Provident půjčka – na ruku, schválení, předčasné splacení

Společnost Provident patří mezi nejznámější poskytovatele nebankovních půjček. Aktuálně nabízí klasickou půjčku Provident a Provident Akční půjčku. V minulosti mohlo řadu zájemců o úvěr potěšit, že pro nové klienty bývala Provident půjčka zdarma, tedy bez poplatků a úroků. Jaké jsou parametry půjček od Providentu dnes, jak o půjčky zažádat a jak probíhá výplata peněz? Nabízí Provident půjčku na ruku?

Shrnutí obsahu

Provident nabízí nabízí dva typy půjček – Provident půjčka a Akční půjčka. Může se jednat jak o Provident půjčku na účet, tak o Provident půjčku na ruku.

Provident půjčka je nebankovní půjčka na cokoli až do výše 130 000 Kč se splatností až 36 měsíců. Peníze jsou k dispozici do 3 dnů od podpisu smlouvy.

Lze zvolit i půjčku Provident s Balíčkem PLUS, kdy klient získá peníze v hotovosti ihned po podpisu smlouvy. Jde tedy o Provident půjčku na ruku.

Provident Akční půjčka je až do výše 40 000 Kč se splatností 12 měsíců. Akční půjčku si klient může sjednat jen jednou.

Provident dále nabízí Online půjčku Creditea až do výše 130 000 Kč. Peníze klient dostane do 15 minut od schválení.

O půjčku je možné žádat online, nicméně vždy je nutná následná osobní schůzka s finančním asistentem Providentu.

Provident Financial s.r.o. na českém trhu působí již velmi dlouhou dobu. Společnost vznikla v roce 1997 a jejích služeb využilo více než milion lidí.

Aktuálně se v nabídce Providentu nachází spotřebitelský úvěr až 130 000 Kč, Provident půjčka 10+1 neboli Akční půjčka v maximální výši 40 000 Kč a Online půjčka Creditea až 130 000 Kč. Co tyto finanční produkty nabízejí?

Provident půjčka na ruku

Provident půjčka na ruku je nebankovní půjčka, kterou nabízí společnost Provident Financial s.r.o. Jedná se o dva typy půjček:

 • Půjčka Provident až 130 000 Kč
 • Akční půjčka až 40 000 Kč (dříve půjčka 10+1)

U obou typů půjček lze zvolit výplatu peněz na účet, nebo v hotovosti. Nicméně pokud chce klient Provident půjčku na ruku, musí si k základní smlouvě sjednat balíček Plus. Ten mu zajistí, že peníze na ruku dostane ihned po podpisu smlouvy.

O půjčku Provident se žádá online. Půjčka Provident tedy nabízí rychlé a snadné vyřízení. Půjčka Provident nabízí rychlé řešení finanční nouze, avšak za poměrně vysokou cenu.

Provident půjčka na ruku s balíčkem Plus se splácí měsíčně případně týdně v hotovosti přímo osobnímu finančnímu asistentovi.

Výhody Provident půjčky na ruku:

 • rychlé a snadné vyřízení
 • peníze v hotovosti (u varianty s Balíčkem PLUS)
 • bez ručení nemovitostí
 • možnost prodloužení splátek

Nevýhody Provident půjčky na ruku:

 • vysoké úrokové sazby
 • poplatky za zpracování a pojištění
 • nedostupnost pro všechny žadatele
 • může vést k zadlužení

Před sjednáním Provident půjčky na ruku je dobré zvážit i jiné možnosti, jak získat peníze.

Provident půjčka na ruku – podmínky

Půjčka od Providentu nabízí peníze ihned i o víkendu. Co je potřeba k jejímu sjednání? Jedná se o následující:

 • věk min. 18 let
 • platný občanský průkaz
 • pravidelný příjem
 • trvalý pobyt v ČR
 • u cizinců je potřeba povolení k trvalému či dlouhodobému pobytu na území ČR
 • bankovní účet v případě bezhotovostní varianty půjčky
 • platný mobilní telefonní kontakt
 • v případě hotovostní varianty i doklad o adrese (např. SIPO, nájemní smlouva)

Provident prověřuje schopnost žadatele půjčku splatit. Pro vyhodnocení žádosti o půjčku je proto potřeba prokázat příjem za poslední 3 měsíce.

Příjem, který žadatel uvádí v žádosti o půjčku, a jeho výši musí prokázat a doložit, a to ve formě výplatní pásky, výpisem z bankovního účtu, složenky (hotovostní výplata důchodů na pobočkách České pošty), rozhodnutím o přiznání dávky/důchodu/podpory a v případě OSVČ živnostenským listem a daňovým přiznáním.

Provident schválení půjčky

Jak probíhá Provident schválení půjčky? Není to nic složitého a zdlouhavého. Vše lze vyřídit z pohodlí domova. O půjčku lze zažádat vyplněním online formuláře nebo telefonicky na čísle 800 148 148. Nejpozději do jednoho pracovního dne bude žadatele kontaktovat osobní finanční asistent a domluví si s ním termín osobní schůzky.

Na schůzce vysvětlí proces poskytnutí půjčky, zkontroluje potřebné dokumenty a zajistí nezbytné administrativní úkony. Na této schůzce také žadatel podepíše smlouvu.

Poté bude žadatele informovat o výsledku schválení půjčky. Provident prověřuje úvěrovou historii a schopnost klienta půjčku splácet. Ne každá žádost tak může být schválena. Důvodem zamítnutí může být třeba nedostatečná úvěruschopnost nebo negativní informace zjištěné v Bankovním a nebankovním registru klientských informací (NRKI/BRKI).

Pokud si žadatel sjednal balíček Plus, budou mu peníze vyplaceny ihned na ruku při podpisu smlouvy finančním asistentem. V případě bezhotovostní varianty půjčky dostane peníze na účet nejpozději do 3 pracovních dnů od podpisu smlouvy.

Půjčka Provident až 130 000 Kč

Výše Provident půjčky je od 3 000 Kč do 130 000 Kč. Žádost se podává online, nicméně úvěrovou smlouvu je nutné podepsat na osobní schůzce se zástupcem společnosti.

Základní Půjčku Provident až 130 000 Kč si lze rozšířit o balíček doplňkových služeb PLUS. V rámci Balíčku PLUS jsou nabízeny výhody jako poskytnutí a splacení půjčky v hotovosti, ochrana před poplatky z prodlení, nebo pomoc osobního finančního asistenta v průběhu splácení. Peníze navíc klient dostane ihned po podpisu smlouvy.

Provident půjčka je poskytována i rodičům na rodičovské, důchodcům a dalším osobám, které mají pravidelný a doložitelný příjem.

Parametry Provident půjčky:

 • Výše půjčky: 3 000–130 000 Kč
 • Splatnost: 6–36 měsíců
 • Úroková sazba: 13,59 % až 61,50 % p.a.
 • RPSN: max. 93,42 %
 • První půjčka zdarma: ne
 • Způsob výplaty: na účet / v hotovosti
 • Částka za zpracování: 1 900 Kč

K Půjčce Provident není nutné ručení nemovitostí ani jiným majetkem. V případě potíží se splácením je možné požádat o prodloužení splátek.

Pokud si klient sjedná půjčku 130 000 Kč na 36 měsíců, bude platit měsíční splátku 8 036 Kč. Celková dlužná částka bude 289 289  Kč. Půjčku tedy přeplatí o 159 289 Kč. Je tedy zřejmé, že půjčka s těmito parametry není příliš výhodná. Navíc je to je jen reprezentativní příklad půjčky. Skutečná výše a podmínky půjčky se mohou lišit v závislosti na Providentem provedeném posouzení úvěruschopnosti.

Novým klientům bývala Provident půjčka poskytována zdarma. Výše první půjčky ihned zdarma tehdy mohla být až 16 000 Kč, splatnost je fixní v délce 4 měsíce. U první Provident půjčky nebyly účtovány žádné úroky ani poplatky, RPSN bylo tedy 0 %. V současnosti však Provident půjčku zdarma neposkytuje.

Provident Akční půjčka

Provident Akční půjčka je zvláštním typem úvěru ve výši od 6 000 Kč do 40 000 Kč a s pevnou dobou splatnosti 12 měsíců. Tuto půjčku Provident dříve nabízel pod názvem Provident 10+1.

Parametry Provident Akční půjčky:

 • Výše půjčky: 6 000–40 000 Kč
 • Splatnost: 12 měsíců
 • Pevná úroková sazba: 18,12 % p. a.
 • RPSN: 29,77 % až 97,27 %
 • Způsob výplaty: na účet / v hotovosti
 • Částka za zpracování: 1 900 Kč

Akční půjčka Provident má poměrně vysoké úrokové sazby a RPSN, které můžou vést k výraznému navýšení celkové dlužné částky. Navíc se třeba počítat s poplatek za zpracování 1 900 Kč. Když si například klient vezme půjčku v nejnižší výši 6 000 Kč, které splácí 12 měsíců, celkově zaplatí 8 505 Kč.

Pokud si klient půjčí maximální výši 40 000 Kč, celkově za půjčku zaplatí 45 934 Kč. Půjčku tedy přeplatí o 5 934 Kč. Dobré je, že Provident na svých stránkách nabízí kalkulačku, na níž klient po zadání požadovaných parametrů snadno zjistí, jaká bude výsledná částka k zaplacení.

Skutečná výše a podmínky dané půjčky se však mohou lišit v závislosti na Providentem provedeném posouzení úvěruschopnosti žadatele. Pokud má tedy někdo horší bonitu, zaplatí ještě víc.

Akční půjčku nabízí Provident jen novým klientům. Kdo už ji jednou sjednanou měl, musí případně žádat o Provident půjčku až 130 000 Kč, nebo Online půjčku Creditea.

I u Akční půjčky lze sjednat balíček Plus, při kterém klient dostane peníze v hotovosti už při podpisu smlouvy. Akční půjčka s balíčkem Plus je tedy Provident půjčka na ruku.

O půjčku se žádá online na webových stránkách provident.cz, kde je také k nalezení Provident kontakt.

Online půjčka Creditea

Online půjčka Creditea je chytrá a flexibilní nebankovní půjčka od společnosti Provident Financial s.r.o. Jedná se o revolvingový úvěr, tzv. úvěrový rámec, který umožňuje čerpat peníze opakovaně až do schváleného limitu.

Žadatel vyplní žádost o půjčku online, Provident schválí maximální částku, kterou může klient ihned využít. Záleží jen na něm, jestli ji vyčerpáte celou, nebo jen její část a jak dlouho ji bude splácet. Půjčku může vrátit klidně za den, nebo v průběhu až 3 let v pravidelných splátkách.

Základní vlastnosti Online půjčky Creditea:

 • Výše půjčky: 3 000–130 000 Kč
 • Doba splácení: 6 až 36 měsíců
 • Úroková sazba: od 9,84 % p.a.
 • Další poplatky: Poplatek za zřízení 0 Kč, poplatek za čerpání 0 Kč
 • Možnost pojištění: Ano, Provi Pojištění k ochraně v případě nezaměstnanosti, nemoci nebo úrazu

Žádost o půjčku se podává jen jednou a půjčku lze pak čerpat opakovaně až do výše sjednaného úvěrového limitu. Vše lze vyřídit z domova přes online žádost na www.creditea.cz.

Provident půjčka – kalkulačka

V kalkulačce Provident půjčky, jež je k dispozici na webu společnosti Provident, si lze orientačně vypočítat výši RPSN a celkové částky k zaplacení. Do kalkulačky stačí zadat požadovanou výši půjčky, popř. délku doby splácení.

Zájemce tak snadno zjistí, jakou měsíční splátku by mohl splácet a o kolik půjčku celkově přeplatí. Je však třeba vědět, že kalkulačka Provident je pouze orientační. Pokud má člověk horší bonitu a nějaký škraloup v úvěrové minulosti, budou podmínky jeho půjčky jiné.