Zaplo půjčka – na splátky, kontakt, recenze 

Již nějakou dobu se na našem nebankovním trhu pohybuje společnost Zaplo Finance s.r.o. spadající pod finanční skupinu 4finance Group působící také v dalších 17 zemích světa. Jaká je Zaplo půjčka? Lze si ji vzít na splátky? Jaké jsou recenze Zaplo?

Shrnutí obsahu

Zaplo půjčka na splátky do výše 16 000 Kč se splatností do 30 dní funguje jako první půjčka zdarma. To znamená, že při včasném splacení nezaplatí klient ani o korunu navíc.

Při opakovaném půjčení je možná výše Zaplo půjčky do 30 000 Kč.

Zaplo recenze jsou smíšené. Kritizovány jsou především poměrně vysoké úroky a RPSN. Klienti naopak chválí rychlé online sjednání a dostupnost peněz na účtu do 15 minut.

Zaplo na splátky kontakt je možný přes telefon 225 852 311 nebo email info@zaplo.cz.

V roce 2023 udělila ČNB společnosti Zaplo Finance s.r.o. pokutu ve výši 7,5 milionu korun za porušování zákona při sjednávání spotřebitelských úvěrů.

Zaplo patří mezi ověřené společnosti s licencí ČNB. Hrdě se prezentuje jako spolehlivý a rychlý poskytovatel mikropůjček, které jsou na všech okolností transparentní a srozumitelné. Veškeré náklady spojené s půjčkou, včetně výše úrokové sazby, RPSN a poplatků za prodloužení splatnosti jsou k nalezení ve smlouvě o úvěru. Je tomu skutečně tak? Jaké jsou Zaplo recenze?

Zaplo půjčka na splátky

Zaplo je nebankovní společnost, která nabízí krátkodobé online půjčky v České republice. Jejich produkty se vyznačují rychlostí a jednoduchostí sjednání.

Hlavní vlastnosti Zaplo půjčky na splátky:

 • Výše půjčky: 1 000 Kč až 30 000 Kč
 • Doba splatnosti: 7 až 30 dní
 • První půjčka zdarma: Pokud klient splatí včas, neplatí žádný úrok ani poplatek.
 • Rychlé schválení: Peníze na účtu do 15 minut od schválení.
 • Online sjednání: Žádost zvládnete z pohodlí domova, i z mobilu.
 • Bezúčelová: Peníze můžete použít na cokoliv.

Kdo si bere první Zaplo půjčku na splátky, může si půjčit maximálně 16 000 Kč. Při opakovaném půjčení je možná výše do 30 000 Kč.

Zaplo.cz neúčtuje žádné skryté poplatky, které nejsou explicitně uvedeny v obchodní smlouvě, a to ani v případě jejího porušení. K žádosti o půjčku stačí vyplnit registrační formulář, přiložit kopii platného OP a poslat z bankovního účtu verifikační platbu ve výši 0,01 Kč.

Zaplo půjčka má tu výhodu, že si zákazník sám volí online její výši i dobu splatnosti. Navíc získá vlastní osobní profil, kde jsou pohromadě všechny důležité informace o půjčkách, fakturách a nových nabídkách.

Zaplo na splátky – kontakt

Každému klientu nebankovní společnosti Zaplo se dříve či později bude hodit kontakt, díky němuž se mohou s poskytovatelem půjčky v případě dotazů či potíží spojit. Zákaznické centrum pomůže vyřešit ty nejčastější problémy, mezi něž patří neschopnost dodržet termín splacení.

Na bezplatném telefonním čísle 800 399 399 v rámci České republiky se lze domluvit na alternativním postupu. Za pozdní nebo úplné neplacení dluhů totiž hrozí klientovi sankce dle aktuálního Sazebníku poplatků.

Zaplo na splátky kontakt:

 • email: info@zaplo.cz‍
 • Telefon: 800 399 399, 225 852 311 (placená linka a kontakt pro volání ze zahraničí)
  Po – Pá / 8:00 – 19:00

V provozu jsou rovněž i sociální sítě Facebook, YouTube a LinkedIn. Další informace o kontaktu Zaplo na splátky lze najít na webu zaplo.cz.

Zaplo půjčka – první půjčka zdarma

Zaplo půjčka přišla na trh s atraktivní nabídkou. Novým klientům nabízí první půjčku do 16 000 Kč zcela zdarma, tj. bez úroků a bez poplatků. Podmínkou bezplatné a bezúročné půjčky je včasné splacení celé částky, maximální doba splatnosti je 30 dní.

Napoprvé si tedy lze bezúročně půjčit částku od 1 000 Kč do 16 000 Kč na 7 až 30 dnů. U Zaplo je možné mít pouze jen jednu aktivní půjčku. Jakmile ji klient splatí, bude si moci půjčit znovu a vyšší částku. Nicméně další půjčka už tak výhodná není.

Zaplo chce první půjčkou zdarma získat konkurenční výhodu a oslovit nové klienty na již zaplněném trhu s rychlými půjčkami. Z konkurenčního boje tak mohou těžit především klienti, poněvadž nabídka výhodných půjček zdarma se čím dál více rozšiřuje.

Zaplo přihlásit – registrace nového klienta

K získání Zaplo půjčky je nutné vyplnit registrační formulář na webových stránkách společnosti Zaplo.cz. V pravém horním rohu je umístěno tlačítko Zaplo Přihlásit, přes nějž je možné registraci provést. K žádosti o půjčku je potřeba nahrát kopii platného OP k ověření totožnosti, nebo OP zaslat e-mailem na info@zaplo.cz.

Pro úspěšné udělení půjčky se Zaplo neobejde bez těchto požadavků:

 • trvalý pobyt na území ČR
 • věk nejméně 18 let
 • bezdlužnost
 • vyplnění všech požadovaných údajů v přihlašovacím formuláři na webových stránkách
 • potvrzení o zaměstnání
 • schopnost splatit úvěr v termínu splatnosti

Dále je nezbytné zvolit výši a délku splatnosti rychlé půjčky. Dostupný limit půjčky závisí na klientově věku a počtu předchozích splacených půjček od Zaplo.cz. Nezbytností je také identifikační platba ve výši 0,01 Kč, která slouží k ochraně osobních údajů před zneužitím, z bankovního účtu vedeného na klientovo jméno.

Mít negativní platební historii nemusí automaticky vést k zamítnutí žádosti o Zaplo půjčku

Zaplo na splátky – přihlášení

Každý registrovaný klient získá svůj zákaznický účet. Pomocí emailu a hesla je pak přihlášení Zaplo na splátky velmi jednoduché.

Přihlášení do zákaznického účtu Zaplo:

 1. Navštívit webové stránky Zaplo www.zaplo.cz
 2. Kliknout na tlačítko „Přihlásit se“.
 3. Zadat svůj email a heslo.
 4. Kliknout na tlačítko „Přihlásit se“.

Funkce zákaznického účtu Zaplo:

 • Sledovat stav půjčky: Lze si prohlédnout výši zůstatku, datum splatnosti další splátky a historii plateb.
 • Spravovat své platební údaje: Lze aktualizovat své bankovní údaje a nastavit automatické platby splátek.
 • Požádat o novou půjčku: Lze podat žádost o novou půjčku přímo ze svého účtu.
 • Kontaktovat zákaznickou podporu: Lze kontaktovat zákaznickou podporu Zaplo v případě dotazů nebo problémů.

Pokud někdo zapomněl heslo k přihlášení Zaplo na splátky, stačí kliknout na tlačítko „Zapomenuté heslo“ na přihlašovací stránce. Zadá svůj email a Zaplo mu zašle odkaz na obnovení hesla. Zaplo na splátky přihlášení je tedy velmi snadné.

Zaplo na splátky a splátkový kalendář

Zaplo půjčka nemusí být splacena jednorázově. Právě naopak. Zaplo na splátky je alternativní variantou půjčky, kterou může být užitečné využít. Chce-li klient prodloužit (odložit) splatnost svého dluhu, závisí cena prodloužení na výši půjčky a délce prodloužení. Podobnosti lze nalézt ve smlouvě, telefonicky na zákaznickém centru, nebo v zákaznickém profilu – Zaplo na splátky přihlášení.

Příklad postupného splacení půjčky:

Klient má otevřenou půjčku na 10 000 Kč. Momentální situace mu neumožnuje splatit půjčku celou. Namísto celé částky 12 300 Kč (půjčka + úrok) zaplatí jen 2 300 Kč. Zaplo posune termín splatnosti o 30 dnů. To potvrdí SMS zprávou.

Následně klient za týden zašle například 3 000 Kč a po dalším týdnu 900 Kč. Z dlužné částky Zaplo odečte 3 900 Kč. K doplacení zůstane 8 400 Kč. Zbylou částku si klient opět o celý měsíc prodlouží, tentokrát jen za 1 932 Kč. Opět může provést částečnou úhradu. Prodlužovat půjčku lze až 12 po sobě jdoucích měsíců.

Zaplo splátkový kalendář tak není fixní, závisí na finančních možnostech jednotlivce. Není ani samozřejmostí. Odložení splátek je vždy záležitostí vzájemné domluvy mezi klientem a společností Zaplo.

U Zaplo je možné půjčku předčasně a zdarma splatit. V takovém případě je účtován úrok pouze za dobu, po kterou byly finanční prostředky skutečně poskytnuty. I za této situace je nutné nejprve kontaktovat zákaznické centrum a domluvit se na přesném postupu. Zaplo následně obratem půjčku odúročí.

Zaplo – potíže se splácením

Má-li klient potíže se splácením, je nutné vše nahlásit na zákaznickém centru. Důsledky nesplácení úvěru totiž mohou být velmi nepříjemné. Zaplo může dluh vymáhat soudně, což obnáší navíc soudní výlohy a náklady exekuce.

Dále bude Zaplo požadovat úroky z prodlení, smluvní pokutu ve výši 0,1 % denně z dlužné jistiny (max. však 50 % jistiny nebo 200 tisíc Kč), podle toho co nastane dříve a poplatek za každou zaslanou písemnou upomínku 50 Kč (nejvýše tři zpoplatněné upomínky).

Nesplácení může vyústit v negativní záznam do databází dlužníků NRKI a SOLUS.

Zaplo Geco

Donedávna bylo běžné získat i splácet Zaplo půjčku v trafikách GECO. Prostřednictvím mobilního telefonu zákazník obdržel ověřovací kód, vyplnil na webovém formuláři všechny požadované údaje, adresu dle občanského průkazu, nastavil výši půjčky a délku splatnosti.

Po schválení půjčky mohl klient navštívit prodejnu GECO se svým občanským průkazem a mobilním telefonem a kontaktovat personál. Od personálu prodejny GECO bylo možno obdržel text předsmluvních informací a smlouvu o úvěru. Po podpisu následovalo vyplacení hotovosti.

Poskytování nonstop půjček, včetně jejich splácení v hotovosti, v síti prodejen GECO však bylo k 30. listopadu 2021 ukončeno.

Zaplo recenze

Zaplo recenze si chválí důvěryhodnost společnosti, absenci skrytých poplatků, či možnost domluvy a nalezení alternativního řešení v případě nesnází se splátkami.

Pozitivní Zaplo recenze:

 • Rychlost a jednoduchost: Klienti chválí rychlé online sjednání a dostupnost peněz na účtu do 15 minut.
 • Možnost půjčky i s nízkým příjmem: Zaplo nabízí půjčky i lidem s horší bonitou.
 • Flexibilita: Možnost sjednat si půjčku bez doložení účelu a s individuálně stanovenými podmínkami.
 • První půjčka zdarma: Možnost získat první půjčku bez úroku a poplatků za včasné splacení.

Na Zaplo.cz jsem si půjčoval už mockrát. Nejvíc mě těší fakt, že když vrátím peníze dřív, nic mě to nestojí. Naopak zaplatím úrok jen za tu dobu, kdy jsem měl peníze skutečně k dispozici. To mi přijde fakt férový.

Lukáš 29 let, Plzeň

Ne všechny Zaplo recenze jsou však kladné, některé zmiňují vysoké poplatky a sankce v případě nesplácení úvěru.

Negativní Zaplo recenze:

 • Vysoké úroky a poplatky po první půjčce: Po první bezplatné půjčce jsou úrokové sazby a poplatky poměrně vysoké. Někteří zákazníci byli překvapeni celkovými náklady půjčky.
 • Sankce za pozdní platby: Někteří uživatelé si stěžují na vysoké sankce a poplatky za pozdní splátky, což může značně zvýšit celkové náklady půjčky.
 • Komunikace a zákaznický servis: Některé Zaplo recenze uvádějí problémy s komunikací se zákaznickým servisem, zejména v případě problémů s platbami nebo při potřebě vysvětlení smluvních podmínek.

Ano, zkušenosti mám a docela velké a do teď toho lituji, kvůli nim a vlastně i sobě jsem se zasekal do půjček. První půjčka zdarma, ale další přeplatíš 1 500 Kč navíc. Za mě už nikdy v životě.

Anonym

V rámci Zaplo recenzí je nutné zmínit, že společnost Zaplo Finance s.r.o. dostala v dubnu 2024 od ČNB pokutu ve výši 7,5 milionů korun za to, že řádně neprověřovala schopnost klientů splácet úvěry, nezavedla řádná pravidla pro poskytování úvěrů, nebrala v úvahu zápisy v Nebankovním registru klientských informací a mnohých případech ani neměla klienty řádně podepsané smlouvy.

Ačkoliv je tedy půjčka Zaplo považována za prověřenou, zas tak růžové a bezpečné to není. Nabízí sice rychlé peníze, ovšem zadarmo to není. Každou půjčku je tak třeba si brát s rozvahou.

Zaplo půjčka na splátky – výhody a nevýhody

Zaplo je online společnost, která nabízí krátkodobé mikropůjčky. Jejich produkty se vyznačují rychlostí a jednoduchostí sjednání. Je však důležité zvážit jak její klady, tak i zápory.

Výhody Zaplo půjčky na splátky:

 1. První půjčka zdarma: Noví zákazníci mohou získat svou první půjčku zdarma, bez úroků a poplatků, pokud ji splatí včas. To je atraktivní pro ty, kteří potřebují krátkodobou finanční injekci bez dodatečných nákladů.
 2. Rychlé schválení a výplata: Proces schválení je velmi rychlý, často do několika minut, a peníze jsou převedeny na účet žadatele téměř okamžitě. To je ideální pro naléhavé finanční situace.
 3. Jednoduchý online proces: Žádost o půjčku je jednoduchá a lze ji vyřídit online, což šetří čas a zjednodušuje celý proces. Není potřeba navštěvovat pobočku ani shánět mnoho dokumentů.
 4. Flexibilita výše půjčky: Klienti si mohou půjčit menší částky, což je vhodné pro ty, kteří nepotřebují vysoké půjčky a chtějí splatit dluh rychle.

Nevýhody Zaplo půjčky na splátky:

 1. Vysoké úroky a poplatky po první půjčce: Po první bezplatné půjčce jsou úrokové sazby a poplatky relativně vysoké. To může znamenat značné náklady pro zákazníky, kteří si půjčují opakovaně.
 2. Sankce za pozdní platby: Pozdní platby jsou přísně sankcionovány, což může výrazně zvýšit celkové náklady na půjčku.
 3. Krátkodobost půjček: Půjčky od Zaplo jsou obecně krátkodobé, což může být nevýhodou pro ty, kteří potřebují delší dobu na splácení.
 4. Riziko zadlužení: Vysoké úroky a snadná dostupnost půjček mohou vést k opakovanému půjčování a riziku zadlužení, pokud zákazníci nedokáží své závazky splácet včas.
 5. Omezená výše půjčky: Maximální výše půjčky je omezená, což může být nevýhodné pro ty, kteří potřebují větší finanční částky.

Zaplo půjčka může být výhodná pro krátkodobé finanční potřeby, zejména pro nové zákazníky díky nabídce první půjčky zdarma. Pro opakované půjčky už však příliš výhodná není. ČNB dokonce Zaplo opakovaně kritizovala za to, že nabízí krátkodobé půjčky i za roční úrok 280 procent.