Společnosti Provident se v Česku daří – recenze

Společnosti Provident Financial s.r.o. se v České republice daří, vyplívá to z aktuálních informací, které zveřejnila její britská mateřská společnost International Personal Finance (IPF). Připomeňme, že Provident Financial patří mezi čtyři největší poskytovatele nebankovních půjček u nás. Kromě Providentu to jsou dalšími třemi Home Credit, Cetelem a Cofidis.

Za prvních šest měsíců letošního roku zaznamenala společnost IPF zisk převyšující částku 42 milionů liber (před zdaněním), tedy více jak 1,2 miliardy korun. V procentuálním vyjádření jde o navýšení zisku zhruba o 35%. Na zmíněném zisku se ovšem nepodílí pouze tržby z České republiky, IPF působí také v dalších státech střední a výhodní Evropy (například na Slovensku, v Polsku, Rumunsku nebo Maďarsku).

Za první pololetí letošního roku evidujeme 378 000 spokojených zákazníků.

Závěrem nutno podotknout, že společnost Provident Financial působí na českém trhu již od roku 1997 a půjčky poskytuje jak hotovostní, tak převodem na účet.

Dlouhodobě také patří mezi nejspolehlivější poskytovatele nebankovních půjček u nás. Jedním z důkazů může být například obhajoba 1. místa v Indexu etického úvěrování od organizace Člověk v tísni. Provident půjčky podruhé zvítězily při srovnání etiky podnikání nebankovních poskytovatelů spotřebitelských úvěrů.