Hotovostní půjčka – peníze na ruku

hotovostni-pujcky-ihned

Hotovostní půjčky ihned představují řešení pro lidi, kteří nemají bankovní účet a zároveň potřebují peníze okamžitě. Jaké společnosti takové úvěry nabízejí a jaké jsou podmínky pro jejich získání?

Okamžité hotovostní půjčky jsou záležitostí nebankovních poskytovatelů. Vyhledávají je hlavně ti, kteří nevlastní bankovní účet a zároveň potřebují zaplatit neodkladné výdaje. Platí, že některé společnosti půjčí i zadluženým žadatelům. Okamžité půjčky pro zadlužené jsou však poměrně rizikové a určitě je nelze doporučit.

Hotovostní půjčky ihned jsou obvykle malé úvěry na krátkou dobu, někdy se označují také jako mikropůjčky. Doba splatnosti bývá od několika dnů do několika týdnů a závisí na výši půjčky.

Specifika půjčky v hotovosti ihned

Na rozdíl od většiny bankovních i nebankovních půjček se tento typ úvěru vyplácí osobně. Klient hotovost obdrží na schůzce se zástupcem společnosti, popřípadě si ji vyzvedne na určitém místě, kterým může být například čerpací stanice nebo trafika s výplatním terminálem.

Splácení hotovostních půjček je rovněž možné v hotovosti, v některých případech lze peníze zaslat i na účet. Určitě je třeba pamatovat na to, že při prodlení se splátkou se zpravidla začínají účtovat vysoké úroky.

Výhody nebankovních půjček v hotovosti:

  • možnost získat půjčku bez nutnosti vlastnit bankovní účet
  • rychlé sjednání a výplata peněz
  • jednoduché sjednání online
  • často není nutné dokládat příjem
  • možnost získat půjčku i v případě zadluženosti
  • v případě první půjčky zdarma nulový RPSN

Při vybírání tohoto nejvýhodnějšího produktu je vhodné číst nezávislé recenze od lidí, kteří mají s danými produkty zkušenosti. Jedině tak se lze vyhnout podvodníkům a problémům v budoucnu.

Podmínky pro získání půjčky v hotovosti ihned

Podmínky, které musí žadatelé o hotovostní půjčku splňovat, bývají mírnější než u bankovních produktů. Liší se společnost od společnosti, nicméně obecně je lze shrnout následovně:

  • věk min. 18 let
  • trvalé bydliště v ČR
  • žádné úvěry po splatnosti

Někteří poskytovatelé vyžadují také doklad o příjmu, je však možné získat i půjčku v hotovosti bez doložení příjmu. Nejvýhodnější kalkulačka půjčky poskytne nejen srovnání na aktuálním trhu, ale i sumarizaci podmínek a požadavků.

Poskytovatelé půjček v hotovosti ihned

Mezi dostupné hotovostní půjčky patří:

Novým klientům jsou v některých případech nabízené tzv. první půjčky zdarma, což jsou malé úvěry bez úroků a poplatků, tedy s nulovou RPSN. Nový klient tak vrátí pouze tolik, kolik si půjčil.