Nebankovní půjčky – kde opravdu půjčí, bez registru, hotovostní

manyczechkorunacurrencybills

Hotovostní půjčky mohou být řešením neblahé finanční situace například pro osoby, které nemají vlastní bankovní účet. Jaké společnosti půjčky v hotovosti nabízejí a s jakými podmínkami?

Půjčky v hotovosti jsou záležitostí nebankovního sektoru. Nejsou tak rozšířené jako klasické půjčky na účet, nicméně jejich nabídka je dnes už poměrně pestrá. K dispozici jsou dokonce i hotovostní první půjčky zdarma, u kterých je nulové RPSN, tudíž klient na úrocích nepřeplatí ani korunu navíc.

Žádost o půjčku v hotovosti se většinou podává online prostřednictvím formuláře na webu poskytovatele. Poté se s žadatelem zpravidla spojí zástupce dané společnosti a sdělí další postup. Hotovost může být následně vyplacena například na terminálu na čerpací stanici, v trafice nebo u klienta doma.

Nebankovní půjčky na ruku v hotovosti

Které společnosti nebankovní půjčky v hotovosti nabízejí, jaké mají dostupné úvěry parametry a jaké podmínky musí žadatelé splňovat? Na výběr je několik nebankovních společností, které sázejí na poptávku a vycházejí klientův vstříc. I z tohoto důvodu je lze označit za půjčky ihned pro každého. Namátkou jde o Express Cash, Provident, CreditPortal, Fair Credit.

Jedná se o nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí, aniž by žadatel odešel s nepořízenou. Schvalovací procesy bývají u těchto půjček velmi tolerantní. Nové nebankovní půjčky na sebe jistě nenechají dlouho čekat.

Express Cash půjčka

Express Cash půjčka od společnosti EC Financial Services se v hotovosti nejen vyplácí, nýbrž i splácí. Je tedy zcela vhodným produktem pro každého, kdo potřebuje půjčit a zároveň nemá bankovní účet.

Půjčku je možné sjednat až do výše 70 000 Kč, a to na dobu 14, 17 nebo 20 měsíců. Výše úrokové sazby je 15 % a RPSN od 209,78 %, nejedná se tedy o nejvýhodnější úvěrový produkt na trhu. Express Cash půjčka je neúčelová, peníze je proto možné použít na cokoliv.

Sjednání probíhá buď po telefonu, nebo online. V obou případech se se zájemcem o půjčku spojí zástupce společnosti a dohodne se s ním na dalším postupu.

Provident půjčka

Provident půjčku je rovněž možné získat i splácet v hotovosti. Lze získat půjčku na ruku až 130 000 Kč se splatností od 4 do 48 měsíců. Vedení úvěru je zdarma, je však nutné uhradit poplatek za zpracování úvěru.

Výplata Provident půjčka probíhá u klienta doma, popřípadě na jiném, předem domluveném místě. Všechny potřebné informace klientovi sdělí zástupce společnosti Provident Financial po telefonu.

Aby bylo možné Provident půjčku na ruku v hotovosti získat, je nutné disponovat dostatečně vysokým pravidelným příjmem a nemít žádné závazky po splatnosti.

CreditPortal půjčka Credit 30

Hotovostní půjčka CreditPortal s výběrem na benzinkách EuroOil je ideální pro všechny, kterým schází pár dní do výplaty a potřebují finanční záplatu, nebo se vyskytl jakýkoli akutní problém vyžadující rychlou hotovost. Zažádat o nové nebankovní půjčky lze na webu CreditPortal nebo na telefonu 222 208 211.

Žádost o půjčku bývá schválena již do 15 minut a lze ji vyzvednout na kterékoli ze 191 čerpacích stanic EuroOil. Velkou výhodou je výplata půjčky i o víkendu, na mnoha místech 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Nutno podotknout, že takto akutní půjčka je vykoupena obrovskými úroky. Tímto způsobem lze zažádat o pouze 4 900 Kč. Reprezentativní příklad:

Půjčka 4 900 Kč. Splatnost 21 dní. Úrok 40 % p.a., RPSN 4 350 577,90 %. Zaplaceno celkem 8797, 59 Kč. Při včasné splátce sleva -2 279 Kč. Klient zaplatí 6 519,09 Kč, RPSN 18 216,00 %, úrok 40,0 % p.a.

Fair Credit půjčka

Hotovostní půjčku od Fair Credit lze vyřídit v bezpečí a pohodlí domova, kam se na základě žádosti o úvěr dostaví obchodní zástupce společnosti. K získání půjčky není potřeba žádné ručení a lze si opatřit 4 až 70 000 Kč přímo po podpisu smlouvy.

Jedná se o bezúčelovou půjčku splatnou v týdenním režimu v hotovosti obchodnímu zástupci. Půjčku je možné si pojistit. Reprezentativní příklad:

 • Půjčka 20 000 Kč
 • Týdenní splátka 740 Kč
 • Doba splácení 45 týdnů
 • RPSN 254.04 %
 • Úrok 35.53 % p.a.
 • Celkem 33 300 Kč

Pro odeslání žádosti je potřeba na webových stránkách Fair Credit zanechat telefonní číslo, na nějž se obratem ozve povolaný obchodní zástupce.

Zaplo půjčka

Mezi půjčky v hotovosti patřila donedávna také Zaplo půjčka, kterou lze sjednat až do výše 30 000 Kč (16 000 Kč při první žádosti). Stačí vyplnit jednoduchý online formulář, odeslat jej a počkat na vyhodnocení žádosti. Finance v hotovosti bylo možné vyzvednout na terminálech v trafikách GECO. Od konce roku 2021 se tak již neděje, pouze bezhotovostně.

Od konce listopadu 2021 již není možná výplata v hotovosti v prodejnách GECO. Společnost Zaplo tuto možnost ukončila. Nyní jsou půjčky poskytovány pouze bezhotovostně na bankovní účet.

Pro nové klienty je Zaplo půjčka zdarma, tedy bez jakýchkoli poplatků nebo úroků. RPSN je nulové a klient tedy vrátí takovou částku, kterou si půjčil. Podmínkou je dodržet termín splatnosti.

Platit včas

Pro hotovostní půjčky platí ještě více než u některých jiných půjček, že je důležité platit včas. Pokud si dlužník nemůžete dovolit splatit půjčku rychleji, než předpokládal, tak alespoň musí splácet včas.

Kromě úroků vydělávají poskytovatelé hodně peněz na poplatcích z prodlení. Pro držení dostupnosti půjčky je třeba dbát na to, že dlužník splácí včas. U banky lze zadat trvalý příkaz, který zajistí, že nikdy dlužník nezmešká žádnou splátku. Trvalý příkaz je skvělý, pokud je dlužník někdy zapomnětlivý člověk.

Pokud si dlužník vzal půjčku, kterou si může dovolit pohodlně splácet, není důvod, proč by měl někdy vynechat splátku. Kromě toho, že se vyhne poplatkům z prodlení a úrokům z prodlení, včasné placení také zajistí, že si zachová bezproblémový úvěrový profil a to je výhoda, pokud bude mít dlužník zájem někdy v budoucnu o další půjčku.

Nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmu

Půjčit si peníze bez registru znamená, že poskytovatel půjčky nenahlíží, respektive nebere zřetel na záznamy uvedené v registru dlužníků. Tam se evidují veškerá finanční klopýtnutí, jako je nesplácení úvěru, případně i jen opožděná splátka. Záznamy však v registrech zůstávají celé roky a pro dlužníky je potíž žádat o půjčku u banky. Ta takové žádosti kategoricky zamítá.

Klient tak má možnost získat jen nebankovní půjčky bez registru a doložení příjmu. Mnohokrát jsou lidé nezaměstnaní, nemajetní a je pro ně složité zaručit se finanční instituci stálým příjmem. Někteří nebankovní poskytovatelé dokáží uvolnit finanční obnos i bez potvrzení příjmu, ovšem jistou záruku potřebují.

Ta může spočívat v dostatečném měsíčním obratu na klientově bankovním účtu, kam mohou plynout jak sociální příspěvky, tak výnosy z investic, případně důchod, renta nebo finanční injekce od příbuzných. Potvrzení o takových příjmech je administrativně složité předložit, což nebankovní domy vědí a mnohdy od takových potvrzení upouští. Důležitější je pro ně výpis z účtu.

Nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy a bez potvrzení příjmu jsou jedněmi z nejvyhledávanějších, zejména kvůli tomu, že je mnoho žadatelů v exekuci nebo insolvenci a dále potřebují peníze na běžné fungování.

Hotovostní půjčky na směnku

Půjčka na směnku od soukromé osoby může být řešením v případě, že žadatel neuspěl u banky ani bankovní společnosti a přesto stále zoufale potřebuje peníze. Tam, kde nemohou pomoci blízcí ani přátelé, natož oficiální instituce, přichází na řadu krajní řešení. Forma nebankovní půjčky s exekucí.

Půjčka na směnku se, přestože byla postavena mimo zákon již v roce 2013, i nadále vyskytuje na českém finančním trhu. Zákon o spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb. v paragrafu 112 jasně hovoří, že ke splacení nebo zajištění spotřebitelského úvěru nelze použít směnku nebo šek.

Nicméně směnky existují. Na černo, avšak není radno je brát na lehkou váhu. Zákon č. 191/1950 Sb. Zákon směnečný a šekový rozlišuje směnky na vlastní a cizí. Cizí směnka musí obsahovat:

 • 1. označení, že jde o směnku, pojaté do vlastního textu listiny a vyjádřené v jazyku, v kterém je tato listina sepsána;
 • 2. bezpodmínečný příkaz zaplatit určitou peněžitou sumu;
 • 3. jméno toho, kdo má platit (směnečníka);
 • 4. údaj splatnosti;
 • 5. údaj místa, kde má být placeno;
 • 6. jméno toho, komu nebo na jehož řad má být placeno;
 • 7. datum a místo vystavení směnky;
 • 8. podpis výstavce.

Oproti tomu směnka vlastní neobsahuje bezpodmínečný příkaz zaplatit určitou peněžitou sumu, nýbrž bezpodmínečný slib zaplatit určitou peněžitou sumu. Bez byť jediného z těchto údajů je směnka neplatná. Věřitel může se směnkou volně nakládat, to znamená prodat ji jinému věřiteli, aniž by o tom musel zpravit samotného dlužníka.

Dlužník tak do poslední chvíle nemá jistotu, komu je vlastně povinován dlužnou částku uhradit a s jakým úrokem. Ty bývají vysoké, nezřídka atakující hranici 100 % i více. Kdo hledá půjčky na směnku, které fungují, měl by být velmi opatrný a nenaletět podvodníkům. Ti často těží ze zoufalství svých spoluobčanů.

Půjčky na směnku – nabídka je relativně široká a věřitelé dobře vědí, že při případném vymáhání obnosu se nemohou obrátit na klasický soud. Nechávají své klienty podepsat takzvanou rozhodčí doložku, s níž je možné oslovit rozhodčí soud. Je dobré mít na paměti i to, že věřitelé často u směnek vyžadují ručení majetkem.