SMS nebankovní půjčka

nebankovni-sms-pujcky

Nebankovní SMS půjčky vynikají rychlostí výplaty peněz a jednoduchostí sjednání. Co je dobré o SMS půjčkách od nebankovních společností vědět, jak je sjednat a kdo je může získat?

Půjčky přes SMS jsou populární především díky své jednoduchosti. Stačí zaslat krátkou SMS zprávu s částkou, kterou si chce člověk půjčit, a peníze se během pár minut objeví na účtě. Mohou tedy představovat řešení například v situaci, kdy se objeví nějaké nečekané výdaje, které je nutné neprodleně uhradit.

Noví klienti dané společnosti musí počítat s tím, že první půjčku přes SMS sjednat nelze. Nejprve je nutné vyplnit žádost online na webových stránkách poskytovatele. Zde stačí nastavit výši a splatnost půjčky v úvěrové kalkulačce a vyplnit pár základních údajů o sobě. Rovněž je ve většině případů nutné poskytnout doklad o zdroji a výši příjmu, například výpis z účtu za poslední tři měsíce nebo potvrzení od zaměstnavatele.

Každou další půjčku je poté možné sjednat prostřednictvím SMS zprávy. Výplata finančních prostředků je pak otázkou pár minut. Často se navíc jedná také o noční půjčky ihned i v noci.

SMS zpráva přijde klientovi na mobilní telefon obsahující zpravidla schválení/neschválení žádosti a informuje tak klienta o dalším postupu ohledně dané půjčky. Výjimkou není ani rychlá SOS Credit půjčka, kde zasílání SMS zpráv je jedním z variant informování žadatele o půjčku.

Podmínky nebankovních SMS půjček

Jelikož se jedná o nebankovní půjčky, nejsou podmínky, které musí žadatelé splňovat, nikterak striktní. Patří mezi ně:

  • plnoletost
  • trvalé bydliště v České republice
  • vlastní bankovní účet
  • pravidelný příjem

V některých případech je také nutná příznivá úvěrová historie, což znamená, že klient nesmí mít žádné úvěry po splatnosti a neměl by mít ani záznam v registru dlužníků. Někteří nebankovní poskytovatelé úvěrů však nabízejí i SMS půjčky bez registru a potom s určitými riziky může být také SMS půjčka pro nezaměstnané.

Jaké jsou výhody a nevýhody SMS půjčky? Je dobré vědět, že benevolentní podmínky většinou znamenají vysokou RPSN, která činí půjčku dosti nevýhodnou. Vysoká RPSN je pro nebankovní půjčky typická, s čímž je nutné počítat předem. Naopak výhodná je rychlost a snadnost sjednání.

Splácení nebankovní SMS půjčky

Rychlé SMS půjčky patří mezi mikropůjčky, které jsou dostupné ve výši pár tisíc korun a se splatností několik dní až týdnů. Splácejí se jednorázově na účet poskytovatele.

Pokud má klient potíže SMS půjčku splatit včas, musí co nejdříve kontaktovat věřitele a domluvit se s ním na alternativním řešení. Vzhledem k tomu, že se sankce za prodlení se splátkou jsou poměrně vysoké, se rozhodně nevyplácí hrát mrtvého brouka.