Společnosti Provident se v Česku daří – recenze

Společnosti Provident Financial s.r.o. se v České republice daří, vyplývá to z aktuálních informací, které zveřejnila britská mateřská společnost International Personal Finance (IPF). Provident patří mezi čtyři největší poskytovatele nebankovních půjček u nás. Kromě Providentu to dále jsou Home Credit, Cetelem a Cofidis.

Za prvních šest měsíců roku 2021 zaznamenala společnost IPF zisk převyšující částku 42 milionů liber (před zdaněním), tedy více jak 1,2 miliardy korun. V procentuálním vyjádření jde o navýšení zisku zhruba o 35 %. Na zmíněném zisku se ovšem nepodílí pouze tržby z České republiky, IPF působí také v dalších státech střední a východní Evropy (například na Slovensku, v Polsku, Rumunsku nebo v Maďarsku).

Za první pololetí roku 2021 Provident evidoval 378 000 spokojených zákazníků. Nutno podotknout, že společnost Provident Financial působí na českém trhu již od roku 1997 a půjčky poskytuje jak hotovostní, tak převodem na účet.

Dlouhodobě patří mezi nejspolehlivější poskytovatele nebankovních půjček u nás. Jedním z důkazů může být například obhajoba 1. místa v Indexu etického úvěrování od organizace Člověk v tísni. Provident půjčky podruhé zvítězily při srovnání etiky podnikání nebankovních poskytovatelů spotřebitelských úvěrů.

Provident – půjčka na účet

Provident poskytuje krátkodobou půjčku jen na několik týdnů či měsíců pro nové klienty – Půjčku 10+1, s níž klient zaplatí jen jednu splátku navíc. Výše půjčky je ohraničena 30 000 korunami s možností zdarma si odložit splátku.

Krátkodobou půjčku až 30 000 Kč klienti splácejí v 11 výhodných měsíčních splátkách. Deset splátek pokrývá výši půjčky a jedna splátka navíc (přeplatek 3000 Kč) je použita jako poplatek za poskytnutí úvěru.

Provident druhá půjčka už má vyšší limity a odlišnější podmínky. Půjčka Provident se na svých webových stránkách prezentuje sloganem Vždy na míru vašim potřebám. Jejími hlavními rysy jsou:

  • Půjčka na cokoli od 3 000 Kč až do výše 130 000 Kč
  • Splatnost 6 až 36 měsíců
  • S možností Pojištění KOMPLEX
  • Peníze na účet do 7 dní
  • Maximální výše RPSN je 267,07 %

Provident půjčku na účet lze rozšířit o balíček doplňkových služeb Plus. Součástí balíčku Plus jsou výhody, které učiní splácení úvěru mnohem pohodlnějším. Jedná se především o následující benefity:

  • Poskytnutí a splacení půjčky v hotovosti
  • Ochrana před poplatky z prodlení
  • Splátkové prázdniny
  • Pomoc osobního finančního asistenta v průběhu splácení

U varianty s balíčkem Plus Provident poskytuje možnost půjčky v hotovosti (až 130 000 Kč), kterou obchodní zástupce doručí přímo ke klientovi domů dle předem dohodnuté osobní návštěvy. K oběma variantám lze sjednat Pojištění půjčky KOMPLEX za 129 korun měsíčně, které pojistí půjčku v případě úrazu či nemoci.

Reprezentativní příklad půjčky Provident

Výše půjčky 50 000 Kč na 24 měsíců – měsíční splátka je 2 757 Kč, poslední splátka činí 2 738 Kč, úrok dosahuje objemu 14 649 Kč, částka za zpracování činí 1 500 Kč, celková dlužná částka 66 149 Kč, úroková sazba 26 % p. a. a RPSN 32,49 %.

Provident – schválení půjčky

Půjčku Provident lze využít na cokoli a získat ji bez složité administrativy. O půjčku je možné zažádat online z pohodlí domova nebo telefonicky na čísle 800 153 153. Stačí vyplnit online formulář, obeznámit se s konkrétní nabídkou a počkat, až se zastaví osobní finanční asistent s konkrétní smlouvou. 

Ke schválení půjčky Provident je zapotřebí plnoletost a pobyt na území ČR. U cizinců je potřeba doložit povolení k pobytu. Dále pravidelný příjem, jenž je nutné doložit za poslední dva měsíce (potvrzení o příjmu, výpis z účtu nebo daňové přiznání a živnostenský list). Nakonec bankovní účet, mobil a e-mail.

V případě hotovostní varianty půjčky je nutný také doklad potvrzující adresu bydliště (SIPO, nájemní smlouva apod.). Provident se pyšní tím, že půjčuje osobám v zaměstnaneckém poměru, samostatně výdělečně činným, důchodcům, osobám na mateřské nebo rodičovské dovolené a v určitých případech i osobám bez zaměstnání.

Provident kontakt

Bezplatná zákaznická Provident infolinka pro stálé zákazníky 800 660 666 funguje v pracovních dnech 8-20h, o víkendech 9-18h nebo lze zaslat dotaz na zakaznicky.servis@provident.cz. Žádost o půjčku lze realizovat skrze Provident kontakt na telefonním čísle 800 153 153.

Centrála společnosti se nachází na adrese: Provident Financial s.r.o., Olbrachtova 2006/9, 140 00 Praha 4.

Provident – předčasné splacení

Půjčku Provident je možné kdykoliv částečně nebo zcela doplatit ještě před termínem splatnosti bez dalších nákladů. O úplném doplacení půjčky Provident své klienty jasně informuje. Osobní finanční asistent v průběhu splácení informuje o zbývající částce k doplacení. V případě bezhotovostní varianty Provident posílá měsíční výpis, kde lze vidět zbývající částku k doplacení.

Provident recenze

Mnohé internetové komentáře v různých diskuzích zmiňují u Provident recenzí astronomické poplatky a doporučují vyhnout se půjčkám od nebankovních společností. Nazývají je legální pastí, sebevraždou i lichvou. Na druhou stranu si spokojení klienti chválí rychlost poskytnutí půjčky a možnost výplaty v hotovosti.