Dlouhodobá půjčka bez registru

pujcka-bez-registru

O dlouhodobou půjčku bez registru žádají zejména lidé, kteří mají nepříznivou úvěrovou historii. Kdo půjčky bez registru nabízí, jak o ně zažádat a jaké podmínky musejí zájemci o půjčku bez registru splňovat?

Půjčky bez registru se většinou sjednávají online a jsou poskytovány výhradně nebankovními institucemi. Většinou o ně mají zájem lidé, kteří již nějaké nesplacené dluhy mají, a u banky by proto s žádostí o půjčku nepochodili.

Poskytovatelé dlouhodobých půjček bez registru

Jak již bylo řečeno, poskytovateli dlouhodobé půjčky bez registru jsou pouze nebankovní společnosti. Ovšem i většina nebankovních institucí do úvěrových registrů nahlíží, jelikož se jedná o povinnost ze zákona.

Je však možné narazit na internetu na nabídky půjček bez registru, půjček dlužníkům nebo půjčky exekuce nevadí apod., které jsou poskytovány i osobám se záznamem v registru. Je však nutné podotknout, že půjček bez registru na splátky není ani na nebankovním trhu velké množství.

Dlouhodobá půjčka bez registru – podmínky

Poskytnutí drtivé většiny online krátkodobých i dlouhodobých půjček bez registru je podmíněno dostatečně vysokým příjmem, který je v průběhu žádosti nutno doložit (např. prostřednictvím výpisu z účtu).

Dalšími podmínkami jsou plnoletost a často také trvalé bydliště na území České republiky.

Na co si dát pozor

Poskytovatelé mikropůjček bez registru si jsou vědomi toho, že většina žadatelů chce půjčku na uhrazení stávajících dluhů. Je zde proto skutečně vysoké riziko, že kvůli celkově nepříznivé finanční situaci neubude klient schopen splatit půjčku včas.

Toto riziko je kompenzováno velmi vysokými úroky a poplatky. RPSN (roční procentní sazba nákladů) proto mnohdy dosahuje i statisíců procent. Taková půjčka je ze své podstaty extrémně nevýhodná a není neobvyklé, že člověka dovede až k dluhové spirále, z níž jedinou cestou ven je osobní bankrot.

Platí, že nová půjčka starou půjčku nevyřeší. Stále nové a nové úvěry finanční situaci dlužníka naopak zhoršují. Je proto potřeba zvážit, zda o další půjčku zažádat. Nabízí se také možnost půjčit si od příbuzných nebo známých.

Řešením většího množství dluhů může být rovněž konsolidace úvěrů. Výhodné sjednocení půjček může přinést nižší úrok i splátku. V nabídce je například konsolidace KB, Moneta konsolidace nebo Home Credit konsolidace, která spadá mezi nebankovní konsolidace.

V neposlední řadě pomáhá dlužníkům řada neziskových organizací.