Konsolidace půjček KB – recenze

komercni-banka-konsolidace

Konsolidace půjček znamená sloučení několika půjček do jedné. Cílem je získat lepší splátkové podmínky, tedy především nižší úroky. Konsolidaci nabízejí všechny tuzemské banky. Proč zvolit právě konsolidaci KB?

Konsolidace od Komerční banky je nabízena pod názvem Optimální půjčka. Je poskytována až do výše 2 500 000 Kč a přináší možnost výrazného snížení splátek i úrokové sazby. Správa úvěru, předčasné splacení i změny ve smlouvě jsou zdarma.

V rámci konsolidace KB je možní sloučit bankovní půjčky, kontokorenty a kreditní karty. Možná je také konsolidace nebankovních půjček.

Parametry konsolidace od Komerční banky:

  • Výše konsolidace: 30 000–2 500 000 Kč
  • Doba splatnosti: 12–120 měsíců
  • RPSN: max. 13,68 %
  • Poplatek za vyřízení žádosti: ne
  • Poplatek za správu úvěru: ne
  • Předčasné splacení: zdarma
  • Nutnost doložit příjem: ano
  • Kontrola registru dlužníků: ano

Podmínkou pro schválení konsolidace půjček je pravidelný a doložitelný příjem. Během vyřizování úvěru je nutné předložit dva doklady totožnosti a také veškeré smlouvy o úvěrech, které mají být konsolidovány.

Mezi výhody úvěru Komerční banky patří nulové poplatky za sjednání i vedení úvěru, možnost snadného online sjednání, možnost zvolit si datum splátek a možnost půjčit si peníze navíc. Naopak za nevýhodu lze považovat nutnost doložit příjem.

Konsolidace Komerční banka – kalkulačka

Zájemci o konsolidaci si mohou v kalkulačce konsolidace KB spočítat, kolik díky sloučení stávajících úvěrů ušetří. Kalkulačka je k dispozici na webových stránkách banky.

Platí, že čím větší počet úvěrů klient ke Komerční bance převede, tím výhodnější úrokovou sazbu získá.

TIP: V nabídce nechybí ani klasický úvěr KB s názvem půjčka Komerční banky.

Pojištění ke konsolidaci KB

Společně s konsolidací je možné sjednat také pojištění schopnosti splácet, které přijde vhod v případě úrazu, dlouhodobé nemoci, náhlé invalidity, pracovní neschopnosti nebo úmrtí.

Pojištění je nabízeno ve 4 variantách (A, B, C a D) s odlišnými podmínkami.