Mikropůjčky

Mezi mikropůjčky se řadí velké množství nebankovních úvěrů, které jsou nabízené online. Co je pro ně specifické, jaké mají výhody a na co dát pozor?
Mikropůjčky neboli drobné úvěry jsou ve většině případů poskytované nebankovními úvěrovými společnostmi.
Jako mikropůjčky jsou nazývány na základě své výše, která nepřesahuje pár tisíc korun. S tím jde ruku v ruce i relativně krátká doba splatnosti, která činí max. pár týdnů.
Poskytovatelé mikropůjček
Jak již bylo řečeno, mikropůjčkami se většinou označují drobné nebankovní úvěry. Drtivou většinu z nich je možné sjednat online s pomocí občanského průkazu a dokladu o pravidelném příjmu. Jedná se také o mikropůjčky bez registru.
V současné době lze o mikropůjčky požádat například u těchto společností:
- Zaplo Finance
- Kamali
- Provident Financial
- EC Financial Services
Jedná se o nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí. Žádost o půjčku se podává prostřednictvím jednoduchého webového formuláře. Schvalovací proces netrvá dlouho, proto lze mít peníze na účtě v ten samý den.
Výhody mikropůjček
Klienti velmi oceňují možnost získat půjčku přes internet. Není třeba nikam chodit a většinou ani telefonovat, tudíž je proces vyřízení skutečně jednoduchý.
Velkou výhodou je také možnost získat první půjčku zcela zdarma, tedy bez úroků a poplatků. Takové půjčky nabízí například Zaplo nebo Kamali. Je však nutné zaslat splátku včas, jinak pochopitelně začnou naskakovat úroky z prodlení.
Mezi největší výhody mikropůjček patří:
- první půjčka zdarma
- rychlé a jednoduché vyřízení
- rychlá výplata peněz na účet
- velký výběr poskytovatelů
Podmínky, které musí žadatelé o půjčku splňovat, se u jednotlivých společností liší. Obvykle je nutná plnoletost, pravidelný příjem v dostatečné výši a trvalé bydliště na území České republiky.
Na co dát u mikropůjček pozor?
Rozhodně se vyplatí věnovat dostatek času výběru poskytovatele půjčky. Pomoci mohou úvěrové kalkulačky či srovnávače půjček, které lze najít na nezávislých webových stránkách věnujících se finančním tématům.
U mikropůjček je také potřeba počítat s vyšší RPSN než u půjček bankovních (za předpokladu, že se nejedná o první půjčku zdarma).
Za nevýhody mikropůjček lze považovat:
- vyšší RPSN
- vysoké sankce za zpoždění se splátkou
- omezená výše úvěru
- krátká doba splatnosti
Ze všeho nejdůležitější je splatit mikropůjčku včas. V opačném případě se úvěr značně prodraží kvůli úrokům z prodlení. To platí i pro již zmíněné půjčky bez úroků a poplatků.