Dlouhodobá půjčka pro dlužníky se záznamem v registru

youngwomansigningcontractsandhandshakewithamanager-2

Půjčka se záznamem v registru je jeden z nejrizikovějších produktů na trhu úvěrů. Při výběru poskytovatele je proto potřeba být obzvlášť opatrný. Jaké nevýhody má? A kdo nabízí půjčku bez registru a zástavy?

Dlouhodobá půjčka pro dlužníky se záznamem v registru je produkt pro rizikové klienty. Při jejím vyřizování se nenahlíží do registru dlužníků, ve kterém jsou uvedeni lidé nejen kvůli nesplaceným úvěrům, ale i kvůli pokutám apod.

Registrů dlužníků existuje celá řada. Jedním z nich je SOLUS, který kromě těch, kdo dluží na finančních produktech, eviduje i jedince s dluhy například u telekomunikačních společností. Jak zjistím, jestli jsem v registru dlužníků zdarma? Pro výpis ze SOLUSU lze jednoduše zažádat pomocí SMS nebo prostřednictvím online formuláře.

Bezpečné nebankovní půjčky od společností, které při poskytování úvěrů dodržují zákonné postupy, lze vidět v tabulce výše.

Půjčka se záznamem v registru – parametry

Půjčky bez nahlížení do registru jsou typickým produktem nebankovních společností. Banky si totiž pečlivě prověřují úvěruschopnost klienta a tím pádem i jeho případný záznam v registru dlužníků. Tento krok je navíc ze zákona povinný a málokdo si troufá ho obejít.

Jedná se o rychlý úvěr bez složitého papírování, k jehož sjednání člověk potřebuje jenom trochu času a připojení k internetu. Je bezúčelový, takže ho lze využít třeba na vybavení domácnosti nebo jako půjčku na auto bez registru – zkrátka téměř na cokoliv.

Všechny tyto přednosti jako snadná dostupnost, rychlost a jednoduchost jsou však kompenzovány řadou nevýhod. Tou nejzásadnější jsou vysoké úroky a další poplatky. Jejich prostřednictvím se poskytovatelé pojišťují pro případ, že klient nebude zvládat splácat.

Možností je také půjčka do výplaty bez registru, za kterou člověk při řádném splacení skutečně nevrátí ani o korunu navíc. Za druhé sjednání už si ovšem normálně zaplatí. Jedná se o marketingový produkt, jehož pomocí k sobě společnosti lákají nové klienty.

Dlouhodobá půjčka bez registru – podmínky

Důvod, proč je dlouhodobá půjčka pro dlužníky tak oblíbená, jsou benevolentní podmínky pro schválení. Jedná se o velmi snadno dostupný produkt, na který dosáhne každý, a to i vysoce rizikoví klienti s dluhy a exekucemi. Půjčka pro dlužníky bez zástavy je velmi vyhledávanou půjčkou.

Většinou je nutné splňovat pouze následující:

 • plnoletost
 • trvalý pobyt na území ČR

Aby byl zájemce o půjčku pro každého bez registru plnoletý, vyžadují všechny bankovní i nebankovní společnosti. Dále je pro ně zpravidla nezbytné to, že má trvalý pobyt na území České republiky, k dostání je ale i půjčka pro cizince. Příkladem je půjčka pro Slováky, která je na trhu finančních produktů běžně k dostání.

Obě uvedené informace se prokazují pomocí občanského průkazu, proto někdy tento produkt bývá inzerován také pod pojmem půjčky na občanský průkaz. Některým institucím jeden doklad totožnosti nestačí a vyžadují dva, může jít třeba o cestovní pas.

Přísnější poskytovatelé si kladou ještě další podmínky, výjimkou není například nutnost doložit příjem. Půjčka pro lidi v registru je už tak dost riziková, proto je pro některé instituce z hlediska splácení důležité, aby klienti měli alespoň pravidelný příjem.

Tento úvěr je často poskytován jako půjčka bez registru a zástavy. Bez zástavy si lze ovšem půjčit pouze nižší částky. Půjčka milion bez zástavy je produkt, který u spolehlivých institucí najít nelze. Vyšší částky jsou nabízeny u půjček s ručitelem a u půjček na nemovitost.

Půjčka pro lidi v registru – sjednání

Půjčka pro dlužníky v registru se v naprosté většině případů sjednává online. Poskytovatelé mají na svém webu formulář, do kterého žadatelé zadají požadovanou výši úvěru a dobu splatnosti a hned se dozví úrok a celkovou částku, již ve výsledku vrátí.

Pokud se mu podoba půjčky zamlouvá, přistoupí k dalšímu kroku, konkrétně k vyplnění osobních a kontaktních údajů. Poté mu už zbývá jen žádost odeslat a počkat, až ho poskytovatel kontaktuje. Sdělí mu verdikt a domluví se s ním na dalším postupu.

Alternativou je samozřejmě i sjednání na pobočce. To však není možné vždy, protože některé společnosti pobočky zkrátka nemají. Kdo si nerozumí s internetem, může v takovém případě postupovat telefonicky – možností je buď SMS půjčka ihned, nebo hovor.

Půjčka ihned bez registru – na účet

Instituce nabízejí různé způsoby vyplacení. Záleží na klientovi, zda upřednostňuje půjčku ihned v hotovosti nebo nebankovní půjčku ihned na účet.

Půjčka na účet představuje v době, kdy jsou bezhotovostní platby na vzestupu, tu oblíbenější možnost. Není potřeba kvůli ní nikam docházet a vše se vyřeší přes internet. Jedinou její nevýhodou je to, že k vyplacení nemůže dojít kdykoliv a okamžitě.

Bankovní transakce jsou totiž závislé na otevírací době bank, takže běžně probíhají pouze v pracovní dny. Převod navíc obvyklé trvá 1 až 2 dny. Kdo tedy shání půjčku ihned bez registru a na své peníze spěchá, nejedná se pro něj o ideální řešení.

Naštěstí jsou dnes již poměrně běžné tzv. okamžité platby, které jsou realizovány i o víkendech a státních svátcích. Aby peníze mohly být převedeny skutečně bezodkladně, musí tuto funkci podporovat obě strany –⁠ jak banka klienta, tak banka poskytovatele.

Okamžité platby má v nabídce většina bank působících na tuzemském trhu:

Některé instituce sice půjčky ihned bez registru na účet inzerují, ale okamžité platby neprovádí. Rychle probíhá pouze sjednání a případně schválení půjčky. Samotný převod peněz pak zabere třeba 2 pracovní dny.

focusedyoungcouplecalculatingbillsdiscussingplanningbudgettogetherserious
Půjčku pro dlužníky si je možné sjednat z pohodlí domova, a to během několika málo minut.

Půjčka pro dlužníky v registru – v hotovosti

Sázkou na jistotu je pro zájemce o peníze ihned hotovostní úvěr. K jeho vyplacení totiž může dojít kdykoliv a kdekoliv, záleží jen na tom, jak se poskytovatel a klient domluví.

Sejít se mohou na pobočce, v kavárně nebo třeba u klienta doma. Doporučuje se však scházet se na nějakém veřejném místě. Poskytovatel přinese všechny potřebné dokumenty, předá klientovi smlouvu k podpisu a vyplatí peníze. Tím je celý proces dokončen.

Oblíbenou možnost předání peněz představují také partnerská místa. Žadatel o půjčku si vybere takové, které se nachází v jeho okolí a jehož otevírací doba mu vyhovuje. Pak už tam stačí jen zajít, oslovit obsluhu a převzít finance.

Například Zaplo tímto způsobem spolupracuje s trafikami GECO, CreditPortal zase s čerpacími stanicemi EuroOil. Díky tomu, že se trafiky i benzinky nacházejí ve většině velkých měst a mají otevřeno denně od rána do večera, tuto cestu upřednostňuje mnoho klientů.

Dlouhodobá půjčka pro dlužníky – výhody a nevýhody

Výhody půjčky bez nahlížení do registru:

 • bezúčelový úvěr
 • dostupnost pro každého
 • snadné sjednání
 • rychlost vyřízení
 • možnost sjednání online

Půjčka pro každého bez registru s sebou nese spoustu předností. Lidé po ni sahají v první řadě proto, že je dostupná všem bez nutnosti prokazovat bonitu. Stejně jako další nebankovní produkty se sjednává velmi rychle, snadno a online.

Za atraktivností produktu stojí také to, že je bezúčelový. Zájemci ho mohou využít na uhrazení starších pohledávek, rekonstrukci bytu nebo třeba jako půjčku na auto bez registru.

Nevýhody půjčky bez nahlížení do registru:

 • vysoké úroky, RPSN a další poplatky
 • krátkodobé úvěry
 • nespolehliví poskytovatelé a podvodníci

Výčet nevýhod je u půjčky se záznamem v registru zásadnější než výčet výhod. Žadatelé musí počítat s vysokými úroky, RPSN a dalšími poplatky. Kromě toho se většinou jedná o krátkodobou půjčku bez registru, kterou lze čerpat maximálně pár měsíců.

Tím hlavním, na co si musí dát klienti pozor, jsou poskytovatelé. Pohybuje se mezi nimi mnoho podvodníků a lichvářů, kteří se z lidí skrze nelegální praktiky snaží získat co nejvíce peněz. Řešením, jak se vyhnout nepříjemnostem, je číst recenze a držet se ověřených institucí.

Půjčka na IČO bez registru

Také zájemci o půjčku pro OSVČ bez daňového přiznání a registru se musí poohlédnout u nebankovních institucí. Živnostník s oprávněním podnikat v ČR dostane jasnou nabídku s obchodními podmínkami a požadavky. Úroky se pak počítají z daňového základu.

Osoby, které nejsou schopny doložit daňové přiznání o příjmech, na půjčku na IČO bez registru s největší pravděpodobností nedosáhnou. Další dokumenty instituce většinou nevyžadují, díky čemuž je celý proces snadný a rychlý.

Půjčku pro OSVČ bez daňového přiznání a registru lze získat po doložení pravidelného dosažitelného měsíčního příjmu. Některé instituce požadují také zástavu nemovitosti, která slouží jako kompenzace rizika pro nesplacení dluhu.

Bez zástavního práva se obvykle neobejdou zejména půjčky vyšších finančních obnosů, což platí jak u OSVČ, tak u jiných žadatelů. Zpravidla se půjčka na vyplacení dluhů bez zástavy vyřídí během 24 hodin bez zdlouhavého papírování a bez dokládání příjmů.

Půjčka bez registru a zástavy – poskytovatelé

Subjektů, které nenahlíží do registru dlužníků, existuje celá řada. Vyznat se v nich a v jejich nabídce je proto poměrně komplikované. Usnadnit rozhodování by případným zájemcům mohla následující tabulka, která přináší srovnání jednotlivých produktů.

Poskytovatelé půjček na vyplacení dluhů bez zástavy a bez registru:

POSKYTOVATELVÝŠE ÚVĚRUSPLATNOSTÚROKRPSN
EveryDay+5 000 až 50 000 Kč 61 dní až 80 měsíců 20 %od 519 %
Panda půjčka500 až 4 500 Kč 1 až 30 dníod 0 %od 0 %
Smart půjčka50 000 až 300 000 Kč 12 až 48 měsíců 18 %od 19,64 %
SOS Credit1 000 až 15 000 Kč7 až 28 dníod 448,52 %od 4 621,2 %
Nova Credit (pro OSVČ)5 000 až 60 000 Kč3 až 12 měsícůod 25 %od 2 505 %
Ninja půjčka1 000 až 10 000 Kč7 až 45 dníod 34 %výše bude sdělena operátorem
Mobil půjčka 2 000 až 10 000 Kč 21 dní od 25 % od 454 %
Cool Credit1 000 až 15 000 Kč 5 až 30 dníod 10 %od 2 969 %

Z tabulky lze vyčíst, že půjčka bez registru a zástavy je často poskytována ve výši jen několika tisíc korun, a to na pár týdnů. Výjimečně lze získat i statisíce korun se splatností vícero let, půjčka milion bez zástavy se běžně nenabízí.

Jelikož se jedná o rizikový produkt, je potřeba počítat s vysokými úroky a RPSN, případně sáhnout po první půjčce zdarma.

gooddealcheerfulyoungmanbondingtohiswifewhile
Půjčka pro dlužníky je bezúčelová. Lze ji tedy využít na uhrazení starších úvěrů i třeba na koupi automobilu.

Dlouhodobá půjčka po insolvenci

Zvláštní kapitolou dlouhodobých půjček bez registru je dlouhodobá půjčka po insolvenci. Jednoduše by se insolvence dala vysvětlit pojmy úpadek či platební neschopnost. Člověk se v ní může ocitnout, pokud u něj dojde k některé z následujících situací:

 • má více věřitelů (dluhů) a jeho peněžité závazky jsou více než 30 dnů po splatnosti
 • neplatí své závazky po dobu delší než 3 měsíce po splatnosti
 • není možné na pokrytí pohledávek věřitelů použít exekuci

Ve chvíli, kdy dlužník skrz insolvenční řízení usiluje o oddlužení, ověřené instituce úvěry neposkytují. Co mnoho lidí neví, je to, většina z nich nepůjčuje ani po ukončení řízení.

Po celou dobu insolvence a ještě 5 let po jejím ukončení je totiž dlužník veden v insolvenčním rejstříku, do kterého poskytovatelé nahlížejí v souvislosti s kontrolováním bonity klienta. Registr je dostupný online a lze v něm vyhledávat jména, druh řízení i další informace.

Zejména banky se řídí striktními předpisy, podle kterých nemohou poskytovat úvěry lidem se zápisem v registru dlužníků nebo insolvenčním rejstříku. Tímto opatřením chrání sebe i rizikového klienta před ztrátou financí.

Zájemci o dlouhodobou půjčku po insolvenci teda mají 2 možnosti. Buď musí počkat 5 let (ve výjimečných případech pouze 3 roky), až jejich záznam z registru zmizí, nebo se mohou obrátit na nebankovního poskytovatele.

Druhá varianta je však poměrně nebezpečná. Jen málokterá instituce tento produkt nabízí, většinou se jedná jen o ty nespolehlivé nebo dokonce podvodné. Jistotou jsou také vysoké úroky a další nevýhodné podmínky.

Dlouhodobá půjčka bez doložení příjmu

Další produkt pro rizikové klienty představuje dlouhodobá půjčka bez doložení příjmu. Je určena lidem, kteří nemají pravidelný nebo dostatečně vysoký příjem, a tak si nemohou dovolit úvěr od banky. Ty si totiž každého žadatele pečlivě prověřují a vyhovují jen těm bonitním.

Příjem se zpravidla dokládá některým z těchto dokumentů:

 • Potvrzení od zaměstnavatele,
 • smlouva HPP s dobou neurčitou,
 • výplatní páska,
 • výpis z běžného bankovního účtu,
 • daňové přiznání za minulý rok (především u živnostníků a podnikatelů),
 • důchodový výměr nebo ústřižek složenky od důchodu,
 • potvrzení o pobírání příspěvku na mateřské dovolené.

Po dlouhodobé půjčce bez doložení příjmu nesahají jen nezaměstnaní, ale například i studenti, důchodci a ženy pobírající rodičovský příspěvek.

Dlouhodobá půjčka bez doložení příjmu – poskytovatelé

Poskytovatelů dlouhodobé půjčky bez doložení příjmu není mnoho. Oblíbené společnosti jako Kamali, Ferratum a Zaplo totiž půjčují jen nižší finanční obnosy, a tak vyžadují vrácení peněz v rámci týdnů. V jejich případě se tedy jedná o krátkodobou půjčku bez registru.

U koho lze získat dlouhodobou půjčku bez doložení příjmu?

POSKYTOVATELROZSAH PŮJČKYÚROKOVÁ SAZBASPLATNOST
Home Credit10 000 Kč až 250 000 Kčod 7,85 %flexibilní
Hyperfinance500 Kč až 250 000 Kčod 4 % a 10,01 %1 měsíc až 84 měsíců  
Kouzelná půjčka1 000 Kč až 50 000 Kčod 0,99 %2 až 90 dní
Půjčka Tutovka1 000 Kč až 100 000 Kčmax. 13,85 %12 až 84 měsíců
Zaimo půjčka15 000 Kč až 108 000 Kčod 14,07 % 12 až 48 měsíců
Bankerat půjčka10 000 Kč až 600 000 Kčod 9 %až 6 let
Finemoney půjčkaaž 5 000 000 Kčod 6 %až 180 měsíců

V tabulce si klienti mohou ověřit úrokové sazby, výši poplatků a dobu splatnosti. Kromě parametrů je důležité si před sjednáním přečíst internetové recenze nebo se informovat u známých.

Půjčka bez registru a doložení příjmu

Na půjčku bez registru a doložení příjmu je třeba si dát obzvlášť pozor. Jedná se o vysoce rizikový produkt s velmi vysokými úroky, RPSN a často skrytými poplatky, které klientovi mohou způsobit velké nepříjemnosti.

Mezi poskytovateli půjčky bez doložení příjmů a registru se pohybuje nemalé množství podvodníků a lichvářů. Ti nemají za cíl nic jiného než dostat z klientů co nejvíce peněz, a to třeba i za použití nelegálních praktik.

Žadatel před sjednáním úvěru musí znát svou ekonomickou situaci, být připraven, že bude splácet. Neumožňuje-li současná situace úvěr splácet, není vhodné uzavírat úvěr, člověk se dopouští trestného činu, ví-li, že nebude schopný jej splatit.

Dopustí-li se člověk úvěrového podvodu jako využití finančních prostředků z účelového úvěru na něco jiného, než je uvedeno ve smlouvě nebo uzavření smlouvy na falešné doklady a zatajení důležitých informací, je v tomto případě podání trestního oznámení na místě. Samotné nesplácení závazků ale trestným činem není.

Je proto velmi důležité pečlivě vybírat, dohledávat si recenze a číst smlouvy, ideálně za přítomnosti odborníka. V první řadě by si však měl každý nejprve pořádně promyslet, zda úvěr finančně zvládne, a zkusit najít bezpečnější řešení svých potíží, než je půjčka bez doložení příjmů a registru.