Refinancování půjčky – kalkulačka, diskuze

refinancovani-pujcky-2

Refinancování slouží k zajištění výhodnějších podmínek splácení. Nabízejí jej jak banky, tak nebankovní společnosti, tudíž je z čeho vybírat. Jak refinancování půjček funguje a proč se vyplatí o něm uvažovat?

Refinancování znamená přesunutí půjčky k jiné bance nebo nebankovní společnosti. Ta úvěr jednorázově splatí a klientovi poskytne úvěr nový s výhodnější úrokovou sazbou. Většinou je možné využít i dalších výhod, například si prodloužit dobu splatnosti při současném snížení splátek apod.

Parametry nového úvěru se budou odvíjet především od výše příjmů a výdajů klienta. Nový úvěr by však měl být vždy výhodnější než ten starý.

Jaký je rozdíl mezi konsolidací a refinancováním?

Rozdíl je v podstatě jen v tom, že konsolidace se týká dvou a více úvěrů a refinancování pouze jednoho úvěru. Do konsolidace lze zahrnout například také dluhy na kreditních kartách či kontokorenty. Konsolidaci i refinancování nabízejí jak bankovní, tak nebankovní subjekty.

Stejně jako u půjček platí, že nebankovní refinancování či konsolidace se pojí s méně striktními podmínkami, nicméně bankovní refinancování nebo sloučení půjček bývá výhodnější.

Kde sjednat refinancování?

V současné době jsou na trhu dostupné například tyto varianty refinancování či konsolidace půjček:

  • Equa bank RePůjčka
  • Home Credit refinancování/konsolidace
  • mBank refinancování/konsolidace
  • MONETA refinancování/konsolidace – zde kalkulačka MONETA půjčky
  • Česká spořitelna refinancování/konsolidace

O refinancování je možné zažádat online na webových stránkách či na pobočce vybrané společnosti.