováno dát přednost jinému řešení tíživé finanční situace. Není ostatně snadné na nabídku SMS půjčky bez doložení příjmu a kontroly registru narazit, proto je stejně většinou nutné zvolit jinou cestu.

SMS půjčka bez registru a doložení příjmu na ruku

Jak již sám název napovídá, SMS půjčky bez registru a doložení příjmu na ruku jsou vypláceny v hotovosti. Opět jde o poměrně ojedinělý produkt, který není nabízen mnoha společnostmi.

Výhodou hotovostních půjček je možnost výplaty například i o víkendu nebo během státního svátku. Stačí najít poskytovatele, který schvaluje půjčky ihned a nabízí také okamžitou výplatu.

Hlavní parametry SMS půjček bez registru a doložení příjmu na ruku:

 • možnost výplaty i v jiný než všední den
 • nižší úvěrový rámec
 • kratší doba splatnosti
 • možnost splácení na účet i v hotovosti

Je nutné počítat s tím, že najít půjčku bez registru a doložení příjmu na ruku nebude jednoduché. Prověřené nebankovní společnosti s licencí ČNB takové produkty nenabízejí, proto nezbývá než zavítat do firmy, která oprávnění k poskytování úvěrů nemá.

Víkendová půjčka – ihned na účet přes SMS

Víkendové půjčky jsou mikroúvěry, které mohou být vyplaceny i během víkendu. U nás je nabízí jen pár nebankovních společností. Výplata půjčky probíhá v hotovosti, například na čerpací stanici nebo v trafice, se kterou daný poskytovatel spolupracuje. Víkendové půjčky ihned na účet nabízeny nejsou, jelikož o víkendu nemusí proběhnout bankovní transakce.

Také se jedná převážně o online půjčky, o které se žádá prostřednictvím webového formuláře. Víkendové půjčky ihned a přes SMS v současnosti žádná známá nebankovní společnost nenabízí.

Hlavní parametry víkendových půjček ihned na účet:

 • výplata i během víkendu
 • většinou jde o hotovostní půjčky
 • nižší úvěrový rámec
 • kratší doba splatnosti
 • vysoká RPSN

Pro získání některých víkendových půjček je nutné doložit příjem, stejně tak zde může být požadavek na příznivou úvěrovou historii (tzn. žádné závazky po splatnosti, žádné záznamy v úvěrových registrech).

RPSN u víkendových půjček bývá vysoká, mimo jiné proto, že výplata peněz o víkendu představuje nadstandardní službu.

Žádost o SMS půjčku

Online SMS půjčky ihned úplně každému jsou podobné online půjčkám před výplatou, jediným rozdílem je proces žádosti, který je u SMS půjček jednodušší. Žádost o SMS půjčku je poměrně jednoduchá a přímočará. Je potřeba chytrý telefon nebo tablet se spolehlivým připojením k internetu.

Noví klienti musí o půjčku zažádat online na webových stránkách poskytovatele. Není však třeba zoufat, jelikož se často jedná o online půjčku nonstop a ihned na účet. Proces vyplnění i následného zpracování žádosti je tedy takřka bleskový.

Nutnost zažádat o první SMS půjčku online má své opodstatnění – poskytovatel úvěru si musí prověřit bonitu žadatele (posoudit výši příjmu, zkontrolovat úvěrové registry). Proto je také součástí většiny žádostí požadavek na doložení příjmu prostřednictvím výpisu z účtu, potvrzení od zaměstnavatele nebo daňového přiznání.

Poskytnutí první SMS půjčky sice může trvat o něco déle, nicméně získání každé další půjčky je skutečně otázkou pár okamžiků.

Mezi dostupné SMS půjčky patří například Via SMS, Viva Credit, Creditea nebo Mobil půjčka.

Podmínky SMS půjčky

Podmínky pro poskytnutí SMS půjčky obvykle zahrnují dostatečně vysoký příjem, bezdlužnost, bydliště na území ČR a plnoletost. Pochopitelně se požadavky na klienty mohou lišit v závislosti na poskytovateli i typu půjčky – u některých společností nebo druhů SMS půjček jsou podmínky velmi mírné, u jiných spíše přísnější.

Podmínky pro získání SMS půjčky:

 • věk min. 18 let
 • trvalé bydliště v České republice
 • žádné úvěry po splatnosti
 • pravidelný a dostatečně vysoký příjem

Mírné podmínky jsou spojeny hlavně s SMS půjčkami bez registru a doložení příjmu. Tyto úvěry lze skutečně označit za SMS půjčky ihned a úplně každému, jelikož pro jejich získání není nutné dokládat příjem a překážkou nebývají ani nesplacené půjčky z minulosti.

Splácení SMS půjčky

SMS půjčky jsou nejčastěji poskytovány na dobu několika dní až týdnů, přičemž obvykle je možné splatnost prodloužit. Splácí se převodem na bankovní účet poskytovatele, popřípadě v hotovosti, pokud se jedná o SMS půjčky bez doložení příjmu a registru na ruku.

Sankce za pozdní splacení

U každé půjčky je třeba dbát na včasné zaslání splátky. V případě pozdního splacení jsou klientovi účtovány poplatky, kvůli nimž se celý úvěr značně prodraží.

Pokud se klient dostal do finančních potíží a není schopen půjčku splatit včas, musí ihned kontaktovat daného poskytovatele a pokusit se domluvit na alternativním řešení (např. na splátkovém kalendáři, odložení splátek apod.). To nejhorší, co lze v takové situaci dělat, je hrát tzv. mrtvého brouka. Dluh sám od sebe nezmizí, proto je potřeba problém se splácením urychleně řešit.

Výhody SMS půjček

SMS půjčky nabízejí mnoho výhod. Zde jsou některé z nich:

 • pohodlí – o SMS půjčky lze zažádat kdykoliv a odkudkoliv
 • málo požadavků – s SMS půjčkami není spojeno žádné papírování ani zástava nemovitosti, často není potřeba ani dokládat příjem
 • rychlé schválení – někteří poskytovatelé dokážou půjčku schválit do pár minut a ihned poté zasílají peníze na účet, často jde také o noční půjčku ihned i v noci

Nevýhodou je především cena úvěru, SMS půjčky patří mezi nejdražší finanční produkty. To říkají například recenze na Via SMS půjčku. Přestože se jedná o žádanou noční půjčku, je třeba zvážit, zda jsou finance skutečně potřeba i za cenu vysoké RPSN.

Nejvýhodnější SMS půjčka

K vyhledání té nejvýhodnější SMS půjčky slouží nezávislé srovnávače půjček. Pracují s obrovským množstvím nabídek úvěrů, proto každému klientovi nabídnou produkty, které přesně odpovídají jeho požadavkům.

Při výběru SMS půjčky je vhodné zaměřit se na výši RPSN, která je nejspolehlivějším ukazatelem výhodnosti úvěru. Čím vyšší RPSN je, tím spíše by se měl člověk snažit najít jiný úvěr. Obecně je však potřeba počítat s tím, že SMS půjčky jsou velmi nevýhodné.