Půjčky na mateřské dovolené ihned

pujcky-na-materske

Mateřská dovolená má často od skutečné dovolené opravdu daleko. Naopak, toto období je jak pro maminku, tak pro celou rodinu velmi náročné. Protože maminky přichází o své pravidelné příjmy, může se jednat i o období náročné po finanční stránce. Existuje však půjčka na mateřské, které v tísnivé situaci může pomoci.

Rodiče na mateřské i rodičovské dovolené mohou žádat o nebankovní půjčky, jejichž poskytnutí není podmíněno příjmem ze zaměstnání. Jak takové půjčky na rodičovský příspěvek fungují a jak najít tu nejvýhodnější?

Protože nízký příjem činí z matek na mateřské poměrně rizikové klienty, získat úvěr v bance je v této situaci často oříšek. Půjčka na mateřské, stejně tak jako mnoho dalších typů úvěrů, je tak spíše specialitou nebankovních institucí.

Nebankovní půjčky jsou ve většině případů dostupné skutečně pro každého, tedy i pro rodiče na mateřské/otcovské dovolené. Většinou stačí splnit pár jednoduchých podmínek, odeslat online žádost a vyčkat na zaslání finančních prostředků. Není to však zcela růžové.

Půjčka na mateřské – kdo je nabízí?

Ženy na mateřské a rodičovské dovolené nemají dostatečně vysoký příjem. Tento faktor je pro banky při poskytování úvěrů stěžejní, protože se zaměřují na bonitu klienta. Banky obecně své klienty řádně prověřují, a proto u nich nelze najít půjčky bez ověření příjmu a další rizikové úvěry.

Z tohoto důvodu je půjčka pro ženy na MD dostupná spíše u nebankovních institucí. Zdánlivou výhodou těchto institucí je, že půjčují snad opravdu každému. To má však také své následky.

Půjčky, které poskytují, jsou velmi drahé, protože se snaží vyvážit rizikovost klientů vyšším úrokem a drahými poplatky. Taková půjčka tak ve finanční tísni ještě mnohdy přihorší a i zdánlivě neškodná mikropůjčka může způsobit velké problémy.

Nevýhody těchto nebankovních společností spočívají také v tom, že ne vždy se jedná o spolehlivé firmy. Mnohým z nich jde jen o to, aby klienta obrali o co nejvíce peněz. S těmito společnostmi se mnohdy pojí i lichvářské praktiky.

Mezi některé z nebankovních poskytovatelů půjček patří následující společnosti:

Jedná se sice o ověřené společnosti, klienti je však hodnotí různorodě. Mezi nebankovní poskytovatele půjček s velmi dobrými recenzemi patří např. P2P půjčka Zonky nebo Kamali. Kamali je dokonce hodnocena jako nejlepší ve své kategorii.

Půjčka pro ženy na MD od Zonky

Zonky je možné zařadit mezi tzv. peer-to-peer půjčky, zkráceně také P2P. V praxi to znamená, že lidé půjčují lidem skrz online platformu. Jedná se o oblíbeného poskytovatele půjček, což potvrzují kladné recenze i skutečnost, že Zonky se spojila s bankovní společností Air bank.

V rámci této půjčky lze zažádat o 20 000 Kč až 900 000 Kč, přičemž splatnost se pohybuje od 12 do 120 měsíců. Úroková sazba začíná na 2,99 % p.a., RPSN se pohybuje v rozmezí 4,12 % až 31,94 %. Zonky si dále žádá poplatek 2 % z celkové částky za zprostředkování půjčky.

Při žádosti o půjčku je třeba doložit dva doklady totožnosti a také doložení o trvalém příjmu. Při žádosti o půjčku na mateřské může být navíc vyžadován i výměr mateřské či rodičovské.

Půjčka na mateřské od Home Credit

Společnost Home Credit poskytuje půjčky v rozmezí 10 000 Kč až 250 000 Kč, přičemž doba splatnosti je flexibilní. Úroková sazba zde začíná na 7,85 % p.a. a RPSN na 10,3 %. Maximální výše RPSN činí 31,73 %.

Home Credit mimo klasickou půjčku nabízí také Tesco půjčku, kterou je možné sjednat až do výše 250 000 Kč. Přestože je půjčka od Home Credit poskytována také pro maminky na mateřské, doložení příjmu je potřeba.

Půjčka na mateřské se na první pohled může jevit jako dobré řešení finanční tísně, kdy je třeba počítat každou korunu.
Půjčka na mateřské se na první pohled může jevit jako dobré řešení finanční tísně, kdy je třeba počítat každou korunu.

Půjčka pro ženy na MD od Kamali

Kamali se řadí mezi nejbezpečnější mikropůjčky u nás. Patří mezi poskytovatele půjček s nejvýhodnějšími podmínkami na trhu a kromě toho nabízí také první půjčku zdarma. Tyto půjčky jsou obzvlášť výhodné, protože u nich klient nic nepřeplatí.

S první půjčkou zdarma se nepojí žádné úroky ani poplatky navíc. Je jen důležité ji včas a řádně splatit, aby byla opravdu zdarma. Noví klienti mohou zažádat o půjčku až do výše 15 000 Kč se splatností 14 až 30 dní. Pokud ji splatí do 14 dní, je Kamali půjčka zdarma a bez poplatků.

Rozsah této půjčky je v rozmezí 1 000 Kč až 20 000 Kč. V případě potřeby je dobu splatnosti možné prodloužit až na 10 měsíců. Kamali si za odložení termínu splatnosti o 30 dní žádá poplatek 49 Kč za každou půjčenou tisícikorunu.

Jak získat půjčku na mateřské ihned?

Mnoho nebankovních půjček je poskytováno bez ohledu na to, odkud plynou příjmy žadatele. Mohou je proto získat i nezaměstnaní, důchodci nebo právě rodiče na rodičovské dovolené či maminky na mateřské. Často je možné tyto půjčky získat prakticky ihned.

Pro získání půjčky na mateřské dovolené je třeba vyplnit jednoduchou online žádost na webu příslušného poskytovatele. Ta obvykle obnáší vyplnění základních údajů o žadateli včetně výše jeho příjmu. Poté již stačí žádost odeslat a počkat na její schválení.

V dnešní době jsou žádosti o půjčky schvalovány velmi rychle, proto lze peníze získat ještě v ten samý den. Zpravidla jsou finanční prostředky odesílány ihned po schválení žádosti. Rychlá půjčka mohou dorazit již do 15 minut.

Podmínky, které musí zájemce o půjčku splňovat, většinou zahrnují bezdlužnost, věk min. 18 let, doložení výše příjmu a bydliště na území ČR. Existuje také expres půjčka bez doložení příjmu, kterých mohou využívat i momentálně nezaměstnaní.

Bankovní poskytovatelé a dlouhodobé půjčky ženám na mateřské

Přestože podmínky bank nejsou tak benevolentní, jako podmínky nebankovních institucí, i některé banky poskytují půjčky pro ženy na MD. Je dobré mít na paměti, že banky většinou matkám na mateřské půjčují jen do určité výše. Maximální částka mnohdy činí 20 000 Kč.

Jednodušší to mají ženy v případě, že si při mateřské či rodičovské dokáží ještě přivydělat. Díky přivýdělku se totiž příjem o něco zvýší, což pro banky znamená lepší úvěruschopnost. Ne všechny maminky však mají tuto možnost.

V určitých případech je získat půjčku od banky opravdu složité. I přesto však některé banky poskytují krátkodobé i dlouhodobé půjčky ženám na mateřské. Mezi tyto banky se řadí například:

Je dobré mít na paměti, že většina bank půjčuje maminkám na mateřské jen v případě, že má žena kromě příspěvků ještě nějaký příjem navíc nebo je-li pouze spolužadatelkou. Pokud už banky půjčku schválí, tak je výhodou, že se často jedná o dlouhodobé půjčky ženám na mateřské, které mají výhodnější podmínky než úvěry na kratší dobu. Mezi tyto bankovní poskytovatele půjček pro ženy na MD se řadí také např. MONETA nebo Hello Bank.

Půjčka na mateřské od Komerční banky

Komerční banka nepovažuje peněžitý příspěvek v mateřství jako překážku. Z tohoto důvodu se řadí mezi bankovní společnosti, které poskytují půjčky i maminkám na mateřské dovolené. Jediným problémem může být skutečnost, že tuto půjčku nelze vyřídit online.

V případě žádosti o půjčku na MD je tedy nutné zajít na pobočku osobně. S sebou je nutné mít doklady totožnosti a také výměr mateřské. Půjčku je možné sjednat v rozmezí 10 000 Kč až 2 500 000 Kč s dobou splatnosti 1 rok až 8 let. Úroková sazba začíná na 4,9 % p.a.

Nebankovní půjčky jsou ve většině případů dostupné skutečně pro každého, tedy i pro rodiče na mateřské/otcovské dovolené.
Nebankovní půjčky jsou ve většině případů dostupné skutečně pro každého, tedy i pro rodiče na mateřské/otcovské dovolené.

Půjčka pro maminky od Equa Bank

Výše půjčky od Equa Bank se pohybuje v rozmezí od 5 000 Kč do 800 000 Kč, přičemž doba splatnosti činí 3 až 120 měsíců. Úroková sazba začíná na 4,8 % p.a. a RPSN na 4,9 %.

Maximální částka, kterou je Equa Bank maminkám ochotna půjčit, se odvíjí od výše rodičovského příspěvku a dalších příjmů, pokud je maminka má. Klíčová je také úvěrová historie a další údaje uvedené v žádosti.

Equa Bank půjčku pro matky na mateřské je možné sjednat online, což je velkou výhodou oprosti mnoha ostatním bankám, které vyžadují osobní návštěvu pobočky.

Půjčka na mateřské od Air bank

Ani Air bank nepovažuje mateřskou dovolenou za překážku a poskytuje půjčky i ženám na mateřské. Stejně jako Equa Bank, také tato banka umožňuje sjednat tuto půjčku online. K žádosti je nutné přiložit dva doklady totožnosti a potvrzení o příspěvku na mateřské od ČSSZ.

Zájemci o půjčku mohou zažádat o částku v rozmezí 5 000 Kč až 900 000 Kč. Doba splatnosti se pohybuje od 6 do 96 měsíců. Úroková sazba začíná na 3,9 % p.a. Podmínky dokládání různých dokumentů se liší v případě žádosti o půjčku na mateřské a rodičovské dovolené, toto je tedy třeba si pohlídat.

Jak získat půjčku na mateřské od banky

Klíčovým faktorem pro poskytnutí bankovní půjčky je pravidelný příjem. Důležitým faktorem pro schválení je také výše rodičovského příspěvku a doložení potvrzení o peněžité pomoci v mateřství od ČSSZ (Česká správa sociálního zabezpečení).

Klíčovým bodem při žádání o půjčku u banky je také úvěrová historie, která musí být bez zápisu v registru. Banky totiž rozhodně neposkytují půjčky pro zadlužené a podobné rizikové úvěry. S těmi je možné setkat se pouze u nebankovních institucí.

Některé banky budou dále vyžadovat rodný list dítěte či doklady o dalších příjmech. Podmínky bank se mohou různě lišit, vyplatí se tak podmínky dané instituce řádně prozkoumat. Podmínky bank pro půjčení matkám na mateřské lze však shrnout do následujících bodů:

  • Minimální věk 18 let
  • Občanství ČR
  • Dva doklady totožnosti
  • Výpis z účtu s pravidelným příjmem
  • Potvrzení o peněžité pomoci v mateřství od ČSSZ
  • Bezproblémová úvěrová historie

Plusem je vždy také nějaký další příjem například ve formě brigády nebo zkráceného úvazku. Následně pak žadatelka vyplní žádost o danou půjčku a bude čekat na její vyhodnocení.

Nejvýhodnější půjčka na mateřské

Nejvýhodnější půjčku na mateřské dovolené, která přesně odpovídá požadavkům žadatele, lze rychle a jednoduše vyhledat pomocí srovnávače půjček.

Díky tomu, že srovnávače pracují s obrovským množstvím nabídek úvěrů, lze během pár okamžiků vyhledat ideální produkt na míru. Tyto srovnávače také patří mezi nezávislé weby, na kterých je možné dočíst se o různých poskytovatelích půjček.

Nezávislé srovnávače dávají možnost přečíst si o daných institucích a jejich produktech recenze a hodnocení klientů. Recenze jsou velmi důležité, ovšem je třeba dát si pozor na skutečnost, že na vlastních webech společností bývají recenze často zcela smyšlené.

Equa Bank půjčku pro matky na mateřské je možné sjednat online, což je velkou výhodou oprosti mnoha ostatním bankám, které vyžadují osobní návštěvu pobočky.
Equa Bank půjčku pro matky na mateřské je možné sjednat online, což je velkou výhodou oprosti mnoha ostatním bankám, které vyžadují osobní návštěvu pobočky.

Hypotéka na mateřské

Hypotéka na mateřské se mnohým může zdát nerealistická, ovšem i matky na mateřské o hypotéku mohou zažádat. Proces získávání hypotéky na mateřské je však složitější, než když má klient standardní příjem ze zaměstnání.

Jak zvýšit své šance na hypotéku? Maminky zvýší své šance nejlépe tak, že nebudou žádat sami. Pokud má například manžel maminky standardní příjem ze zaměstnání, šance získat hypoteční úvěr se výrazně zvýší. Výrazně pomůže mít také další příjmy navíc.

Velkou výhodou je, pokud je peněžitá pomoc v mateřství nebo rodičovský příspěvek jen doplňkem k některému z hlavních příjmů. Tím může být např. příjem ze závislé činnosti, podnikání nebo pronájmu. Nevýhodou budou naopak přídavky na děti nebo podpora v nezaměstnanosti.

Alternativy k půjčce na MD

Půjček pro maminky na mateřské existuje celá řada. Z velké části se ovšem jedná o nabídky nebankovních institucí, které se často velmi prodraží. Je třeba myslet na to, že i z menších a na první pohled neškodných půjček se může vyklubat veliký problém.

Proto je třeba zvážit, zda nejdříve raději nepožádat o pomoc rodinu či blízké. V tomto případě je také možné dohodnout se na splátkovém kalendáři, nebo dokonce podepsat smlouvu o půjčce.