Creditportal půjčka – recenze, splátky, podmínky

Jednou ze společností nabízejících krátkodobé úvěry je nebankovní společnost Creditportal. Kolik je možné si půjčit v rámci jejich úvěru? A jaké jsou jejich reference?

V současné době existuje nepřeberné množství společností, u kterých si může člověk sjednat úvěr. Může být těžké se v jednotlivých společnostech zorientovat, je dobré se vždy předem ujistit, zda se nejedná o podvodnou společnost, jaké jsou recenze vybrané společnosti a podobně.

Creditportal a.s.

CreditPortal, a.s. je dynamická společnost, řadící se do firem nebankovního sektoru. Poskytuje především krátkodobé úvěry. Jedná se o poměrně novou společnost, která vznikla v roce 2016.

Společnost si zakládá na rychlém a přímočarém vyřízení žádosti klientů. Komunikace se zákazníkem je u této společnosti na prvním místě a zaměstnanci společnosti se vždy snaží o co nejrychlejší a nejjednodušší vyřízení žádosti o půjčku.

Jak bylo zmíněno výše, společnost Creditportal se snaží o co nejrychlejší vyřízení žádosti a po jejím schválení zasílá peníze okamžitě na účet. Pro stálé zákazníky dokonce existují věrnostní slevy.

Maximální výše úvěru Creditportal

Prostřednictvím Creditportal půjčky je možné si zapůjčit až 60 000 Kč. Tak vysokou částku je ovšem možné sjednat až při opakovaných Creditportal půjčkách. První úvěr bývá poskytován na nižší částku.

Maximální výše půjčky je individuální a posuzuje ji společnost samotná. O výši úvěru rozhoduje bonita klienta, tedy jeho schopnost splácet v předchozích obdobích.

Při získání úvěru na 60 000 Kč je doba splatnosti 12 měsíců. Úroková sazba v tomto případě činí 12 % a RPSN 191,35 %.

Podmínky získání Creditportal půjčky

Jako všechny ostatní společnosti si i společnost Creditportal klade určité podmínky pro získání půjčky. V první řadě musí být žadatel starší 18 let. Další důležitou podmínkou je nutnost prokázání pravidelného příjmu. Ten může pocházet ze zaměstnání a je prokazován buďto potvrzením od zaměstnavatele, nebo výpisem z účtu.

Kromě příjmu ze zaměstnání akceptuje společnost Creditportal i jakýkoliv jiný příjem, například z rodičovského příspěvku nebo z důchodu. Aby mohl být úvěr schválen, nesmí se žadatel nacházet v insolvenčním řízení. Ne všechny nebankovní společnosti požadují nahlížení do registru dlužníků, v případě půjčky Creditportal je to však nezbytné.

Přihlášení do Creditportal účtu

Pro získání půjčky je nutné provést registraci. Creditportal přihlášení je možné provést přímo na webových stránkách společnosti. Zde žadatel vyplní krátký online formulář. Po klientovi jsou požadovány základní osobní údaje jako je jméno a příjmení, rodné číslo, místo trvalého bydliště apod.

Dále je potřeba uvést zdroj a výši měsíčních příjmů, měsíční výdaje a číslo bankovního účtu, na který budou v případě schválení půjčky peníze převedeny.

Předčasné splacení Creditportal půjčky

Doba splatnosti Creditportal půjčky se pohybuje v rozmezí od 3 do 12 měsíců. V případě, že je klient schopen půjčku splatit dříve umožňuje Creditportal předčasné splacení. Informace o zbývající částce ke splacení nalezne klient ve svém klientském profilu. Přes Creditportal přihlášení snadno zjistí veškeré informace.

Kromě předčasného splacení může nastat i opačná situace. Může se stát že bude klient potřebovat u Creditportal posunutí splátek. V případě Creditportal je posunutí splátek možné po spojení s operátorem společnosti, který s klientem domluví individuální postup a rozhodne o kolik dní bude doba splatnosti posunuta.

Creditportal – recenze

V případě že se člověk rozhodne pro sjednání úvěru je vždy vhodné si o společnosti zjistit veškeré potřebné informace a zkušenosti jiných klientů. Kladné Creditportal recenze zmiňují profesionální přístup a rychlé jednání.

Negativní Creditportal recenze jsou uvedeny především od klientů, kteří svůj úvěr nestihli včas splatit. V takovém případě je jednání společnosti uváděno jako strohé.

K zjištění více informací o zkušenostech klientů je vhodné do vyhledávače zadat heslo Creditportal diskuze a přečíst si některý z nabízených článků.

Refinancování půjčky

V případě společnosti Creditportal a.s. je možné požádat o refinancování úvěru. Refinancování úvěru je možné od 5 do 30 dnů od schválení půjčky. Učinit tak může prostřednictvím Creditportal přihlášení na webových stránkách společnosti nebo telefonicky.

Po zaplacení veškerých poplatků spojených s původním úvěrem bude klientovi refinancována původní půjčka a bude vytvořena nová dle aktuálního ceníku. Zákazník bude o výsledku informován pomocí SMS, a to po řádném obdržení všech poplatků z původní půjčky.

Na co si dát pozor?

Jako každá nebankovní společnost má i společnost Creditportal a.s. svá rizika. Nejedná se o žádnou podvodnou společnost, mohou se ovšem objevit nepříjemné poplatky spojené s pozdním splacením úvěru. Žadatel také musí počítat s vyššími úroky a RPSN. Je tedy důležité si půjčku pořádně rozmyslet a zvážit, jestli opravdu neexistuje jiná alternativa.

Pokud žadateli nezbývá jiná možnost, než si peníze půjčit, je dobré se rozhodnout pro co nejnižší výši půjčky. O čím vyšší částku se totiž jedná, tím delší je doba splácení, mohou být i výrazně vyšší úroky.