Půjčka na splátky bez nahlížení do registru ihned – auto, telefon, iPhone

handholdmoneyandkeycarbuyorrent

Důvody pro pořízení nového auta či telefonu mohou být jakékoliv. Otázka však zní, zda je možné tyto předměty pořídit na splátky a navíc bez nahlížení do registru. Ideálně bez akontace a s nulovým navýšením. Kam se obrátit pro půjčku na splátky?

Co je to půjčka na splátky? Veskrze většina půjček funguje na principu splátek, kdy žadatel po splnění všech kladených podmínek obdrží požadovaný peněžitý obnos a následně jej v pravidelných intervalech splácí věřiteli. Půjčka na splátky je poskytována bankami i nebankovními společnostmi.

Půjčka na splátky ihned

Rychlou půjčkou na splátky lze financovat vše, o co žadatel jeví zájem, avšak momentálně neoplývá dostatečnými prostředky, aby mohl požadovanou věc zakoupit ihned ze svého. Obrací se tudíž na finanční instituce, potažmo na obchodníky samotné, u nichž žádá o nákup na splátky. Danou věc si tímto způsobem může z obchodu ihned odnést, a splatit ji později.

Nové auto na splátky bez akontace

Nejčastěji jsou hned po bydlení a rekonstrukci na splátky pořizovány nové, případně ojeté vozy. Auto je důležitou součástí každodenního života a pro mnoho občanů představuje nezbytnost pro dojíždění do zaměstnání, případně je vozidlo coby podnikatele živí. Půjčka pro živnostníky je běžnou nabídkou.

Stane-li se nečekaná situace, autonehoda, porucha, notabene odcizení auta, je potřeba jednat a v co nejkratší době pořídit auto nové. V takových případech se řidiči obracejí na prodejny automobilů či autobazary a při nedostatku hotovosti žádají o nové auto na splátky, bez akontace ideálně.

Akontace znamená počáteční platbu, respektive první splátku úvěru, která je vyšší než ostatní měsíční splátky. Akontace je jednoduše řečeno částečná platba předem. Obecně platí, že čím vyšší platba rovnou, tím nižší budou úroky a splátky.

Auto na splátky bez registru a akontace

Pokud si řidič nemůže dovolit zaplatit akontaci, má dvě možnosti. Lze využít operativního leasingu, který je v podstatě jakousi formou pronájmu auta. Po splacení leasingu auto nepřipadá řidiči, nýbrž i nadále patří leasingové společnosti. Výhodou tohoto typu financování je každých pár let nový model vozu.

Druhou možností je pak spotřebitelský úvěr na akontaci. Častým problémem v těchto případech však bývá záznam v registru dlužníků, exekuce, případně insolvence. Získat auto na splátky v insolvenci je takřka nemožné, ve velké většině případů i auto na splátky s exekucí bez akontace.

Přesto zákazníci volají po autě na splátky bez registru a akontace. Jak se toho domoci a kde najít odpovídající automobily a podmínky?

Auta na splátky bez registru

Jak postupovat, má-li motorista záznam v registru nebo je na něj vedena exekuce? Vyzkoušet lze vícero alternativ, mimo jiné nebankovní půjčku na splátky, úvěr na auto, dohodnout se s autobazarem, případně koupit auto na splátky bez registru od majitele.

Nebankovní půjčky na splátky jsou díky velké konkurenci a velkému rozmachu benevolentnější než kdy dříve. V konkurenčním boji se snaží pro sebe získat co nejvíce zákazníků a přivírají proto oči tam, kde by banky před zákazníkem s registrem nekompromisně zavíraly dveře.

Stejně tak mnoho autobazarů a prodejců ojetých automobilů dokáže poskytovat auta bez registru, auta pro začínající podnikatele, taktéž pro zaměstnance, kteří jsou ve výpovědi nebo jsou zaměstnáni na dobu určitou. Prodejci vstřícně nabízejí společné hledání řešení a telefonické projednání možností.

Prodej auta na splátky od soukromé osoby

Inzeráty jsou plné nabídek prodeje auta na splátky od soukromé osoby. Zdůrazňují, že neřeší registry ani insolvence a často znějí krátce, avšak jednoznačně: Nechám auto na splátky. Je dobré mít se na pozoru a nenaletět podvodníkům či lichvářům.

Podmínky smlouvy pročíst raději dvakrát než vůbec a číst i poznámky pod čarou, i takové, které jsou psány sotva čitelným miniaturním písmem. Velmi důležité je si dopředu propočítat výši splátek a kolik člověk v souhrnu celkově za vůz zaplatí.

Obecně je známo, že čím zadluženější člověk je, tím opatrnější by měl být při dalších půjčkách a obchodech. V očích obchodníků je viděn jako nespolehlivý plátce, čehož mnozí využívají ve svůj prospěch a nabízejí velmi nevýhodné podmínky a abnormální poplatky.

Auta na splátky s exekucí bazary nabízejí málokdy, ovšem platí totéž, co u prodeje auta na splátky od soukromé osoby. Velkou obezřetnost, kalkulačku i zdravý rozum s sebou.

Nebankovní půjčka na splátky bez registru

Nebankovní půjčka na splátky bez registru je poskytována zřídka, ovšem není nemožná. Dané společnosti se netají tím, že neberou ohledy na registry a neověřují platební disciplínu a historii již uzavřených úvěrových smluv.

Pro tyto společnosti je více než záznam v registru důležitější pravidelný příjem, ať už pramení odkudkoliv. Nemusí jít jen o příjem ze stálého zaměstnání, nýbrž také o příjem z brigády, nárazových prací, jednorázových melouchů, důchodové renty, příjem z pronájmu bytu nebo rodičovský příspěvek.

Mezi nebankovní subjekty, které tímto způsobem poskytují nebankovní půjčku na splátky bez registru, je mimo jiné Ammado nebo Fair Credit.

Nákup na splátky bez nahlížení do registru

Samotný nákup na splátky bez nahlížení do registru se víceméně nemá šanci uskutečnit. Velké množství nákupů na splátky financuje Hello bank, která se specializuje na tento typ spotřebitelských úvěrů a má přibližně 1 800 smluvních partnerů včetně e-shopů. Jde o velké partnery jako Ikea, Alza, Expert, Planeo nebo Euronics.

Banky již ze samotného principu a zejména ze zákonné povinnosti kontrolovat registry dlužníků neposkytují žádné půjčky osobám s negativním záznamem. Tedy ani Hello bank. Nákup na splátky bez nahlížení do registru je tedy u mnoha obchodníků vyloučen.

Hello bank financuje nákup na splátky všem plně svéprávným plnoletým osobám způsobilým k právním úkonům, kterým neběží výpovědní lhůta ani zkušební doba. Musí mít také pravidelný a trvalý zdroj příjmů – např. zaměstnání, podnikání, důchod apod.

Hello bank v nákupech na splátky sekunduje Home Credit, jež je nebankovní společností. Ovšem ani Home Credit není všemocný a půjčuje zodpovědně. Do registru nahlíží, ovšem automaticky to neznamená zamítnutí úvěru.

Pokud jsou záznamy pozitivní, to znamená, že žadatel řádně a včas splácí své dosavadní úvěry, a nová půjčka jej dle výše doloženého příjmu finančně neohrozí, není důvod ji neposkytnout. Vyhledávaný výraz na internetu elektro na splátky bez registru má tedy reálnou šanci uspět.

Ovšem výraz telefon na splátky pro dlužníky bude internetem proplouvat víceméně bezprizorně, neboť uspokojivou odpověď člověk spíše nenalezne. Nezbyde než se pokusit vzít si neúčelový úvěr u nebankovní společnosti a vytoužené elektro či telefon zaplatit při nákupu celý najednou. Půjčku poté měsíčně splácet nebankovní instituci.

Mobily na splátky bez nahlížení do registru

Nákup mobilů na splátky bez nahlížení do registru se nijak neliší od ostatních nákupů na splátky bez nahlížení do registru. Jelikož nákupy na splátky drží pod svými křídly Hello bank, nelze úvěry poskytovat lidem se záznamem v registru.

Mobil na splátky bez SOLUSU, jednoho z registrů, lze zakoupit víceméně pouze od soukromníka, přítele nebo příbuzného, případně zažádat o spotřebitelský nebankovní úvěr.

iPhone na splátky bez navýšení

Co znamená navýšení? Navýšení je částka, která by při prodeji na splátky přesahovala součet splátek a akontace. Mnoho zákazníků tudíž u svých nákupů žádá nulové navýšení, což znamená, že mají zájem uhradit pouze pořizovací hodnotu věci a nechtějí přeplatit ani korunu navíc.

Namátkou obchod s elektronikou Datart iPhone na splátky bez navýšení neposkytuje. Příklad: Mobilní telefon Apple iPhone 11 lze pořídit na splátky přes Hello Bank nebo Home Credit. V tabulce je vyznačena celková částka za úvěr a rozdíl v úrocích a RPSN.

Apple iPhone 11Hello BankHome Credit
Cena zboží15 490 Kč15 490 Kč
Počet měsíčních splátek4848
Výše měsíční splátky úvěru515 Kč496 Kč
Celková výše úvěru15 490 Kč15 490 Kč
RPSN28,77 %25,8 %
Roční úroková sazba25,16 %23,15 %
Za úvěr celkem 24 720 Kč23 808 Kč

Koupit však iPhone na splátky bez doložení příjmu u velkých obchodníků nepůjde snadno. Opět se nabízí obrátit se na soukromníky v inzerátech, či si vzít nebankovní půjčku bez doložení příjmu.

Alza – nákup na splátky

Velkoobchod Alza je v nákupech na splátky přeborníkem. Minimální výše nákupu musí dosahovat 2 000 Kč a splátky lze rozložit až na 48 měsíců. Výhod Alza nákupu na splátky je vícero. Kupříkladu:

  • nulová přímá platba a první splátka až příští měsíc
  • volitelná splatnost 11 až 48 měsíců
  • široká nabídka úvěrů, včetně kreditní karty či splátek bez navýšení
  • možnost pojistit si schopnost splácet

Alza splátky jsou velmi jednoduché. Stačí kliknout na tlačítko „Koupit“ s modrým logem, následně se otevře splátková kalkulačka. Zákazník si zvolí počet splátek a zmáčkne zelené tlačítko „Koupit na splátky“. Popsaným způsobem lze nakoupit iPhone na splátky bez navýšení, Samsung na splátky a mnoho dalších produktů.

O2 mobil na splátky

Společnost O2 dobře ví, že mobilní telefony nejsou levné. Proto nabízí službu Splátky bez navýšení a umožňuje klientům pořídit si vysněný telefon ihned bez čekání. Ve své nabídce zobrazuje telefony s cenou, kterou je nutné zaplatit okamžitě a zbytek doplatit ve 36 měsíčních splátkách. Této nabídky mohou využít pouze zákazníci O2.

Tedy stávající klienti, kteří už službu využívají spolu se zařízením – telefon s mobilním tarifem, mobil s internetem, apod. Jednotlivé splátky budou zapisovány v pravidelném měsíčním vyúčtování. Je to služba bez navýšení, závazků a poplatků navíc. Stejně jako O2 mobil na splátky lze takto získat O2 notebook na splátky.

Vodafone mobil na splátky

Splátkový prodej Vodafone je určen všem zákazníkům Vodafone s tarifem. Splátky bez navýšení se týkají telefonů, tabletů a modemů. S tarifem klienti získávají vybrané telefony se slevou dosahující až 4 000 Kč a nemusejí dokládat svůj příjem.

U Vodafone mobilu na splátky se zákazník neupisuje žádnému prostředníkovi typu Home Credit nebo Hello Bank. Splátky hradí přímo Vodafonu v rámci svého vyúčtování. Nový telefon získá bez navýšení a potvrzení příjmu, například i Samsung na splátky nebo iPhone na splátky bez doložení příjmu.

T-Mobile televize na splátky

Na podobném principu funguje rovněž T-Mobile, přičemž se nemusí jednat pouze o mobilní telefony. Snadno lze pořídit u T-Mobile televizi na splátky za skvělou cenu. Nejprve je nutné zaplatit akontaci a zbytek na splátky ve vyúčtování. Splátky jsou bez navýšení.

T-Mobile TV na splátky lze pořídit dle následujícího příkladu:

Televize Samsung k TV tarifu XL za 14 721 Kč. Akontace činí 4 601 Kč, pak na splátky ve vyúčtování: 23 x 440 Kč. Tarif T-Mobile TV XL je za měsíční paušál 539,4 Kč. Zákazník tedy zaplatí: 4 601 Kč při objednání a 889,5 Kč měsíčně.