Zonky půjčka – recenze, zkušenosti, kontakt 

zonky-pujcka

Zonky je česká úvěrová platforma. Jedná se o službu, která díky technologiím pomáhá lidem k levnějším půjčkám a dostupnému investování. Jak funguje Zonky půjčka? A jaké má Zonky recenze?

Službu Zonky provozuje a vlastní společnost Air Bank a.s., která patří do skupiny PPF. Ta je v současné době aktivní již v 25 zemích po celém světě. Na českém trhu jsou Zonky půjčky od roku 2015.

Zonky půjčka je nebankovní bezúčelovou půjčkou. To znamená, že si klient může půjčit téměř na cokoliv. Třeba na refinancování drahých půjček, vybavení či rekonstrukci domácnosti, na nové auto, studium nebo rozjezd vlastního projektu.

Zonky.cz se zabývá půjčováním peněz, avšak trochu jinak. Peníze klientovi nepůjčí banka ani drahá nebankovní společnost, nýbrž jiní lidé.

Vzhledem k tomu, že k takovému půjčování nejsou třeba drahé kamenné pobočky ani spousty zaměstnanců, dají se peníze tímto způsobem půjčit daleko levněji.

Zonky půjčka – co to je a jak funguje?

Odborně se tomuto způsobu půjčování peněz říká P2P půjčky neboli peer-to-peer půjčování (doslova rovný s rovným). Na jedné straně jsou lidé, kteří peníze potřebují a chtějí si půjčit. Na straně druhé jsou lidé, kterým po výplatě zbývají peníze navíc.

Jde o normální lidi různých profesí, kteří takto hledají způsob, jak své volné finanční prostředky zhodnotit. Stávají se z nich tedy prakticky drobní investoři.

Jednoduše se to dá shrnout tak, že Zonky půjčka je půjčkou, kdy lidé půjčují lidem a zprostředkovatelem těchto služeb je právě platforma Zonky.

Oba klienty virtuálně Zonky propojuje. Používá k tomu především internetové technologie. Zonky se také stará o to, aby vše proběhlo anonymně a právně v pořádku.

Na půjčku jednoho klienta se většinou skládá i více investorů. Klidně to mohou být desítky i stovky, záleží na velikosti půjčky. A pokud má klient problém se splácením, řeší to s týmem Zonky.cz, stejně jako by to řešil s bankou.

Se Zonky půjčkou si lze půjčit od 5 000 do 1 200 000 Kč na dobu od 12 měsíců až do 10 let. Je jen na klientovi, kolik bude chtít měsíčně splácet a na jak dlouho si půjčku vezme.

Zonky půjčka – podmínky

Kdo žádá o Zonky půjčku, musí splňovat následující podmínky:

 • věk 18 let,
 • občan České republiky nebo s trvalý pobyt v ČR,
 • vlastní bankovní účet v ČR.

Při žádosti o Zonky půjčku je třeba nahrát dva doklady totožnosti (občanský průkaz nebo doklad o trvalém pobytu a jako druhý doklad pas, řidičský průkaz či zbrojní průkaz).

Také je třeba doložit příjmy žadatele. Vyfocené doklady nahraje žadatel přímo do poptávky, kterou na Zonky.cz vyplňuje, nebo je zašle na e-mail doklady@zonky.cz.

Kdo žádá o Zonky půjčku, musí se připravit na to, že se nahlíží do veřejných seznamů a rejstříků, jako je obchodní a insolvenční rejstřík, katastr nemovitostí, BRKI, na sociální sítě a v rámci skupinového řízení rizik se Zonky ptá i sesterské společnosti ve skupině PPF, do které Zonky patří.

Díky tomuto komplexnímu posouzení Zonky ohodnotí důvěryhodnost klienta a podle toho mu dá více či méně výhodný úrok. Úrok Zonky půjčky se pohybuje od 4,49 %.

Zonky půjčka uvádí, že pokud žadatel v minulosti zapomněl poslat splátku včas, není to na překážku k získání Zonky půjčky. Zonky půjčka je i pro lidi, kteří měli v minulosti exekuci nebo insolvenci, avšak dnes už mají vše řádně vyrovnáno.

Pokud ovšem Zonky v registrech dlužníků uvidí, že splácení závazků nebere žadatel příliš vážně, rozumnou nabídku Zonky půjčky nedostane.

Výhody a nevýhody Zonky půjčky

Zonky se chlubí tím, že díky technologiím pomáhá lidem k levnějším půjčkám a dostupnému investování. Zákazníci neplatí zbytečné náklady a peníze tak zůstávají lidem.

Výhody Zonky půjčky jsou zejména tyto:

 • půjčky od lidí na cokoliv
 • zažádat lze online odkudkoliv
 • žádné skryté poplatky
 • nižší úrokové sazby
 • levnější náklady
 • možnost dřívějšího splacení půjčky

Pro žadatele o Zonky půjčku neexistují prakticky žádné nevýhody. Ty jsou zejména na straně investorů. Jako první se nabízí riziko, že klient, kterému investor půjčí peníze, přestane svůj závazek řádně splácet. Dlužné pohledávky je pak nucen většinou vymáhat soudní cestou.

Dalším rizikem je, ovšem opět spíše pro investora, že veškeré P2P platformy nejsou bankami ani záložnami a tudíž nepodléhají zákonu o bankách a dalším právním předpisům. Rovněž nejsou tyto platformy povinny se účastnit systému pojištění pohledávek z vkladů u Fondu pojištění vkladů.

Jedinou nevýhodou pro klienta snad může být jen to, že pokud nemá uzavřené pojištění schopnosti splácet, tzv. Zonkyho záchrannou vestu, nemůže si zažádat o odklad splátky.

Zonky Rentiér 

Zonky poskytuje lidem klasické půjčky, pomáhá refinancovat úvěry a také nabízí možnost pro druhou stranu – investory. Jedná se o služby Zonky Rentiér. Investor vydělává tím, že půjčuje peníze lidem jako banka.

Zonky Rentiér peníze investora rozdělí nejméně na 490 pohledávek s různými riziky, tedy i očekávanými zhodnoceními. Investor tak funguje podobně jako malá banka. Díky různorodému portfoliu má větší šanci, že se investice dobře zhodnotí. 

Na Zonky Rentiér lze provést první vklad už od 10 000 korun, u následujících vkladů lze zvolit libovolnou částku. Dál se nemusí investor o nic starat. Portfolio buduje Zonky a investor si může kdykoliv prohlédnout stav svého portfolia.

Zonky Rentiér investuje peníze do nízkorizikových spotřebitelských úvěrů, které prochází přísnými schvalovacími procesy. Tím jsou chráněni nejen investoři, nýbrž i samotné Zonky, které investuje do každé půjčky.

Náklady za správu portfolia Zonky Rentiér jsou 1,9 % p.a. z proinvestované částky. Prakticky to znamená, že poplatek Zonky odečítá jednou měsíčně ve chvíli, kdy jsou peníze investovány.

Zonky Rentiér má i jednoduchou kalkulačku, pomocí níž lze spočítat očekávaný výnos.

Zonky investice – recenze 

Jak již uvedeno, v Zonky se dá nejen získat výhodnou půjčku, nýbrž také vydělat zajímavou sumu peněz tím, že je člověk investuje. Jednoduše tak, že půjčuje peníze jiným lidem, kteří je potřebují. 

Jaké mají Zonky investice recenze? Investoři Zonky si chválí lepší zhodnocení peněz, možnost půjčit lidem, kteří skutečně potřebují peníze, diverzifikované a silné portfolio.

V recenzích Zonky investice se lze také dočíst kladné hodnocení toho, že Zonky sestaví portfolio, investuje za investora do nízkorizikových úvěrů a investor jen inkasuje zisk. Nemusí se tak o nic starat.

Zonky přihlášení

Samotné přihlášení na Zonky je jednoduché. Do přihlašovacího formuláře se zadá email a heslo. Nejdříve je však nutné se registrovat.

Zaregistrovat se trvá asi 15 minut. Vše je online a klient nic neplatí. Jsou k tomu potřeba 2 doklady totožnosti, telefonní číslo a číslo bankovního účtu. Také záleží na tom, jestli se jedná o investora nebo žadatele o půjčku.

Žadatel o půjčku totiž vyplňuje další údaje jako jsou parametry půjčky, rodinný stav, vzdělání, příjmy nebo zaměstnání. Nutností je také uvedení adresy bydliště a rodného čísla. Následně mu bude zaslána nezávazná nabídka.

Naproti tomu investor musí během registrace podepsat se Zonky smlouvu. Ne fyzicky, nýbrž přes SMS kód. Vygenerovaný kód se přepíše do registračního formuláře a tím je smlouva podepsaná.

Pak musí nabít svou peněženku, tedy převést do ní peníze ze svého bankovního účtu. Následně už je účet u Zonky aktivován.

Pro další Zonky přihlášení už stačí jen email a heslo.

Zonky půjčka – kalkulačka 

Zonky na svém webu nabízí praktický nástroj, který pomáhá s výpočtem měsíčních splátek a úroku. Je jím kalkulačka Zonky půjčky.

U Zonky kalkulačky si lze nastavit, kolik chce klient půjčit (rozmezí 5 000 až 1 200 000 korun) a kolik je schopný měsíčně splácet. Následně vidí, jaký bude jeho roční úrok, RPSN a kolik za půjčku celkem zaplatí.

Na základě takto vyplněné kalkulačky Zonky si lze zažádat o půjčku.

Zonky kalkulačka je jednoduchým nástrojem pro výpočet měsíční splátky a úrokové sazby Zonky půjčky.

Zonky konsolidace 

Kdo má více půjček u různých poskytovatelů, může využít Zonky konsolidaci. O co se jedná? Obecně konsolidace znamená sloučení všech půjček do jedné. Místo několika plateb měsíčně klient posílá jen jednu, často nižší částku.

Zonky konsolidace tedy znamená, že všechny úvěry (půjčky, splátky kreditní karty nebo kontokorent) budou nahrazeny jedním úvěrem u Zonky. Při Zonky konsolidaci Zonky předem splatí veškeré dluhy za klienta a pochopitelně bude chtít, aby jí to klient všechno vrátil zpět.

Zonky konsolidace klienta sice dluhů nezbaví, avšak bude moci půjčku splatit za výhodnějších podmínek. Zpravidla bude zatížena nižším úrokem.

Výhody Zonky konsolidace jsou následující:

 • nižší úroková sazba – od 4,49 %
 • nižší měsíční splátka
 • konsolidovat lze prakticky vše – od klasických úvěrů až po leasing, kreditní karty nebo kontokorent.
 • splácení bude jednodušší a přehlednější
 • nižší transakční náklady – například poplatky za vedení více úvěrů najednou.
 • možnost nastavit si délku splácení až na 120 měsíců.  

Konsolidace se vyplatí lidem, na které je spoleh a mohou zaručit včasné splácení. Kdo měl už v minulosti problémy s nepravidelným či opožděným splácením, bude mít už nejspíše černý puntík v registru dlužníků.

Zonky – kontakt

Jak již bylo uvedeno, Zonky půjčky poskytuje a celou společnost vlastní společnost Air Bank a.s. Klientská podpora a Zonky kontakty fungují výborně. Vedle klasické možnosti napsat email, funguje rychle a spolehlivě i online chat na webových stránkách Zonky. Zonky kontakt je následující:

Sídlo společnosti: Air Bank a.s., IČO: 29045371, Evropská 2690/17, 160 00 Praha 6 – Dejvice.

Korespondenční adresa: Air Bank a.s., P. O. BOX 625, 661 25 Brno 2.

K dispozici je také následující emailový a telefonický Zonky kontakt: info@zonky.cz, 800 449 999 (Po – Pá 8:00 – 20:00; So – Ne 9:00 – 18:00).

Zonky recenze a Zonky zkušenosti

Na platformě Zonky.cz je aktuálně registrováno na tisíce uživatelů. Jak žadatelů o půjčku, tak také investorů. Řada z nich své zkušenosti se Zonky publikuje na internetu.

Tak jako u každého produktu lze ze Zonky.cz recenzí vyčíst, že někteří uživatelé jsou velmi spokojení se Zonky půjčkou i s jejím rychlým vyřízením, jiní naopak. Nespokojeným lidem vadí například, že Zonky půjčku nedostali, ačkoliv splňují všechny podmínky. Jsou to však spíše výjimky.

Obecně se dá říci, že Zonky recenze jsou pozitivní. Mnoho klientů si chválí lepší úroky, rychlost vyřízení a jednoduché zažádání online. Zonky zkušenosti také uvádí, že peníze chodí na klientův účet velmi brzy a lidé v recenzích Zonky také chválí dobře fungující zákaznickou podporu.

Dobrou zprávou je, že Zonky půjčky nejsou žádnými lichvářskými půjčkami ani jinými neférovými úvěry. Zonky má totiž platnou licenci, která je vydaná Českou národní bankou a tím splňuje všechny zákonem dané náležitosti. Není tedy třeba se obávat špatných zkušeností se Zonky.