Rychlá půjčka na účet i pro nezaměstnané

pujcka-bez-prijmu

Většina půjček je poskytována pouze lidem s doložitelným příjmem, nicméně některé nebankovní úvěry jsou dostupné i pro osoby, jež žádným příjmem nedisponují. Které to jsou a jaké podmínky jsou s nimi spojeny?

Půjčky pro osoby bez příjmu jsou záležitostí nebankovního sektoru. Banky prověřují bonitu žadatele a člověka, který nemá žádný příjem, nikdy neshledají úvěruschopným.

Mezi půjčky bez prokazování příjmu patří například:

Nebankovní instituce, které půjčky bez nutnosti doložit příjem poskytují, cílí především na nezaměstnané, na pracující s velmi nízkými příjmy nebo na osoby, které příjmy sice mají, avšak nemohou je nijak doložit.

Ve většině případů se půjčky bez doložení příjmů řadí do kategorie rychlých půjček na účet nebo na ruku. Zažádat je o ně potřeba online na webu poskytovatele, přičemž elektronicky probíhá i podpis úvěrové smlouvy. Takové půjčky lze tedy označit jako expres půjčky bez doložení příjmu.

Poskytování půjček lidem, kteří nemají dostatečné příjmy, je pro danou úvěrovou společnost velmi riskantní. Z tohoto důvodu se s úvěry bez prokazování příjmu pojí extrémně vysoká RPSN a také vysoké sankce za pozdní splacení.

Podmínky pro získání půjčky bez doložení příjmu

Mezi obecné podmínky, které musí žadatelé o úvěr splňovat, patří plnoletost a trvalé bydliště na území ČR. U rizikových nebankovních produktů, ke kterým půjčky bez prokázání příjmu bezpochyby patří, je někdy vyžadována také zástava nemovitosti. Ručení nemovitostí však minimálně jednu výhodu má, a to nižší úrok a RPSN.

Splácení půjčky bez doložení příjmu

Splácení půjčky bez doložení příjmu může probíhat buď prostřednictvím pravidelných měsíčních splátek, nebo jednorázově. Záleží především na tom, jaká je výše úvěru a doba jeho splatnosti.

V případě, že se člověk octl ve finanční tísni a nemůže půjčku splácet, musí neprodleně kontaktovat příslušnou instituci a vyjednat si splátkový kalendář, odložení splátek nebo jiné alternativní řešení.