Hotovostní nebankovní půjčky

první půjčka zdarma

Hotovostní půjčky mohou být řešením neblahé finanční situace například pro osoby, které nemají vlastní bankovní účet. Jaké společnosti půjčky v hotovosti nabízejí a s jakými podmínkami?

Půjčky v hotovosti jsou záležitostí nebankovního sektoru. Nejsou tak rozšířené jako klasické půjčky na účet, nicméně jejich nabídka je dnes už poměrně pestrá. K dispozici jsou dokonce i hotovostní první půjčky zdarma, u kterých je nulové RPSN, tudíž klient nepřeplatí ani korunu navíc.

Žádost o půjčku v hotovosti se většinou podává online prostřednictvím formuláře na webu poskytovatele. Poté se s žadatelem zpravidla spojí zástupce dané společnosti a sdělí další postup. Hotovost může být následně vyplacena například na terminálu na čerpací stanici, v trafice nebo u klienta doma.

Dostupné nebankovní půjčky v hotovosti

Které společnosti nebankovní půjčky v hotovosti nabízejí, jaké mají dostupné úvěry parametry a jaké podmínky musí žadatelé splňovat?

Express Cash půjčka

Express Cash půjčka od společnosti EC Financial Services se v hotovosti nejen vyplácí, nýbrž i splácí. Je tedy zcela vhodným produktem pro každého, kdo potřebuje půjčit a zároveň nemá bankovní účet.

Půjčku je možné sjednat až do výše 70 000 Kč, a to na dobu 14, 17 nebo 20 měsíců. Výše úrokové sazby je 15 % a RPSN od 209,78 %, nejedná se tedy o nejvýhodnější úvěrový produkt na trhu. Express Cash půjčka je neúčelová, peníze je proto možné použít na cokoliv.

Sjednání probíhá buď po telefonu, nebo online. V obou případech se se zájemcem o půjčku spojí zástupce společnosti a dohodne se s ním na dalším postupu.

Provident půjčka

Provident půjčku je rovněž možné získat i splácet v hotovosti. Lze získat půjčku na ruku až 90 000 Kč se splatností od 4 do 48 měsíců. Vedení úvěru je zdarma, je však nutné uhradit poplatek za zpracování úvěru.

Výplata Provident půjčka probíhá u klienta doma, popřípadě na jiném, předem domluveném místě. Všechny potřebné informace klientovi sdělí zástupce společnosti Provident Financial po telefonu.

Aby bylo možné Provident půjčku na ruku v hotovosti získat, je nutné disponovat dostatečně vysokým pravidelným příjmem a nemít žádné závazky po splatnosti.

Zaplo půjčka

Mezi půjčky v hotovosti patří také dobře známá Zaplo půjčka, kterou lze sjednat až do výše 30 000 Kč (16 000 Kč při první žádosti). Stačí vyplnit jednoduchý online formulář, odeslat jej a počkat na jeho vyhodnocení a výplatu finančních prostředků. Finance si lze vyzvednout na terminálech v trafikách GECO.

EDIT: Od konce listopadu 2021 již není možná výplata v hotovosti v prodejnách GECO. Společnost Zaplo tuto možnost ukončila. Nyní jsou půjčky poskytovány pouze bezhotovostně na bankovní účet.

Pro nové klienty je Zaplo půjčka zdarma, tedy bez jakýchkoli poplatků nebo úroků. RPSN je nulové a klient tedy vrátí takovou částku, kterou si půjčil. Podmínkou je dodržet termín splatnosti.

Platit včas

Pro hotovostní půjčky platí ještě více než u některých jiných půjček, že je důležité platit včas. Pokud si dlužník nemůžete dovolit splatit půjčku rychleji, než předpokládal, tak alespoň musí splácet včas.

Kromě úroků vydělávají poskytovatelé hodně peněz na poplatcích z prodlení. Pro držení dostupnosti půjčky je třeba dbát na to, že dlužník splácí včas. U banky lze zadat trvalý příkaz, který zajistí, že nikdy dlužník nezmešká žádnou splátku. Trvalý příkaz je skvělý, pokud je dlužník někdy zapomnětlivý člověk.

Pokud si dlužník vzal půjčku, kterou si může dovolit pohodlně splácet, není důvod, proč by měl někdy vynechat splátku. Kromě toho, že se vyhne poplatkům z prodlení a úrokům z prodlení, včasné placení také zajistí, že si zachová bezproblémový úvěrový profil a to je výhoda, pokud bude mít dlužník zájem někdy v budoucnu o další půjčku.