Rychlá SMS půjčka pro nezaměstnané

sms-pujcky

Nabídka půjček, především těch nebankovních, je velmi široká. Skýtá rozličné produkty, z nichž si vybere skutečně každý člověk, ať už je nezaměstnaný, nebo má například záznam v registru. Rozmanité jsou také způsoby, kterými se nebankovní půjčky sjednávají. V některých případech je třeba vyplnit online žádost, jindy stačí zaslat SMS zprávu. Co je dobré vědět konkrétně o SMS půjčkách pro nezaměstnané a kdo je může získat?

SMS půjčky pro nezaměstnané jsou nabízeny výhradně nebankovními společnostmi. Před tím, než si takovou půjčku člověk sjedná, je vhodné si ověřit, že je vybraná společnost držitelem licence ČNB pro poskytování úvěrů. Od věcí není ani pročtení nezávislých recenzí dané půjčky, díky kterým se lze vyhnout lichvářům a dalším podvodníkům.

Jedná se o půjčky, které lze zařadit do kategorie mikroúvěrů. Jsou poskytované ve výši několika tisíc korun na dobu pár týdnů. V případě nemožnosti splácet je většinou možné zažádat o odložení data splatnosti.

Sjednání SMS půjčky pro nezaměstnané

Jak sám název tohoto produktu napovídá, SMS půjčky pro nezaměstnané se sjednávají pomocí SMS zprávy. V případě první půjčky je ovšem potřeba vyplnit formulář na webu poskytovatele. Každou další půjčku je pak možné sjednat jednoduše přes SMS.

Online žádost o první půjčku může být zdlouhavější, nicméně často lze půjčku získat do 24 hodin. V případě půjček přes SMS jsou peníze zpravidla na účtě ihned.

Podmínky pro získání SMS půjčky pro nezaměstnané

Aby bylo možné SMS půjčku pro nezaměstnané získat, je nutné splňovat následující podmínky:

  • plnoletost
  • bydliště na území České republiky
  • vlastní bankovní účet

Některé společnosti vyžadují také pravidelný příjem, nicméně nemusí se jednat o výplatu ze zaměstnání. Za pravidelný příjem je považován například důchod, renta, příspěvky na mateřské apod. Pro maminky je potom speciální produkt půjčky na mateřské a rodičovské dovolené.

Na co dát pozor před sjednáním SMS půjčky

Některé půjčky, zejména ty nebankovní, se mohou na první pohled jevit jako výhodné, ovšem ve skutečnosti tomu tak není. Na co si dát pozor před uzavřením smlouvy o půjčce?

  • výši RPSN
  • výši úrokové sazby
  • poplatky (za sjednání, vedení apod.)
  • výši sankcí za pozdní splacení

RPSN, která o výhodnosti půjčky říká nejvíce, bývá u nebankovních půjček velmi vysoká. Platí to zejména pro půjčky na krátkou dobu, mezi které většina SMS půjček pro nezaměstnané patří. Z tohoto důvodu je vhodné promyslet, zda je nebankovní SMS půjčka tím správným řešením aktuální finanční situace.