Zaplo půjčka – na splátky, kontakt, recenze 

Již nějakou dobu se na našem nebankovním trhu pohybuje společnost Zaplo Finance s.r.o. spadající pod finanční skupinu 4finance Group působící také v dalších 17 zemích světa. Jaká je Zaplo půjčka? Lze si ji vzít na splátky? Jaké jsou recenze?

Zaplo patří mezi ověřené společnosti s licencí ČNB. Hrdě se prezentuje jako spolehlivý a rychlý poskytovatel mikropůjček, které jsou na všech okolností transparentní a srozumitelné. Veškeré náklady spojené s půjčkou, včetně výše úrokové sazby, RPSN a poplatků za prodloužení splatnosti jsou k nalezení ve smlouvě o úvěru.

Zaplo.cz neúčtuje žádné skryté poplatky, které nejsou explicitně uvedeny v obchodní smlouvě, a to ani v případě jejího porušení. K žádosti o půjčku stačí vyplnit registrační formulář, přiložit kopii platného OP a poslat z bankovního účtu verifikační platbu ve výši 0,01 Kč.

 • První půjčka je u Zaplo ZDARMA.
 • Zaplo pravidelně poskytuje další slevy na úroky.
 • Půjčku lze uhradit před dobou splatnosti bez jakékoli platby navíc.
 • Možnost kdykoliv si prodloužit dobu splatnosti o 30 dnů.

Zaplo půjčka má tu výhodu, že si zákazník sám volí online její výši i dobu splatnosti. Navíc získá vlastní osobní profil, kde jsou pohromadě všechny důležité informace o půjčkách, fakturách a nových nabídkách.

Zaplo půjčka ihned

Zaplo půjčka ihned je ideálním řešením v případech nenadálé finanční krize, jíž je potřeba vyřešit okamžitě a jež nesnese odkladu. Například na účet za instalatéra, zámečníka, jakoukoli pohotovost, nebo v případě rozbitého důležitého domácího spotřebiče.

Zaplo půjčka – první půjčka zdarma

Zaplo půjčka přišla na trh s atraktivní nabídkou. Novým klientům nabízí první půjčku do 16 000 Kč zcela zdarma, tj. bez úroků a bez poplatků. Podmínkou bezplatné a bezúročné půjčky je včasné splacení celé částky, maximální doba splatnosti je 30 dní.

Zaplo si tímto krokem chce získat konkurenční výhodu a oslovit nové klienty na již zaplněném trhu s rychlými půjčkami. Z konkurenčního boje tak mohou těžit především klienti, poněvadž nabídka výhodných půjček zdarma se čím dál více rozšiřuje.

Zaplo přihlásit – registrace nového klienta

K získání Zaplo půjčky je nutné vyplnit registrační formulář na webových stránkách společnosti Zaplo.cz. V pravém horním rohu je umístěno tlačítko Zaplo Přihlásit, přes nějž je možné registraci provést. K žádosti o půjčku je potřeba nahrát kopii platného OP k ověření totožnosti, nebo OP zaslat e-mailem na info@zaplo.cz.

Pro úspěšné udělení půjčky se Zaplo neobejde bez těchto požadavků:

 • trvalý pobyt na území ČR
 • věk nejméně 18 let
 • bezdlužnost
 • vyplnění všech požadovaných údajů v přihlašovacím formuláři na webových stránkách
 • schopnost splatit úvěr v termínu splatnosti

Dále je nezbytné zvolit výši a délku splatnosti rychlé půjčky. Dostupný limit půjčky závisí na klientově věku a počtu předchozích splacených půjček od Zaplo.cz. Nezbytností je také identifikační platba ve výši 0,01 Kč, která slouží k ochraně osobních údajů před zneužitím, z bankovního účtu vedeného na klientovo jméno.

Zaplo na splátky a splátkový kalendář

Zaplo půjčka nemusí být splacena jednorázově. Právě naopak. Zaplo na splátky je alternativní variantou půjčky, kterou může být užitečné využít. Chce-li klient prodloužit (odložit) splatnost svého dluhu, závisí cena prodloužení na výši půjčky a délce prodloužení. Podobnosti lze nalézt ve smlouvě, telefonicky na zákaznickém centru, nebo v zákaznickém profilu – Zaplo na splátky přihlášení.

Příklad postupného splacení půjčky:

Klient má otevřenou půjčku na 10 000 Kč. Momentální situace mu neumožnuje splatit půjčku celou. Namísto celé částky 12 300 Kč (půjčka + úrok) zaplatí jen 2 300 Kč. Zaplo posune termín splatnosti o 30 dnů. To potvrdí SMS zprávou.

Následně klient za týden zašle například 3 000 Kč a po dalším týdnu 900 Kč. Z dlužné částky Zaplo odečte 3 900 Kč. K doplacení zůstane 8 400 Kč. Zbylou částku si klient opět o celý měsíc prodlouží, tentokrát jen za 1 932 Kč. Opět může provést částečnou úhradu. Prodlužovat půjčku lze až 12 po sobě jdoucích měsíců.

Zaplo splátkový kalendář tak není fixní, závisí na finančních možnostech jednotlivce. Není ani samozřejmostí. Odložení splátek je vždy záležitostí vzájemné domluvy mezi klientem a společností Zaplo.

U Zaplo je možné půjčku předčasně a zdarma splatit. V takovém případě je účtován úrok pouze za dobu, po kterou byly finanční prostředky skutečně poskytnuty. I za této situace je nutné nejprve kontaktovat zákaznické centrum a domluvit se na přesném postupu. Zaplo následně obratem půjčku odúročí.

Zaplo – potíže se splácením

Má-li klient potíže se splácením, je nutné vše nahlásit na zákaznickém centru. Důsledky nesplácení úvěru totiž mohou být velmi nepříjemné. Zaplo může dluh vymáhat soudně, což obnáší navíc soudní výlohy a náklady exekuce.

Dále bude Zaplo požadovat úroky z prodlení, smluvní pokutu ve výši 0,1 % denně z dlužné jistiny (max. však 50 % jistiny nebo 200 tisíc Kč), podle toho co nastane dříve a poplatek za každou zaslanou písemnou upomínku 50 Kč (nejvýše tři zpoplatněné upomínky).

Nesplácení může vyústit v negativní záznam do databází dlužníků NRKI a SOLUS.

Zaplo Geco

Donedávna bylo běžné získat i splácet Zaplo půjčku v trafikách GECO. Prostřednictvím mobilního telefonu zákazník obdržel ověřovací kód, vyplnil na webovém formuláři všechny požadované údaje, adresu dle občanského průkazu, nastavil výši půjčky a délku splatnosti.

Po schválení půjčky mohl klient navštívit prodejnu GECO se svým občanským průkazem a mobilním telefonem a kontaktovat personál. Od personálu prodejny GECO bylo možno obdržel text předsmluvních informací a smlouvu o úvěru. Po podpisu následovalo vyplacení hotovosti.

Poskytování nonstop půjček, včetně jejich splácení v hotovosti, v síti prodejen GECO však bylo k 30. listopadu 2021 ukončeno.

Zaplo kontakt

Každému klientu nebankovní společnosti Zaplo se dříve či později bude hodit kontakt, díky němuž se mohou s poskytovatelem půjčky v případě dotazů či potíží spojit. Zákaznické centrum pomůže vyřešit ty nejčastější problémy, mezi něž patří neschopnost dodržet termín splacení.

Na bezplatném telefonním čísle 800 399 399 v rámci České republiky se lze domluvit na alternativním postupu. Za pozdní nebo úplné neplacení dluhů totiž hrozí klientovi sankce dle aktuálního Sazebníku poplatků. Zaplo kontakt:

 • info@zaplo.cz‍
 • Telefon: 225 852 311 (placená linka a kontakt pro volání ze zahraničí)
  Po – Pá / 8:00 – 19:00
  So – Ne / 9:00 – 17:00

V provozu jsou rovněž i sociální sítě Facebook, YouTube a LinkedIn.

Zaplo recenze

Zaplo recenze si chválí důvěryhodnost společnosti, absenci skrytých poplatků, či možnost domluvy a nalezení alternativního řešení v případě nesnází se splátkami.

Na Zaplo.cz jsem si půjčoval už mockrát. Nejvíc mě těší fakt, že když vrátím peníze dřív, nic mě to nestojí. Naopak zaplatím úrok jen za tu dobu, kdy jsem měl peníze skutečně k dispozici. To mi přijde fakt férový.

Lukáš 29 let, Plzeň

Ne všechny Zaplo recenze jsou však kladné, některé zmiňují vysoké poplatky a sankce v případě nesplácení úvěru.

Ano, zkušenosti mám a docela velké a do teď toho lituji, kvůli nim a vlastně i sobě jsem se zasekal do půjček. První půjčka zdarma, ale další přeplatíš 1 500 Kč navíc. Za mě už nikdy v životě.

Anonym

Faktem zůstává, že žádná půjčka, byť sebevýhodnější, se neobejde bez rizika. Před každým úvěrem je proto žádoucí dobře zvážit, zda je půjčka opravdu nezbytná a nelze nalézt jiné řešení. Kupříkladu využít pomoci přátel či rodiny, případně se uskromnit ve výdajích, nebo nalézt přivýdělek.