Provident půjčka – na ruku, schválení, předčasné splacení

provident

Společnost Provident patří mezi nejznámější poskytovatele nebankovních půjček. Aktuálně nabízí klasickou půjčku Provident a Provident půjčku 10+1. V minulosti mohlo řadu zájemců o úvěr potěšit, že pro nové klienty bývala Provident půjčka zdarma, tedy bez poplatků a úroků. Jaké jsou parametry půjček od Providentu dnes, jak o půjčky zažádat a jak probíhá výplata peněz?

Provident Financial s.r.o. na českém trhu působí již velmi dlouhou dobu. Společnost vznikla v roce 1997 a jejích služeb využilo více než milion lidí.

Aktuálně se v nabídce Providentu nachází spotřebitelský úvěr až 130 000 Kč a Provident půjčka 10+1 v maximální výši 30 000 Kč. Co tyto finanční produkty nabízejí?

Půjčka Provident až 130 000 Kč

Výše Provident půjčky je od 3 000 Kč do 130 000 Kč. Žádost se podává online, nicméně úvěrovou smlouvu je nutné podepsat na osobní schůzce se zástupcem společnosti.

Výhodou Provident půjčky je možnost výplaty jak na bankovní účet, tak v hotovosti. To samé platí i pro splácení půjčky – splátky lze odevzdávat v hotovosti, proto se jedná o úvěr vhodný i pro osoby bez účtu.

Podmínky pro získání Provident půjčky:

  • plnoletost
  • trvalý pobyt na území v ČR
  • pravidelný příjem (nemusí být nutně ze zaměstnání)

Provident půjčka je poskytována i rodičům na rodičovské, důchodcům a dalším osobám, které mají pravidelný a doložitelný příjem.

Parametry Provident půjčky:

  • Výše půjčky: 3 000 – 130 000 Kč
  • Splatnost: 3 – 36 měsíců
  • Úroková sazba: od 21,31 % p.a.
  • RPSN: max. 21,31 %
  • První půjčka zdarma: ne
  • Způsob výplaty: na účet / v hotovosti

Novým klientům bývala Provident půjčka poskytována zdarma. Výše první půjčky ihned zdarma tehdy mohla být až 16 000 Kč, splatnost je fixní v délce 4 měsíce. U první Provident půjčky nebyly účtovány žádné úroky ani poplatky, RPSN bylo tedy 0 %. V současnosti však Provident půjčku zdarma neposkytuje.

Provident půjčka 10+1

Provident půjčka 10+1 je zvláštním typem úvěru ve výši od 10 000 Kč do 30 000 Kč a s pevnou dobou splatnosti 11 měsíců. Podmínky této půjčky jsou velmi jednoduché – 10 splátek pokryje úvěr, 11. splátka představuje poplatek za poskytnutí úvěru.

Výše úrokové sazby je rovněž pevná ve výši 19,48 %, výše RPSN je 21,31 %. O půjčku se žádá online na webových stránkách provident.cz, kde je také k nalezení Provident kontakt.

Provident půjčka – kalkulačka

V kalkulačce Provident půjčky, jež je k dispozici na webu společnosti Provident, si lze orientačně vypočítat výši RPSN a celkové částky k zaplacení. Do kalkulačky stačí zadat požadovanou výši půjčky, popř. délku doby splácení.