SMS půjčka – pro dlužníky, výhody a nevýhody, vyplatí se?

sms-pujcky

V dnešní hektické době se často stává, že se lidé ocitají v situacích, kdy potřebují rychle získat menší obnos peněz. Ať už jde o nečekané výdaje, nutnost zaplatit neočekávaný účet nebo potřebu pokrýt náhlý výdaj před výplatou, řešení může být blíže, než si mnozí myslí – přímo v mobilním telefonu. SMS půjčka je moderní finanční produkt, který umožňuje získat peníze snadno a rychle prostřednictvím textové zprávy.

SMS půjčka je specifickým druhem krátkodobé nebankovní půjčky, jež se sjednává jednoduše odesláním textové zprávy. Tato forma půjčky je ideální pro ty, kteří potřebují menší částku peněz na krátkou dobu a chtějí se vyhnout zdlouhavým administrativním procesům tradičních bank.

Poskytovatelé SMS půjček obvykle vyžadují minimální dokumentaci, což umožňuje rychlé schválení a převod peněz během několika minut. SMS půjčku úplně každému nabízejí výhradně nebankovní společnosti, proto je třeba počítat s krátkou dobou splatnosti.

Jak přesně SMS půjčka funguje? Jaké jsou její výhody a nevýhody? Na co si dát pozor, pokud se někdo rozhodne tuto službu využít?

Shrnutí článku

SMS půjčka je krátkodobý finanční produkt, který umožňuje žadatelům získat menší obnos peněz rychle a jednoduše prostřednictvím textové zprávy (SMS).

Žadatel o SMS půjčku se nejprve musí zaregistrovat na webových stránkách, vyplnit formulář a poslat SMS žádost s výší úvěru, dobou splatnosti a bankovním účtem.

SMS půjčky jsou především pro osoby s nízkými nebo nulovými příjmy či záznamem v registru dlužníků.

SMS půjčky se zpravidla řadí mezi dražší a rizikovější úvěry a je nutné myslet na možné hrozby.

SMS půjčky pro dlužníky nabízejí některé nebankovní společnosti, avšak je nutné splnit nutnou podmínku, kterou je pravidelný příjem.

SMS půjčky se tváří jako atraktivní produkt, avšak je nutné myslet na nástrahy v podobě vysokých poplatků a sankcí za nesplácení.

SMS půjčka pro dlužníky může být vysoce rizikový úvěr. Před odesláním SMS zprávy o půjčku by měl žadatel zvážit a zaměřit se na určité faktory.

SMS půjčky – co to je?

SMS půjčky jsou oblíbené především pro snadné a rychlé sjednání úvěru. Jedná se o krátkodobý finanční produkt, který umožňuje žadatelům získat menší obnos peněz rychle a jednoduše prostřednictvím textové zprávy (SMS). Tento typ půjčky je obvykle nabízen nebankovními institucemi a je navržen tak, aby poskytoval rychlou finanční pomoc lidem, kteří potřebují peníze na pokrytí neočekávaných výdajů nebo dočasných finančních problémů.

Jak zažádat o SMS půjčku?

Žádost o SMS půjčku je snadná. Žadatel se nejprve musí zaregistrovat na webových stránkách u poskytovatele SMS půjčky. Po vyplnění online formuláře je nutné ověřit identitu. První půjčka tak může být trochu zdlouhavější než půjčky následující.

V dalším kroku proběhne žádost o půjčku prostřednictvím SMS zprávy. Zpráva obvykle obsahuje částku, kterou si žadatel chce půjčit, termín splatnosti a číslo bankovního účtu.

Nebankovní společnost následně žádost posoudí a do několika minut zašle kladnou, nebo zápornou odpověď. Pokud je žádost vyhodnocena kladně, peníze jsou převedeny na bankovní účet.

Stávající klienti si mohou opakovaně půjčovat peníze. Stačí zažádat odesláním SMS se zvolenou částkou a dobou splatnosti. Velkou výhodou je, že klient dostane peníze ihned na účet. Mezi společnosti, které SMS půjčky nabízejí, patří například Via SMS půjčka, Mobil půjčka, SIM půjčka nebo Půjčka 7.

PoskytovatelVýše půjčkyDoba splatnostiÚroková sazbaRychlost schválení
Via SMS
1000 Kč – 30 000 Kč
7 – 30 dníRůznáDo 15 minut
Mobil půjčka1 000 Kč – 10 000 Kč21 dníVysoké úrokyDo několika minut
SIM půjčka
1 000 Kč – 30 000 Kč
7 – 30 dní (krátkodobá), 3 – 12 měsíců (dlouhodobá)Liší se podle výše a doby splatnostiDo 15 minut
Půjčka 71 000 Kč – 20 000 Kč7 – 28 dníVysoké úrokyDo 15 minut
Orientační přehled poskytovatelů SMS půjček.

Před odesláním žádosti o SMS půjčku je důležité splnit kritéria, jimiž je plnoletost (některé společnosti vyžadují minimální věk 21 let) a české občanství. Další podmínky jako pravidelný příjem, čistý trestní rejstřík či bez záznamu v registru dlužníků záleží na konkrétním poskytovateli.

SMS půjčka – výhody

SMS půjčky mají hned několik výhod. Určeny jsou především pro osoby s nižší bonitou, tedy s nízkými nebo nulovými příjmy či záznamem v registru dlužníků. Mezi největší přednosti tohoto typu půjček patří:

 • Rychlost vyřízení: Proces schvalování žádosti a převodu peněz je velmi rychlý a častokrát trvá jen několik minut. U SMS půjčky nonstop jsou přijímány žádosti o peníze 24 hodin denně, tzn. 24/7.
 • Jednoduché sjednání půjčky: Žádost o půjčku lze podat odkudkoli, kde je přístup k mobilnímu telefonu.
 • Vysoké procento schválených úvěrů: SMS půjčky bývají častěji schvalovány než jiné úvěry.
 • Často není třeba dokládat příjem: V některých případech jsou žadatelé o SMS půjčky zadlužení nebo mají nízký či žádným příjmem. Tento druh půjčky je téměř pro každého. Není tak nezvyklé narazit na nabídku, jako je rychlá půjčka bez doložení příjmu.
 • Minimální administrativa: Poskytovatelé obvykle vyžadují minimum dokumentace.

SMS půjčka může žadatelům velmi rychle pomoci, avšak je třeba myslet i na negativa, která se s ní pojí. Jaká to jsou?

SMS půjčka – nevýhody

SMS půjčka obnáší také nevýhody. Před žádostí o SMS půjčku je třeba si rozmyslet, zda je opravdu nezbytné žádat o úvěr. SMS půjčky se totiž zpravidla řadí mezi dražší a rizikovější úvěry.

Mezi nevýhody SMS půjček patří:

 • Extrémně vysoké úroky a RPSN: Vysoké úroky, poplatky a sankce v případě pozdního splacení činí SMS půjčky velmi rizikovými. Nebankovní společnosti, které nabízejí SMS půjčky, poskytnou peníze skoro každému, toto riziko se odráží v ceně půjčky.
 • Možnost žádat pouze o nižší částky: Žadatelé si mohou půjčit úvěr pouze ve výši 10 až 30 tisíc korun.
 • Krátká doba splatnosti: Kvůli krátké době splatnosti hrozí, že dlužník nesežene za tak krátkou dobu dostatek finančních prostředků, aby splatil, co si půjčil, a zároveň uhradil také poplatky.
 • Vysoké sankce v případě prodlení ve splácení: Pokud dlužník není schopen půjčku splatit včas, mohou se poplatky a úroky rychle hromadit, což může vést k vážným finančním problémům.

Před odesláním žádosti o SMS půjčku je třeba dobře si rozmyslet svoje rozhodnutí, jelikož následky mohou být velmi vážné až katastrofální.

SMS půjčka pro dlužníky

Jak již bylo napsáno výše, SMS půjčka směřuje na lidi s nižšími až nulovými příjmy nebo na ty, kteří jsou dlužníci. Přesněji to znamená, že lidé se záznamem v registru dlužníků, mohou zažádat o úvěr. Důvodem je to, že někteří poskytovatelé SMS půjček pro dlužníky nenahlíží do registrů dlužníků (např. SOLUS, NRKI) nebo mají mírnější požadavky ohledně záznamů v těchto registrech. To znamená, že záznam v registru nemusí automaticky znamenat zamítnutí žádosti.

Nutné je splnit důležitou podmínku pravidelný příjem. Poskytovatelé půjček často vyžadují, aby žadatel měl pravidelný příjem, který může pramenit ze zaměstnání, podnikání nebo státního příspěvku. Žadatel musí být schopen prokázat schopnost splácet úvěr. Nebankovní instituce často vyžadují dodat potvrzení od zaměstnavatele nebo úřadu, některé navíc chtějí dodat doložení příjmů nebo bankovního výpisu.

Nebezpečnou alternativní formou zajištění jsou zástava majetku nebo doložení ručitele. Tento přístup sice může dopomoci ke zvýšení šance na schválení půjčky, avšak s tím se zvyšuje i riziko SMS půjčky pro dlužníky.

SMS půjčky – vyplatí se?

SMS půjčky ihned jsou určené pro ty klienty, kteří potřebují finanční obnos co nejrychleji. Mohou sloužit k uhrazení nečekaných výdajů nebo pokrytí běžných výdajů pár dní před výplatou, když už klientovi dojdou vlastní finance.

Tento typ půjček také poslouží těm, kteří se nacházejí ve finančních problémech, jedná se totiž o půjčky pro každého. Na úvěr v podobě SMS půjčky pro dlužníky tak dosáhnout také lidé, kteří mají velmi nízkou bonitu a u banky by s žádostí v žádném případě nepochodili.

Většina SMS půjček je rychlá a snadno se sjednává. Některé nebankovní instituce se snaží získat pozornost i na lákavé nabídky jako „první půjčka zdarma pro nové klienty“ nebo na schválení do 15 minut.

Vedle těchto výhod je nutné zvážit i negativa. Ve skutečnosti jsou takové úvěry drahé (poplatky, skryté nástrahy) a rizikové, které by si měl každý rozmyslet před odesláním SMS zprávy.

SMS půjčky mají vysoké RPSN, tedy roční procentní sazba nákladů, která se s rychlými SMS půjčkami pojí. Hrozí, že dlužník nebude schopen po uplynutí doby splatnosti uhradit půjčku i se všemi poplatky. Poté však nastupují sankce, které jsou v tomto případě také velmi vysoké.

SMS půjčka a SMS půjčka pro dlužníky – na co si dát pozor?

SMS půjčka pro dlužníky může být vysoce rizikový úvěr. Aby se člověk nenapálil, je nutné si dát pozor před odesláním SMS zprávy o půjčku na určité faktory:

 • Důkladné přečtení smlouvy: Vždy je nutné pečlivě si přečíst smlouvu a všechny podmínky půjčky, aby se předešlo nepříjemným překvapením.
 • Důvěryhodnost poskytovatele: Lidé by si měli prověřit poskytovatele poskytovatele půjček. Nejlepším způsobem je prozkoumat recenze a hodnocení ostatních klientů.
 • Porovnání nabídek: Porovnáním více nabídek od různých poskytovatelů se najde nejvýhodnější nabídka s ohledem na úrokové sazby, poplatky a podmínky splácení.
 • Plán splácení: SMS půjčky pro dlužníky jsou nebezpečné, avšak riziko je možné minimalizovat s realistickým plánem, jak se půjčka splatí. Žadatelé se snadněji vyhnou dluhovým pastem.

Obecně lze tedy říct, že ačkoliv se SMS půjčky a SMS půjčky pro dlužníky tváří výhodně, avšak o výhodnou nabídku většinou nejde. Před tím, než člověk o tuto půjčku zažádá, by se měl nejprve poohlédnout po jiných dostupných řešeních a SMS půjčku brát až jako poslední možnost.